Культура
Понад 660 об’єктів культурної спадщини пошкодили російські окупанти в Україні — деталі від Мінкульту
Масштаби руйнувань від російської агресії у сфері культури остаточно стануть зрозумілими лише по завершенню війни. Сьогодні інформація збирається та оцінюються збитки. Наразі відомо про понад 660 пошкоджених об’єктів. Про це сьогодні, 27 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла заступниця міністра культури та інформаційної політики України Катерина Чуєва.
За її словами, на більшість територій неможливо поки що потрапити для оцінки руйнувань.
“Ми збираємо інформацію зараз разом з обласними адміністраціями з приводу руйнувань і оцінки збитків, завданих об’єктам культурної спадщини. На жаль, з того, що зараз можна стверджувати, — це 664 об’єкти, не враховуючи тих, які було пошкоджено протягом останніх двох тижнів у Львові та в Одесі. Ці цифри ще доповнюються й уточнюються”, — повідомила Чуєва.
Вона зазначила, що кількість пошкоджених об’єктів постійно збільшується.
“Також з’являються все нові й нові об’єкти на територіях, які постраждали внаслідок підриву дамби Каховської ГЕС. Але основна частина території, яка, наприклад, ще замінована або території, які знаходяться на лінії фронту або за лінією фронту, недоступні для українських дослідників або представників місцевої влади України, на жаль”, — розповіла заступниця міністра.
Чуєва звернула увагу, що точні цифри за розміром збитків поки що також підрахувати неможливо.
“Але, наприклад, за попередніми оцінками Львівської міської ради, ті об’єкти, які були два тижні тому, пошкоджені у Львові, — це комплекс історичних житлових будинків у буферній зоні ЮНЕСКО, — їхня реставрація коштуватиме понад 100 млн грн. І це тільки за попередніми оцінками, це тільки мінімальні роботи і відновлення деяких історичних елементів”, — поінформувала вона.
Чиновниця додала, що з такими обсягами руйнувань і пошкоджень Україна не стикалася з часів Другої світової війни.
Культура
Журнал National Geographic опублікував фото з Криму, не вказавши, що це Україна
Міжнародний науково-популярний журнал National Geographic опублікував фото з окупованого росіянами Криму, не написавши, що це територія України.
Світлина Стіва Реймера з’явилася на сторінці видання у Facebook 27 вересня. На ній — краєвид з Ластівчиним гніздом.
«Неоготичний замок, побудований приблизно в 1900 році, стоїть на скелі над Чорним морем у Ялті, Крим», — ідеться в підписі.
У коментарях користувачі, зокрема українці, наголошують: Крим — це Україна.
«National Geographic, ви, здається, забули свою базову географію. Тож дозвольте мені, як і незліченній кількості інших українців, нагадати вам. — Замок Ластівчине гніздо розташований в Ялті, Україна. Подробиці — у моїх листах до вас на цю тему», — написала амбасадорка України в США Оксана Маркарова.
«Вам потрібна мапа? Крим не країна, він в Україні», — наголосив голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.
«Ми називаємо це: ви намагаєтеся проскочити між крапельками. Вочевидь, це не вберігає вас від зливи лайна, на яку ви, безумовно, заслуговуєте своєю слабкою позицією», — пише активістка та письменниця Анастасія Мельниченко.
Українці закликають журнал відредагувати допис. Проте станом на 29 вересня цього не зробили та не відреагували на критику.
Культура
На платформі Netflix з’явиться українська історична драма «Крути 1918»
На стримінговій платформі Netflix із 24 серпня можна буде офіційно переглянути українську історичну драму «Крути 1918». Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.
Зазначається, що стрічку Олексія Шапарєва «Крути 1918» можна буде переглянути на Netflix з 24 серпня.
В основі сюжету – реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії.
Режисер фільму – Олексій Шапарєв. У стрічці зіграли, зокрема, Дмитро Ступка, Остап Ступка, Роман Ясіновський, Богдан Юсипчук, Олексій Тритенко, Наталя Васько, Надія Коверська.
Культура
В Україні вестимуть реєстр книг антиукраїнського змісту
Державний комітет телебачення і радіомовлення України створить реєстр видань антиукраїнського змісту. За поширення цих книг штрафуватимуть. Про це пише «Читомо».
До реєстру внесуть книги, зміст яких пропагує насильство, розпалює міжетнічну та міжрасову ненависть, поширює наративи, спрямовані на знищення української незалежності, пропагує релігійну ненависть, тероризм та порушення прав людей.
Реєстр формуватимуть за порадами державних органів, СБУ, юристів та працівників Держкомтелерадіо. Книги, що потраплять до реєстру вилучатимуть з обігу, а їх розповсюджння каратиметься штрафами.