Connect with us

Події

Точицький закликав європейців утриматися від повернення на сцену російських виконавців

Published

on



Міністр культури і стратегічних комунікацій Микола Точицький закликав європейську мистецьку спільноту «добре подумати» перед тим, як знову приймати на сцені російських виконавців.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє МКСК.

«На шпальтах європейського видання Politico Europe опублікована стаття про поступове повернення російських виконавців класичної музики «з чорного списку» на провідні європейські сцени. Зокрема, йдеться про диригента Валерія Гергієва та оперну співачку Анну Нетребко. Обоє вони були «виключені» зі світової музичної спільноти після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну через підтримку політичних інтересів Кремля, проте останнім часом з’являються анонси їхніх концертів в Європі», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Гергієв, відомий своєю публічною підтримкою російського диктатора, наступного року планує низку виступів оркестру Маріїнського театру в Іспанії, при цьому місцевий організатор фестивалю навіть вказав фінансування заходу коштом ЄС.

Як повідомляє видання, Єврокомісія контактувала з іспанською владою, щоб пересвідчитися, що жодні кошти ЄС не були використані для організації виступів за участю пропутінського диригента.

Водночас Анна Нетребко хоча й висловилася проти війни, однак відмовилась відкрито засудити злочинну політику Володимира Путіна. В Україні щодо неї застосовані санкції, проте в наступні півтора року вона має велику європейську програму виступів.

Як підкреслили в МКСК, Точицький в інтерв’ю Politico закликав європейську мистецьку спільноту «добре подумати» перед тим, як знову приймати на сценах російських виконавців.

Також він застеріг, що «дуже ризиковано» інтегрувати російську культуру, поки триває повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

«Коли у вашій країні проходить російська культурна активність, це неодмінно пов’язано з дезінформацією та підготовкою певних насильницьких дій», – наголосив міністр, пославшись на досвід України.

У відомстві також зауважили, що у розмові з виданням Європейський комісар з питань справедливості між поколіннями, культури, молоді та спорту Гленн Мікаллеф погодився з цією тезою.

«Європейські сцени не повинні давати жодного простору тим, хто підтримує цю агресивну війну проти України», – акцентував він.

Мікаллеф також наголосив, що навіть вистави, фінансовані приватним коштом, не повинні бути винятком для політичних закликів до відмови від співпраці з артистами, які підтримують війну.

«Потрібно активніше працювати з країнами-членами, аби цього (надання можливостей для європейських гастролей) не відбувалося», – додав Єврокомісар.

Своєю чергою Точицький запропонував, аби європейські театральні компанії залучали українських виконавців або їхніх колег із країн Євросоюзу: «Давайте просувати тих, хто справді поділяє демократичні цінності».

Читайте також: Директор Угорської опери відмовився скасувати виступ Нетребко після звернення посла України

Як повідомляв Укрінформ, український режисер Євген Лавренчук розірвав контракт щодо постановки в Ізраїлі опери «Рінальдо» Георга Фрідріха Генделя через присутність росіян у команді постановників і артистів.



Джерело

Події

В Ужгороді вперше пройшов етнофестиваль «Цвіт папороті»

Published

on


В Ужгороді вперше пройшов етнофестиваль «Цвіт папороті».

Про це повідомили в Фейсбуці Управління туризму та культури Закарпатської ОВА, передає Укрінформ.







Етнофестиваль «Цвіт папороті» відбувся в Ужгороді / Фото: Юлій Зозуля. Укрінформ

“26-27 липня в Ужгородському скансені відбувся фест «Цвіт папороті» за участі відомих закарпатських артистів та майстрів ремесел і гастрономії. Родзинкою події стало створення найбільшого в регіоні вишитого панно з автентичним закарпатським узором за ідеєю мисткині Андріани Данилюк «ЕТНИ»” – йдеться у повідомленні.

Також в межах фесту відкрили 76 мініскульптуру Ужгорода з вмонтованим напівдорогоцінним каменем унгварит, присвячену містичній традиції Івана Купала.

На сцені фестивалю виступили закарпатські народні колективи, а також відомі гурти та виконавці «ЩукаРиба», Rock-H, «Анця» та Степан Гіга.

Читайте також: Міжнародний фестиваль «Оксамитовий сезон в Одеській опері – 2025» відкриють до Дня Незалежності

Зібрані під час благодійного аукціону на фестивалі кошти спрямують на підтримку ЗСУ.

Раніше Укрінформ повідомляв, що поблизу озера Zalew Bachmaty, що у польській гміні Дубичі Церковні, відбувся щорічний фестиваль української культури «На Івана, на Купала», організований Союзом українців Підляшшя (Związek Ukraińców Podlasia).



Джерело

Continue Reading

Події

у Польщі виявили скелет середньовічного лицаря

Published

on


У центрі місті Гданськ на півночі Польщі археологи з компанії ArcheoScan виявили скелет середньовічного лицаря, який дістав назву «Гданський Ланселот».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Euronews Culture.

Зазначається, що раніше у липні археологи виявили надгробок із зображенням лицаря, що датується XIII століттям. Два дні по тому було знайдено ідеально збережений скелет лицаря, приблизно на глибині 30 сантиметрів під камінням.

Знахідна була зроблена на місці культового об’єкта для жителів Гданська. До 1962 року там розташовувався паб, після чого його перенесли в інше місце, а на перехресті вулиць Сукєнніча та Гродзька почали масштабні археологічні роботи.

Фото: Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Facebook

За словами археологів, лицар, якому на момент смерті було близько 40 років, мав зріст від 168 до 178 сантиметрів

Громадськість швидко назвала скелет «Гданським Ланселотом». Хоча у XIII столітті Гданськ перебував під владою Тевтонського ордену, зараз є припущення, що лицар міг бути пов’язаний із династією Собіславів, яка правила містом у XI та XII століттях.

На думку археологів, зображення лицаря на надгробку, а саме фігура у кольчузі з мечем у правій руці та щитом, свідчить про те, що він був людиною із певною репутацією. Поховання під дорогим каменем означає, що він не був «звичайним громадянином».

«Враховуючи вартість кольчуги, вартість меча і саме зображення лицаря, який стоїть прямо, з піднятим мечем, можна припустити, що це, ймовірно, був командир або людина, яка користувалась особливим визнанням та повагою», – зазначила археологиня Сильвія Кужинська агентству PAP.

Читайте також: Біля Сицилії археологи виявили уламки затонулого стародавнього судна

Ретельне дослідження останків буде продовжено, щоб краще зрозуміти історію та походження лицаря, йдеться у матеріалі.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна команда дайверів виявила у Північному морі корабель Королівського військово-морського флоту Великої Британії HMS Nottingham, який був уражений у бою під час Першої світової війни і затонув.

Перше фото: ArcheoScan



Джерело

Continue Reading

Події

Одеська художниця Ірина Вишневська відкрила персональну виставку “Самотня Єва”

Published

on


В Одеському музеї західного та східного мистецтва відкрилася виставка художниці Ірини Вишневської “Самотня Єва”. Ця виставка – роздуми про кохання та самотність, про чужі ролі, які ми постійно граємо, про наше право бути такими, якими ми є.

Художниця препарує кохання, розбирає його «по кісточках», рухаючись від точки «Його Королева» до точки «Щось пішло не так». IraVish стверджує: кожен з нас живе у вигаданій ним реальності, а усі звичні символи, правила – не більше, ніж умовність.

Замість традиційного відкриття виставки відбувся поетичний перформанс, під час якого дев’ять одеських поетес – Олена Зимня, Владислава Іллїнська, LIKA SMITH, Сіяна Абуєва-Лосинська, Анна Стремінська, Вікторія Фролова, Людмила Шарга, Ольга Лісовикова зіграли виставу. Глядачі також прийняли участь у цій виставі.

Виставка працює щоденно (окрім середи)мз 12:00 до 18:00
(Каса до 17:30)
🎟 Квиток: 100 грн
*Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний
📍Італійська, 9.

Фото: Степан Алекян/Фейсбук.





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.