Connect with us

Політика

Зеленський провів телефонну розмову із Санду

Published

on



Президент Володимир Зеленський за підсумком телефонної розмови з Президенткою Маєю Санду заявив, що Молдова підтвердила участь у саміті Україна – Південно-Східна Європа.

Про це глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Провів розмову з Президенткою Молдови Маєю Санду. Молдова підтримує нас від самого початку повномасштабної російської агресії. Ми дуже цінуємо це і завжди будемо вдячні. Наші країни, як сусіди та друзі, співпрацюють у різних форматах, і кожен із них додає обом народам сили та безпеки. Запросив узяти участь у саміті Україна – Південно-Східна Європа. Мая підтвердила свою участь. Дякую», – написав Зеленський.

Читайте також: Кремль прагне поставити на чолі Молдови лояльних людей і використати її проти України – Санду

Як повідомляв Укрінформ, 9 жовтня 2024 року в хорватському місті Дубровник відбувся третій саміт «Україна – Південно-Східна Європа». Формальними результатами саміту в Дубровнику стало підписання важливого договору про співробітництво та партнерство між Хорватією й Україною та спільної Дубровської декларації підтримки України, учасниками саміту, які були представлені на рівні керівників країн Балкан та Півдня Європи.

Фото архівне: ОП



Джерело

Політика

Прем’єр Канади обговорив з польським колегою шлях до миру в Україні

Published

on



Глава уряду Канади Марк Карні та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск обговорили підтримку України на шляху до встановлення тривалого миру.

Про це заявили в офісі глави канадського уряду за підсумками розмови. повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Премʼєр-міністри обговорили спільні пріоритети, зокрема: євроатлантичну безпеку, співпрацю у НАТО й підтримку справедливого та тривалого миру в Україні”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що співрозмовники також наголосили на поглибленні двосторонніх і комерційних звʼязків між Канадою та Польщею.

Читайте також: Зеленський обговорив із прем’єром Канади двосторонню співпрацю, припинення вогню та тиск на Росію

Як повідомляв Укрінформ, у четвер міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів телефонну розмову з новопризначеною канадською колегою Анітою Ананд. Глави МЗС обговорили необхідність додаткового тиску і санкцій проти Росії.

Фото: x.com/MarkJCarney



Джерело

Continue Reading

Політика

Макрон: У Франції та Китаю однакова мета

Published

on



У Франції та Китаю спільна мета щодо завершення війни в Україні – це тривалий та міцний мир.

Про це президент Франції Еммануель Макрон написав на своїй сторінці в мережі Х після телефонної розмови зі своїм китайським колегою Сі Цзіньпіном, передає Укрінформ.

«У нас однакова мета щодо війни, яку веде Росія в Україні – тривалий та міцний мир», – йдеться в дописі Макрона, опублікованому напередодні поїздки до країн Південно-Східної Азії (В’єтнам, Індонезія, Сінгапур).

Очільник Франції також повідомив, що його країна працюватиме з Китаєм над політичним рішенням, здатним забезпечити мир і безпеку на Близькому Сході. 

«Ми працюватимемо з Китаєм над підготовкою до конференції з вирішення проблеми двох держав у Нью-Йорку в червні, на якій Франція співголовує з Саудівською Аравією», – повідомив Макрон. 

Читайте також: Оборонна співпраця та виробництво зброї в Україні: Зеленський провів розмову з Макроном

Наприкінці розмови він підтвердив “рішучість Франції продовжувати будувати міцні економічні відносини з Китаєм”. Мова йде про рівні умови конкуренції для китайських та французьких компаній в обох країнах.

Як повідомлялось, голова КНР Сі Цзіньпін під час телефонної розмови з президентом Європейської ради Антоніу Кошта обговорив російсько-українську війну та пояснив позицію Китаю щодо прихильності її мирному врегулюванню шляхом переговорів.



Джерело

Continue Reading

Політика

Україна пропонує ЄС запровадити ще суворіші санкції проти Росії

Published

on



Україна планує наступного тижня подати Європейському Союзу пропозиції щодо нового пакету санкцій проти Росії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters, посилаючись на копію так званої “білої книги” – документа, який готують до передачі європейським партнерам.

За даними агентства, ідеться про арешт активів, запровадження вторинних санкцій проти покупців російської нафти, а також про зміну механізму ухвалення санкційних рішень у межах ЄС.

У документі, який містить понад 40 сторінок пропозицій, наголошується на необхідності посилення самостійної санкційної політики Євросоюзу на тлі невизначеності в діях адміністрації президента США Дональда Трампа.

Читайте також: Україна закликає G7 посилити санкції проти Росії

Зокрема, Україна закликає ЄС ухвалити нормативні акти, що дадуть змогу оперативно конфісковувати активи підсанкційних фізичних і юридичних осіб та передавати їх нашій країні.

У Києві, додає Reuters, також пропонують запровадити вторинні санкції проти компаній за межами ЄС, які беруть участь у торгівлі російською нафтою чи допомагають Кремлю обходити чинні обмеження. Серед потенційних об’єктів – компанії з Китаю та Індії, які є найбільшими покупцями енергоносіїв з РФ.

Зазначається, що українська сторона також пропонує перейти до ухвалення рішень у санкційній сфері за принципом кваліфікованої більшості, а не одностайності. Це дасть змогу уникнути блокування рішень з боку окремих держав ЄС.

Читайте також: Якщо Росія не погодиться на повне припинення вогню, ЄС запровадить нові санкції – Каллас

Як повідомлялося, Трамп після останньої розмови з Путіним не схильний запроваджувати нові санкції проти Росії – попри заклики з боку Києва та європейських партнерів.

Тим часом Євросоюз і Велика Британія запровадили додаткові санкції проти РФ, висловивши сподівання на подальшу координацію зі США.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.