Політика
Сибіга завтра їде до Варшави

Глава МЗС України Андрій Сибіга у середу перебуватиме у Варшаві і поінформує свого польського колегу Радослава Сікорського про перебіг переговорів у Джидді.
Про це Сікорський повідомив у коментарі журналістам у вівторок у Варшаві, відповідаючи на запитання, чи він знає про якісь перші домовленості між сторонами у Саудівській Аравії, передає кореспондент Укрінформу.
«Ще ні, але міністр закордонних справ України буде завтра вранці у мене і поінформує про це», – повідомив Сікорський.
Факт українсько-американських переговорів у Саудівській Аравії він назвав «дуже добрим».
Відповідаючи на запитання про очікування Польщі від цих переговорів Сікорський зазначив, що польська дипломатія «працює заради справедливого миру, де поважаються права жертви агресії».
Сікорський висловив задоволення тим, що США підтвердили подальшу безперебійну роботу терміналів Starlink в Україні, абонентську плату за роботу яких згідно з комерційною угодою із SpaceX платить Польща.
Як повідомив раніше в коментарі агентству речник МЗС РП Павел Вронський, суперечка, що виникла впродовж вихідних у соцмережі X між главою МЗС Польщі Радославом Сікорським з одного боку та держсекретарем США Марко Рубіо та Ілоном Маском з іншого на тему використання українською армією терміналів Starlink має позитивні ефекти для України.
Польща замовила для України майже 25 тис. терміналів Starlink. Стандартний абонемент обслуговування одного терміналу коштує їй майже 5,5 тис. грн на місяць, спеціальний абонемент – 14 тис. грн.
Політика
Зеленський прокоментував візит спецпредставника США Віткоффа до Росії

Президент Володимир Зеленський зазначив, що українській стороні невідомо стовідсотково, що обговорювалося у Москві під час перемовин зі спеціальним представником США Стівом Віткоффом.
Про це він сказав на брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.
“Те, що відбувалось в Москві… Нам не може бути стовідсотково відомо, про що ці люди говорили. Але ми розуміємо, що буде багато різних “але”, щоб поставити Україну у більш слабку ситуацію. І тут дуже важлива позиція США: якщо повний сeasefire – ніяких “але” бути не може”, – заявив глава держави.
Він зауважив, що представник переговорної команди США вже зустрівся з російською стороною. Найближчим часом відбудеться чергова координація США з Україною.
“Ми домовились про те, як ми це бачимо. Я так розумію, є представник США, який зустрівся з росіянами. Я думаю, що вони про щось говорили і скоординували якісь позиції. Подивимось, що буде далі”, – сказав Зеленський.
Глава держави наголосив, що українська сторона дуже сподівається на жорстку позицію американського президента в разі відмови Росії припинити вогонь.
“У найближчі дні у нас буде координація зі Сполученими Штатами щодо наступних кроків. Ми дуже віримо, що якщо росіяни не погоджуються з пропозицією, то позиція Трампа буде чіткою, жорсткою та прямою по відношенню до Путіна”, – сказав Президент.
Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 11 березня у Джидді, Саудівська Аравія, відбулася зустріч делегацій США й України.
Сторони оприлюднили спільну заяву за підсумками зустрічі делегацій.
Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового, 30-денного режиму припинення вогню, який може бути продовжений за взаємною згодою сторін, за умови прийняття та одночасного виконання Російською Федерацією.
13 березня спецпредставник президента США Стів Віткофф відвідав Москву, де зустрівся, зокрема, з Путіним. У Кремлі заявили, що Путін передав Трампу «додаткову інформацію і додаткові сигнали» через Віткоффа.
Політика
Умєров обговорив з італійським колегою пріоритетні оборонні потреби України

Міністри оборони України та Італії Рустем Умєров та Гвідо Крозетто обговорили у Римі пріоритетні оборонні потреби України.
Як передає Укрінформ, про це Умєров повідомив у Фейсбуці.
“У Римі зустрівся з міністром оборони Італії Гвідо Крозетто – нашим надійним партнером і другом”, – зазначив Умєров.
За його словами, “з італійськими колегами детально розглянули пріоритетні потреби України на полі бою — ППО, боєприпаси”.
Також обговорили посилення індустріальної співпраці.
“Україна готова до створення спільних підприємств та залучення нових інвестицій для зміцнення оборонного комплексу”, – підкреслив Умєров.
За його словами, “окремо визначили перспективні напрями оборонного розвитку у сфері дронів та морських технологій”.
Умєров подякував Італії за лідерство в підтримці України та особисто Крозетто за послідовну й непохитну позицію.
Як повідомляв Укрінформ, Умєров і міністерка оборони Іспанії Маргарита Роблес підписали угоду про підготовку українських військових.
Фото: Рустем Умєров/Фейсбук
Політика
В ОП обговорили з представниками країн Північної Європи і Балтії партнерство у межах «коаліції охочих»

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Брусило і керівники дипломатичних представництв та військові аташе країн Північної Європи та Балтії обговорили безпекове партнерство у межах британсько-французької ініціативи зі створення «коаліції охочих».
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента.
У зустрічі взяли участь заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр, заступник міністра оборони Валерій Чуркін і представник командування Сил логістики Збройних сил України.
Ключові теми обговорення – посилення міжнародної військово-технічної співпраці, пріоритетні напрями зміцнення оборонного потенціалу України та першочергові потреби українського війська.
Брусило подякував представникам дипломатичного корпусу за допомогу Україні в боротьбі з російською агресією.
«Ваш регіон відіграє надзвичайно важливу роль у забезпеченні дієвої архітектури безпеки Європейського континенту. Сьогодні підтримка наших північноєвропейських партнерів має ключове значення для стримування агресора та зміцнення обороноздатності України», – зауважив він.
Сторони обмінялися думками щодо загальної ситуації у світі і домовленостей, досягнутих переговорними командами України та США в Саудівській Аравії.
Окрема увага була зосереджена на консолідації зусиль у межах британсько-французької ініціативи зі створення «коаліції охочих» – механізму, спрямованого на напрацювання дієвих гарантій безпеки для України.
Представники країн NB8 підтвердили готовність продовжити підтримку України на двосторонньому рівні і в межах багатосторонніх форматів співпраці.
Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Еммануель Макрон ведуть переговори із 37 країнами про створення «коаліції охочих» в Україні.
Фото: ОП
-
Війна1 тиждень ago
Війна в Україні – Рубіо розкрив позицію Трампа
-
Усі новини5 днів ago
що вони там роблять (відео)
-
Усі новини5 днів ago
Максим Галкін заспівав українською — росіянин виконав пісню Степана Гіги
-
Війна1 тиждень ago
Сили оборони збили 68 російських безпілотників, ще 43 локаційно втрачені
-
Відбудова1 тиждень ago
Понад 8 тисяч будинків у Харкові зруйновані, однак планувати відбудову міста треба вже зараз
-
Політика1 тиждень ago
Італія хоче запропонувати на переговорах поширити на Україну дію статті 5 НАТО
-
Цікаво1 тиждень ago
KFC збирає до школи дітей, які потребують особливої допомоги
-
Політика4 дні ago
Європа повинна відкинути заклики до демілітаризації України