Connect with us

Суспільство

Директорів заводу “Зоря-Машпроект” у Миколаєві судитимуть за розкрадання понад 70 мільйонів доларів Анонси

Published

on



НАБУ і САП передали до суду справу про розкрадання понад 70 мільйонів доларів США на Миколаївському заводі  “Зоря”-“Машпроект”. Слідство встановило, що керівництво підприємства розробило схему привласнення коштів через фіктивні агентські угоди.

Про це повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро України. 

Згідно з матеріалами справи, у 2013-2018 роках держпідприємство уклало кілька контрактів із компанією-нерезидентом, яка мала шукати покупців для газотурбінної продукції та вести переговори щодо експорту. Насправді жодні послуги не надавалися, проте на рахунки цієї компанії було безпідставно перераховано 71,6 мільйона доларів США. Це становить 1,4 мільярда гривень за курсом НБУ на момент вчинення злочину.

Надалі ці кошти легалізували через підконтрольні екскерівникам підприємства іноземні компанії.

Факт завдання збитків підтверджено висновками судової економічної експертизи.

18 березня 2024 року НАБУ і САП завершили розслідування у справі про привласнення коштів державного підприємства “Зоря”-“Машпроект”, яке здійснювало експорт власної продукції. Раніше, 26 вересня 2023 року, детективи НАБУ та прокурори САП за підтримки Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції повідомили про підозру чотирьом колишнім генеральним директорам заводу і керівнику компанії-нерезидента.

Вони звинувачуються за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України. Окрім цього, ексдиректору підприємства та керівнику компанії-нерезидента висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 209 КК України, ще одному колишньому директору – за ч. 2 ст. 209 КК України.

Матеріали щодо керівника приватної компанії та інших ймовірних учасників корупційної схеми виділено в окремі провадження.

У ході слідства НАБУ і САП звернулися до більш ніж 20 країн із запитами про міжнародно-правову допомогу. Індійські органи підтвердили, що агентські послуги були фіктивними, а інформація, отримана зі Швейцарії та Латвії, дозволила відстежити відмивання коштів.

Двоє експосадовців підприємства перевели на закордонні рахунки 795 тисяч доларів США, 222 тисяч євро та 275 тисяч доларів відповідно. Розслідування міжнародних зв’язків у цій справі триває.

Нещодавно СБУ заблокувала постачання стратегічної сировини для військової промисловості рф. Суд арештував сировину на Миколаївському глиноземному заводі на понад 2 мільярди гривень, яка належала російському олігарху Олегу Дерипасці.

Раніше Вищий антикорупційний суд розпочав слухання у справі про привласнення 12,3 мільйона гривень керівниками Південноукраїнської АЕС. Під час закупівлі систем кондиціонування, холодильного та вентиляційного обладнання було завищено ціни, що призвело до значних фінансових втрат. Фігурантів також обвинувачують у подібних корупційних схемах, пов’язаних з атомною електростанцією.


Анна Бальчінос



Джерело

Суспільство

У вересні відбудеться спеціальна сесія для вступу в магістратуру та аспірантуру

Published

on



Вступникам до магістратури та аспірантури цьогоріч буде надано можливість за бажанням скласти єдиний вступний іспит (ЄВІ) під час спеціальної сесії.

Як повідомив Український центр оцінювання якості освіти, відповідний наказ затвердило Міністерство освіти і науки, передає Укрінформ.

“У цій сесії можуть взяти участь вступники, які не реєструвалися для участі в основній або додатковій сесіях ЄВІ, а також яких було зареєстровано, але вони не з’явилися на іспит. Крім того, можливість скласти ЄВІ надано тим, хто бажає покращити свій результат і скористатися додатковим шансом для вступу до аспірантури / магістратури у 2025 році”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що спецсесію ЄВІ проводять за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб. Вартість послуги буде оголошено до 28 липня.

Згідно з Календарним планом, реєстрація на спеціальну сесію ЄВІ триватиме 1 – 8 серпня. Вступникам необхідно звернутися до приймальних комісій закладів вищої освіти.

Читайте також: Вступна кампанія-2025: скільки абітурієнтів прогнозують у Міносвіти

Спеціально організована сесія ЄВІ триватиме протягом 11-14 вересня. Результати за шкалою 100-200 балів буде розміщено в кабінетах учасників вступних випробувань на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти до 23 вересня включно.

Проведення спеціально організованої сесії єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) та єдиного вступного випробування з методології наукових досліджень (ЄВВ) не передбачено, додали в УЦОЯО.

Як повідомлялося, основна сесія ЄВІ відбувалася 24 – 27 червня.

Фото ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Американці отримали контроль над зерновим терміналом в порту Одеси Анонси

Published

on



Американські інвестиційні фонди Argentem Creek Partners і Innovatus Capital Partners отримали контроль над зерновим терміналом Olimpex у порту Одеси. 

Адміністрація Володимира Зеленського нещодавно допомогла двом американським фондам стягнути борг у розмірі 95 мільйонів доларів з одеських магнатів, які раніше володіли терміналом і не здійснювали платежі за кредитами, а також які нібито неправильно представили зерно, що мало бути заставою, повідомляє Financial Times.

Раніше фонди виграли міжнародний арбітраж на 150 млн доларів і кілька справ у судах Великої Британії, але довго не могли домогтися визнання в Україні. Перелом настав після арешту бізнесмена Володимира Науменка в травні й рішення Верховного суду в липні.

    Прокурори стверджують, що GNT — група Володимира Науменка, яка володіла терміналом, — обдурила Innovatus щодо кредиту в розмірі 20 мільйонів доларів, зокрема, через схему, яка спотворювала наявність зерна як застави, а потім симулювала знищення нібито зіпсованого продукту протягом місяців після вторгнення росії.
 

Керівництво Argentem Creek планує запустити роботу термінала вже влітку, можливо у вересні. Наразі розпочинається збирання врожаю, тому запуск об’єкта вкрай важливий для експорту.

У квітні 2024 року західний господарський апеляційний суд Львова у четвер відхилив клопотання акціонерів Olimpex Coupe International, що входить до GN Terminal Enterprises., про звільнення з призначення незалежних керуючих банкрутством.

До того у 2023 році окружний суд міста Нікосія (Кіпр) ухвалив наказ, який забороняє кредитору – американському хедж-фонду Argentem Creek Partners (ACP) продавати зерновий термінал в Одеському морському торговельному порту, який належить компанії GNT Group.

6 лютого того ж року кредитори Argentem Creek Partners (“ACP”) та Innovatus Capital Partners (“Innovatus”) ініціювали справу про банкрутство Olimpex Coupe International, дочірньої компанії GNT Group, яка управляє зерновим терміналом в Одесі.

Як стверджували в GNT Group, компанія взяла кредит в Argentem Creek Partners на суму 75 мільйонів доларів у 2019 році під заставу корпоративних прав компанії, вартість яких в рази перевищувала цей кредит. Через війну з росією погашення кредиту ускладнилося. Але з початком роботи “зернового коридору” з’явилась можливість розрахунків по кредитах.

GNT Group стверджувала, що неодноразово заявляла про свою готовність погасити заборгованість будь-яким цивілізованим способом. Кредитор категорично відмовлявся йти на переговори з GNT Group. Натомість ініціював примусове стягнення боргу з елементами рейдерського захоплення компанії.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Пов’язані з ексдепутатом три бізнес-центри в центрі Одеси готують до продажу

Published

on


Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) готує до продажу три бізнес-центри в центрі Одеси, які пов’язані з одеським забудовником і ексдепутатом міськради.

Про це повідомляє Delo.ua з посиланням на пресслужбу АРМА.

Зазначається, що фахівці АРМА провели огляд трьох офісних об’єктів, переданих в управління рішенням Приморського райсуду Одеси.

Ці активи пов’язані з одеським забудовником і ексдепутатом міськради, який перебуває в розшуку з 2017 року через підозру у розкраданні понад 300 млн грн.

Що за об’єкти?

В АРМА зауважують, що всі три об’єкти мають вигідне розташування, повну технічну готовність, високий рівень інженерного забезпечення та представляють інтерес для інвесторів, девелоперів і компаній, що шукають офісну нерухомість в Одесі:

  • Бізнес-центр класу “А” на вул. Ніни Строкатої (2011 рік) — 7 363 кв.м, вартість ~220 млн грн.
  •  Історична будівля на Приморському бульварі (1830 р., реконструкція — 2017) — 3 487 кв.м, вартість ~133 млн грн.
  • БЦ “Марсель” на Ніжинській — 3 750 кв.м (орендна площа 2 900 кв.м), оцінка — 142 млн грн. Варто зазначити, що у звʼязку з пошкодженнями центрального входу, агентством будуть здійснені додаткові ринкові консультації, з метою розрахунків потрібного інвестування майбутнім управителем в обʼєкт для можливості здійснення управління.

В АРМА повідомили, що незабаром інформація про активи з’явиться на Prozorro для подальшої їхньої передачі в управління.

Нагадаємо, АРМА оголосило ринкові консультації щодо управління трьома готельними комплексами в Одесі. Йдеться про об’єкти в центрі міста та курортній зоні: історичний готель “Моцарт”, функціонуючий бізнес-готель “ОК Одеса” в Аркадії та великий комплекс “Аркадія”. 





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.