Connect with us

Суспільство

Як добровольцям долучитися до груп ППО

Published

on



Міністерство оборони роз’яснило, як добровольцям, які мають бажання долучитися до груп протиповітряної оборони у складі добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ), реалізувати свої наміри.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.

«Кабінет міністрів 11 червня схвалив реалізацію експериментального проєкту щодо створення груп протиповітряної оборони у складі добровольчих формувань територіальних громад. Мета проєкту – посилити спроможності ППО шляхом залучення підготовлених і вмотивованих громадян до виконання завдань протиповітряного захисту в умовах зростаючої активності ворога», – йдеться в повідомленні.

Як пояснили в міністерстві, потенційні добровольці мають звертатися до командира добровольчого формування територіальної громади за місцем свого проживання. Якщо ДФТГ відсутнє, можна звернутися до місцевої військової адміністрації з ініціативою щодо його створення спільно з військовими частинами Сил територіальної оборони ЗСУ.

Для вступу до складу групи протиповітряної оборони необхідно бути учасником ДФТГ і мати відповідним чином укладений контракт члена добровольчого формування територіальної громади.

Також в Міноборони нагадали, що членом добровольчого формування може бути громадянин України віком від 18 років, який проживає на території громади, де діє добровольче формування, пройшов медичний, професійний та психологічний відбір (перевірку) і уклав контракт добровольця територіальної оборони. При цьому членом групи протиповітряної оборони можуть бути виключно громадяни, які не підлягають мобілізації в розумінні статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Кандидати на посади зовнішніх пілотів (операторів) БПЛА повинні мати сертифікат зовнішнього пілота, виданий відповідно до постанови Кабміну № 1129 від 1 жовтня 2024 року. Ця вимога не застосовується протягом перших 45 днів з моменту початку реалізації експериментального проєкту, що дозволяє спочатку підписати контракт добровольця, а потім пройти спеціалізоване навчання у сертифікованих школах.

Кандидати на вступ до груп ППО, які використовуватимуть пілотовані повітряні судна, мають відповідати встановленим кваліфікаційним вимогам та мати документи, що підтверджують право на виконання функцій щодо пілотування та/або обслуговування відповідних літаків. Члени екіпажу пілотованого повітряного судна призначаються командиром групи протиповітряної оборони за погодженням з командуванням Повітряних сил ЗСУ.

Читайте також: Росія нарощує застосування ударних БпЛА та дронів-імітаторів під час атак на Україну – Ігнат

В оборонному відомстві також наголосили, що контракт добровольця ДФТГ укладається на 3 роки. Після включення особи до складу групи протиповітряної оборони до укладеного контракту добровольця територіальної оборони обов’язково вноситься умова про заборону направлення цієї особи для виконання бойових чи інших завдань, крім здійснення заходів з протиповітряної оборони.

В Міноборони також розповіли про 5 кроків процедури укладання контракту добровольця ДФТГ та документи, які необхідні для укладання контракту.

Учасники груп ППО мають право на отримання додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень на місяць. Виплата здійснюється пропорційно часу участі у заходах з протиповітряної оборони, тобто це не фіксована щомісячна сума, а розрахунок за дні чергування.

На членів груп з протиповітряної оборони поширюються гарантії соціального захисту, передбачені статтею 119 Кодексу законів про працю, зокрема, щодо збереження місця роботи та посади.

Читайте також: У Києві висока потреба в добровольцях для мобільних вогневих груп ППО – Ткаченко

Як повідомляв Укрінформ, напередодні, 9 липня, під час російської повітряної атаки завдяки мобільним вогневим групам знищені майже 100 цілей.

Фото: Повітряні сили



Джерело

Суспільство

В Україні двом російським губернаторам ухвалили тюремні вироки

Published

on



У Тернополі російських губернаторів Костромської та Ярославської областей засудили до восьми років позбавлення волі.

Про це у Фейсбуці повідомляє Тернопільська обласна прокуратура, передає Укрінформ.

“За публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури двоє громадян Росії – губернаторів Костромської та Ярославської областей Російської Федерації визнано винуватими у фінансуванні дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України і насильницького повалення конституційного ладу України (ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України)”, – йдеться у повідомленні.

Прокурори довели в суді, що обвинувачені упродовж 2022-2024 років вчиняли дії з метою фінансового та матеріального забезпечення військових підрозділів ЗС РФ для ведення ними бойових дій проти Сил оборони України в рамках збройної агресії проти України.

Як зазначається, вони організовували виплати грошової допомоги особам, які беруть участь у бойових діях проти Сил оборони України, а також систематично доставляли та передавали військовим формуванням ЗС РФ, що незаконно перебували на окупованій території України, квадрокоптери, тепловізійні приціли, транспортні засоби, генератори та засоби зв’язку для використання у бойових діях проти ЗСУ.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Тернопільській області. Строк відбування їх покарання – вісім років позбавлення волі – буде рахуватися з моменту затримання. Вироки вступили в законну силу.

Читайте також: Сину Патрушева заочно оголосили підозру за масове викрадення українського зерна

За даними прокуратури, за публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури вже засуджено двоє губернаторів РФ, щодо ще трьох фігурантів – триває судовий розгляд.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні заочно засудили ще 33 депутатів Держдуми РФ до 15 років в’язниці.

 Фото: pexels.com



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Тепер з корейцями: в Одеській мерії заявили про старт підготовки до будівництва сміттєспалювального заводу Анонси

Published

on



Україна та Південна Корея офіційно підписали міжурядову угоду про співпрацю в межах EDCF (Фонд економічного розвитку та співробітництва), в рамках якої передбачене фінансування Кореєю 15 проєктів будівництва, серед іншого й на Одещині.

Наприклад, як заявила заступниця одеського міського голови Ганна Позднякова, серед проєктів, які готова за угодою профінансувати Південна Корея – будівництво сміттєспалювального заводу.

“Підписано. Офіційно. В Римі. В межах міжурядової угоди з Південною Кореєю. І серед 15 проєктів — наш одеський сміттєспалювальний завод. Наш проєкт — не просто про відходи. Він про енергію, екологію. Про незалежність. А ще про те, що коли команда вірить і працює — навіть у найскладніших умовах — усе можливо. Так, попереду багато роботи протягом наступних трьох/пʼяти років. Але найважливіше — ми вже не на старті, ми на маршруті”, – завила вона.

У квітні 2025 року в Одеській обласній державній адміністрації повідомили про плани збудувати в Одесі нову теплоелектроцентраль, яка працюватиме на RDF-паливі  – альтернативному паливі, виготовленому з відходів. Загальна вартість проєкту оцінювалася у 106 мільйонів доларів. 

Як додали тоді у міністерстві розвитку громад і територій України, українська та корейська сторони вже розпочала підготовку Концептуального документа проєкту (PCP), що відповідно до процедур має бути офіційно переданий урядом України.

Тим часом у Центрі публічних розслідувань спробували з’ясувати, як просувається ідея створення сміттєпереробного заводу в Одесі. Журналісти з’їздили на полігон “Дальницькі кар’єри” й зняли про це фільм-розслідування.

Зазначимо, що питання сміттєпереробних заводів в Одеси постійно обговорюється. Навіть робили деякі кроки у цьому напрямку. Так у січні 2021 року індійська компанія NuGreen Energy запропонувала обласній адміністрації проєкт заводів з плазмовим перероблюванням сміття.

Йшлося про технологію плазмової газифікації коли завод працює як плазмовий реактор у високотемпературному режимі, використовується обладнання із термостійких сплавів. Ця технологія вважається екологічно чистою (немає викидів в атмосферу) та дозволяє переробляти 95-97% відходів. 

У 2019 році меморандум про будівництво комплексу з перероблювання сміття підписали представники Одеського муніципалітету та компанії Clear Energy.

Розмови щодо необхідності будівництва заводу з перероблювання сміття в Одесі точилися й у 2016 році. Так після трагедії на полігоні побутових відходів під Львовом цією проблемою перейнявся тоді ще голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі.

У тому ж році мер Одеси Геннадій Труханов та президент “OHB Holdings” Хо Кйонг-Кім також у рамках міжнародного бізнес-форуму “Odessa 5Т Summer Business Days” підписали меморандум про наміри будівництва в Одесі сміттєпереробного заводу.

У березні 2017 року департамент економічного розвитку почав розраховувати економічну ефективність будівництва сміттєпереробного заводу в Одесі за кошти бюджету міста та у травні повідомив, що для реалізації проєкту потрібні капітальні інвестиції в обсязі 87 мільйонів 300 тисяч гривень, або 3 мільйони євро.

У червні того ж року депутати Одеської міськради погодили оформлення земельної документації під звалища, щоб потім можна було збудувати сміттєпереробний завод.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В Ізмаїльському районі на благоустрій території біля дитячого садка планують витратити майже мільйон гривень

Published

on


Відділ освіти, молоді, спорту та культури Катлабузької селищної ради оголосив тендер на вимощення території навколо захисної споруди цивільного захисту та системи водостоку в Кирничанському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) «Журавлик». Про це “Махала” дізналася з сайту Prozorro.

Зазначимо, на ремонт самого укриття у дитячому садку було витрачено 1,5 млн гривень. Ремонт проводився у 2023 році. Через два роки місцева влада вирішила провести благоустрій території за 975 753 грн.

Аукціон проходив без використання електронної системи, тож підрядником без конкурсу було обрано ФОП “ЕПРІКЯН АРУТЮН ГЕВОРКОВИЧ”. Зазначимо, це підприємство було зареєстровано лише місяць тому, а юридичною адресою вказано село Вишневе Ізмаїльського району. 

Проте не можна сказати, що підприємство недосвідчене, адже у власника компанії є ще декілька бізнесів, пов’язаних із будівництвом, які досить давно працюють на ринку.

Зазначимо, жодної документації щодо поточного тендеру у Прозорро не додали, тож невідомо ані обсяги робіт, ані площу, на якій вони проводитимуться. Відомо лише, що роботи мають бути виконані до 13 серпня 2025 року, а фінансування здійснюватиметься коштом субвенції з обласного бюджету Одеської області на виконання інвестиційних проєктів.

Фото: сторінка у Фейсбуці “Кирничанський ЗДО (ясла-садок) “Журавлик” Катлабузької селищної ради”



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.