Connect with us

Політика

Залужний розповів про роль координаційного штабу у німецькому Вісбадені щодо спротиву Росії

Published

on



Посол України у Великій Британії, колишній головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний розповів про роль координаційного штабу у німецькому Вісбадені в спротиві російській агресії.

Про це йдеться у дописі колишнього головнокомандувача у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Залужений підтвердив, що штаб став секретною зброєю України і партнерів у плануванні операцій та формуванні потреб для їх реалізації. 

Дипломат пояснив, що після початку повномасштабної агресії військова допомога від наших партнерів суттєво зросла – Україна отримала різноманіття зброї і техніки, а з цим і нові виклики, пов’язані з її доставкою та ремонтом. Саме тому у квітні 2022 року військові створили центр з координації постачання військової допомоги Україні, який базувався в штаб-квартирі Європейського командування США у Штутгарті, Німеччина. Через деякий час цей штаб продовжив роботу у німецькому Вісбадені.

“Згодом ми зрозуміли, що нам потрібен спільний з партнерами оперативний штаб, який буде здійснювати оцінку потреб у зброї та техніці, виходячи з планування операцій. Це питання особливо гостро постало влітку 2022 року, коли наші партнери висловили сумніви щодо доцільності тих чи інших видів озброєнь та боєприпасів для фронту в Україні”, – пояснив екскомандувач.

Залужний додав, що тоді і виникла ідея створити на базі логістичного оперативний штаб, який би аналізував сплановані операції ЗСУ і, відповідно до стандартів НАТО, формував під них потребу. Завдяки підтримці Великої Британії цю ідею вдалося реалізувати.

Читайте також: НАТО може припинити існування, а Росія «прийде за Європою» – Залужний

“І Вісбаден отримав нове дихання. У цьому штабі планували операції, проводили воєнні ігри, формували потреби для ЗСУ та передавали їх до Вашингтона та європейських столиць. Цей майданчик став чудовим механізмом взаємодії з нашими партнерами щодо майбутніх воєнних операцій та формування потреб під них”, – зазначив посол України.

Раніше The New York Times опублікувало статтю “Секретна історія української війни” про те, як українське й американське командування співпрацювало у військовому гарнізоні у Вісбадені над операціями Збройних сил України з 2022 року. До прикладу, журналісти розповіли про те, як щоденно військові двох країн визначали пріоритетні цілі, а також планували кампанію з використанням далекобійних ракет та контрнаступ у 2023 році.

Фото: Фейсбук / Валерій Залужний



Джерело

Політика

Майбутній уряд ФРН багато обіцяє Україні, але не вказує способи втілення планів

Published

on



«В розділі коаліційної угоди про Україну є багато правильних речей, наприклад, що мають бути забезпечені матеріальні та політичні гарантії безпеки України. Але я не зрозуміла з тексту, як багато з цих речей мають бути реалізовані. Це гарні слова, правильні цілі, але в документі бракує шляхів їх реалізації та практичних наслідків», – оцінила коаліційну угоду експертка.

Стосовно того, що в тексті угоди у контексті продовження і посилення військової підтримки України не згадуються конкретні збройні системи, як-от ракети Taurus, Майор підтримала авторів документа, висловивши думку, що треба не фіксуватися на окремих системах озброєння, а визначитися з метою.

Цією метою, на її переконання, має бути «Україна, яка здатна закінчити війну на власних умовах і яка не буде змушена погоджуватися на продиктований мир». Для її досягнення треба забезпечити належну політичну, фінансову, економічну та військову підтримку. Необхідним експертка вважає забезпечення України засобами захисту від ракет, а також підтримку українського ОПК.

«Тож ми не повинні зосереджуватися на одній системі озброєння, а повинні показати, що ще можливо в інших галузях. І що ми готові робити понад те, що вже обіцяли – це, власне, ключове питання», – підкреслила Майор.

За її словами, європейцям, щоб сидіти за столом переговорів щодо досягнення миру в Україні, «треба бути достатньо сильними, щоб мати можливість зробити альтернативну пропозицію і бути сприйнятими серйозно, але наразі вони занадто слабкі, щоб зробити свої пропозиції».

Читайте також: Європейські лідери позитивно оцінили заяву Мерца про Taurus для України

Наразі ж, зауважила експертка, Росія веде прямі переговори з США через голови українців і європейців. При цьому їй не до кінця зрозумілою є головна стратегія нової адміністрації США. Водночас з оголошених рішень і промов можна виснувати, що традиційна роль США як союзника в НАТО і як партнера «більше не актуальна, Сполучені Штати явно демонструють поведінку великої сили, великодержавне мислення», вважає Майор. У самих США, за її словами, можна побачити дедалі більше автократичних рис.На думку експертки, усе це зрештою є заохоченням для Росії продовжувати війну.

Як повідомлялось, представники трьох німецьких партій, які ведуть переговори про створення правлячої коаліції, – ХДС, ХСС і СДПН – днями погодили текст коаліційної угоди. Її мають схвалити партії. ХСС це вже зробив, ХДС оголосить рішення 28 квітня, онлайн-опитування членів Соціал-демократичної партії стартувало 15 квітня і триватиме 2 тижні. Якщо вона буде підтримана, Бундестаг проведе голосування за кандидатуру лідера ХДС Фрідріха Мерца на посаду канцлера 6 травня.

Днями Мерц заявив, що не виключає можливість передачі Україні ракет Taurus. Водночас, за інформацією ЗМІ, серед партій коаліції немає згоди в цьому питанні.



Джерело

Continue Reading

Політика

ВАКС продовжив обов’язки для ексдепутата Микитася до 9 червня

Published

on



«Так, я підтверджую ці дані», – заявила вона.

Як повідомлялося, 25 жовтня 2023 року Микитасю і колишньому першому заступнику начальника Генерального штабу ЗСУ повідомили про підозру у заволодінні ₴307 мільйонів при будівництві складів для боєприпасів.

Слідство встановило, що у 2018 році Міноборони уклало з підконтрольними народному депутату компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів ЗСУ на загальну суму орієнтовно ₴3 мільярди. Оскільки законодавство дозволяло Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт, народний депутат та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ забезпечили ухвалення змін до постанов Кабміну, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.

У листопаді-грудні 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад ₴307 мільйонів. Проте будівництво об’єкта фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

6 листопада 2023 року Вищий антикорупційний суд обрав Микитасю запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

30 квітня 2024 року Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід з домашнього арешту на внесення застави у розмірі 908 тис. 400 грн колишньому очільникові однієї зі столичних будівельних компаній.

Читайте також: ВАКС ухвалив вирок у справі ексдепутата Тернопільської облради

На нього було покладено низку обов’язків: прибувати за кожною вимогою до слідчого (детектива), прокурора та суду, повідомляти слідчого (детектива), прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи, утримуватися від спілкування з особами, вказаними в ухвалі суду тощо.

За даними ЗМІ, згодом із колишнього народного депутата було знято електронний браслет.



Джерело

Continue Reading

Політика

Польща допоможе Україні підготуватися до переговорів з ЄС за одним із пунктів

Published

on



Україна та Польща створять робочу групу з питань підготовки до переговорів щодо 22 розділу права ЄС «Регіональна політика та координація структурних інструментів».

Про це йшлося під час зустрічі заступника міністра розвитку громад та територій Олексія Рябикіна із представниками Міністерства фондів розвитку та регіональної політики Республіки Польща, передає Укрінформ з посиланням на Мінрозвитку.

Наголошується, що учасники зустрічі обговорили ключові напрями подальшої співпраці країн, зокрема, підписання меморандуму про співробітництво між відомствами, що заплановано 20 травня у Варшаві. Серед них посилення спроможності Мінрозвитку щодо підготовки до переговорного процесу з ЄС, впровадження практик політики згуртованості та регіонального розвитку ЄС в Україні, напрацювання майбутньої моделі управління структурними фондами ЄС в Україні, підготовка нової системи регіонального управління тощо.

«Крім того, сторони обговорили ініціативу щодо створення польсько-української робочої групи з питань підготовки до переговорів щодо 22 розділу права ЄС — «Регіональна політика та координація структурних інструментів». Вже триває підготовка до двосторонньої зустрічі України та Євросоюзу щодо офіційного скринінгу за 22 розділом. Тож, польський досвід допоможе більш якісно підготуватися до цього процесу», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Угорщина й далі блокує перший кластер у переговорах про вступ УкраїниПольське головування в ЄС

Як повідомлялося, Польща налаштована на відкриття першого переговорного розділу щодо членства України в ЄС, але це блокує Угорщина. Шанси на його відкриття до завершення польського головування «сильно зменшилися».

Фото: Мінрозвитку



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.