Connect with us

Політика

Прем’єри України та Норвегії зустрілися у США

Published

on



Прем’єр-міністри України і Норвегії Денис Шмигаль та Йонас Гар Стьоре обговорили спільне виробництво зброї.

Як передає Укрінформ, про це Шмигаль повідомив у Телеграмі за результатами зустрічі на полях Spring Meetings у Вашингтоні.

“Цінуємо виділені цього року Норвегією 8 млрд доларів для України. Особливо важливо, що переважна більшість цих коштів спрямовується на військові потреби”, — заявив він і нагадав, що за останні два тижні було виділено 1,4 млрд доларів на артилерійські боєприпаси і підготовку військових та два менші пакети на зміцнення системи охорони здоров’я і відбудову України.

За словами Шмигаля, сторони обговорили спільні виробництва зброї.

“Маємо вже приклади успішної співпраці та налаштовані розширювати співробітництво. Розраховуємо на сприяння уряду Норвегії в підтримці компаній, які зацікавлені інвестувати в Україну. Це інвестиція не лише в українську обороноздатність, але й у безпеку всієї Європи”, — зауважив Шмигаль.

Читайте також: Зеленський обговорив з премʼєром Норвегії розширення безпекової співпраці

Як підкреслив очільник уряду України, “Норвегія — наш важливий союзник. Дякуємо за співлідерство у Коаліції з морських спроможностей, а також активну й ефективну участь у коаліціях повітряних сил, ППО/ПРО, дронів та РЕБ”.

Також Прем’єр-міністри двох країн обговорили економічне співробітництво і зусилля задля завершення війни.

“Цінуємо позицію Норвегії щодо важливості встановлення справедливого миру”, — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Шмигаль зустрівся у США із колишнім генсеком НАТО

“Вдячні норвезькому уряду за важливу допомогу й солідарність з українським народом”, — додав він.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський обговорив з Прем’єр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стьоре розширення безпекової співпраці.

Фото: Денис Шмигаль/Телеграм



Джерело

Політика

Швеція не скорочуватиме підтримку України

Published

on



На відміну від деяких держав, Швеція не скорочує свою підтримку України і прагне зробити її якомога вигідною для Києва.

Про це заявив журналістам у Києві міністр розвитку міжнародного співробітництва та зовнішньої торгівлі Швеції Бенджамін Дуса, передає кореспондент Укрінформу.

“Наша підтримка має на меті максимізувати вигоди для уряду України. Що б ви не потребували, ми будемо поруч. Я мав учора і сьогодні близько пʼяти двосторонніх зустрічей з українськими міністрами і моє перше питання завжди: “Що ми можемо для вас зробити?” Деякі країни зараз скорочують підтримку. Швеція не одна з них. Україна все ще має багато друзів в Європі”, – зазначив Дуса.

Він наголосив, що уряд Швеції прагне допомагати якомога гнучкіше, швидше й оперативніше та мати змогу бути там, де це потрібно Україні, зокрема і проводити гуманітарну роботу поряд із фронтом.

Міністр також оголосив про намір Швеції зробити внесок у розширення Київської школи економіки (KSE), виділивши €2,15 мільйона Шведському центру європейського майбутнього. Метою цього внеску, за словами міністра, є просування євроінтеграції України шляхом утримання професури, надання грантів на навчання і дослідження, присвячених вступу України до ЄС.

Читайте також: Швеція з початку повномасштабної війни передала 246 вантажів допомоги для енергетиків

Як повідомлялося, 24 квітня команда Міністерства розвитку громад та територій обговорила з міністром з питань співробітництва у сфері міжнародного розвитку та зовнішньої торгівлі Швеції можливості розширення співпраці у проєктах відбудови.

Наприкінці березня Держдеп США офіційно повідомив Конгрес, що він фактично розпустив Агентство з міжнародного розвитку (USAID) і передав частину його функцій під управління зовнішньополітичного відомства.

Фото: jarvaveckan.se



Джерело

Continue Reading

Політика

Росії й Україні для завершення війни доведеться піти на поступки

Published

on



Лише США можуть зупинити російсько-українську війну. Мирна угода потребуватиме компромісів як з боку Росії так й України.

Про це в інтерв’ю Euronews заявив президент Польщі Анджей Дуда, передає Укрінформ.

«Сьогодні мої висновки абсолютно очевидні: немає нікого, крім Сполучених Штатів, хто може зупинити Володимира Путіна. Тому я вірю, що президент Дональд Трамп своєю рішучістю зможе покласти край цій війні», – зазначив Дуда.

Він підкреслив, що, порівнюючи ціну, яку несуть російська та українська сторони у цій війні, потрібно погодитися з фактом, що Україні, як і Росії, ймовірно, доведеться піти на компроміс.

Читайте також: США ще не вичерпали всі інструменти тиску на Росію – Каллас

«Це має бути компроміс. Я маю на увазі, що де-факто цей мир, на мій погляд, повинен зводитися до того, що жодна сторона не зможе сказати, що вона виграла цю війну, тому що кожна сторона повинна буде в певному сенсі поступитися», – підкреслив Дуда.

Він додав, що Україні також доведеться в якійсь мірі поступитися. «Але в якій мірі? На даному етапі мені важко відповісти на це питання», – констатував президент РП.

Як передавало агентство, у Польщі в четвер вранці піднімали у повітря винищувачі F-16 для захисту повітряного простору через ракетний обстріл Росією території України.

Фото: PAP/Piotr Polak



Джерело

Continue Reading

Політика

Зустріч у Лондоні завершилася не розбіжностями, а бажанням працювати далі

Published

on



Президент Володимир Зеленський заявив, що вчорашня зустріч у Лондоні щодо припинення вогню була конструктивною і завершилася не розбіжностями, а бажанням працювати далі, тоді як Росія розраховувала на скандал.

Про це глава держави заявив під час спільної пресконференції з Президентом ПАР Сирілом Рамафосою за підсумками переговорів, передає кореспондент Укрінформу.

«Учора в Лондоні була зустріч, дійсно, були присутні європейські країни і США. Україна, Британія, Франція, Німеччина, Сполучені Штати. Вчора була розмова… Вона була непроста, але конструктивна. Вона закінчилась не розбіжностями, а все одно бажанням працювати далі. Я впевнений, що Росія розраховувала на великий скандал учора. І навіть деякі емоції лунали в медіапросторі, але це все одно емоції», – заявив Зеленський.

За його словами, Росії не подобається союз навколо України.

Читайте також: Важливі зустрічі у Лондоні допомогли скоординувати позиції – Сибіга

«Тому що Україна, якщо вона буде на самоті, для Росії є більш легкою ціллю. Хоча, скажу вам відверто, за три роки війни ми стали достатньо міцними. Навіть у перші дні війни, коли ми були майже одні, ми змогли вистояти. Повірте, зараз ми набагато сильніші, але все одно ми більше за всіх хочемо закінчення війни. Це наше бажання», – підкреслив Президент.

Як повідомляв Укрінформ, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, міністр оборони Рустем Умєров та міністр закордонних справ Андрій Сибіга перебували у середу, 23 квітня, у Лондоні для участі у переговорах представників США, Великої Британії, Франції, Німеччини та України.

Також Сибіга і Умєров провели зустріч із британськими колегами Девідом Ламмі та Джоном Гілі.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Ламмі назвав цінною цю двосторонню зустріч.

Державний секретар США Марко Рубіо не брав участі у зустрічі в Лондоні.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.