Connect with us

Суспільство

у Нацполіції служать понад 900 собак

Published

on


У Національній поліції України на сьогодні працюють 913 службових собак.

Про це у телеефірі поінформувала очільниця кінологічної служби НПУ Світлана Коломієць, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“У НПУ є 913 службових собак за різними напрямками підготовки”, – зазначила вона.

Відповідаючи на питання, які породи найкраще піддаються дресурі, Коломієць заявила, що у Нацполіції наразі найбільше собак належать до породи бельгійська вівчарка малінуа.

“Але є і німецькі вівчарки. Також у нас є лабрадори і зараз у нас є нова порода собак, яку завезли до нас із Європи – це голландська вівчарка. Вона дуже схожа на бельгійську, але трохи іншого окрасу. Вона (голландська вівчарка), зокрема, більш темна. Вони також дуже добре піддаються дресируванню. І у нас є невеликі породи собак – це кокер-спаніелі, ягди (ягдтер’єри – ред.) і різні мисливські собаки. Вони для нас дуже зручні, коли ми, наприклад, шукаємо наркотичні речовини у автобусах”, – пояснила очільниця кінологічної служби НПУ.

За її словами, у поліцейських собак є окремі спеціалізації. “У нас є собаки з пошуку наркотичних речовин, з пошуку вибухових речовин, розшукові собаки – це ті, які шукають злочинців і дітей, є собаки спецпризначення – це у нас штурмові собаки спецпідрозділу КОРД, а також собаки з пошуку трупів”, – розповіла Коломієць і додала, що у кожної собаки, яка працює у поліції, є своя особова справа.

Коломієць зазначила, що останнім часом відбулися зміни у підготовці цих собак.

“Ми намагаємося зробити так, щоб собака, коли вона, наприклад, знайшла наркотичні чи вибухові речовини, просто завмирала, не гавкаючи, не шкрябаючи і вела себе спокійно тощо”, – зауважила вона.

Очільниця кінологічної служби НПУ зазначила, що кінологом може стати будь-який громадянин України, який закінчив 11 класів школи та отримав диплом.

Читайте також: Знаходять людей під завалами та вибухівку: рятувальники розповіли про собак, які «служать» у ДСНС

“Він проходить спеціальний відбір у НПУ, здає фізичну і медичну підготовку, тести, і якщо він проходить цей відбір, то він направляється у школу поліції. У нас вона єдина в Україні, це у Житомирі, Житомирська академія поліції, там готують кінологів. І він туди направляється на пів року на навчання, туди йому дається службовий собака, з яким він вчиться і по завершенню цієї академії вони вдвох складають іспити. І якщо вони складуть іспити, то допускаються до роботи у поліції – і кінолог, і собака”, – заявила вона.

Як повідомлялося, 2 квітня в Україні відзначають День кінолога.



Джерело

Суспільство

командира військової частини засудили до п’яти років

Published

on



Командира однієї із військових частин Державної прикордонної служби засудили до п’яти років ув’язнення за постачання неякісних балістичних шоломів на ₴36 мільйонів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Держбюро розслідувань.

Встановлено, що під час укладання та виконання договору на постачання балістичних шоломів командир проявив службову недбалість, внаслідок чого військова частина отримала захисне спорядження неналежної якості.

Вироком суду командир визнаний винним у недбалому ставленні до служби в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України.

Йому призначене покарання у вигляді п`яти років позбавлення волі з випробувальним терміном у два роки.

У межах цього ж кримінального провадження триває судовий розгляд справи щодо директора компанії-постачальника, яка надала неякісні шоломи.

Читайте також: ДБР оголосило підозру чотирьом військовим, які відмовились вирушити на фронт

Постачальник уже відшкодував державі завдані збитки на суму ₴36 мільйонів.

Як повідомляв Укрінформ, працівники ДБР у взаємодії зі Службою безпеки України повідомили про підозру командиру батальйону військової частини з Донецької області, який організував незаконну виплату підлеглим бойових надбавок на майже ₴1 мільйон.

Фото ілюстративне: Freepik 



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Одещина посіла третє місце в Україні за кількістю самозайнятих фахівців Анонси

Published

on



Одеська область посіла третє місце за кількістю самозайнятих осіб, поступившись, за даними Державної податкової служби, Києву та Дніпропетровщині. 

Про це повідомили аналітики платформи Опендатабот, які нарахували в регіоні 2,4 тисячі таких підприємців. В Києві їх 4,2 тисячі, а на Дніпропетровщині – 2,5 тисячі осіб. 

Щодо інших областей на Півдні України, то у Миколаївській області нарахували 800, а в Херсонській – 500.  Як зазначають аналітики, 28,3 тисячі фахівців, які провадять незалежну професійну діяльність — тобто самозайнятих — зареєстровані в Україні станом на початок червня 2025 року. За підрахунками спеціалістів, це рекордний показник за останні п’ять років. Пік кількості таких фахівців раніше фіксували у листопаді 2021 року — 27,9 тисячі. Проте вже в грудні їхня кількість скоротилася на 700 осіб, після цього показник знову почав зростати, хоч і з паузою у перші місяці повномасштабного вторгнення. Від початку повномасштабного вторгнення кількість самозайнятих професіоналів зросла на 1,1 тисячі — приблизно на 4%.

292,3 мільйона гривень податків сплатили до бюджету самозайняті за перші п’ять місяців 2025 року. Це на 33% більше, ніж за аналогічний період торік. Варто зазначити, що у Херсонській, Волинській та Київській областях сума сплачених податків зросла майже удвічі. Загалом 603,2 мільйона гривень податків сплатили такі фахівці за минулий 2024 рік. Це у 1,6 раза більше, ніж у 2023 році та у 1,2 раза більше, ніж до початку повномасштабної.

Лідерами за обсягами сплачених податків є Київ — 140,5 мільйона гривень (23% загальної суми), Львівщина — 49,8 мільйона гривень (8%) та Дніпропетровщина — 49,6 мільйона (8%). Проте, якщо у Львівській області цю суму сплатили 1,3 тисячі осіб, то в Дніпропетровській — 2,5 тисяі самозайнятих сплатили практично ту ж суму.

 Найнижчі середні суми — на Луганщині, Донеччині та Херсонщині. Втім, як наголосили спеціалісти, ці розрахунки умовні — точну оцінку дати неможливо, адже невідомо, скільки з осіб, що засвідчені як самозайняті, реально працюють і отримують дохід.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Російська армія атакувала підприємство на Одещині (фото наслідків)

Published

on


Як повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер, під ворожою атакою безпілотниками опинився Ізмаїльський район, зокрема Вилківська громада.

«Вночі ворог атакував Ізмаїльський район ударними безпілотниками. Під ударом була Вилківська громада. Попри активну роботу сил ППО, які знищили більшість ворожих безпілотників, внаслідок атаки була пошкоджена цивільна інфраструктура: підприємство по заготівлі очерету і декілька багатоквартирних будинків», – зазначив Олег Кіпер.

За даними Державної служби з Надзвичайних ситуацій, внаслідок атаки зруйновано склади з очеретом і обладнанням для його обробки. Вогонь охопив приміщення та техніку — знищено два комбайни і вантажівку.

Рятувальники ДСНС та місцеві вогнеборці оперативно ліквідували пожежу. Постраждалих, на щастя, немає.

Наразі відповідні служби працюють над ліквідацією наслідків обстрілу. Правоохоронці документують черговий військовий злочин Росії проти мирного населення Одещини.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.