Політика
У Раді обговорюють можливість виїзду за кордон для чоловіків до 24 років

У Верховній Раді обговорюють можливість дозволити чоловікам віком 18-24 років виїжджати за кордон.
Про це повідомив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук під час спілкування із журналістами, передає кореспондент Укрінформу.
«Ви знаєте, що український парламент це 398, станом на зараз, людей, які наділені правом законодавчої ініціативи. Я знаю, що ця тема проговорюється в тому числі у профільному комітеті… Знаю, що такі ідеї є», – розповів він.
Водночас Стефанчук зазначив, що не може говорити за парламентаріїв та комітет, адже не знає, «до якої думки вони прийдуть».
«Від 18 до 25 – це ті люди, які не підлягають мобілізації, але мають можливості реалізовувати низку своїх прав. Ми повинні знайти механізм, аби дати можливість зреалізуватися в цих правах», — підкреслив Голова ВР.
Він додав, що буде прислуховуватись до думок колег з профільного комітету.
Як повідомляв Укрінформ, народні депутати готують законопроєкт, що дозволить студентам, які навчаються в іноземних вищих навчальних закладах, вільно виїжджати за межі України.
Політика
Посольство України відреагувало на інформацію щодо промови посла Боднара

Посольство України в Польщі застерегло, що в соцмережах розповсюджується неправдива і маніпулятивна інформація на тему виступу посла України в Польщі Василя Боднара у межах цьогорічної річниці Волинського злочину під час офіційного заходу в Хелмі 11 липня.
Про це Посольство України у Польщі повідомило в Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Звертаємо вашу увагу на те, що в соціальних мережах поширюється неправдива та маніпулятивна інформація щодо промови посла України в Польщі пана Василя Боднара, виголошеної під час церемонії вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії в Хелмі. Маніпуляції щодо тривалості цієї промови вже були спростовані у ЗМІ, – йдеться в повідомленні.
У посольстві зауважили, що у понеділок, 14 липня, повний запис виступу транслював телеканал Republika, який записав подію на місці.
«Ми хотіли б наголосити, що коли йдеться про такі важливі та делікатні теми, використання перевіреної та достовірної інформації є особливо важливим», – йдеться в дописі.
Своєю чергою посол Боднар розмістив відео із своїм виступом у Хелмі у соцмережі X, зазначивши, що він робить це у зв’язку з тим, що навколо нього триває «маніпуляція і брехня». З виступу видно, що він тривав декілька хвилин, а не як йому закидають – кільканадцять секунд.
У польських соцмережах в останні дні активно розповсюджувалася фейкова інформація про те, що посол Боднар на цій урочистості виступав нібито 16 секунд. Маніпулятивне відео, на якому відображено лише кілька останніх речень з промови українського дипломата, переглянули в соцмережах десятки тисяч користувачів. Маніпулятивне відео з негативними коментарями розповсюджували також окремі депутати Сейму Польщі.
Фактчекери інтернет-видання Tvn24.pl детально описали маніпуляцію з виступом посла України в Польщі.
Як повідомляв Укрінформ, новообраний президент Польщі, голова Інституту національної пам’яті Польщі Кароль Навроцький у 82-у річницю трагічних подій на Волині, яка в Польщі на державному рівні відзначається 11 липня, закликав українську владу «системно вирішити» справу щодо надання дозволів на проведення пошуково-ексгумаційних робіт жертв цього злочину.
Політика
Безсмертний: Стара система безпеки зруйнована, формуються нові союзи, в центрі

Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав український політик і дипломат Роман Безсмертний.
«Україна сьогодні має 21 двосторонню угоду з партнерами у сфері безпеки й оборони. Це свідчить про те, що стара система безпеки більше не працює. Ми входимо в епоху нових, горизонтальних альянсів замість бюрократизованих багатосторонніх блоків», – зазначив Безсмертний.
За його словами, нещодавні події, зокрема візит президента Франції Еммануеля Макрона до Великої Британії та підписання безпекових угод між Парижем і Лондоном, а також Лондоном і Берліном, стали ознаками глибинної геополітичної трансформації.
«Ці союзи – не просто дипломатичні жести. Це нова стратегічна конфігурація. Макрон іде на координацію ядерних стратегій з Британією – це відлуння Антанти. А союз Берліна й Лондона – це вже справжня геополітична новація, якщо згадати історичне суперництво між Антантою і «віссю» Рим-Берлін-Токіо», – наголосив дипломат.
Він нагадав, що ще у 2021 році тодішня міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс попереджала: світова безпекова система майбутнього буде лабільною, мозаїчною, із поєднанням двосторонніх і багатосторонніх форматів.
«Це можуть бути двосторонні чи чотиристоронні союзи (на кшталт Міжмор’я), оборонні ініціативи, як AUKUS або “Рамштайн”, і навіть життєздатне НАТО. Усі ці структури стають частинами єдиного поля безпеки», – зазначив Безсмертний.
Він також послався на нещодавню публікацію колишнього прем’єра Великої Британії Ріші Сунака в The Wall Street Journal, де той окреслює майбутнє як «демальянси XXI століття» – систему, в якій безпека базується на швидких і прагматичних двосторонніх або тристоронніх зв’язках, як це було у XIX столітті.
«Паралелі з епохою династичних союзів і політичного реалізму більше не виглядають анахронізмом. Вони знову стають робочими інструментами», – зазначив дипломат.
На думку Безсмертного, попереду у світу – роздоріжжя: або цивілізоване реформування системи безпеки, або новий цикл великих воєн, які вже будуть не регіональними, а континентальними чи глобальними.
«Можливі два сценарії. Або світ і надалі обиратиме таких, як Трамп, Фіцо чи Орбан – і тоді авторитаризм отримає реванш. Або до влади прийдуть нові політики – демократичні, прагматичні, рішучі. Такі, як Мерц чи Мелоні. У цьому випадку можливе формування справжньої коаліції свободи», – підкреслив він.
Безсмертний також окреслив можливу послідовність геополітичних рішень у новій системі: спершу – приборкання режиму в Ірані, далі – стратегічна поразка Кремля, а потім – протистояння Китаю як головному виклику майбутнього.
Окремо він наголосив на рольових змінах України в системі європейської безпеки.
«Збройні сили України – це не армія для парадів. Це боєздатна, навчена, мотивована сила. Вона вже отримала визнання – і в США, і в Європі. І саме тому українська армія може стати основою об’єднаних, багатонаціональних сил майбутньої Європи», – заявив Безсмертний.
Як повідомляв Укрінформ, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що військові планувальники Коаліції охочих вже перебувають у фінальній стадії розробки всіх чотирьох компонентів підтримки України, серед них – зміцнення українських можливостей та «наземний компонент».
Політика
РНБО проведе аудит виконання рішень Ставки Верховного головнокомандувача

Рада національної безпеки і оборони проведе аудит виконання рішень Ставки Верховного головнокомандувача.
Про це заявив новопризначений секретар РНБО Рустем Умєров, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу РНБО.
Зокрема, як йдеться в повідомленні, сьогодні під час зустрічі з Апаратом РНБО Умєров визначив ключові завдання, поставлені Президентом Володимиром Зеленським перед Радою нацбезпеки і оборони та її Апаратом.
«Обговорили з главою держави чіткі завдання та пріоритети роботи. Найближчим часом буде проведено аудит виконання рішень Ставки Верховного головнокомандувача. Представимо Президенту України план дій», – зазначив він.
За словами Умєрова, одним з ключових завдань РНБО має стати міжнародне військове співробітництво щодо постачання озброєння.
“У фокусі роботи – координація та контроль сектору безпеки й оборони, забезпечення синхронізації дій усіх його складових, технологічна модернізація, міжнародне військове співробітництво, зокрема щодо постачання озброєння та стратегічних партнерств”, – сказав він.
Окремим блоком, зазначив Умєров, визначено відновлення роботи технологічної ставки – як інструменту для пришвидшення інновацій у секторі безпеки та оборони.
Умєров також наголосив на важливості переговорного треку. «Україна послідовно виступає за справедливий мир – і ми працюємо над тим, щоб він був досягнутий у тісній координації з союзниками. Мир – завдяки силі», – підкреслив він.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський призначив Рустема Умєрова секретарем Ради національної безпеки і оборони України та звільнив з цієї посади Олександра Литвиненка.
Фото: РНБО
-
Війна4 дні ago
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії
-
Усі новини4 дні ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Суспільство1 тиждень ago
Як добровольцям долучитися до груп ППО
-
Війна1 тиждень ago
Українські дрони-перехоплювачі вже застосовуються для знищення «Шахедів»
-
Події1 тиждень ago
Італія допоможе відновити шість культурних пам’яток у центрі Одеси
-
Відбудова6 днів ago
На конференції URC2025 Херсонська громада підписала меморандум про співпрацю з італійським Коллеферро
-
Політика4 дні ago
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії
-
Усі новини3 дні ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео