Події
У Вишгородському історико-культурному заповіднику відкрили інноваційну експозицію

В Історичному музеї «Вишгородський історико-культурний заповідник» відкрили оновлену експозицію «Вишгород стародавній» в межах інноваційного історико-дослідницького проєкту.
Про це йдеться у пресрелізі, який є у розпорядженні Укрінформу.
“Експозиція «Вишгород стародавній» представляє відвідувачам: відреставрований макет городища літописного Вишгорода (IX–XIII ст.) – цінної археологічної пам’ятки національного значення, що оживає у деталях; детальну 3D-реконструкцію величного храму Бориса і Гліба (XI–XII ст.), дозволяючи уявити його велич у минулі часи”, – зазначається у повідомленні
Також в експозиції представлені унікальні архівні матеріали Вишгородської археологічної експедиції 1935-37 рр. з фондів Інституту археології НАН України, що розкривають маловідомі сторінки історії, ескізи вбрання Київської Русі від талановитої художниці та дослідниці Зінаїди Васіної, вишукані костюми з історико-документального фільму «Ярослав Мудрий – тесть Європи» від дизайнерки, авторки проєкту «Жінки княжої доби» Катерини Потлової.
«Через дослідження українського вбрання можна отримати цілісне уявлення про історію власного народу, держави, світу. Завдяки моїм роботам ви маєте змогу познайомитися з колористикою вбрання, із символікою орнаментів, із різноманітними строями періоду Київської Русі. Наше минуле живе в традиціях, у вбранні, у мистецтві» – розповіла художниця та дослідниця, авторка унікальної методології наукової реконструкції національного вбрання Зінаїда Васіна.
Проєкт «Вишгород стародавній» реалізований за підтримки Київської обласної ради, Київської обласної державної адміністрації та Департаменту культури та туризму Київської ОДА.
Як повідомляв Укрінформ, у Великій Британії та Німеччині експонують документальну виставку про наслідки російської агресії в Україні «Стерті з лиця Землі».
Події
У Києві відбувся концерт до 100-річчя Ігоря Шамо

У Києві у Великій залі імені героя України Василя Сліпака Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського відбувся концерт “На крилах закоханих мрій”, присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського композитора Ігоря Шамо.
Події
У Києві відкриється виставка «Жінка. Мати. Берегиня»

У Києві в Центральному будинку художника відбудеться презентація всеукраїнського культурно-мистецького проєкту «Жінка. Мати. Берегиня».
Події
У Харкові археологи показали нові унікальні знахідки з Більського і Котелевського городищ

У Музеї археології Харківського національного університету ім. Каразіна відкрилася виставка “Древній Гелон єднає”, яка презентує дослідження 2022-2025 років території Більського городища на Полтавщині.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Виставка присвячена 20-річчю співробітництва вишу та заповідника “Більськ”. Однак університетські експедиції досліджують городище, що вважається Гелоном, уже 70 років. І під час повномасштабної війни РФ проти України археологи продовжують розкопки давнього поліетнічного міста.
“У 2022 році ми почали досліджувати поселення “Старий кар’єр” і “Котельву-2”, а в 2023-му – відновили дослідження курганних могильників “Скоробір” і відтоді відпрацювали три кургани, де й були знайдені дуже цікаві речі. На цій виставці відвідувачі можуть побачити деякі знахідки, світлини з розкопок”, – розповів директор музею Станіслав Задніков.
Зокрема, можна побачити бронзовий казан кавказького виробництва, який, імовірно, був привезений у поселення кочівниками. Таких у Північному Причорномор’ї знайдено лише три, зазначив директор музею.
“Цікава знахідка – фрагмент ручки амфори з клеймом, завдяки якому вузько датується четвертим століттям (до нашої ери, – ред.), якщо пошукати аналогії, то можна уточнити й до чверті століття”, – додав він.
Також фахівець звертає увагу на кістяний псалень – деталь для керування конем, який тягне віз, вістря стріл, зооморфну деталь кінської упряжі у вигляді баранця.
Завдяки дослідженням останніх років “Котельви-2” археологи з’ясували, куди ж після IV століття (до н. е.) могло подітися населення Гелона. Завідувач одного з відділів музею Костянтин Пеляшенко очолював цю експедицію.
“Раніше я працював у Харківській області, досліджував пам’ятки скіфського часу. На 2022 рік у нас були оформлені документи на дослідження в Дергачах, але це вже було неможливо. Заповідник запропонував долучитися до дослідження городища “Котельва”. Воно поблизу “Більська”, розташовується в лісі. Час його спорудження й існування – після загибелі Більського, після часу, коли Велика Скіфія взагалі припинила існування. Тобто фіксується життя лише на одній пам’ятці – у Котельві”, – зауважив Пеляшенко.
За його словами, працювати там доволі складно.
“Бо це ліс, коріння дерев. Але на даний час це така унікальна пам’ятка, яка дає нам артефакти, взагалі свідоцтва життя в цьому регіоні в останнє століття до нашої ери. Там зараз ми фіксуємо знахідки кінця III ст. до н.е. і до рубежу ер, і пов’язуємо їх з пізньоскіфською культурою та приходом нових кочовиків – сарматів. От якраз на виставці можна побачити залізні стріли вже зовсім іншого типу, сарматського”, – зауважив науковець.
Експозиція працюватиме до осені. Оскільки музей розміщується у напівпідвальному приміщенні, тут проводитимуть екскурсії для школярів, також заклад відкритий для індивідуального відвідування.
Як повідомляв Укрінформ, у січні 2022 року у Музеї археології ХНУ ім. Каразіна представили унікальні експонати скіфської доби, знайдені на території Більського городища на Полтавщині, та артефакти Салтівської культури, знайдені на Харківщині.
-
Суспільство1 тиждень ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Суспільство5 днів ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться форум «Стратегія розвитку культури в Україні 2025-2030: ключові кроки реалізації»
-
Усі новини1 тиждень ago
Китай обіцяє обійти США у розробці нових надпотужних чипів: що про це відомо
-
Події1 тиждень ago
У Нідерландах дитина пошкодила в музеї картину вартістю десятки мільйонів євро
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти