Одеса
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева
Одеські комунальники слідкують за містом, допомагають сусіднім, воюють у ЗСУ. Вчора,16 березня, директор департаменту міського господарства Наталія Мостовських провела брифінг, у ході якого розповіла про виконану за рік роботу.
За перший тиждень повномасштабного вторгнення співробітники ЖКГ встановили 3236 прапорів та намалювали ще понад чотири тисячі, зібрали 87,4 тис. мішків із піском, зварили 930 протитанкових їжаків та підготували 67 укриттів.
Директор департаменту зазначила, що 300 співробітників ЖКГ боронять країну у лавах Збройних сил України. А також було створено 16 аварійних бригад, які були залучені під час ліквідації наслідків ракетних обстрілів. Наприклад, під час розбору завалів після удару по ЖК “Тірас” комунальники вивезли майже 97 самоскидів будівельного брухту. Зазначимо, що наразі у житловому комплексі завершені основні роботи, зроблені вертикальні конструкції, проведені системи комунікацій, але повертатись до своїх квартир жителям ще зарано.
Бригади брали участь у ліквідації наслідків, оновили вікна на площі три тисячі квадратних метрів, виїжджали до Миколаєва та Херсона. У цих містах одеські комунальники надавали технічну та питну воду, оновлювали вікна, розбирали завали, відновлювали лікарні й інші будівлі. Додатково цим містам передали мобільну систему очищення води та генератори.
У жовтні, з початком ракетних атак по об’єктах інфраструктури та відключенням світла у департаменті ввели 30% обмеження на використання електроенергії. Місто отримало 296 генераторів від міжнародних партнерів, які були встановлені на об’єктах критичної інфраструктури і в Пунктах Незламності. Вони були відкриті на базі сховищ та комунальних підприємств. Окрім базових потреб, як мінімальний ремонт, встановлення чайників та приладів для заряджання пристроїв, облаштували медичні та дитячі кімнати. Відкриті щодня і навіть за наявності світла.
В місті в експлуатації 155 котелень. Проте ситуація в енергосистемі змусила запускати систему опалення шість разів протягом сезону. Наразі вони функціонують та забезпечені генераторами. На випадок повного блекауту на базі Одеської ТЕЦ провели навчання разом із усіма необхідними структурами: ДТЕК, Одесагаз, Інфоксводоканал.
Також в місті запрацювали мобільні бювети. Вони працюють завдяки системам очищення, котрі передало місто-побратим Йокогама. А бюветні комплекси, які за рік відвідало майже 3 мільйони людей, оснащені генераторами. Враховуючи кількість приладів для безперебійного живлення в місті створили службу з обслуговування генераторів.
Найскладніша ситуація, зазначила Мостовських, була в перші місяці великої війни: тоді місто покинула значна частина населення, на дві третини впав рівень оплати комунальних послуг. Керівниця наголосила на важливості вчасно сплачувати свої рахунки: «Це зарплата тисяч наших працівників, які щодня виходять на вулиці міста, щоб підтримувати його функціональність, наводити порядок і чистоту».
Однак, співробітники ЖКГ продовжували дивитись за чистотою міста та його озелененням.
Найбільшими успіхами комунальних підприємств Департаменту стали відкриття у 2022 році трамвайного маршруту «Північ-Південь», активна кампанія з висадження зелених насаджень (495 дерев, 5501 кущ, 6000 троянд, 15 241 багаторічний квітник), перевезення майже 86 мільйонів пасажирів громадським електричним транспортом, підтримання гідного санітарного стану міських вулиць та прибудинкових територій і, звичайно, успішне проведення опалювального сезону в екстремальних умовах.
Нагадаємо, що у вересні 2022 року на XV сесії міської ради депутати прийняли рішення про затвердження схеми теплопостачання в місті. Це документ, розроблений Державним підприємством «Київоблбудінвест» в особі відокремленого підрозділу «Київський обласний експертний центр енергоефективності». Потрібно було розробити нову схему для Одеси на період до 2030 року, яка зменшить витрати та дозволить досягти цільових показників.
На сесії зазначили, що за цією схемою можливе зменшення витрат
● енергоносіїв на виробництво та транспортування теплової енергії, а саме — палива на виробництво теплової енергії на 5,3 %;
● електроенергії на транспортування теплової енергії на 57,0 %;
● теплової енергії в мережах на 11,3 %;
● зменшення втрат теплоносія на 42,4 %.
А про те як комунальник готувались до цього опалювального сезону в умовах війни “Дайджесту Одеси” розповів заступник директора департаменту міського господарства Одеської міськради Віталій Цуркан.
Одеса
Італія допомагатиме у відбудові Одеси
У Києві відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та віцепрем’єр-міністра — міністра закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Антоніо Таяні. Сторони обговорили потреби у відновленні. У спільному українсько-італійському комюніке Італія оголосила про взяття під патронат відбудови міста Одеси та Одеської області, щоб пришвидшити їхнє відновлення від наслідків російської агресії, повідомляє департамент комунікацій Секретаріату КМУ.
«Підтримуємо початок роботи представництва Confindustria в Україні та готовність Італійського агентства експортного страхування (SACE) надавати фінансові гарантії італійським компаніям. Цінуємо активну позицію уряду Італії щодо підтримки швидкого відновлення України», — сказав Денис Шмигаль і подякував за військову, гуманітарну та санкційну підтримку.
Прем’єр підкреслив, що Україна очікує на ухвалення 12-го пакета санкцій, який має бути спрямовано на унеможливлення постачання в росію західної високотехнологічної комплектації.
Президент України під час зустрічі з італійським урядовцем високо оцінив готовність Італії взяти під патронат Одесу, зокрема фінансування відбудови Спасо-Преображенського кафедрального собору та інших історичних пам’яток міста, пошкоджених внаслідок російських ракетних атак.
Володимир Зеленський подякував італійському уряду і Прем’єр-міністрові за політичну підтримку нашої країни в усіх питаннях та висловив сподівання, що тема України буде серед ключових пріоритетів головування Італії у «Групі семи» 2024 року.
Глава держави поінформував про ситуацію на полі бою та першочергові потреби Сил оборони України. Було наголошено на важливості подальшого нарощування оборонної підтримки нашої держави, зокрема посилення ППО для захисту мирних українців та зернової інфраструктури, повідомляє Офіс Президента.
Одеса
Хто залишиться без води в Одесі: адреси відключень
Час поновлення водопостачання в Одесі може змінюватись в ході ремонтних робіт Сьогодні 3 жовтня в частині Одеси відключили водопостачання. Це пов’язано з проведенням ремонтних робіт працівниками “Інфоксводоканалу”. Про це повідомляє пресслужба “Інфоксводоканалу”.
Адреси відключень води: Архітекторська вул., усі будинки Люстдорфська дорога вул., усі будинки Академіка Глушка просп., усі будинки Академіка Корольова вул., усі будинки Ільфа і петрова вул., усі будинки Вільямса вул., усі будинки Польський узвіз, усі будинки.
Водопостачання всім абонентам, планується повернути до 18:00.
Одеса
Мовний скандал в Одесі: дівчину звільняють з роботи через спілкування українською
В одному з магазинів Одеси стався мовний скандал, через який дівчина змушена звільнитися з роботи. Адже вона не захотіла обслуговувати клієнта російською мовою/ Інформацію оприлюднили одеські пабліки з посиланням на сторінку дівчини в Instagram.
Як стало відомо, дівчина працювала в магазині подарунків “Bodo”. Коли клієнт звернувся до неї на російській і захотів, щоб вона з ним також перейшла на мову агресора, дівчина відмовилась.
“Мене звільняють за те, що я знімала тіктоки в обідню перерву і відмовилася обслужити чувака російською в Україні”, – написала дівчина на своїй сторінці в Instagram. Але після того, як ситуація набула розголосу, компанія “Bodo” принесла працівниці свої вибачення.
Bodo” розрахується за мною за роботу та моральну шкоду. Конфлікт вичерпано, – написала уже колишня працівниця магазину. Кореспондентці “Одеського життя” дівчина підтвердила, що конфлікт вичерпаний, але продовжувати роботу в цьому місці вона не бажає і звільняється.