Війна
В ISW проаналізували, для чого Кремль звинувачує Україну в ударах по енергетиці

Російські офіційні особи продовжують використовувати нечіткі умови нинішнього перемир’я щодо ударів по енергетичній інфраструктурі та переговори про припинення вогню, намагаючись представити Україну, не Росію як таку, що не бажає брати участь у конструктивному діалозі.
Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики нагадали заяви речника Путіна Дмитра Пєскова, який заявив 13 квітня, що Україна «або не може, або не хоче» дотримуватися умов мораторію на енергетичні удари. Представник МЗС РФ Олексій Поліщук також бездоказово заявив, що українські сили порушили мораторій на удари по енергетиці понад 60 разів.
«Російські посадовці, схоже, використовують нечіткі умови перемир’я та відсутність незалежних механізмів моніторингу для того, щоб наповнити інформаційний простір необґрунтованими заявами про нібито порушення режиму припинення вогню з боку України», – йдеться у звіті.
В ISW також зазначили, що будь-яке майбутнє загальне припинення вогню або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, враховуючи постійні зусилля Кремля, спрямовані на представлення України як такої, що порушує режим припинення вогню.
В Інституті зазначають, що залишається незрозумілим, які механізми Захід міг би використати для забезпечення та моніторингу майбутнього загального припинення вогню, і чи погодиться Кремль на будь-які такі механізми.
«Російські офіційні особи можуть спробувати заповнити інформаційний простір необґрунтованими заявами про порушення режиму припинення вогню з боку України і в майбутньому, якщо загальне припинення вогню не включатиме надійних незалежних механізмів моніторингу. У разі майбутнього загального припинення вогню російські війська можуть здійснити атаки під чужими прапорами вздовж лінії фронту, щоб звинуватити Україну в порушенні режиму припинення вогню і виправдати відновлення конфлікту», – вважають аналітики.
Як повідомляв Укрінформ, 18 березня, президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським лідером Путіним. У Білому домі заявили, що у Москві погодилися на обмежене припинення вогню по об’єктах енергетики та інфраструктури в Україні.
За аналізом видання The Telegraph, кількість ударів російських безпілотників по Україні зросла більш ніж на 50% з моменту початку мирних переговорів під проводом США в середині лютого.
Фото: flickr
Війна
Повітряні сили показали роботу зенітного комплексу Skynex по російських дронах

Повітряні сили Збройних сил України показали роботу зенітного артилерійського комплексу Skynex компанії Rheinmetall.
Як передає Укрінформ, відповідне відео оприлюднило у Фейсбуці Командування Повітряних Сил ЗСУ.
Комплекс Skynex компанії Rheinmetall на службі в Повітряних силах показує бездоганні результати із знищення ворожих ударних безпілотників, ідеться в дописі до відео.
“Час і місце залишимо в таємниці, але, як бачите на кадрах, продуктивна робота 35-мм автоматизованої зенітної гармати неабияк надихає наших захисників неба”, – зауважили в Повітряних силах.
Як повідомляв Укрінформ, сили протиповітряної оборони збили 319 безпілотників типу Shahed і 25 крилатих ракет Х-101, якими росіяни з вечора 11 липня атакували Україну.
Фото: ПвК «Захід» ПС ЗСУ
Війна
ППО збила 319 російських дронів і 25 ракет

Сили протиповітряної оборони збили 319 російських безпілотників типу Shahed і 25 крилатих ракет Х-101.
Як передає Укрінформ, про це Повітряні сили Збройних сил України повідомляють у Телеграмі.
Із 18:00 п’ятниці, 11 липня, росіяни атакували Україну 623 засобами повітряного нападу:
- 597 ударних БПЛА типу Shahed і безпілотників-імітаторів різних типів із напрямків: Брянськ, Приморсько-Ахтарськ, Курськ, Орел, Міллєрово (339 – дрони типу Shahed);
- 26 крилатих ракет Х-101 із повітряного простору Саратовської області.
Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.
За попередніми даними, станом на 10:00 суботи, 12 липня, ППО збила 344 засоби повітряного нападу:
- 319 БПЛА типу Shahed;
- 25 крилатих ракет Х-101.
Крім того, 258 дронів-імітаторів локаційно втрачені/подавлені РЕБ.
Зафіксовані влучання однієї ракети та 20 ударних БПЛА у 5 локаціях, а також падіння збитих – на 19 локаціях.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський зазначив, що зараз тривають перемовини з партнерами щодо нового постачання озброєння, розширення виробництва зброї в Україні та посилення систем протиповітряної оборони.
Фото: Калашник/Телеграм
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
хаскі усвідомив, що інші собаки працюють в упряжці
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами
-
Одеса1 тиждень ago
Скільки мільярдів витратять на оновлення Іванівського мосту в Одесі
-
Суспільство1 тиждень ago
Через аварію жителі Хаджибейського та Київського районів Одеси залишилися без води