Connect with us

Політика

Все більше країн готові надати Україні гарантії безпеки

Published

on



Збільшується кількість країн-партнерів, які готові надавати Україні гарантії безпеки і відправляти свій військовий контингент.

Про це повідомив Президент Володимир Зеленський під час пресконференції за підсумками зустрічі лідерів щодо підтримки України та безпеки у Європі, яка відбулася у Парижі, передає кореспондент Укрінформу.

«Зараз багато уваги приділено питанню щодо майбутньої інфраструктури гарантій безпеки для України. Визначаємо це з президентом Макроном і з прем’єр-міністром Стармером, а також з іншими лідерами. Важлива частина цієї інфраструктури – наша армія, її фінансування, посилення Збройних сил України», – зазначив він.

За його словами, спільна робота європейських держав та їх лідерів у цьому напрямку – певне наголошення на тому, «що не може Росія диктувати щодо кількості нашої армії, ні зараз, ні в майбутньому». 

«Ворог не може диктувати правила захисту України. І важливо, щоб в цьому напрямку в агресора не було підтримки. В Європі ми бачимо, що у них підтримки немає. Принаймні, вся коаліція, яка сьогодні збиралась, всі підтримують, що Україна повинна зберегти сильну армію, таку, яка сьогодні протидіє російській навалі», – підкреслив глава держави.

Водночас Зеленський наголосив, що важливо, аби таке відношення було і в Сполучених Штатах Америки, «тому сьогоднішньою зустріччю ми також передаємо сигнал і Сполученим Штатам Америки, і іншим державам».

«Окрім нашої армії та гарантій безпеки, це стосується і контингенту. Є багато пропозицій від лідерів. Можемо сказати, що їх стало більше. Збільшується кількість країн, які готові хто як, хтось в небі, хтось ППО, хтось на суші, а хтось на морі, давати Україні гарантії безпеки і відправляти свій контингент. Таких країн стає більше. Це хороша новина», – наголосив Президент.

Читайте також: Прем’єри Нідерландів і Британії обговорили гарантії безпеки для України

Водночас він зауважив, що до Києва може вирушити франко-британська місія, до якої можуть долучитись й інші партнери, щоб визначити, що можна зробити для підтримки українського війська, а також «щоб подивитись на той базис, який підготувала Україна». 

Як повідомляв Укрінформ, президент Франції Еммануель Макрон на пресконференції після саміту у Парижі заявив, що французько-британська група військових вирушить до України для опрацювання формату підготовки української армії у майбутньому.

Фото: скріншот із відео



Джерело

Політика

Макрон і Стармер очолять відеоконференцію щодо України у Британії

Published

on



Президент Франції Еммануель Макрон та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер очолять переговори з іншими європейськими лідерами щодо посилення обороноздатності України під час візиту французького лідера до Сполученого Королівства наступного тижня.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Le Monde із посиланням на заяву Єлисейського палацу.

Макрон перебуватиме із державним візитом у Британії із 8 по 10 липня, де на нього чекає королівський прийом та виступ у британському парламенті.

«Безумовно, буде дискусія про те, як серйозно підтримати боєздатність України», – повідомили у Єлисейському палаці, додавши, що Стармер і Макрон будуть співголовами відеоконференції союзників Києва.

Зазначається, що відеоконференція відбудеться у четвер, 10 липня. Під час зустрічі Макрон і Стармер поговорять із Президентом України Володимиром Зеленським та іншими лідерами, включаючи канцлера Німеччини Фрідріха Мерца та прем’єр-міністерку Італії Джорджу Мелоні, повідомили в офісі французького президента.

Читайте також: В ОП підтвердили, що Макрон після розмови з Путіним поговорив із Зеленським

На саміті обговорюватиметься розгортання «сил підтримки» в Україні після припинення вогню, повідомили у Єлисейському палаці. Крім цього, дискусії будуть зосереджені на тому, «як посилити тиск на Росію, щоб вона погодилася на безумовне припинення вогню, від якого вона послідовно відмовлялася», долали там.

Як повідомляв Укрінформ, пізно ввечері у четвер президент Франції Еммануель Макрон провів з американським колегою Дональдом Трампом телефонну розмову, в ході якої сторони зокрема говорили про Україну.

Фото ілюстративне: Офіс президента



Джерело

Continue Reading

Політика

про атаку РФ: По Києву били дрони з китайськими компонентами, а в Одесі пошкоджене консульство КНР

Published

on



Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що після російської атаки в Києві був знайдений компонент БПЛА, виготовлений у Китаї, а в Одесі було пошкоджено генконсульство Китаю.

Як передає Укрінформ, глава української дипломатії у соцмережі Х назвав це “іронією”.

“Яка іронія. Після сьогоднішнього масованої російської повітряної атаки по Україні ми виявили в Києві компонент російсько-іранського бойового безпілотника “Шахед-136″/”Герань-2″, який був виготовлений у Китаї та поставлений нещодавно. Тієї ж ночі будівля генерального консульства Китаю в Одесі зазнала незначних пошкоджень у результаті російських ударів по місту. Немає кращої метафори для того, як Путін продовжує ескалацію своєї війни та терору, залучаючи до неї інших, в тому числі північнокорейські війська, іранську зброю та деяких китайських виробників”, – наголосив Сибіга.

За його словами, безпека в Європі, на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні нерозривно пов’язана. Глава МЗС також закликав США посилити тиск на Росію.

Читайте також: Сибіга – про масовану атаку РФ після розмови Путіна і Трампа: Кремль робить це навмисно

“Це не змагання за увагу. Протидія російській агресії та терору в Європі безпосередньо сприяє посиленню безпеки на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні. Ми закликаємо Сполучені Штати та міжнародну спільноту посилити тиск як на режим у Москві та його військовий бюджет, так і на всіх інших у світі, хто підтримує воєнні зусилля Росії та дозволяє Путіну продовжувати вбивати людей в Україні”, – підкреслив Сибіга.

Як повідомляв Укрінформ, сили протиповітряної оборони знешкодили 478 засобів повітряного нападу, зокрема дві крилаті ракети “Іскандер-К”, якими росіяни атакували з вечора 3 липня. Основним напрямком удару став Київ, де внаслідок російської повітряної атаки постраждали 26 людей.



Джерело

Continue Reading

Політика

Духовний радник Трампа – про атаку РФ по Україні: Світ не повинен мовчати

Published

on



Духовний радник президента США Дональда Трампа пастор Марк Бернс закликав світ не мовчати після масованої атаки Росії по Україні.

Про це Бернс написав у соцмережі Х, передає Укрінформ.

«Це Київ зараз. Я не зупинюся, поки не припиняться бомбардування. Багато українців залишаються покинутими світом. Багато хто прощається зі своїми сім’ями за межами України. Це не Божа воля. Путін, ти не можеш бути християнином і чинити так з іншими християнами, євреями та мусульманами. Світ не повинен мовчати. Йдеться про людяність, а не про політичну владу», – наголосив Бернс, опублікувавши знімок палаючої української столиці.

Читайте також: Духовний радник Трампа: Підтримка України – це і є America First

Як повідомляв Укрінформ, сили протиповітряної оборони знешкодили 478 засобів повітряного нападу, зокрема дві крилаті ракети “Іскандер-К”, якими росіяни атакували з вечора 3 липня. Основним напрямком удару став Київ, де внаслідок російської повітряної атаки постраждали 23 людини, 14 із них були госпіталізовані.

Фото: facebook.com/PastorMarkBurns



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.