Відбудова
У Львові за три дні зібрали понад 118 тисяч на відбудову музею Шухевича

“Впродовж 2–4 травня, в межах відзначення Дня Львова, мешканці та гості міста мали змогу піднятись на вежу Ратуші та відвідати екскурсії в міських театрах не за квитки, а за донати на відбудову музею Романа Шухевича. Завдяки благодійним ініціативам на відновлення знищеного росіянами музею за три дні вдалось зібрати 118 521 тис. грн”, – йдеться в повідомленні.
У міськраді зазначили, що до акції долучилися чотири театри: імені Леся Курбаса, імені Лесі Українки, “І люди, і ляльки” та “Воскресіння”
У межах акції “Театр для музею” охочі могли побувати на екскурсіях у міських театрах, а саме: потрапити за лаштунки, побачити гримерки, приміряти цікаві театральні костюми тощо.
А за донат на вежу Ратуші можна було піднятися і в минулі п’ятницю, суботу та неділю.
Як повідомляв Укрінформ, Львів уже має практику проведення таких благодійних акцій. У березні за два вихідні дні під час акції “Музей для музею” на відбудову музею Романа Шухевича зібрали 185 183 гривні.
1 січня 2024 року внаслідок атаки ворожого безпілотника музей командира УПА Романа Шухевича в Білогорщі було знищено.
У Львові презентували проєкт із відновлення музею Романа Шухевича, основним елементом експозиції музею буде об’єкт, де генерал-хорунжий УПА загинув.
Після відновлення музей Романа Шухевича у Львові стане вдвічі більшим, матиме нові експозиційні зали та нове якісне укриття.
Фото: shukhevych.city-adm.lviv.ua/
Відбудова
Уряд в цьому році виділив на відбудову й розвиток Сумської області 2,9 мільярда

Уряд протягом 2025 року ухвалив низку рішень щодо виділення коштів на програми відбудови й розвитку Сумської області на загальну суму 2,9 млрд грн, а нещодавно спрямував ще понад 200 млн грн додаткової дотації на зміцнення громад.
Як передає Укрінформ, про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляє у Телеграмі.
«Попри щоденні обстріли та складну ситуацію, Сумщина продовжує тримати оборону та відновлюватися. У 2025 році уряд ухвалив низку рішень щодо виділення коштів на програми і проєкти відбудови й розвитку області на загальну суму 2,9 млрд грн. Це кошти на відновлення інфраструктури й економіки, посилення безпеки, вирішення першочергових потреб громад. Нещодавно спрямували понад 200 млн грн додаткової дотації на зміцнення громад Сумщини», – зазначив Шмигаль.
Під час урядової наради за підсумками робочої поїздки на Сумщину Шмигаль дав завдання Мінрозвитку та МВС розглянути питання щодо можливості виплати компенсацій за пошкоджене майно на прифронтових територіях, куди ускладнений доступ відповідних комісій та визначити особливості проведення обстеження знищених об’єктів нерухомого майна на таких територіях. Відповідальні особи й відомства мають напрацювати методики, аби люди отримали кошти на відновлення.
«Обговорили підготовку до опалювального сезону. Розглянули питання додаткового фінансування відновлювальних робіт на Охтирській і Шосткинській ТЕЦ, а також термінових робіт для відбудови критично необхідних мостів і доріг, що забезпечують життєдіяльність громад і наших Збройних сил», – підкреслив Шмигаль.
Він також доручив прискорити приватизацію ПАТ «Сумихімпром» для залучення стратегічних інвесторів й унормувати питання сплати податків на землі сільськогосподарського призначення, де розташовані фортифікаційні споруди.
Уряд працює також над питанням сплати податків релокованими підприємствами за місцем реєстрації у прифронтових областях і не допущення ліквідації індустріальних парків в таких регіонах.
За його словами, Мінрозвитку та Держагентство відновлення мають спільно відпрацювати з Сумщиною потреби кожної громади.
Як повідомляв Укрінформ, Шмигаль заявляє, що у Сумах планують побудувати чотири підземні школи, у Сумській області – 11.
Відбудова
Україна закликає включити до Реєстру збитків від війни постраждалих від 2014 року

Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра закликає партнерів виправити ключовий недолік у Міжнародному реєстрі збитків від війни, включивши туди постраждалих до 2022 року.
Про це вона заявила на конференції United for Justice. United for Survivors, передає кореспондент Укрінформу.
“Ми маємо негайно виправити ключовий недолік (у Міжнародному реєстрі збитків від війни – ред.). Мова йде про часову рамку, яка виключає жертв війни до 2022 року. Це несправедливо. Ми не можемо пояснити нашим громадянам, які втратили своїх близьких у 2014-2015 роках, чому їхні страждання не такі важливі. Ми закликаємо наших партнерів подумати над змінами, особливо коли ми просуваємося у переговорах щодо Комісії з розгляду заяв”, – сказала Мудра.
Заступниця керівника ОП додала, що Україна планує завершити переговори щодо Комісії з розгляду заяв до кінця року, аби вона запрацювала в 2026 році.
Як повідомляв Укрінформ, планується до кінця 2025 року відкрити всі 45 категорій Реєстру збитків для подачі інформації щодо завданої шкоди внаслідок збройної агресії РФ.
До Міжнародного реєстру збитків подано вже майже 30 тисяч заяв.
Відбудова
Зеленський обговорив із генсеком ОЕСР участь організації в розробці плану відновлення України

Про це глава держави повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Впевнені, що війна закінчиться і ми відбудуємо Україну разом із сильними компаніями та країнами», – зазначив Зеленський.
Також сторони обмінялися думками щодо посилення українського аграрного сектору завдяки залученню інвестицій.
Президент подякував Організації економічного співробітництва та розвитку за незмінну підтримку України.
Відео: Володимир Зеленський / Фейсбук
«Цінуємо високу оцінку ОЕСР щодо розвитку України, представлену сьогодні в оглядах нашої держави – економічному та антикорупційному. Це дорожня карта необхідних реформ і позитивний сигнал для міжнародних інвесторів», – додав він.
В Офісі глави держави поінформували, що під час зустрічі із Зеленським Корман відзначив суттєвий прогрес України в реформах, зокрема у сфері протидії корупції, що є важливою передумовою процесу інтеграції країни до ОЕСР. Організація готова й надалі надавати необхідну технічну допомогу на цьому шляху.
Як повідомляв Укрінформ, 6 травня Організація економічного співробітництва та розвитку презентувала економічний огляд України, а також огляд з питань доброчесності та протидії корупції.
Україна взаємодіє з ОЕСР на основі меморандуму про взаєморозуміння щодо посилення співпраці, підписаного у жовтні 2021 року.
Фото: Офіс Президента
-
Суспільство1 тиждень ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Суспільство5 днів ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться форум «Стратегія розвитку культури в Україні 2025-2030: ключові кроки реалізації»
-
Усі новини1 тиждень ago
Китай обіцяє обійти США у розробці нових надпотужних чипів: що про це відомо
-
Події1 тиждень ago
У Нідерландах дитина пошкодила в музеї картину вартістю десятки мільйонів євро
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти