Суспільство
Ворог перетворив Крим на військову базу для наступу на Україну Анонси

У Криму посилилась мілітаризація: окупаційна влада формує вуличні патрулі, проводить навчання силовиків. Півострів залишається ключовим військовим хабом росії у війні проти України, попри відсутність формального воєнного стану.
Про ситуацію на окупованому півострові поділився Крим.Реалії.
Анексований Крим дедалі більше перетворюється на тилову базу для ведення бойових дій росії проти України. Попри відсутність формального воєнного стану, на півострові активно працює воєнізоване патрулювання, тривають навчання силовиків і розгортаються мобільні пункти набору до армії рф просто на вулицях міст.
Військові рф продовжують перекидати з Криму техніку та живу силу як на південний фронт, так і до російського прикордоння з Сумщиною. Для цього активно використовують Керченський міст. У Севастополі та Феодосії облаштовують мобільні пункти для набору добровольців на війну. Новобранцям обіцяють зарплату та юридичні консультації, закликаючи укладати контракти просто на площах та біля ринків.
Водночас під виглядом прогулянок на вулицях з’являються воєнізовані формування, пов’язані з ультраправою “русской общиной”. Вони мають координаторів, завдання з патрулювання вулиць і співпрацю з окупаційними адміністраціями. Такі угруповання діють без чітко визначеного правового статусу, але з мовчазної згоди силовиків.
Паралельно на півострові тривають військові навчання підрозділів “БАРС-Крим”, які відпрацьовують протидію так званим українським диверсантам: зупиняють рух на трасах, ізолюють населені пункти та вимикають мобільний зв’язок.
Як зазначили у медіа, Крим залишається важливим логістичним вузлом росії у війні проти України. Військові вантажі, обслуговування техніки, переправлення живої сили — усе це здійснюється з території півострова. Попри це, москва не розкриває, скільки мобілізованих із Криму не повернулися з війни.
За даними Крим.Реалії, вдалося встановити щонайменше 1,5 тисячі загиблих кримчан, які воювали у складі зс рф. Представництво Президента України в АРК оцінило загальні втрати військових з Криму у понад 2 тисячі осіб.
З кожним місяцем повномасштабної війни життя в окупованому Криму дедалі більше нагадує воєнний режим – із мілітаризацією, пропагандою та підготовкою до тривалої конфронтації.
Також в окупованому Криму студентів залучають до псевдовійськових тренувань, які організовують бойовики рф. Понад тисячу учасників мають пройти так звані курси з тактичної медицини, хоча насправді молодь змушують збирати аптечки для російських військових.
Суспільство
У Києві 8 серпня відбудеться прощання з Вікторією Рощиною

У Києві 8 серпня 2025 року відбудеться прощання з загиблою у російському полоні українською журналісткою Вікторією Рощиною.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Суспільне.
У Михайлівському соборі о 12:00 почнеться поминальна служба.
Потім на Майдані Незалежності о 13:00 відбудеться коротка цивільна церемонія. Поховання на Байковому кладовищі заплановане на 14:00.
Прощання організовують колеги загиблої журналістки з кількох редакцій, з якими вона співпрацювала. Родина журналістки просить не звертатися до них за коментарями під час прощання.
Рощина перебувала на фронті від початку повномасштабного вторгнення. 16 березня 2022 року стало відомо про перше затримання журналістки. Її утримували представники Федеральної служби безпеки РФ (ФСБ). Тоді вона перебувала в тимчасово захопленому Бердянську.
22 березня того ж року російські військові звільнили Рощину з полону, змусивши записати відео, де вона каже, що не має претензій до спецслужб РФ.
Міжнародний фонд підтримки жінок у ЗМІ повідомив, що журналістка зникла 3 серпня на окупованій території, звідки вела репортаж. Родина Рощиної боялася, що її утримують росіяни.
За словами її батька, 27 липня Рощина вирушила з України до Польщі й мала дістатися окупованих територій на сході України (через Росію) за три дні. Коли рідні розмовляли з нею 3 серпня, журналістка повідомила, що кілька днів проходила перевірки на кордоні, але не сказала, де саме перебуває.
Спершу заяву про її зникнення подали українським правоохоронним органам 12 серпня. Родина також зареєструвала офіційну справу про зникнення в СБУ, Міністерстві реінтеграції та в Офісі омбудсмена 21 вересня.
Про смерть журналістки стало відомо 10 жовтня 2024 року. Представник ГУР Андрій Юсов повідомив, що Вікторія Рощина була у списках на обмін і найближчим часом мала повернутися додому. 11 жовтня в Офісі генпрокурора повідомили, що у звʼязку з інформацією про смерть української журналістки Вікторії Рощиної у РФ, кримінальне провадження, відкрите за фактом її зникнення, докваліфіковано. Тепер йдеться про воєнний злочин, поєднаний з умисним вбивством.
Як повідомляв Укрінформ, тіло загиблої у російському полоні української журналістки Вікторії Рощиної повернули без деяких внутрішніх органів, а у документах вона була вказана як “невстановлена особа чоловічої статі”.
Проведена в липні судово-медична експертиза тіла виявила низку тілесних ушкоджень, про які раніше не повідомлялося.
Суспільство
В Одесі знесли пам’ятну дошку Пушкіну Анонси

Невідомі знищили пам’ятну дошку присвячену брату російського поета Олександра Пушкіна – Леву.
Про це повідомив голова громадської організації “Деколонізація України” Вадим Поздняков у Facebook.
“В Одесі вітер зніс дошку брату Пушкіна. Вітер все ближче підбирається до його погруддя”, – повідомив він.
Лев Пушкін — молодший брат поета і його літературний секретар, бойовий офіцер, учасник перських воєн і кавалер російських орденів, помер в Одесі 19 липня 1852 року. від водянки та був похований на Першому Християнському кладовищі Одеси. Книгою біографії старшого брата.
Тим часом на початку липня у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України розглянули звернення активістів ГО “Деколонізація.Україна” щодо демонтажу пам’ятників Пушкіну, розташованих в Болграді та Татарбунарах на Одещині й повідомили, що готують проєкт наказу виключення пам’ятника Пушкіну, що розташований у місті Болград, з Реєстру об’єктів культурної спадщини Одеської області.
В Одесі для того, щоб розібратись, чи можна демонтувати пам’ятник Пушкіну на Думській площі, залучили ЮНЕСКО. У своїй відповіді, ЮНЕСКО підтверджує що, відповідно до міжнародних нормативних актів, організація “віддана сприянню діалогу та участі всіх зацікавлених сторін як найважливішому засобу прийняття рішень у галузі культури”, а також обіцяє увійти до діалогу з відповідними органами в Україні з цього приводу.
Тим часом 115 представників культури, мистецтва та науки Одеси просили відкласти вирішення питання про знесення одеських пам’яток до кінця повномасштабної війни. Деякі городяни навіть влаштували мітинг на проспекті Шевченка.
У травні у Пересипському районі знесення меморіальної дошки переросло у дводенне протистояння. Активісти намагалися зняти пам’ятну дошку героям-прикордонникам НКВС СРСР в Одесі на однойменній вулиці. Цій спробі завадив агресивний місцевий житель, якого активісти зупинили за допомогою газового балончика.
Суспільство
Юна флейтистка з Білгорода-Дністровського – переможниця мистецького конкурсу

Юна флейтистка з Білгорода-Дністровського – переможниця мистецького конкурсу
Євангеліна Квашніна – вихованка школи мистецтв ім. Л.Н. Гінзбург – здобула перемогу на Міжнародному двотуровому конкурсі мистецтв «Хіт-парад талантів» (м. Київ).
Про це повідомили у Білгород-Дністровській міськраді.
Євангеліна вдало виступила з конкурсною програмою, отримала найвищі оцінки та посіла І місце.
Підготував флейтистку викладач Василь Лєконцев, концертмейстер – Олександра Березнюк.
-
Усі новини1 тиждень ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Одеса1 тиждень ago
Масштабне відключення води в Одесі – які адреси відключень та коли відновлять постачання (від Інфоксводоканалу)
-
Суспільство1 тиждень ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Усі новини5 днів ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Усі новини6 днів ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Політика1 тиждень ago
Після схвалення 18-го пакету євросанкцій проти РФ Литва обіцяє ініціювати наступний
-
Події1 тиждень ago
Суд заборонив акторці Еммі Вотсон сідати за кермо пів року
-
Відбудова7 днів ago
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові