Connect with us

Суспільство

вже 300 колаборантів бажають виїхати до Росії

Published

on



На сайті державного проєкту «Хочу к своим» станом на 30 квітня представлені вже 300 профілів засуджених колаборантів, які бажають виїхати до РФ за умови повернення українців із російської неволі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Телеграм-канал проєкту. 

«У профілі кожного з них – таймер, який показує час очікування зрадників на виїзд до РФ», – ідеться в повідомленні.

За даними проєкту, найменше чекає Олексій Левін, який співпрацював із ворогом під час окупації рідного міста. Таймер у його профілі показує 21 день.

При цьому одним із «рекордсменів» очікування виїзду до РФ є Анатолій Ільїн, який збирав та передавав ворогу інформацію про розташування підрозділів Збройних сил України. Зрадник очікує 1 рік та 17 днів.

«Російська влада поінформована про бажання кожного з 300 українських зрадників виїхати до РФ. Але Москва відмовляється повертати своїх колишніх агентів. Тепер, опинившись у в’язниці, вони цікаві Росії тільки в якості матеріалу для пропаганди та фейків», – зауважили у Телеграм-каналі проєкту.

При цьому користувачі сайту hochuksvoim.com станом на 30 квітня здійснили 740 тисяч переглядів сторінок із профілями колаборантів.

За даними проєкту, один колаборант вже скористався можливістю виїзду до РФ за умови повернення українців із російської неволі, ще п’ять колаборантів припинили співпрацю з ворогом завдяки проєкту, а 35 потенційних колаборантів перевіряються завдяки отриманій інформації від уважних громадян.

Окрім цього, 20 громадян, які не бажають жити в Україні, проте виявляють бажання жити в Росії, залишили заявки через спеціальну форму на сайті проєкту. Зазначені заявки опрацьовуються представниками секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Читайте також: Сторінки з профілями колаборантів на сайті проєкту «Хочу к своим» набрали 250 тисяч переглядів

«Звертаємося до кожного і кожної, хто досі працює на ворога або планує це зробити: перейдіть на сайт «Хочу к своим» та перегляньте профілі тих, хто поклався на слово російських кураторів. Їхній приклад дає вам шанс зробити правильний висновок і припинити співпрацю з ворогом», – наголосили у Телеграм-каналі проєкту. 

Як повідомляв Укрінформ, 25 липня 2024 року Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, до складу якого входять Головне управління розвідки Міноборони, СБУ та секретаріат уповноваженого ВР з прав людини презентували державний проєкт «Хочу к своим» для обміну колаборантів і зрадників на українських громадян, які опинились у неволі.



Джерело

Суспільство

Мін’юст завершив технічний етап створення Реєстру депортованих дітей, почалося подання справ

Published

on



Мін’юст завершив технічний етап створення Реєстру відомостей щодо депортованих або примусово переміщених дітей. Наразі починається подання перших особових справ.

Як повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу Мін’юсту, про це заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Людмила Сугак повідомила під час дев’ятого засідання робочої групи пункту 4 української Формули миру у Житомирі.

“Наше головне завдання як держави – встановити особу кожної дитини, яку було незаконно депортовано державою-агресором. Реєстр – це частина нашої системної відповіді на спробу позбавити Україну її майбутнього. Ми формуємо верифіковану базу даних, яка дозволяє працювати з кожним випадком і наближати момент повернення дітей додому”, – підкреслила Сугак.

У своєму виступі вона наголосила на важливості Реєстру як системного інструменту, який посилює міжвідомчу координацію.

“Реєстр дозволяє збирати структуровану інформацію про депортованих та примусово переміщених дітей, зокрема формувати особові справи на основі даних від державних органів, місцевої влади, громадян, громадських та міжнародних організацій. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ, які найближчим часом розглядатиме спеціальна міжвідомча комісія”, – додала вона.

Заступниця міністра юстиції також закликала міжнародну спільноту посилити зусилля з повернення дітей і фіксації фактів їхньої примусової депортації.

Читайте також: У Конгресі закликають Трампа відновити фінансування групи, яка розшукувала викрадених РФ українських дітей

Реєстр акумулює дані, які надходять від державних, місцевих та міжнародних структур, забезпечуючи цілісність, упорядкованість і доступність інформації для подальших дій із повернення дітей в Україну.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт, який передбачає встановлення відповідальності за незаконну депортацію дітей до іншої країни.

Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк наголосила, що на сьогодні 19 тисяч 546 неповнолітніх громадян України офіційно зареєстровані як незаконно депортовані або переміщені на територію країни-агресора. Водночас у Росії раніше заявляли, що загалом на територію країни-агресора переміщено більш як 700 тисяч українських дітей.

Фото ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Суд визнав незаконною ліквідацію гімназії на Миколаївщині Анонси

Published

on



Миколаївський окружний суд визнав протиправним та скасував рішення Веселинівської селищної ради  про ліквідацію Веселинівської гуманітарної гімназії ім. Бориса Мозолевського.

Як повідомили у пресслужбі Миколаївської обласної прокуратури, у ході судового розгляду ювенальний прокурор підтримав вимоги позивача.

Водночас відповідач та представник Освітнього омбудсмена України заперечували проти задоволення позову, мотивуючи свою позицію тим, що на їх думку селищна рада дотримала вимоги щодо прийняття рішення та дотримано права жителів Веселинівської громади при прийнятті спірного рішення.

Суд докладно вивчив письмові докази по справі та встановив, що рішення селищної ради про ліквідацію гімназії прийняте усупереч вимогам законів України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про повну загальну середню освіту”, Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України.

Окрім цього суд встановив, що проти ліквідації навчального закладу висловились у листопаді 2021 року більш ніж 440 жителів Веселинівської громади, проте думка зазначених громадян органом місцевого самоврядування врахована не була.

Законодавством України визначено, що консультації з громадськістю проводяться в обов’язковому порядку з приводу конституційних прав та свобод громадян, зокрема, права на освіту.

Окрім цього, Верховний суд у своїх висновках неодноразово зазначав, що перепрофілювання навчального закладу становить суспільний інтерес.

Розв’язуючи питання оптимізації мережі навчальних закладів засновник повинен визначити критерії такої оптимізації, за якими здійснювати відбір навчальних закладів, щодо яких доцільно було б розглядати питання реорганізації та перепрофілювання закладів освіти, зробити повний і змістовний аналіз діяльності усіх навчальних закладів територіальної громади й визначити такі навчальні заклади, наслідки від реорганізації яких для місцевої громади, дітей та їх батьків були б мінімальними та не шкідливими.

Тим часом Кабінет Міністрів України ухвалив в березні постанову, за якою з 1 вересня 2025 року, держава більше не виділятиме коштів на оплату праці педагогів у школах, де кількість учнів становить менше ніж 45 осіб. 


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Бодібілдинг. В Одесі відбувся Чемпіонат Півдня України

Published

on


У місті Одеса відбувся рекордний турнір з бодібілдингу та фітнесу, організований Одеською обласною Федерацією бодібілдингу. Головним організатором виступив заслужений тренер України Владислав Федоренко, який також виконував функції головного судді змагань.

На сцену вийшли 205 атлетів з 15 областей України, що стало абсолютним рекордом для Одеси за кількістю учасників. Спортсмени з різних куточків країни з’їхались до Південної Пальміри, аби продемонструвати силу, гармонію та естетику людського тіла.

Змагання проходили на професійному рівні завдяки злагодженій роботі суддівської колегії, технічної команди та партнерів. Владислав Федоренко, як головний суддя, забезпечив об’єктивність та дотримання міжнародних стандартів у кожній категорії.

“Цей турнір показав, що український бодібілдинг живе, розвивається і об’єднує. Ми бачимо високий рівень підготовки, шалений інтерес молоді та справжнє спортивне братерство” — зазначив Владислав Федоренко.

На змаганнях також було оголошено імена кращих спортсменів 2024 року:

Сергій Уткін — чемпіон Кубку світу, визнаний кращим спортсменом року. Його форма, харизма та стабільність — взірець для майбутніх чемпіонів. Діна Чєрнєва — чемпіонка Кубку світу та призерка ще одного етапу світових змагань, визнана кращою спортсменкою року. Її виступи — це поєднання сили, грації та технічної досконалості. Також почесною подякою була нагороджена титулована спортсменка Дар’я Братікова. Вона принесла багато нагород Україні на міжнародній арені та перемогла на Кубку світу.

Ці нагороди стали символом визнання праці, дисципліни та натхнення, з якими українські атлети представляють країну на міжнародній арені.

Серед учасників було багато новачків, які вперше вийшли на сцену, а також титулованих чемпіонів, що готуються до міжнародних стартів. Одеський турнір став майданчиком для обміну досвідом, нових знайомств та спортивного натхнення.

“Приємно, що не дивлячись на те, що це був Чемпіонат Півдня України приїхали взяти участь провідні спортсмени з 15 областей. Це показник того, що бодібілдінг активно розвивається в усій країні та заходи такого високого рівня необхідні”, – сказав президент Одеської обласної Федерації бодібілдінгу Дмитро Ноябрьов.

Турнір відвідали також військові. Лейтенант Андрій, який зазнав поранення на лівому березі Херсонщини, долучився до Чемпіонату Півдня України з бодібілдингу та фітнесу. Його участь — приклад того, як українські військові навіть після поранень продовжують бути прикладом сили та витримки. На завершення заходу він урочисто вручив артилерійський тубус 155-го калібру, розмальований одеською художницею Оленою Вуйко, переможцю благодійного аукціону.

Цей турнір — не просто змагання, це свято спорту, сили і краси. Одеська обласна Федерація бодібілдингу впевнено утверджує себе як потужний центр розвитку фітнес-культури в Україні.

Результати:

Чоловіки фізик до 179 см

1. Нікоари Артур (Одеська область)

2. Уткін Сергій (Одеська область)

3. Бельмас Едуард (Одеська область)

Чоловіки фізик понад 179 см

1. Богатов Роман (Київ)

2. Юсько Віталій (Львівська область)

3. Касьянов Ілля (Харківська область)

Чоловіки класичний бодібілдинг відкрита категорія

1. Мелута Андрій (Одеська область)

2. Іщук Тарас (Київ)

3. Кучиров Максим (Київ)

Чоловіки класик фізик відкрита категорія

1. Срібний Олексій (Донецька область)

2. Мелута Андрій (Одеська область)

3. Гостєв Павло (Одеська область)



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.