Connect with us

Події

Відновлений після обстрілів Миколаївський музей долучиться до міжнародної акції «Ніч музеїв»

Published

on



На учасників заходу чекають театралізовані екскурсії музейною експозицією, лекції з показом унікальних документальних фільмів з минулого Миколаївщини, майстер-клас із виготовлення парфумів, зустріч з краєзнавцем і моделістом, співавтором виставки «Dream City: світ у мініатюрі» Андрієм Шинкаренком тощо.

Також відвідувачам проведуть ботанічну експедицію музейним подвір’ям, під час якої ознайомлять з рослинним світом та екзотами, запропонують святковий концерт, в експозиційних залах діятимуть інтерактивні локації, працюватимуть сувенірні лавки.

Як повідомлялося, з моменту повномасштабного вторгнення Миколаївський обласний краєзнавчий музей п’ять разів потерпав унаслідок російських обстрілів. Було пошкоджено 15 виставкових залів. Через це експозицію з 9633 музейних предметів було демонтовано.

Читайте також: Франківський краєзнавчий музей отримав 11-метровий «Рушник єдності»

Наразі за підтримки Європейського Союзу в рамках програми House of Europe експозицію відновили, також відремонтовано пошкоджений фасад та дах приміщення, системи автоматичної пожежної сигналізації та сповіщення.

Фото: facebook.com/mykolaiv.museum



Джерело

Події

У Полтаві відкрили виставку відреставрованих експонатів із чотирьох музеїв

Published

on


З 16 травня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського розпочала роботу виставка «Відроджені реліквії: здобутки реставраторів музейних закладів Полтавщини».

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у Департаменті культури та туризму Полтавської ОВА.

Нині у Полтавській області художники-реставратори працюють у чотирьох музейних закладах – Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішні, Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського, Історико-культурному заповіднику “Більськ” та Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Саме результати їхньої реставраційної роботи представлені на виставці.




Як зазначають у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського, на виставці представлені артефакти, знайдені науковцями Історико-культурного заповідника “Більськ”. Серед пам’яток округи Більського городища – найбільші майдани України – Розрита Могила та Скоробір. Саме з урочища Скоробір, де локалізується грандіозний курганний могильник, походять два предмети, представлені на виставці – черпак та одна із амфор. Усі предмети датуються скіфським часом. Наразі у заповіднику працюють два художники-реставратори творів з кераміки – Анатолій Штанько та Анастасія Зубрєва. Саме їхні роботи представлені на виставці.

Зауважується, що реставрація археологічної кераміки потребує ряду специфічних умінь, адже усі предмети, що провели певний час у ґрунті, набувають особливих фізико-хімічних характеристик.

Наступний розділ експозиції представив Полтавський художній музей імені Миколи Ярошенка. Нині у закладі працюють двоє художників-реставраторів – творами із тканин опікується Наталія Дмитренко, живописними полотнами – Тарас Коркішко. Серед тканин представлена церковна тема – гобелен «Зняття з хреста», частини облачення священника – подол підризника та єпитрахиль, вишиті срібними нитками. Також експонуються два слуцькі пояси – елементи вбрання заможної шляхти, вельми популярні у XVIII ст. Представлені й інші відреставровані твори.







Виставка реставраторів-музейників у Полтаві / Фото: епартамент культури і туризму Полтавської ОВА, Історико-культурний заповідник Більсь

Розділ, присвячений роботам художників-реставраторів із Національного заповідника українського гончарства в Опішні, презентує представлені зразки гончарних виробів від найдавніших часів до другої половини ХХ ст. Археологічна кераміка репрезентована посудиною трипільської культури, однієї з основних давніх землеробських культур доби енеоліту. Сучасний період ілюструють опішнянський декоративний таріль відомого майстра Михайла Китриша та три посудини львівських керамістів другої половини ХХ ст. Завдяки майстерності реставраторів усі ці предмети відновили після суттєвої втрати цілісності.

Найрізноманітніша за складом добірка речей представлена із зібрання Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, адже тут працюють п’ять художників-реставраторів різних профілів – твори з кераміки реставрують Тетяна Клименко, Наталія Кондратенко, пам’ятками з металу опікується Віталій Пряда, предмети з дерева та живопис відновлюють Тетяна Менчинська, Валерій Побоков.

Також 15 травня за підтримки Департаменту культури і туризму Полтавської ОВА відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Стан та перспективи розвитку рекреаційно-туристичного комплексу України: природний, соціальний, економічний та інноваційний аспекти» на базі Полтавського державного аграрного університету. Мета конференції – об’єднання зусиль науковців та практиків для дослідження актуальних питань туризму і рекреації, визначення сучасних підходів до аналізу стану галузі, а також шляхів її сталого розвитку.

Читайте також: Музей авангарду вирішили розмістити в історичній будівлі Києва

Заходи приурочили до Міжнародного дня музеїв. У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського стало традицією відкриття саме у цей день нових експозицій та виставок.

Як повідомляв Укрінформ, співробітники Історико-культурного заповідника “Більськ” працюють над пошуками свідчень давнього життя в Поворсклі.



Джерело

Continue Reading

Події

У Міжнародний день музеїв стартує онлайн-квест «В пошуках трипільських скарбів»

Published

on



Київський обласний археологічний музей з нагоди Міжнародного дня музеїв 18 травня запускає новий інтерактивний квест-вікторину «В пошуках трипільських скарбів».

Про це Укрінформу повідомили у громадській організації «єМузей», яка стала ініціатором та розробником квесту. 

Департамент культури і туризму Київської обласної військової адміністрації виступив ключовим партнером і надав організаційну та методичну підтримку проєкту. 

Завдяки спільній роботі вдалося створити сучасний культурно-освітній продукт, який поєднує глибокі історичні знання з інноваційними форматами взаємодії з аудиторією, зазначають у ГО «єМузей».

За сюжетом онлайн-квесту, кожен учасник перетворюється на молодого археолога, який розпочинає власне дослідження, повне загадок, несподіваних фактів і стародавніх артефактів. 

Вікторина поєднує знання з інтерактивними завданнями, що розвивають логіку, увагу та історичну уяву. Упродовж проходження квесту користувач дізнається більше про унікальну культуру трипільців, їхні поселення, символіку, побут і вірування.

Читайте також: На Вінниччині державі повернули землі з пам’ятками археології трипільської культури

Онлайн-формат дозволить долучитися до квесту з будь-якого куточка України та за її межами, що робить його чудовим інструментом неформального навчання й культурної дипломатії. 

Квест також доступний для музейних установ у Київській області як частина програми з популяризації нематеріальної спадщини.

Як повідомляв Укрінформ, Музей авангарду у Києві розміститься в історичній будівлі на вулиці Липській.

Фото надане ГО «єМузей»



Джерело

Continue Reading

Події

Франківський краєзнавчий музей отримав 11-метровий «Рушник єдності»

Published

on


В Івано-Франківську 11-метровий «Рушник єдності», який побував у різних містах України, урочисто передали у краєзнавчий музей.

Про це повідомляє кореспондентка Укрінформу.

«Ми передаємо у Краєзнавчий музей цей рушник, щоб жителі Прикарпаття змогли побачити його красу. Він побував у різних куточках нашої держави, у містах, де були обстріли, бойові дії, у містах, які звільнили від ворожої окупації», – зазначила голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук.

За її словами, цей рушник у 2021 році встановив рекорд України.

«Він має назву «Рушник єдності». Над ним працювали упродовж шести місяців викладачі та студенти нашого коледжу», – підкреслила авторка ідеї «Рушника єдності», завідувачка відділення фахового коледжу культури і мистецтв Калуша, докторка філософії Іванна Свирид.

За її словами, довжина рушника сягає 11 м 79 см, ширина – майже 1 м. На ньому – орнаменти різних етнографічних груп України, втілених у нетрадиційній техніці – валяння вовною, «фелтинг».

Читайте також: Українські науковиці розповіли, хто започаткував тренд одягати піджак із вишиванкою

«Він тут ще не експонувався, хоча мандрував усією Україною. Навіть був у містах Буча, Бородянка, Гостомель, Біла Церква і майже в усіх обласних центрах країни», – додала Свирид.

Наразі «Рушник єдності» мають намір представити у країнах, де проживає українська діаспора.

Раніше «Рушник єдності» у Калуші встановив національний рекорд – як найдовший рушник в Україні.

Як повідомляло агентство, у Києві презентували перший у світі «Рушник гостинності»



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.