Одеса
Головні рішення XV сесії Одеської міської ради

28 вересня пройшла XV сесія Одеської міської ради, на порядку денному було багато питань, а присутньо — 40 депутатів. “Дайджест Одеси” розповість про найголовніші рішення цього дня.
Ліквідація трьох департаментів
Розпочнемо з проєктів рішень про діяльність міської ради та її органів. Перед депутатами постало питання: про створення Департаменту культури, міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Одеської міської ради та припинення діяльності деяких виконавчих органів.
Це рішення прийняте, тому ліквідуватимуть департамент культури та туризму, департамент міжнародного співробітництва та маркетингу й управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини. З них і буде створено новий департамент, який формується на вимоги ЮНЕСКО. Як зазначив, виконуючий обов’язки заступника Одеського міського голови Олег Бриндак, мерія мала створити керуючий офіс ще до формування досьє — в ЮНЕСКО пішли на зустріч, але ця процедура обов’язкова. Поки що невідомо хто буде очолювати новий підрозділ та представляти Одесу на міжнародному рівні. Буде проведено конкурс.

Земельні правовідносини — не підтримали
Сьогодні на порядку денному серед проєктів рішень про земельні правовідносини, було винесено 5 питань і жодне на було прийнятим. Суперечки виникли з приводу питання надання в оренду, постійне користування земельних ділянок юридичним особам, фізичним особам – підприємцям. “За” проголосувало 27 депутатів, але цього недостатньо. Мер Одеси Геннадій Труханов натякнув, що у цьому рішенні йдеться про відведення ділянки для сміттєпереробного заводу, проте депутати відхилили повернення до голосування з цього пункту.
Майданчики для паркування
Згідно з сьогоднішнім рішенням “Одестранспарксервіс” буде оператором майданчиків для платного паркування. Вирішили про 12 майданчиків за наступними адресами:
- Привокзальна площа, 2;
- Катерининська площа;
- Три майданчики по Ланжеронівській вулиці:
від вул. Пушкінської до вул. Рішельєвської,
від вул. Рішельєвської до вул. Катерининської,
від вул. Катерининської до вул. Гаванної; - Два майданчики по Рішельєвській вулиці:
від вул. Ланжеронівської до вул. Дерибасівської,
від вул. Дерибасівської до вул. Грецької. - Два майданчики по Катерининській вулиці:
від вул. Грецької до вул. Дерибасівської,
від вул. Дерибасівської до вул. Ланжеронівської; - Гаванна вулиця: від вул. Дерибасівської до пров. Маяковського;
- Два майданчики на Дерибасівській вулиці:
від вул. Рішельєвської до вул. Катерининської,
від вул. Рішельєвської до вул. Пушкінської.

Водії можуть переходити за QR-кодом на сторінку оплати і обирати доступний чи комфортний спосіб розрахунку за паркування. Віце-мер Сергій Тетюхін відзначив, що наразі вже розробили схеми організації цих майданчиків. Треба буде прийняти нові правила паркування. А кількість цих майданчиків збільшуватиметься.
Демонтаж Катерини: депутати не підтримали
Чвари навколо пам’ятника «Засновникам Одеси» на Катерининській площі не вщухають. Пропозиція демонтажу та перенесення пам’ятника до історико-краєзнавчого музею депутатами не була підтримана. Питання набрало всього 17 голосів з необхідних 33.
Депутат Андрій Вагапов висловився перед голосуванням, зазначивши, що Катерині не місце в українській Одесі і на наступну сесію варто винести питання щодо пам’ятника Олександру Суворову. “Пам’ятник ще одному кату не має зустрічати одеситів, які приїжджають у нас район” — зазначив депутат.

Нагадаємо, що до 20 жовтня проходить електронне опитування містян «Як має бути вирішена доля пам’ятника «Засновникам Одеси», розташованого на Катерининській площі у м. Одесі?»
Одеса
Чоловік, який навмисно переїхав собаку в Одесі, пропонував 30 тисяч гривень, щоб її “тихенько” приспали

Минулого тижня в мережі з’явилось відео, де водій автомобіля «Mercedes» травмував тварину, наїхавши на неї. Поліціянти розпочали кримінальне впровадження за фактом жорстокого поводження з тваринами.
Чоловік у дворі ЖК та очах у сусідів, наїхав на стареньку собаку Чернушку, відкрив двері, побачивши, що собака травмована, поїхав далі. Тваринка у тяжкому стані, проте жива.
19 березня у громадській організації із захисту прав тварин URSA повідомили, що кермувальника автівки Mercedes-Benz 250 CDI звати Хоан Ван Мінь.
“Після скоєння злочину мешканці ЖК почали вимагати від нього сплатити лікування Чернушки, на що Хоан Ван Мінь відповів, що грошей у нього немає, і взагалі собака — це не людина, тож нічого давати він не буде. Проте українці не були б українцями, якби залишили це просто так. 6000 грн на лікування все-таки вдалося «вибити», але це ще не кінець”, – йдеться у повідомленні.

За фактом скоєння злочину було порушено кримінальну справу. І гр-н В’єтнаму, коли відчув, що запахло «смаженим», вирішив запропонувати лікарям Чернушки ~ 30 000 грн, аби той «тихесенько» приспав собаку! Звісно, лікарі на це не пішли.
Юристи URSA зв’язались із кураторкою Чернушки та надали необхідні консультації. А коли справу буде передано до суду, нададуть й адвокатський супровід.
Одеса
10 автобусів та 41 генератор: гуманітарна допомога для Одеси

Рішення є результатом співпраці генконсульства, мерій Одеси та Стамбула, які є містами-побратимами, повідомляє Генеральне консульство України в Стамбулі.
“Муніципальна Рада Стамбула ухвалила рішення щодо передачі мерії Одеси гуманітарної допомоги – 10 автобусів і 41 генератора. Для експлуатації автобусів буде надана допомога з технічного навчання з боку Департамента експлуатації електричних трамваїв та тунелів”, – йдеться у повідомленні.

Автобуси будуть направлені до Одеського муніципалітету через Президентство AFAD. Також нададуть необхідну технічну підтримку в навчанні, якщо буде попит на експлуатацію автобусів.
За допомогою генераторів містяни матимуть можливість заряджати телефони та комп’ютери і обігріватися у відповідних центрах, створених Одеським муніципалітетом.
Одеса
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева

Одеські комунальники слідкують за містом, допомагають сусіднім, воюють у ЗСУ. Вчора,16 березня, директор департаменту міського господарства Наталія Мостовських провела брифінг, у ході якого розповіла про виконану за рік роботу.

За перший тиждень повномасштабного вторгнення співробітники ЖКГ встановили 3236 прапорів та намалювали ще понад чотири тисячі, зібрали 87,4 тис. мішків із піском, зварили 930 протитанкових їжаків та підготували 67 укриттів.
Директор департаменту зазначила, що 300 співробітників ЖКГ боронять країну у лавах Збройних сил України. А також було створено 16 аварійних бригад, які були залучені під час ліквідації наслідків ракетних обстрілів. Наприклад, під час розбору завалів після удару по ЖК “Тірас” комунальники вивезли майже 97 самоскидів будівельного брухту. Зазначимо, що наразі у житловому комплексі завершені основні роботи, зроблені вертикальні конструкції, проведені системи комунікацій, але повертатись до своїх квартир жителям ще зарано.
Бригади брали участь у ліквідації наслідків, оновили вікна на площі три тисячі квадратних метрів, виїжджали до Миколаєва та Херсона. У цих містах одеські комунальники надавали технічну та питну воду, оновлювали вікна, розбирали завали, відновлювали лікарні й інші будівлі. Додатково цим містам передали мобільну систему очищення води та генератори.

У жовтні, з початком ракетних атак по об’єктах інфраструктури та відключенням світла у департаменті ввели 30% обмеження на використання електроенергії. Місто отримало 296 генераторів від міжнародних партнерів, які були встановлені на об’єктах критичної інфраструктури і в Пунктах Незламності. Вони були відкриті на базі сховищ та комунальних підприємств. Окрім базових потреб, як мінімальний ремонт, встановлення чайників та приладів для заряджання пристроїв, облаштували медичні та дитячі кімнати. Відкриті щодня і навіть за наявності світла.
В місті в експлуатації 155 котелень. Проте ситуація в енергосистемі змусила запускати систему опалення шість разів протягом сезону. Наразі вони функціонують та забезпечені генераторами. На випадок повного блекауту на базі Одеської ТЕЦ провели навчання разом із усіма необхідними структурами: ДТЕК, Одесагаз, Інфоксводоканал.
Також в місті запрацювали мобільні бювети. Вони працюють завдяки системам очищення, котрі передало місто-побратим Йокогама. А бюветні комплекси, які за рік відвідало майже 3 мільйони людей, оснащені генераторами. Враховуючи кількість приладів для безперебійного живлення в місті створили службу з обслуговування генераторів.
Найскладніша ситуація, зазначила Мостовських, була в перші місяці великої війни: тоді місто покинула значна частина населення, на дві третини впав рівень оплати комунальних послуг. Керівниця наголосила на важливості вчасно сплачувати свої рахунки: «Це зарплата тисяч наших працівників, які щодня виходять на вулиці міста, щоб підтримувати його функціональність, наводити порядок і чистоту».
Однак, співробітники ЖКГ продовжували дивитись за чистотою міста та його озелененням.

Найбільшими успіхами комунальних підприємств Департаменту стали відкриття у 2022 році трамвайного маршруту «Північ-Південь», активна кампанія з висадження зелених насаджень (495 дерев, 5501 кущ, 6000 троянд, 15 241 багаторічний квітник), перевезення майже 86 мільйонів пасажирів громадським електричним транспортом, підтримання гідного санітарного стану міських вулиць та прибудинкових територій і, звичайно, успішне проведення опалювального сезону в екстремальних умовах.
Нагадаємо, що у вересні 2022 року на XV сесії міської ради депутати прийняли рішення про затвердження схеми теплопостачання в місті. Це документ, розроблений Державним підприємством «Київоблбудінвест» в особі відокремленого підрозділу «Київський обласний експертний центр енергоефективності». Потрібно було розробити нову схему для Одеси на період до 2030 року, яка зменшить витрати та дозволить досягти цільових показників.
На сесії зазначили, що за цією схемою можливе зменшення витрат
● енергоносіїв на виробництво та транспортування теплової енергії, а саме — палива на виробництво теплової енергії на 5,3 %;
● електроенергії на транспортування теплової енергії на 57,0 %;
● теплової енергії в мережах на 11,3 %;
● зменшення втрат теплоносія на 42,4 %.
А про те як комунальник готувались до цього опалювального сезону в умовах війни “Дайджесту Одеси” розповів заступник директора департаменту міського господарства Одеської міськради Віталій Цуркан.
-
Топ-тема7 днів ago
«ERASMUS+»: нові можливості для українців цього року
-
Війна5 днів ago
На кордоні зловили ухилянтів: довелось стріляти
-
Регіон6 днів ago
У найбільших супермаркетах Одеської області проводять моніторинг цін
-
Одеса3 дні ago
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева
-
Політика5 днів ago
Уряд погодив звільнення начальника Одеської ОВА Максима Марченка
-
Кримінал3 дні ago
Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд
-
Україна3 дні ago
Саботаж «Зернової ініціативи» продовжується: до портів прибуває менше балкерів
-
Війна3 дні ago
Буданов розповів про роль острова Зміїний у війні