Connect with us

Політика

Україна закликала керівництво МАГАТЕ не підігравати Росії у питанні ЗАЕС

Published

on



Україна закликає керівництво МАГАТЕ у питанні окупації Росією Запорізької АЕС не підігравати державі-агресору і не допомагати злочинцю уникати відповідальності, прикриваючись технократичною риторикою.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Юрій Вітренко.

“На жаль, керівництво МАГАТЕ знову підіграє Росії. Тому самий час нагадати, що нібито “професійне” управління ЗАЕС з боку Росатома та Ростехнагляду за три роки окупації цього українського ядерного об’єкта вже призвело до ряду небезпечних наслідків”, – прокоментував Вітренко висловлювання гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі про “професійне” управління ЗАЕС з боку російських окупантів.

Постійний представник України вказав на погіршення рівня ядерної безпеки на окупованій ЗАЕС – через нестачу кваліфікованого персоналу та відсутність контролю з боку українського оператора. Крім того, багато досвідчених фахівців змушені були залишити станцію, а їх місце зайняли непідготовлені російські кадри. Про неспроможність забезпечити елементарну безпеку станції, зокрема, свідчать нещодавні повідомлення про пошкодження дизельного резервуара на ЗАЕС.

Крім того, через російські військові дії та обстріли критичної інфраструктури мають місце постійні відключення від енергомережі, що підвищує ризик ядерної аварії. Через це ЗАЕС неодноразово перебувала в режимі повного знеструмлення, покладаючись на резервні дизель-генератори.

Читайте також: Україна і світ мають отримати достовірну інформацію про злочини РФ на Запорізькій АЕС – Точицький

Також Вітренко наголосив на мілітаризації окупованої Росією атомної електростанції: “Розміщення російських військових, техніки та боєприпасів на території ЗАЕС перетворило її на військову базу, що грубо порушує принципи ядерної безпеки та створює ризик катастрофи”.

Поруч з цим, російська окупаційна адміністрація чинить психологічний та фізичний тиск на персонал станції – зафіксовані численні випадки залякувань, викрадень і катувань українських працівників станції. Лише вчора псевдосуд РФ призначив викраденому в Енергодарі Сергію Потингу 18 років позбавлення волі за нібито “підготовку теракту”.

Окрім цього, Росія продовжує порушувати міжнародні норми та зобов’язання – “російське ФСБ не допускає експертів МАГАТЕ до повноцінного інспектування станції, що унеможливлює обʼєктивну оцінку її технічного стану та безпеки”.

Український постпред також вказав на екологічні та радіаційні ризики – “знеструмлення систем охолодження реакторів, недотримання регламентних процедур та потенційна загроза аварії можуть мати катастрофічні наслідки не лише для України, а й для всього регіону”.

“Цей перелік можна продовжувати. Очевидно одне – окупація ЗАЕС російськими військами є небаченим досі у світі актом ядерного тероризму. Будь-які заяви про “професійне” управління цим об’єктом Росією є маніпуляцією та відбілюванням агресора, які наражають на небезпеку увесь світ”, – наголосив Вітренко.

Він додав, що позиція “ми поза політикою” на тлі грубого порушення міжнародного права Росією є не просто недалекоглядною, а відверто небезпечною.

Читайте також: Питання ЗАЕС порушуватиметься постійно, без України її функціонування неможливе – Президент

“МАГАТЕ має називати речі своїми іменами та діяти відповідно до своїх зобов’язань перед міжнародною спільнотою, а не підігравати державі-агресору. Це створює небезпечний прецедент, коли злочинцю допомагають уникати відповідальності, прикриваючись технократичною риторикою”, – підкреслив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні.

Як повідомляв Укрінформ, раніше генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що Росія “професійно” управляє окупованою українською ЗАЕС і що перезапуск станції міг би бути можливим протягом місяців після потенційного укладання угоди про припинення вогню.

Фото: Костянтин Ліберов



Джерело

Політика

Очікуємо сильної реакції Америки та Європи на щоденні атаки російських дронів

Published

on



Україна очікує серйозної реакції партнерів на масштабні дронові атаки, які російські війська здійснюють фактично щодня.

Про це Президент Володимир Зеленський заявив у вечірньому зверненні, передає Укрінформ.

Глава держави висловив подяку Державній службі з надзвичайних ситуацій, усім комунальним службам, залученим до усунення наслідків російських обстрілів, а також Національній поліції, медикам.

У самому лише Дніпрі, згідно з його даними, до ліквідації наслідків удару російських дронів сьогодні були залучені майже 250 працівників компетентних служб.

«Так само – місто Кривий Ріг, інші наші міста та громади, які зазнають ударів. Усюди працює ДСНС, усі екстрені та спеціальні служби, усюди надається допомога. Вдячний усім, хто рятує життя й підтримує наших людей – це надзвичайно важливо», – зазначив Президент.

Він нагадав, що за минулу ніч російська армія випустила по Україні загалом 172 безпілотники, більш як сто з яких були ударними БПЛА типу Shahed.

Такі масштабні дронові удари, констатував Зеленський, війська РФ здійснюють фактично щодобово, також створюють ракетні загрози, атакують балістикою.

Партнерам, підкреслив він, має бути зрозуміло, що ці удари російська армія здійснює не лише по українцях, але й по всіх міжнародних зусиллях – по дипломатії, якою намагаємося завершити цю війну.

«Росія завдає цих ударів по позиціях усіх, хто хоче закінчення війни. Неможливо ігнорувати сотні «шахедів» щоночі. Ми очікуємо реакції, серйозної реакції. Ми працюємо на реакцію. Сильна реакція дуже потрібна – передусім Америки, Європи, всіх у світі, хто зробив ставку на дипломатію», – заявив глава держави.

Читайте також: Харків атакують «Шахеди»: є загиблий і поранені

Зеленський переконаний: Росію треба примусити до миру, і тільки примус спрацює.

«Уже надто довго на столі пропозиція Америки про безумовне припинення вогню – без адекватної відповіді з Росії. Це багато говорить. Уже могло би бути припинення вогню, якби на Росію був справжній тиск», – наголосив він.

Президент висловив вдячність тим партнерам, котрі це розуміють і просувають необхідні рішення, зокрема санкційні.

Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 29 березня Сили оборони збили 94 російські безпілотники, ще 69 ворожих БПЛА були локаційно втрачені.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Політика

Керівництво Міноборони обговорило з європарламентаріями посилення оборони України

Published

on


Заступники міністра оборони Сергій Боєв та Катерина Черногоренко обговорили делегацією Європарламенту посилення оборонних спроможностей України.

Як повідомляє Міністерство оборони України, зустріч із депутатами Європарламенту Ріго Террасом та Лючією Яр, а також головою представництва ЄС в Україні Катаріною Матерновою відбулася у межах першого міжнародного форуму Space for Ukraine, передає Укрінформ.

“Під час зустрічі сторони проаналізували шляхи посилення оборонних спроможностей України, а також спільні ініціативи у сфері безпекових технологій. Крім того, обговорили напрями спрямування нової допомоги з доходів від заморожених російських активів, зокрема на розвиток українського ОПК”, – йдеться у повідомленні.

У МОУ зауважили, що окрему увагу під час зустрічі приділено перспективам зміцнення європейських оборонних спроможностей, зокрема в контексті Білої книги з питань оборони ЄС.

Боєв подякував європейським партнерам за послідовну підтримку України. Він наголосив, що агресивні плани Росії залишаються незмінними та вимагають консолідованої відповіді від європейських партнерів.

Читайте також: Умєров і представники французьких оборонних компаній обговорили створення спільних підприємств

«Кожен голос на нашу підтримку важливий. Ми нарощуємо власне виробництво зброї, однак потребуємо допомоги за низкою важливих напрямів. Це протиповітряна оборона, далекобійна зброя, боєприпаси», – зазначив зступник міністра.

Як повідомляв Укрінформ, у Міністерстві оборони створили Управління космічної політики, яке об’єднає внутрішні та зовнішні можливості для розвитку українського військового космосу.

Фото: mod.gov.ua



Джерело

Continue Reading

Політика

про атаку на Дніпро: Це відповідь Путіна на пропозиції США щодо припинення вогню

Published

on



Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, коментуючи російську атаку по Дніпру, заявив, що це є відповіддю лідера Кремля Володимира Путіна на пропозиції Сполучених Штатів щодо припинення вогню.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.