Connect with us

Цікаво

Як легко і швидко вибрати телефон на Android: ключові критерії

Published

on



Ядерність і частотні характеристики процесора, розмір діафрагми камери, термо дизайн, технології обробки графіки — «високі матерії» для людини, яка не цікавиться смартфонами на рівні заліза.

Вдаватися в них зовсім не хочеться: це складно, довго і не завжди зрозуміло. Якщо потрібно вибрати модель тут і зараз, можна піти простішим шляхом. 

Виробник

На відміну від IOS-девайсів, які є ексклюзивом Apple, Андроїд-пристрої представлені різними виробниками. Серед них є бюджетники, середнячки та універсали. Останні — найцікавіші, бо виготовляють смартфони з усіх цінових категорій.

Один з найкращих представників «касти» Android — бренд Самсунг. В його асортименті кілька лінійок: преміальна S, екстравагантні Fold та Flip, недорогі А та М.

Багато привабливих пропозицій — від Xiaomi. Цей бренд стартував у низькому сегменті, а з часом «замахнувся» й на потужні флагмани з купою передових фішок. 

Blackview втілює стильний мінімалізм в дешевих моделях та експериментує з захищеними «середнячками».

OnePlus знається на якісних камерах і вишуканих дизайнах, має високі заводські стандарти.

Розмір діагоналі

Фаблет або не фаблет — ось що важливо. Телефон Android з велетенським екраном (понад 6,5 дюймів) потрібен для геймінгу та перегляду мультимедійного контенту. Також важлива частота оновлення. Ідеально, якщо вона адаптивна — до 120 Гц.

6,1-6,4” — для роботи, навчання, спілкування. Керування однією рукою — значна перевага, якщо доводиться багато працювати у текстовому редакторі та листуватися. До 6 дюймів — для тих, хто так і не зміг звикнути до так званих «планшетофонів». 

Кількість оперативної пам’яті

Якщо замало оперативки, смартфон гальмує: повільно завантажує програми, «вилітає» з них. Допустимий мінімум становить 4 Гігабайти. Його достатньо, якщо навантаження помірні. 

Для комбінованого стилю експлуатації потрібно хоча б 6 гігабайтів, щоб запускати ресурсомісткий софт. А під важкі задачі — не менше 8, але й 12 гігабайтів зайвими не будуть.

Місткість батареї

Візитівкою пристроїв на OS Android є оптимізовані акумулятори високої енергомісткості. Що більша стоїть батарея, то на довшу автономну роботу можна розраховувати. 4000 мАг — нижня межа, за якої телефон непогано тримає заряд. Якщо ж говорити про зразкову автономність — її демонструють девайси на 5000-7000 мАг. 

Постійна пам’ять

На якому обсягу постійної пам’яті зупинитися — залежить від індивідуальних користувацьких звичок:

  • 64-128 Гігабайт — ознака «дзвонилки», більше орієнтованої на онлайнові задачі;
  • 256 гігабайтів — базова місткість, яка вважається оптимальною для середньостатистичного юзера;
  • 512 гігабайтів — якщо у смартфона просунута камера з високою роздільністю та підтримкою фільмування в 4К;
  • 1 Терабайт — для всього й одразу, ще й на довгу перспективу. Швидко «забити» такий накопичувач складно. 

Дизайни різняться. Головні відмінності — це рельєф спинки, розташування клавіш, основний колір, формфактор задньої камери. Якщо потрібен мінімалістичний і лаконічний пристрій для роботи й ділової комунікації, варто придивитися до мобільників в чорних і білих корпусах. Для розваг і мультимедійних функцій доречний яскравий гаджет з помітним декором.



Джерело

Усі новини

чим фільм «Бабусі» від Netflix підкорив глядачів

Published

on


На стримінговій платформі Netflix вийшов комедійний фільм “Бабусі” режисера Стівена Чбоскі й одразу ж підкорив глядачів, посівши перше місце в тижневому рейтингу. Крім того, фільм набрав 81% свіжості на Rotten Tomatoes.

Чим же ця картина цікава, розбирався Фокус.

Про що фільм “Бабусі”?

У центрі сюжету — Джо Скаравелла (Вінс Вон). Після смерті матері він занурюється у спогади про дитинство через страви, приготовані нею та його бабусею. Його друзі Бруно і Стелла радять йому відкрити ресторан, а в якості шеф-кухарів узяти літніх жінок, які готуватимуть для відвідувачів страви за своїми старими фірмовими сімейними рецептами і створюватимуть справжній затишок і тепло.

Величезний плюс картини в тому, що в її основі — реальна історія ресторану Enoteca Maria в Нью-Йорку, створеного Джоді Скаравеллі. Після втрати близьких він вирішив втілити в життя мрію, натхненну своєю бабусею Доменікою і мамою Марією. 2007 року на Хайатт-стріт, 27, у Статен-Айленді відкрився ресторан, де готують бабусі з усього світу — від італійських равіолі до узбецького плову і мексиканських тако.

Enoteca Maria працює досі, пропонуючи не лише їжу, а й кулінарні майстер-класи від літніх майстринь. Це місце, де кухня — жива традиція, а кожна страва розповідає історію.

Ще один бонус комедії — її акторський склад. Окрім Вона, глядачі побачать Сьюзен Сарандон, Лоррейн Бракко (“Славні хлопці”, “Клан Сопрано”), Бренда Ваккаро, Талія Шайр, зірку “Хрещеного батька” та “Роккі”, Лінду Карделліні.

У “Бабусях” досвідчені актриси ділять екран, щоб сперечатися про конкретні регіони Італії, які вони вважають своєю батьківщиною, або розмірковувати про свої минулі помилки. Сарандон насолоджується спеціально підібраною роллю найстильнішої і далекоглядної з усіх. Те, що її героїня володіє перукарнею, вступає в гру під час сцени, де бабусі роблять собі новий макіяж, попиваючи лимончелло і розповідаючи про своїх померлих чоловіків, коханців, що пішли, або про підводні камені виховання дітей.

Хто оцінить “Бабусь”?

Ця картина сподобається тим, хто любить добре кіно зі змістом та історією, а також кулінарію. Їжа тут — це не просто тло, а основоположна величина, яка є головним провідником пам’яті. Попри те, що критики помічають у стрічці деякі стереотипи, це не заважає їй бути абсолютно душевною.


Fullscreen

Фото: Netflix

Відгуки критиків

“Фільм неодноразово доносить до свідомості людей свою думку про об’єднуючу силу домашньої їжі як уособлення спільності, і навіть незважаючи на те, що він перевантажує свій оповідний казан надто великою кількістю непотрібних приправ, які губляться в загальній масі, результат в кінцевому підсумку виявляється прийнятним”, — пише Карлос Агілар у своїй колонці для Variety.

Патрік Макдональд із Hollywood Chicago додає:

“Нічого поганого в тому, щоб мати трохи сентиментального серця, і Вон розширює свій кінообраз, граючи чоловіка середніх років, який сумує за мамою. “Убивчий ряд” актора має чудову хімію, і є легкість, яка змушує спокуту працювати. Будьте італійцями!”

За словами Шері Лінден, незважаючи на всі перипетії сюжету, жоден підтекст не залишається непоясненим, і деколи музика підкреслює те, що глядач уже зрозумів.

“Але актори завжди знаходять граціозні ноти, і є іскри в тому, як повсякденні розмови загострюються зі співчуттям. “Бабусі” подають те, що не змушує вас працювати. Скоріше, вони запрошують вас сісти і насолодитися”, — зазначає вона в колонці для The Hollywood Reporter.

Раніше Фокус писав, чим запам’ятався глядачам фільм жахів “Клоун Френдо”.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

пасажирка Spirit Airlines відмовилася від польотів після шокуючого відео

Published

on


Пасажирка звинуватила авіакомпанію Spirit Airlines у недбалості та заявила, що більше не скористається її послугами. Під час польоту вона виявила в салоні літака тарганів.

Про це пише New York Post.

Пасажирка авіакомпанії Spirit Airlines заявила, що більше ніколи не користуватиметься її послугами, після того як під час польоту виявила в салоні літака тарганів. Відео, зняте в День матері й опубліковане в соцмережі X (колишній Twitter), стрімко розлетілося інтернетом і набрало майже 8 мільйонів переглядів.

Авторка відео, користувачка під ніком @symonebeez, показала двох тарганів, які вільно повзають внутрішньою обшивкою літака просто поруч із місцем, де вона сиділа. За її словами, вона придбала квиток із підвищеним комфортом і ніяк не очікувала “премії” у вигляді небажаних попутників.

Однак найбільше обурення викликала реакція бортпровідника, який, за словами пасажирки, поставився до її скарги з байдужістю.

“Я сказав: “Гей, тут таргани… чи можна що-небудь зробити?” А він просто сказав “ага” і пішов далі, ніби це звичайна справа”, — розповіла вона.



Fullscreen

Таргани повзали по внутрішній обшивці літака

Фото: X (Twitter)

Цей епізод підштовхнув жінку до публікації відео у Twitter, щоб привернути увагу громадськості та авіакомпанії. Реакція користувачів не забарилася: тисячі коментаторів висловили обурення на адресу Spirit Airlines, жартуючи, що це — “сиквел фільму “Зміїний політ”, але з тарганами” і припускаючи, що в такій ситуації “краще стрибнути з парашутом”.

“Я б закричав так голосно, що пілот би екстрено посадив літак”, “Після такого всі мої речі пішли б у сміття”, — писали вони.

Пізніше Spirit Airlines відреагувала на інцидент, надіславши жінці особисте повідомлення, в якому принесла вибачення і запропонувала чек на 60 доларів для оплати майбутнього рейсу. Пасажирка відмовилася від пропозиції, заявивши, що “більше не збирається літати цією авіакомпанією”.

Інцидент викликав не тільки обурення, а й обговорення можливих причин появи комах на борту. За словами авіаексперта Гері Леффа, джерелом зараження, найімовірніше, стали не самі літаки, а пасажири, у чиїй ручній поклажі могли перебувати таргани або постільні клопи.

“Основна зона, де помічають комах, — це багажні полиці. Якщо в сумці пасажира є шкідники, вони можуть виповзти назовні”, — пояснив Лефф, посилаючись на думку найнятого авіакомпанією Delta ентомолога.

Раніше Фокус повідомляв, що турист вимовив “заборонене” слово на борту круїзного лайнера. Один з пасажирів круїзу Royal Caribbean випадково вимовив “Титанік”, і цим викликав справжню паніку серед відпочивальників.

Також стало відомо, що вид на поселення з висоти пташиного польоту вразив людей. Симетричне планування поселення Rotonda West у Флориді (США), що нагадує скибочки піци, вразило користувачів соцмереж і зацікавило ЗМІ.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

чи варто нам турбуватися (фото)

Published

on


Космічний апарат Solar Dynamics Observatory зробив приголомшливі зображення виверження масивної сонячної нитки, відомої також, як протуберанець, у північній півкулі Сонця. Довжина цієї нитки становить приблизно 1 000 000 км і це виверження відбулося в ніч з 12 на 13 травня.

Про це пише Space.

Величезна сонячна нитка виникла в північній півкулі Сонця і викинула дуже багато плазми в космос. Цей протуберанець має довжину приблизно 1 млн км, а значить він майже в 2 рази більший, ніж відстань від Землі до Місяця. На зображеннях нижче показано масштабне виверження плазми і для порівняння вставлена фотографія Землі, щоб показати масштаб цієї події. Нагадуємо, що діаметр Землі становить 12 756 км.

У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Мисливець за полярними сяйвами Вінсент Ледвіна написав у соціальній мережі Х, що це виверження — це те, що дійсно потрібно побачити.

Довга сонячна нитка, підвішена магнітними полями Сонця, висіла деякий час над поверхнею нашої зірки, а потім розпалася. Ці структури холодніші і щільніші за своє оточення, через що вони виглядають як темні нитки на тлі яскравого сонячного диска. Коли відбувається виверження сонячної нитки, то воно може викликати корональний викид маси, коли в космос відлітає величезний потік плазми. Цього разу сталося саме це.


Fullscreen

Космічний апарат Solar Dynamics Observatory зробив приголомшливі зображення виверження масивної сонячної нитки

Фото: solar-system

Сонце виверження


Fullscreen

Цей протуберанець (угорі зображення) має довжину приблизно 1 млн км, а отже він майже в 2 рази більший, ніж відстань від Землі до Місяця

Фото: solar-system

Мисливець за полярними сяйвами Юре Атанаков написав у соціальній мережі Х, що виверження є наймасштабнішим, яке спостерігали останнім часом. Корональний викид маси не був спрямований у бік Землі, але якби плазма врізалася в нашу планету, то вона могла б спричинити появу геомагнітної бурі рівня G4 або G5, вважає Атанаков.

Хоча геомагнітні бурі можуть спричиняти сліпучі полярні сяйва і навіть порушувати роботу зв’язку та електромереж, цього разу, ймовірно, нам пощастило, але вчені продовжують спостереження, адже потік плазми все ще може досягти Землі.

Як уже писав Фокус, раніше цього місяця космічний апарат GOES-19 спостерігав за ще одним масштабним виверженням сонячної нитки, яка височіла над поверхнею Сонця.

Також Фокус писав про те, що минув рік з моменту появи найпотужнішої геомагнітної бурі з 2003 року. Вчені з NASA поділилися результатами досліджень наслідків цієї події.

Нагадуємо, що сонячна плазма, якщо вона врізається в магнітне поле Землі, може призвести до появи геомагнітної бурі різної потужності. Найчастіше виникають бурі рівня G1 і G2, і набагато рідше рівня G3 і G4, і дуже рідко рівня G5.

Ще Фокус писав про те, що крихітна скляна кулька допомогла зазирнути в приховані надра Місяця. Вчені за допомогою скляної кульки змогли побачити матеріал мантії Місяця, чого раніше не вдавалося.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.