Відбудова
У МОЗ пояснили причини тривалої відбудови Охматдиту

Процес відбудови дитячої лікарні “Охматдит” має відповідати державним будівельним нормам і технічним стандартам.
Про це на брифінгу заявив заступник міністра охорони здоровʼя Едем Адаманов, передає кореспондент Укрінформу
“Перше основне питання, яке завжди ставлять всі: чому так довго, чому займає стільки часу? Нагадаю, що відповідність державним будівельним нормам і технічним стандартам є обов’язковою. Нагадаю, що цей об’єкт має найвищий статус складності будівництва. Це означає, що неможливо його будувати без проєктно-кошторисної документації і без експертизи”, – сказав Адаманов.
Як зазначив заступник міністра, важливо, щоб під час відновлення лікарня продовжувала надавати медичну допомогу.
“Це насправді дуже ускладнює процес відновлення. Це і рівень шуму, і процес, який буде відбуватися, як саме будуть розміщені конструкції, які вікна, черговість, як вони знімаються, як вони монтуються. Це теж, на жаль, займає час”, – пояснив Адаманов.
Він зауважив, що рішення про проведення державної експертизи проєктно-кошторисної документації на відновлення лікарні було ухвалено задля того, щоб якість та прозорість всіх процесів не викликали сумнівів.
“Це документація, без якої неможливо визначити обсяг робіт, матеріалів, які потрібні, і ціни безпосередньо на ці матеріали і роботи”, – зазначив Адаманов.
Як повідомляв Укрінформ, 8 липня 2024 року внаслідок ракетного удару дитяча лікарня «Охматдит» зазнала значних ушкоджень. Найбільше постраждали новий лікувально-діагностичний корпус, адміністративний та токсикологічний корпуси, трансформаторна підстанція і хірургічний корпус.
Міністерство охорони здоровʼя планує оголосити тендер на відновлення нового корпусу «Охматдиту» наступного тижня.
Відбудова
на Харківщині придбали вже понад 2700 квартир і будинків

На Харківщині за державною програмою «єВідновлення» придбали 2 746 квартир і будинків на понад 4,8 млрд грн.
Про це у Телеграмі повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, передає Укрінформ.
«2746 квартир і будинків придбали жителі Харківщини за державною програмою «єВідновлення». Вартість придбаного житла — понад 4,8 мільярда гривень», – написав Синєгубов.
За його словами, житловими сертифікатами скористалися 4 080 отримувачів компенсації за зруйноване житло з Харківської області. Більшість із них придбали житло у Харкові, Ізюмській та Балаклійській громадах, решта – на території Київської, Львівської, Дніпропетровської, Полтавської, Закарпатської та інших областей.
Для ремонту житла у межах держпрограми 34 669 людей отримали понад 3,5 млрд грн компенсацій.
Загалом станом на зараз у 37 громадах області сформовано понад 7 тисяч сертифікатів на більш ніж 9,3 мільярда гривень.
Як повідомлялось, в Україні у межах програми «єВідновлення» майже 97 тисяч родин отримали допомогу на відновлення пошкодженого майна, ще майже 20 тисячам сімей виплатили компенсацію для придбання нового житла замість зруйнованого.
Відбудова
BlackRock припинила пошук інвесторів для фонду відновлення України після перемоги Трампа

Американська компанія BlackRock Inc. на початку цього року припинила пошук інвесторів для підтримки багатомільярдного фонду відновлення України після перемоги Дональда Трампа на виборах президента і зміни ставлення нової адміністрації до України.
Про це Bloomberg повідомили анонімні джерела, обізнані з перемовинами, передає Укрінформ.
За словами джерел, фонд, який мав бути представлений на Конференції з відновлення України в Римі наступного тижня, був близький до отримання початкової підтримки від організацій, які підтримуються урядами Німеччини, Італії та Польщі. Однак у січні BlackRock вирішив призупинити переговори з інституційними інвесторами через відсутність інтересу на тлі зростаючої невизначеності щодо майбутнього України.
Трамп проводив свою передвиборчу кампанію, обіцяючи негайно закінчити війну в Україні. З моменту інавгурації на початку року президент США конфліктував з президентом України Володимиром Зеленським і кремлівським диктатором Володимиром Путіним і висував суперечливі пропозиції щодо подальших кроків, водночас натякаючи на припинення військової підтримки України з боку США.
У грудні уряд США був помітно відсутній серед спонсорів фонду.
Торік Філіп Хільдебранд, віцеголова BlackRock, заявив, що Фонд розвитку України був на шляху до залучення щонайменше 500 мільйонів доларів від країн, банків розвитку та інших грантодавців, а також 2 мільярдів доларів від приватних інвесторів. Тоді ж Гільдебранд заявив, що це може об’єднати консорціум інвесторів, які могли б профінансувати щонайменше 15 мільярдів доларів на реконструкцію України. Загальна вартість відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії була оцінена Світовим банком та іншими організаціями в лютому в понад 500 мільярдів доларів.
Представник BlackRock заявив, що компанія завершила свою безкоштовну консультаційну роботу щодо Фонду розвитку України в 2024 році і на сьогодні не бере участі в «жодних активних мандатах» з українським урядом. «Єдині розмови, які впливають на наше прийняття рішень — це розмови з нашими клієнтами», — додав представник.
За словами деяких джерел, BlackRock мала намір оголосити про створення фонду в Італії під час Конференції з відновлення України 10-11 липня, на яку мають прибути прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні та Володимир Зеленський, хоча графік проведення конференції ніколи не оприлюднювався. Франція працює над пропозицією щодо фонду, який замінить скасовану ініціативу BlackRock, але не зрозуміло, наскільки ефективним буде новий план без підтримки США, повідомили джерела.
Як повідомляв Укрінформ, у 2022 році Мінекономіки України підписало з інвестиційною компанією BlackRock меморандум про взаєморозуміння; компанія надасть консультації та сприятиме створенню платформи для залучення приватного капіталу до відновлення України.
До того Президент Володимир Зеленський обговорив із головою найбільшої у світі інвестиційної компанії BlackRock Ларрі Фінком можливості залучення державних і приватних інвестицій в Україну.
Відбудова
Мінімальну зарплату будівельникам, які працюють на обʼєктах відновлення, підвищили удвічі

Будівельникам, які працюють на обʼєктах відновлення, підвищили мінімальну зарплату вдвічі.
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
За його словами, у суботу, 5 липня, у Бородянці разом із Профспілкою будівельників України була підписана нова галузева угода. Це ключовий документ, який визначає умови для людей, які щодня працюють на будівництві обʼєктів відновлення.
Угода укладена на 2025–2027 роки і є обов’язковою для підприємств, установ та організацій, які працюють у сфері будівництва і виробництва будматеріалів. На її основі мають бути укладені або оновлені колективні договори, зазначив Кулеба.
Згідно з документом, встановлений новий гарантований розмір тарифної ставки для працівників – 401% прожиткового мінімуму.
“Тобто мінімальна зарплата тепер – 12142 гривні. Попередній рівень був 231%, або 6995 гривень”, – пояснив віцепрем’єр.
Як повідомив Кулеба, угода також включає положення щодо безпеки праці, кваліфікаційних вимог, організації виробничих процесів, правового захисту працівників. Передбачені конкретні інструменти легалізації зайнятості, професійного навчання, контролю за виконання договірних зобовʼязань.
У підготовці документа брали участь команда Міністерства розвитку громад та територій України, профспілкові організації, підрядники, виробники будівельних матеріалів, представники галузевих об’єднань, експерти, наукове середовище, зазначив Кулеба.
Він висловив вдячність “за діалог та спільну позицію, адже це це підтвердження нашої спільної відповідальності перед людьми. Перед тими, хто власними руками відновлює школи, лікарні, житло, критичну інфраструктуру”.
Як зауважив віцепрем’єр, будівельна галузь сьогодні є однією з ключових у процесі відновлення. Вона визначає темпи, масштаби і якість робіт, які відбуваються по всій країні, і сьогодні важливо закладати не лише інфраструктурну основу, а й справедливі правила для тих, хто працює на майданчиках.
Особливо цінно, наголосив він, що “підписання відбулося в Бородянці – місці, яке стало символом незламності й сьогодні вже стає прикладом справжнього відновлення”.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів запустив експериментальний проєкт зі створення фонду муніципального орендного житла.
Фото: Олексій Кулеба, ФБ
-
Одеса1 тиждень ago
У липні запустять додатковий потяг з Вінниці до Одеси – Укрзалізниця
-
Політика1 тиждень ago
нардеп Дмитрук заявив, що Україна, Росія та Білорусь «один народ»
-
Події1 тиждень ago
У Житомирі проходить виставка, присвячена зруйнованим пам’яткам Маріуполя
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл
-
Війна1 тиждень ago
На фронті від початку доби сталися 69 зіткнень, третина з них
-
Політика1 тиждень ago
Ердоган обіцяє зробити максимум для зустрічі Зеленського і Путіна
-
Політика1 тиждень ago
Високі ставки, рекордні витрати та майбутнє України в Альянсі
-
Війна1 тиждень ago
В РФ засудили ще чотирьох українських військових за «Курську операцію»