Одеса
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева

Одеські комунальники слідкують за містом, допомагають сусіднім, воюють у ЗСУ. Вчора,16 березня, директор департаменту міського господарства Наталія Мостовських провела брифінг, у ході якого розповіла про виконану за рік роботу.

За перший тиждень повномасштабного вторгнення співробітники ЖКГ встановили 3236 прапорів та намалювали ще понад чотири тисячі, зібрали 87,4 тис. мішків із піском, зварили 930 протитанкових їжаків та підготували 67 укриттів.
Директор департаменту зазначила, що 300 співробітників ЖКГ боронять країну у лавах Збройних сил України. А також було створено 16 аварійних бригад, які були залучені під час ліквідації наслідків ракетних обстрілів. Наприклад, під час розбору завалів після удару по ЖК “Тірас” комунальники вивезли майже 97 самоскидів будівельного брухту. Зазначимо, що наразі у житловому комплексі завершені основні роботи, зроблені вертикальні конструкції, проведені системи комунікацій, але повертатись до своїх квартир жителям ще зарано.
Бригади брали участь у ліквідації наслідків, оновили вікна на площі три тисячі квадратних метрів, виїжджали до Миколаєва та Херсона. У цих містах одеські комунальники надавали технічну та питну воду, оновлювали вікна, розбирали завали, відновлювали лікарні й інші будівлі. Додатково цим містам передали мобільну систему очищення води та генератори.

У жовтні, з початком ракетних атак по об’єктах інфраструктури та відключенням світла у департаменті ввели 30% обмеження на використання електроенергії. Місто отримало 296 генераторів від міжнародних партнерів, які були встановлені на об’єктах критичної інфраструктури і в Пунктах Незламності. Вони були відкриті на базі сховищ та комунальних підприємств. Окрім базових потреб, як мінімальний ремонт, встановлення чайників та приладів для заряджання пристроїв, облаштували медичні та дитячі кімнати. Відкриті щодня і навіть за наявності світла.
В місті в експлуатації 155 котелень. Проте ситуація в енергосистемі змусила запускати систему опалення шість разів протягом сезону. Наразі вони функціонують та забезпечені генераторами. На випадок повного блекауту на базі Одеської ТЕЦ провели навчання разом із усіма необхідними структурами: ДТЕК, Одесагаз, Інфоксводоканал.
Також в місті запрацювали мобільні бювети. Вони працюють завдяки системам очищення, котрі передало місто-побратим Йокогама. А бюветні комплекси, які за рік відвідало майже 3 мільйони людей, оснащені генераторами. Враховуючи кількість приладів для безперебійного живлення в місті створили службу з обслуговування генераторів.
Найскладніша ситуація, зазначила Мостовських, була в перші місяці великої війни: тоді місто покинула значна частина населення, на дві третини впав рівень оплати комунальних послуг. Керівниця наголосила на важливості вчасно сплачувати свої рахунки: «Це зарплата тисяч наших працівників, які щодня виходять на вулиці міста, щоб підтримувати його функціональність, наводити порядок і чистоту».
Однак, співробітники ЖКГ продовжували дивитись за чистотою міста та його озелененням.

Найбільшими успіхами комунальних підприємств Департаменту стали відкриття у 2022 році трамвайного маршруту «Північ-Південь», активна кампанія з висадження зелених насаджень (495 дерев, 5501 кущ, 6000 троянд, 15 241 багаторічний квітник), перевезення майже 86 мільйонів пасажирів громадським електричним транспортом, підтримання гідного санітарного стану міських вулиць та прибудинкових територій і, звичайно, успішне проведення опалювального сезону в екстремальних умовах.
Нагадаємо, що у вересні 2022 року на XV сесії міської ради депутати прийняли рішення про затвердження схеми теплопостачання в місті. Це документ, розроблений Державним підприємством «Київоблбудінвест» в особі відокремленого підрозділу «Київський обласний експертний центр енергоефективності». Потрібно було розробити нову схему для Одеси на період до 2030 року, яка зменшить витрати та дозволить досягти цільових показників.
На сесії зазначили, що за цією схемою можливе зменшення витрат
● енергоносіїв на виробництво та транспортування теплової енергії, а саме — палива на виробництво теплової енергії на 5,3 %;
● електроенергії на транспортування теплової енергії на 57,0 %;
● теплової енергії в мережах на 11,3 %;
● зменшення втрат теплоносія на 42,4 %.
А про те як комунальник готувались до цього опалювального сезону в умовах війни “Дайджесту Одеси” розповів заступник директора департаменту міського господарства Одеської міськради Віталій Цуркан.
Одеса
На Одещині відремонтували канал зрошувальної системи

Відремонтований канал. Фото: Олег Кіпер в соцмережі
У рамках програми “Аграрна Одещина” завершено реконструкцію магістрального каналу Нагірнянської зрошувальної системи в Ізмаїльському районі. Завдяки цьому коефіцієнт корисної дії споруди підвищився до 90%.
Про це повідомляє очільник Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер в соцмережі.
Реклама
Читайте також:
Реконструкція каналу
Реконструкція охопила ділянку магістрального каналу Нагірнянської зрошувальної системи довжиною 2,6 км. Наразі вже зроблено:
- відновлення профілю каналу та укріплення укосів;
- вкладання поліетиленової мембрани та бетонного полотна для зменшення фільтраційних втрат;
- заміна залізобетонних плит та герметизація стиків між ними;
- демонтаж старих труб діаметром 1200 мм та укладання нових конструкцій.
Чиновники додають, що до реконструкції канал функціонував з ефективністю лише 45%, що призводило до значних втрат води та ускладнювало роботу насосних станцій. Тепер коефіцієнт корисної дії каналу підвищився до 90%, завдяки чому площа зрошення збільшиться на 4800 гектарів.
“Реконструкція Нагірнянської зрошувальної системи є частиною комплексної програми модернізації зрошувальних систем Одеської області, що фінансується з обласного бюджету. Завдяки цим заходам планується збільшити площу зрошення на 4800 га, що позитивно вплине на аграрний потенціал регіону”, — йдеться у повідомленні Олега Кіпера.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що Одещина у лідерах з посіву ярових зернових культур. А також про мільйонні кредити на підтримку аграріїв.
Реклама
Одеса
Майданчик на Соборній площі в Одесі все ж таки пообіцяли відновити

Старий майданчик. Фото ілюстративне: Офіційний канал міста
В Одеській міськраді узгодили проєкт нового дитячого майданчика, який планують встановити на місці того, що демонтували 4 квітня. На це виділять ще 4,4 мільйони з міського бюджету через програму “Безбар’єрна Одеса”.
Про це йшлося на комісії з питань соціальної політики та праці міськради.
Реклама
Читайте також:
Новий майданчик
Як повідомив директор департаменту міського господарства Леонід Гребенюк, на місці демонтованого дитячого майданчика пропонується звести новий, більш інклюзивний. На ньому будуть, як й на попередньому, дошки для малювання, спеціальні гойдалки для можливості користуватися ними дітям на кріслах колісних та пісочниця-стіл.
“Кошти на утримання майданчиків, на жаль, не виділялися, є близько 70 таких майданчиків. Маємо констатувати, що на дитячих майданчиках граються не тільки діти, там є і підлітки, навіть бачимо і дорослих людей, які іноді ламають елементи дитячих майданчиків. Фінансування буде передбачено, будемо сподіватися, що депутатський корпус підтримає виділення коштів”, — каже Леонід Гребенюк.
Для реконструкції дитячого майданчику планується внести зміни у програму “Безбар’єрна Одеса” на 2023–2025 роки заклавши виділення 4,4 мільйона гривень.
Інклюзивний майданчик
На ділянці понад 150 квадратних метрів облаштують тротуарну плитку для зручного під’їзду на кріслах колісних. Гумове покриття — 70 квадратних метрів. Решту території займе гравій та зелена зона. Загальна площа майданчика складає понад тисячу квадратних метрів.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що на новий майданчик в бюджеті не вистачало коштів. А також про впорядкування паркомісць біля ринку “Книжка”.
Реклама
Одеса
Канал Кофа на Одещині буде зачинений протягом 3 днів

Міст через канал Кофа. Фото: Служба відновлення в Одеській області
Упродовж трьох днів буде перекрито проїзд через канал Кофа, який знаходиться на автодорозі Т 16-07 між містами Кілія та Ізмаїл. За цей час підрядник буде проводити роботи з улаштування фінішного шару асфальту.
Про це журналістам видання “Бессарабія INFORM” повідомив Кілійський міський голова Вячеслав Чернявський.
Реклама
Читайте також:
Ремонт мосту
Сьогодні вже розпочалися роботи і якщо не завадить погода, для проїзду міст відкриють 18 квітня. Підрядник буде укладати одразу дві смуги асфальту: біля споруди та на самому шляхопроводі.
“Його потрібно перекрити для проїзду повністю. Сьогодні проводяться підготовчі роботи.Закликаю мешканців громади із розумінням поставитися до перекриття руху ділянкою дороги та не заважати підряднику виконувати ремонтні роботи”, — каже кілійський міський голова Вячеслав Чернявський.
Зазначимо, що раніше підрядником вже було встановлено перильну огорожу та завершено укріплення фундаменту. Окрім цього, влаштовані водоскидні споруди, прикрайкові лотки та габіонні матраци. На фінальній стадії робіт планується фарбування.
Міст через канал Кофа
Міст через канал Кофа — важлива споруда півдня Одеської області, що поєднує Ізмаїльський та Кілійській порти. Завдяки ремонту цього шляхопроводу та автомобільної дороги Т-16-07 на підʼїзді до нього, збільшиться пропускна спроможність та значно прискориться пересування як цивільних авто, так і транспортних засобів екстрених служб і вантажівок.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про кошти, які виділялися на ремонт мосту через канал Кофа. А також про ремонт ескалатора за 18 мільйонів.
Реклама
-
Суспільство1 тиждень ago
Зеленський відвідав поранених захисників, які виконували завдання на Донеччині та у Курській області
-
Усі новини6 днів ago
машинний зір не допоміг (відео)
-
Усі новини5 днів ago
у Китаї створили найкращий у світі елемент
-
Усі новини4 дні ago
Кожен телефон приховує трюк, який полегшує життя користувачам: про що йдеться
-
Політика4 дні ago
ВАКС продовжив обов’язки для ексдепутата Микитася до 9 червня
-
Події1 тиждень ago
Уряд призначив голову Держмистецтв
-
Події1 тиждень ago
Евакуацію музейних цінностей провели у 63 закладах культури
-
Відбудова5 днів ago
У Житомирі власники пошкодженого та зруйнованого обстрілами житла отримали понад ₴90 мільйонів компенсації