Суспільство
Системний терор у Криму: дискредитація армії – головне звинувачення Анонси

За перші три місяці 2025 року в окупованому Криму проведено щонайменше 13 обшуків, з них 7 – у представників кримськотатарського народу. Найчастіше росіяни затримують місцевих жителів, зокрема кримських татар, за обвинуваченнями у “дискредитації армії рф”.
Про це йшлося під час пресконференції щодо порушень прав людини за перший квартал 2025 року.
За цей період на півострові відбулося 38 затримань, з них 12 — проти кримських татар. Найбільше затримань (14 випадків) було саме через “дискредитацію армії”, ще 13 людей затримали за “держзраду”, 5 — у справі “Хізб ут-Тахрір”.
Також окупанти провели 13 обшуків, з них 7 у домівках кримських татар, здійснили 36 арештів (з них 21 щодо татар), та провели 44 допити (16 — щодо представників корінного народу).
У 70 випадках було зафіксовано порушення права на справедливий суд, з них 39 — щодо кримських татар. Також задокументовано 17 випадків порушення прав на охорону здоров’я, 12 з яких — у представників кримськотатарського народу.
Як зауважив голова кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв, попри незначне зменшення обшуків, в Криму поширюється практика викрадень. Людей забирають серед ночі, проводять обшук і можуть відпустити, якщо ті пообіцяють мовчати.
Крім того, у російській колонії помер кримськотатарський в’язень Рустем Віратті, якого окупанти затримали навесні 2023 року після обшуків у його будинку на Херсонщині. Водночас на волю вийшли троє політв’язнів зі справи “першої Бахчисарайської групи”: Ремзі Меметов, Зеврі Абсеітов і Рустем Абільтаров — вони провели 9 років у російській колонії.
Інтент вже писав, як окупаційний суд у Криму засудив кримського татарина Халіла Аметова до 5 років ув’язнення, звинувативши його в участі в батальйоні імені Номана Челебіджихана. Його затримали на Херсонщині, етапували до Сімферополя, а наразі він знаходиться у Володимирській тюрмі.
Ще один приклад репресій — кримського митця засудили до 15 років колонії за антивоєнну акцію: він облив фасад окупаційної адміністрації синьо-жовтою фарбою. Попри тиск і жорстоке поводження, чоловік не здається — малює і пише листи з-за ґрат, підтримуючи дух спротиву.
Тим часом 9 квітня Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила важливу резолюцію, яка вперше прямо визнає необхідність компенсації Україні за збитки, завдані росією з 2014 року, включно з окупацією Криму.
Суспільство
Військові самостійно визначатимуть, кому нараховуватиметься їхня зарплата у разі полону

Кабінет Міністрів 15 квітня ухвалив ініційовану Міністерством оборони постанову, яка вдосконалює механізми грошового забезпечення військовослужбовців, зокрема, військові зможуть самостійно визначити, кому нараховуватиметься грошове забезпечення у разі потрапляння в полон.
Як передає Укрінформ, про це міністр оборони Рустем Умєров повідомляє у Фейсбуці.
«Відтепер кожен військовий зможе самостійно визначити, кому саме нараховуватиметься його грошове забезпечення у разі потрапляння в полон. Для цього достатньо скласти особисте розпорядження, яке засвідчується командиром або нотаріусом. Оригінал документа зберігатиметься в особовій справі військовослужбовця», – ідеться у повідомленні.
Зміни стосуються виплат військовим, які перебувають у полоні, є заручниками, інтернованими в нейтральних державах або визнані безвісно відсутніми.
Також постановою передбачено вдосконалення доступу до інформації з державних реєстрів для ТЦК та СП, аби спростити ідентифікацію осіб, які мають право на такі виплати.
«Продовжуємо працювати над тим, щоб захисники України мали впевненість: держава завжди на їхньому боці — і в строю, і поза ним», – наголосив Умєров.
Як повідомляв Укрінформ, 15 квітня Верховна Рада ухвалила у цілому закон щодо удосконалення механізмів управління та списання військового майна.
Суспільство
Бюджетна комісія погодила виділення мільйонів на ліквідацію наслідків агресії рф й не тільки Анонси

Постійна комісія з питань планування бюджету та фінансів Одеської міської ради погодилася із винесенням на розгляд сесії 16 квітня змін в бюджет, які передбачають виділення понад 70 мільйонів на ліквідацію наслідків збройної агресії росії.
Як пояснив голова комісії Олексій Потапський, 70 мільйонів 256 тисяч гривень виділяються в рамках програми “Незламна Одеса”.
“Тут й будинок на Армійській, чи вона вже не Армійська, будинок на вулиці Середній, Прохорівській, Пастера, проспекті Шевченка, тут багато адрес ви їх усі знаєте”, – зазначив депутат.
Також комісія підтримала зміни у спеціальний фонд бюджету, які передбачають збільшення його на 5 мільйонів 757 тисяч гривень, з яких: 757,7 тисячі гривень планують витратити на облаштування об’єктів критичної інфраструктури за програмою “Незламна Одеса”, 3 мільйони планують витратити на модернізацію автівок-водовозок, подарованих японською організацією. Ідея в тому, що надати цим трьом авто можливості не лише возити воду, а й пісок взимку. Зрештою 2 мільйони планують витратити на демонтаж будинку на вулиці Кутузакія, який постраждав від влучання російського боєприпасу.
“Туди додатково потрібні ще 2 мільйони”, – зазначив голова комісії.
Окрім цього комісія погодила виділення:
- Департаменту міського господарства 50 мільйонів 110 тисяч гривень на експлуатацію та відновлення ліфтів.
- Департаменту охорони здоров’я 67 мільйонів гривень на обладнання для лікарень.
- 11 мільйонів 760 тисяч гривень департаменту праці на допомогу працівникам житлово-комунальних сервісів, які будували фортифікації на лінії фронту та беруть участь у ліквідації наслідків збройної агресії.
А ще погодили виділення 10 мільйонів на закупівлю для Державної служби з надзвичайних ситуацій обладнання для розбору завалів, 1,8 мільйона автотраспортному підприємству муніципалітету на зарплати співробітникам.
Також Приморській районній адміністрації погодили перерозподіл виділених ще на минулій сесії 50 мільйонів. Їх перерозподіляють по адресах пошкоджених будинків в районі. А от питання щодо допомоги “Одеській політехниці” на ремонт гуртожитку поки відклали.
Суспільство
СБУ розслідує вибух у будівлі поліції на Одещині як теракт

Внаслідок вибуху в будівлі поліції на Одещині 23 березня постраждали троє поліцейських. СБУ кваліфікує вибух як спробу теракту, відкрито кримінальне провадження
Про це передає RegioNews із посиланням на пресцентр СБУ.
За даними слідства, вибух пролунав близько 18:00 після того, як до управління поліції увійшла жінка з пакетом, в якому, попередньо, могла бути вибухівка.
Троє поліцейських отримали травми різного ступеню тяжкості. Їм надається меддопомога.
Правоохоронці проводять комплексні заходи для встановлення всіх обставин вибуху та осіб, причетних до нього.
Досудове розслідування триває за ст. 258 (терористичний акт) КК України.
Нагадаємо, вибух у будівлі поліції стався у місті Біляївка. На місці загинула жінка.
.
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗМІ розповіли про незвичні вподобання Макрона
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить із 7 по 13 квітня 2025 року — відповідь астролога
-
Усі новини1 тиждень ago
Де зніматимуть четвертий сезон серіалу Білий Лотос — що відомо
-
Усі новини6 днів ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Україна7 днів ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Політика6 днів ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Війна1 тиждень ago
Атака сьогодні — росіяни масовано вдарили по Україні
-
Війна1 тиждень ago
Росія модернізувала балістичні ракети, тому збивати їх стало складніше