Суспільство
Звільнили суддю Мазур, яка фігурує у справі «плівок Вовка»

Вища рада правосуддя в четвер, 20 березня, звільнила з ліквідованого Окружного адміністративного суду Києва суддю Альону Мазур.
Про це повідомила Вища рада правосуддя за підсумками засідання 20 березня, передає Укрінформ.
“Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення Мазур Альони Сергіївни з посади судді Окружного адміністративного суду міста Києва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України”, – йдеться у повідомленні.
Згідно з цим пунктом Конституції, підставами для звільнення судді є “вчинення істотного дисциплінарного проступку, грубе чи систематичне нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді”.
У ВРП зауважили, що процедуру реалізовано на підставі подання Першої Дисциплінарної палати ВРП, яка вирішила застосувати до судді Мазур дисциплінарне стягнення у вигляді подання про звільнення з посади.
Альона Мазур фігурує у справі так званих «плівок Павла Вовка» – ексголови ОАСК, якого цього тижня також звільнили з посади судді.
Відповідно до акта ВРП, дисциплінарна скарга НАБУ стосовно судді Окружного адмінсуду Києва Альони Мазур надійшла до ВРП у 2023 році. У ній наголошувалося, що суддя “погоджувалася виконувати незаконні вказівки керівництва Окружного адміністративного суду та не повідомила Вищу раду правосуддя та Генерального прокурора про випадки втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя”.
Як повідомляв Укрінформ, у травні 2019 року 30 суддів ОАСК не з’явилися на іспит до ВККС, пояснивши це тимчасовою непрацездатністю. Проте з оприлюднених НАБУ “плівок Вовка” стало зрозуміло, що судді це спланували.
У 2017 році Мазур винесла рішення на користь Суркісів у справі «Приватбанку». Суд постановив стягнути на їхню користь понад 1 млрд гривень з “Приватбанку”.
У 2020 році були оголошені підозри голові ОАСК Павлу Вовку, його заступнику та ще п’яти суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації. За версією слідства, зазначені особи діяли в межах злочинної організації на чолі з головою ОАСК, яка мала на меті захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя і створення штучних перешкод у їхній роботі.
ОАСК відомий ухваленням резонансних рішень, серед яких – скасування нового українського правопису, скасування рішення Київради про перейменування Московського проспекту на проспект Бандери, визнання незаконною націоналізації Приватбанку, призупинення процесу перейменування УПЦ (МП), поновлення Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби тощо.
13 грудня 2022 року Верховна Рада ухвалила закон про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду. Цього ж дня закон підписав Президент.
У грудні 2022 року США запровадили персональні санкції щодо Вовка “за вимагання хабаря в обмін на втручання в судові та інші публічні процеси”.
Україна
Жіночі вагони – Укрзалізниця запускає три потяги

Вже у цьому місяці в Україні курсуватимуть нові додаткові спеціальні жіночі вагони у складі поїздів на трьох напрямках.
Перші рейси поїздів з додатковими жіночими купе, які будуть у вагонах № 5, заплановані з 25 липня, повідомили в “Укрзалізниці”.
“Відчуття комфорту та безпеки під час подорожей — один із наших пріоритетів. Саме тому ми масштабуємо проєкт жіночих купе і додаємо ще 3 поїзди”, — йдеться у повідомленні УЗ.
У яких поїздах будуть жіночі купе:
- потяг № 38/37 Київ — Запоріжжя
- потяг № 98/97 Ковель — Київ
- потяг № 22/21 Львів — Харків
В “УЗ” наголошують, що за вартістю жіночі купе не відрізняються від звичайних. Й наразі зазначена послуга доступні в складі 15 поїздів.
Де вже є жіночі купе?
- потяг № 1/2 Харків — Ворохта
- потяг № 3/4 Запоріжжя — Ужгород
- потяг № 5/6 Запоріжжя — Ясіня
- потяг № 15/16 Харків — Ясіня
- потяг № 17/18 Харків — Мукачево (Ужгород)
- потяг № 22/21 Львів — Харків
- потяг № 26/25 Одеса — Ясіня
- потяг № 29/30 Київ — Ужгород
- потяг № 38/37 Київ — Запоріжжя
- потяг № 41/42 Дніпро — Трускавець
- потяг № 43/44 Черкаси — Івано-Франківськ
- потяг № 75/76 Київ — Кривий Ріг
- потяг № 81/82 Київ — Чоп (Ужгород)
- потяг № 95/96 Київ — Рахів
- потяг № 98/97 Ковель — Київ
Варто зазначити, що у такі купе допускаються лише жінки або жінки з дітьми до 5 років включно. Компанія-перевізник попередила, що пасажир при виборі подібного сервісу повинен звернути увагу на позначку “Жіноче купе” під час оформлення квитка в мобільному застосунку чи на сайті.
Нагадаємо, у травні 2023 року одна з блогерок поскаржилась, що її супутниками по купе були троє чоловіків, через що вона відчувала себе дискомфортно. Ця публікація набула неочікуваного розголосу.
Й у червні “Укрзалізниця” розпочала пілотний проєкт з продажу квитків у жіночі купе. Спочатку вони реалізовувалися на рейсах, вийшли у лідери за кількістю зареєстрованих конфліктних випадків.
Суспільство
З початку червня з полону повернулися сотні українців

За вісім етапів масштабного обміну полоненими вдалося повернути додому сотні українців, серед них поранені, цивільні та зниклі безвісти.
Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Вісім етапів великого обміну. З початку червня додому повернулися сотні наших людей. Наша молодь, захисники Маріуполя, ті, хто тримав оборону в Донецькій, Запорізькій, Луганській, Харківській, Сумській, Чернігівській та Київській областях. Поранені, тяжкохворі. Ті, кого вважали зниклими безвісти», — зазначив глава держави.
За словами Зеленського, більшість звільнених перебували в російському полоні ще з 2022 року. Серед повернених не лише військові, а й цивільні особи, які також стали заручниками війни.
Президент підкреслив, що це результат злагодженої роботи великої команди, яка щоденно докладає зусиль для звільнення кожного українця.
«Ми продовжуємо, і працюватимемо, доки не повернемо кожного, усіх без винятку», – заявив він.
Як повідомляв Укрінформ, під час чергового етапу обміну важкохворих, важкопоранених та молоді віком до 25 років додому повернулися українці, перебування яких у російській неволі було підтверджене Міжнародним комітетом Червоного Хреста чи з інших джерел.
Фото: СБУ
Суспільство
Вогонь російської ППО знищив тисячу гектарі у заповіднику Асканія-Нова Анонси

В Херсонській області внаслідок дій російської ППО на території окупованого біосферного заповідника “Асканія-Нова” згоріло майже тисячу гектарів степу.
Про це повідомили на сторінці заповідника “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна.
Там зазначили, що протягом двох днів, 1 та 2 липня, на території заповідника вирувала масштабна пожежа.
Як свідчать супутникові знімки Sentinel-2, вогнем було охоплено 942 гектари заповідної зони в масиві “Південний”, а також ще близько 104 гектари сільськогосподарських угідь навколо. Причиною загоряння, за попередніми даними, стала діяльність російської зенітної установки, яка базується безпосередньо на території заповідника.
Водночас російська окупаційна адміністрація поспішила звинуватити у пожежі “вражеские дроны”, не надавши жодних доказів.
Фахівці нагадали, що це не перший випадок: ще 22 серпня 2023 року в тій самій місцевості – ділянці “Великий Чапельський під” – виникла велика пожежа після падіння уламків ракети російської ППО. А 1 вересня 2023 року вигоріла територія в межах ділянки “Успенівка”, і нинішнє згарище частково наклалося на попереднє.
Найбільших втрат зазнали унікальні степові екосистеми. Зокрема, згоріли біотопи з рідкісними рослинними угрупованнями Stipeta ucrainicae та Stipeta capillatae, які охороняються Зеленою книгою України.
Таким чином, під загрозою опинились десятки видів флори і фауни, багато з яких не зустрічаються більше ніде у світі.
Попри ці факти, окупаційна влада зайнята не відновленням довкілля, а підрахунком збитків, які вони цинічно приписують “наслідкам української агресії”.
Біосферний заповідник “Асканія-Нова” — унікальна природоохоронна територія в Україні, яка входить до списку найдавніших степових заповідників світу. Він розташований в Херсонській області, Каховському районі, неподалік однойменного селища Асканія-Нова.
Заповідник створено 1898 року бароном Фрідріхом Фальц-Фейном, який присвятив життя збереженню дикої природи. Площа: 33,3 тисячі гектарів, з яких понад 11 тисяч гектарів є цілинним степом, який ніколи не оброблявся людиною. Входить до світової мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО, також є частиною Смарагдової мережі Європи.
“Асканії-Нова” – це одна з небагатьох територій у Європі, де зберігся незайманий степовий ландшафт із природною флорою та фауною. З 24 лютого 2022 року заповідник перебуває під окупацією. У квітні 2024 року з’явилася інформація про критичний стан об’єкта. До війни тут мешкало понад 3000 видів тварин, серед яких 27 видів із Червоної книги МСОП і 7 видів із Червоної книги України. Чимало колекцій рідкісних тварин за час окупації майже втрачено.
-
Одеса1 тиждень ago
У липні запустять додатковий потяг з Вінниці до Одеси – Укрзалізниця
-
Політика1 тиждень ago
нардеп Дмитрук заявив, що Україна, Росія та Білорусь «один народ»
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл
-
Війна1 тиждень ago
На фронті від початку доби сталися 69 зіткнень, третина з них
-
Війна1 тиждень ago
В РФ засудили ще чотирьох українських військових за «Курську операцію»
-
Відбудова1 тиждень ago
У Посад-Покровському на Херсонщині зводять 173 нових приватних будинків
-
Відбудова1 тиждень ago
за рік банки профінансували проєктів майже на 25 мільярдів
-
Війна1 тиждень ago
Дрони на оптоволокні несуть загрозу вглиб лінії фронту на 50 кілометрів