Connect with us

Відбудова

Швеція з початку повномасштабної війни передала 246 вантажів допомоги для енергетиків

Published

on


Із лютого 2022 року Швеція передала Україні 246 вантажів із обладнанням для енергетиків.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство енергетики України.

“Загалом з початку повномасштабного російського вторгнення Україна отримала зі Швеції 246 вантажів енергетичного обладнання загальною вагою понад 2 273 тонни. Крім того, Швеція є одним із найбільших донорів Фонду підтримки енергетики України, надавши до нього понад 139 мільйонів євро”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що заступники міністра енергетики України Микола Колісник і Олександр Павліченко та міністр міжнародного розвитку і зовнішньої торгівлі Швеції Бенджамін Дуза та Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеція в Україні Мартін Оберг обговорили напрямки поглиблення співпраці між країнами.

Зокрема, йшлося про співпрацю у процесі відбудови критичної інфраструктури та відновлення українського енергосектору на принципах «зеленої» трансформації.

Читайте також: Україна отримала додаткові вантажі енергообладнання з Литви, Польщі та Бельгії

Як повідомлялося, Фонд підтримки енергетики України за три роки роботи акумулював 1,2 млрд євро внесків від 33 донорів із 22 країн.

Фото: Міністерство енергетики України



Джерело

Відбудова

Централізовані закупівлі дозволять суттєво пришвидшити відбудову

Published

on



В Агентстві відновлення розраховують скоротити час процедурного оформлення проєктів відбудови завдяки впровадженню системи централізованих закупівель.

Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів заступник голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Юрій Сверба.

«Якщо взяти будь-який зруйнований великий інфраструктурний об’єкт, то від моменту його руйнації до здачі балансоутримувачу в середньому проходить 760 днів. При цьому безпосередньо на фізичне відновлення об’єкта закладається тільки 300 днів», – сказав Сверба.

За його словами, більшість часу займають процедурні питання, починаючи з проведення експертиз, виділення коштів, закупівлі супутніх послуг, розробки проєктно-кошторисної документації тощо.

Впровадження ж централізованої системи закупівель із початком роботи Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) при Агентстві відновлення має скоротити цей час завдяки стандартизації процедури та накопиченню експертизи.

«Ми хочемо забрати у регіональних підрозділів (сьогодні замовниками усіх тендерів, що стосуються відбудови України, є 22 обласні служби відновлення – ред.) частину роботи, і ЦЗО стане їм реальним помічником. Кожна служба відновлення звертатиметься до ЦЗО із заявкою, закупівельна організація визначатиме вид закупівлі, формуватиме тендерну документацію, проводитиме закупівлю і визначатиме переможця. Замовнику залишиться лише укласти договір із підрядником та перерахувати кошти», – роз’яснив Сверба.

Усі організаційні моменти, що стосуються початку роботи Централізованої закупівельної організації, затвердження внутрішніх документів, регламенту тощо, вже розпочалися. В Агентстві відновлення розраховують провести перші тендери через ЦОЗ вже наступного місяця.

Читайте також: В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення

Як повідомлялося, Кабінет міністрів 1 квітня 2025 року ухвалив рішення про створення Центральної закупівельної організації при Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України. ЦЗО здійснюватиме закупівлі робот безпосередньо з будівництва, експлуатаційного утримання доріг та розробки проєктної документації для обласних служб відновлення, Групи управління проєктами та дочірніх підприємств Агентства відновлення.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Агентство відновлення цьогоріч планує відремонтувати 135 мостів

Published

on



У 2025 році Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури відремонтує 135 штучних споруд (мостів, тунелів, шляхопроводів) на дорогах державного значення; на 33 об’єктах роботи вже розпочалися.

Про це пресслужба установи повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«У 2025 році понад 135 мостів на дорогах загального користування державного значення по всій Україні потребують ремонту для збереження їх у нормальному робочому стані та організації безпеки дорожнього руху для всіх його учасників. Вже розпочаті роботи на 33 штучних спорудах у різних областях України», – йдеться в повідомленні.

В Агентстві наголошують, що роботи виконують у межах передбаченого фінансування на поточний ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення.

Читайте також: Відбудова України – 2025

Особлива увага зосереджена на роботах у прифронтових регіонах. Зокрема, вони тривають роботи у Кіровоградській, Чернігівській, Запорізькій та Миколаївській областях.

Як повідомлялося, Україна в квітні 2025 року отримає перший транш із запланованих 432 млн дол. США в межах проєкту DRIVE на відновлення транспортної інфраструктури.

Фото ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Україна запросила шведський бізнес долучитися до проєктів відбудови

Published

on


“Запрошуємо шведський приватний сектор долучатися до реалізації проєктів», – зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба під час зустрічі з міністром з питань співробітництва у сфері міжнародного розвитку та зовнішньої торгівлі Швеції Беньяміном Дусою.

Наголошується, що увага учасників зустрічі була приділена залученню інвестицій для реалізації проєктів відбудови. Зокрема, шведську сторону поінформували про роботу Мінрозвитку над створенням максимально зручних умов інвестування як для міжнародних фінансових організацій, так і для приватного сектору.

Голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин запропонував Швеції долучитися до реалізації проєкту з комплексної переробки сміття та використання його частини для вироблення теплової електроенергії.

Читайте також: Марченко про залучення коштів на пріоритетне відновлення: Маємо впроваджувати кілька стратегій

Беньямін Дуса своєю чергою висловив підтримку Україні і зауважив, що Швеція готова далі шукати шляхи співпраці та підтримки нагальних потреб відбудови.

Як повідомлялося, Швеція виділить Україні понад 1,4 мільярда шведських крон (138,7 мільйона доларів США) для допомоги у відновленні та розвитку, а також для задоволення нагальних гуманітарних потреб.

Фото: mindev.gov.ua



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.