Суспільство
Ще одна країна ЄС скасовує спрощені правила ввезення тварин із України: деталі

Швеція скасовує виняткові правила для ввезення домашніх тварин із України з 1 вересня. Стандартні умови діятимуть навіть для біженців.
Собак, котів та тхорів, які не відповідатимуть вимогам для в’їзду, не допустять на шведському кордоні або, в гіршому випадку, піддадуть евтаназії, повідомляє TRAVEL РБК-Україна з посиланням на Державне управління сільського господарства Швеції.
Спрощені правила ввезення діятимуть до 31 серпня
На сторінці відомства зазначається, що із 1 вересня виняткові правила більше не будуть поширюватися на собак, котів та тхорів, які приїжджають зі своїми власниками, що залишили Україну. Із цієї дати Швеція повертається до звичайних правил ввезення домашніх вихованців з України навіть для біженців.
“Це означає, що тварин, які не відповідають вимогам щодо в’їзду, повертатимуть на шведському кордоні або, у гіршому випадку, можуть піддавати евтаназії”, – попереджають в управлінні.
Щоб тварина, яка вже перебуває у Швеції, підпадала під дію винятків, які були запроваджені у зв’язку із війною, необхідно доставити її до ветеринара не пізніше 31 серпня.
Цього не потрібно робити, якщо власники вже відвідали ветеринара з твариною або отримали письмове рішення від Управління сільського господарства Швеції, де зазначено, що потрібно робити.
“Незабаром усі країни ЄС повернуться до звичайних правил ввезення собак, котів та тхорів з України. Декілька країн уже зробили це. Уважно перевіряйте, що стосується країни, в яку ви вирушаєте”, – попереджають українців.
Стандартні правила, які почнуть застосовувати для українців
Правила ввезення собак і котів до Швеції, які діють за звичайних обставин, без тимчасового винятку з правил для тварин з України, такі:
- тварина повинна мати мікрочіп ISO та бути чіпована перед щепленням від сказу. Якщо тварину після цього мікрочипують, її потрібно буде ще раз вакцинувати. Якщо тварину перевіряють на кордоні та мікрочіп нерозбірливий, тварину можуть відправити назад до країни, звідки вона прибула, можливо, помістити на карантин або, в гіршому випадку, піддати евтаназії.
- тварина повинна бути щеплена від сказу. Перша вакцинація може складатися з однієї або двох доз. Для первинної вакцинації тварина повинна мати вік не менше 12 тижнів. Первинна вакцинація проти сказу стає дійсною через 21 день.
- тварина повинна мати дозволену кількість антитіл до сказу (тест на титр). Зразок крові повинен бути проаналізований лабораторією, схваленою ЄС, і повинен показувати принаймні 0,5 МО/мл. Лабораторія повинна мати дозвіл для тестування на антитіла до сказу.
- тварини, привезені до Швеції з країни за межами ЄС, повинні мати сертифікат здоров’я, який видається офіційним ветеринаром або центральним ветеринарним органом відповідної країни та засвідчується печаткою. В деяких випадках – паспорт домашніх тварин ЄС.
“Якщо ваша тварина подорожує з неправильними або неповними документами, тварині може бути відмовлено у в’їзді до Швеції або, в гіршому випадку, піддано евтаназії. У деяких випадках тварину можна помістити на карантин, а власник несе відповідальність за витрати.
Майте на увазі, що час очікування після щеплення від сказу може означати, що в деяких випадках може пройти до 4 місяців, перш ніж ви зможете привезти тварину до Швеції”, – звертають увагу на сторінці управління.
Правила для тварин, власники яких повертаються в Україну
Собаки, коти та тхори, які мають повернутися в Україну, також повинні мати мікрочип та щеплення від сказу.
“Власник тварини повинен звернутися до ветеринара, який може це зробити. Власник тварини сам оплачує вакцинацію, тоді як Управління сільського господарства оплачує маркування мікрочипом”, – зауважують у відомстві.
Зазначається, що саме Україна вимагає мікрочип та вакцинацію. Під час щеплення видається ветеринарна довідка, яку можна пред’явити при перетині кордону. Українським домашнім тваринам, які подорожують з біженцями, паспорти ЄС не видають.
Суспільство
Укрпошта до Великодня підготувала поштовий випуск із зображенням 27 ікон-оберегів

«Вівтар Свободи. Святі ікони на броні» – не просто марки. Це – обереги. Це – історія. Це – мистецтво, народжене на броні, яка захищала життя. 27 ікон, написаних на бронеплитах, які витримували удари війни, стали основою для 27 поштових марок. Кожна ікона – голос однієї з наших 24 областей, АР Крим, Києва та Севастополя», – йдеться в повідомленні.
Ці зображення ікон на бронеплитах, які захистили життя воїнів, авторства команди ArtArmor. Виставка з однойменною назвою була відкрита 22 січня в Національному музеї історії України у Другій світовій війни.
Серед зображень, зокрема, «Оранта-Непорушна стіна» зі столиці, яка символізує захист і стійкість, «Рельєфна пам’ятка з Криму», що нагадує про візантійське коріння регіону, «Чумацька ікона на рибі» з Херсонщини – рідкісний зразок народного іконопису, «Озерянська ікона Божої Матері» – втрачена, але жива у вірі харків’ян.
Тираж поштового випуску символічний – 27 тис. блоків. Вартість – 540 грн.
Наразі доступне передзамовлення в інтернет-магазині Укрпошти. У вільний продаж блок надійде вже наступного тижня.
Як повідомлялося, АТ «Укрпошта» 14 березня 2025 року запустила в обіг десяту марку з серії «Міста-герої». Вона випущена на честь міста Маріуполь.
Суспільство
На Миколаївщині знайшли 100 тонн небезпечних хімікатів Анонси

У Миколаївській області виявили майже 100 тонн заборонених хімікатів і забрудненого ґрунту, захоронених ще у 1989 році. Інформацію про виявлені речовини мають передати до державного реєстру.
Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.
У межах Арбузинської громади екологи виявили заборонені та непридатні до використання хімічні засоби захисту рослин.
За словами екоінспекторів, пестициди разом із забрудненим ґрунтом були виявлені під час комісійного обстеження 16 квітня. За словами місцевих, ці речовини були засипані землею ще у 1989 році.
За даними інвентаризації 2023 року, загальний обсяг небезпечних залишків разом із забрудненим ґрунтом становив близько 100 тонн.
Інформацію про знахідку мають передати до загальнодержавного реєстру місць зберігання небезпечних хімікатів, який створений у рамках Національного плану управління відходами на 2025–2033 роки.
У Держекоінспекції наголосили, що самовільне поводження з такими речовинами є порушенням природоохоронного законодавства. Наразі триває робота з виявлення потенційно небезпечних місць зберігання хімікатів.
Також у Миколаєві тривають роботи з ліквідації наслідків забруднення Південного Бугу, спричиненого розливом рослинної олії після атаки ворожих безпілотників. Інцидент стався в ніч на 28 грудня 2024 року, коли уламки російського дрона впали на територію агропідприємства та пошкодили резервуар із соняшниковою олією.
Для очищення річки фахівці застосовують сорбенти, що прискорюють поглинання маслянистих речовин. Також із матеріального резерву громади було передано сорбівні бонові загородження — їх встановили рятувальники ДСНС у місцях фіксації забруднення.
Спершу забруднення охоплювало близько 1000 квадратних метрів, а товщина шару олії сягала одного сантиметра. Проте вже до 2 січня площа поширення зросла до 9000 квадратних метрів, а в окремих місцях товщина масляного шару досягала 10 сантиметрів. Орієнтовна сума збитків, завданих довкіллю внаслідок цієї аварії, оцінюється в 6,7 мільйона гривень.
Суспільство
В Одесі члена громадського формування викрили на хабарництві

Поліцейські затримали зловмисника після організації двох оборудок, що були оцінені ним у 800 та 9000 доларів.
Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.
Правоохоронці встановили, що 35-річний фігурант пропонував чоловікам за 800 доларів винагороди оформлення членства у своєму громадському формуванні, яке нібито давало б можливість безперешкодно пересуватися містом і поза його межами, у тому числі в комендантську годину, та уникнути призову за мобілізацією до Збройних Сил України.
Окремо за 9000 доларів зловмисник гарантував клієнтам виготовлення військово-облікових документів з відміткою про непридатність до служби, з якими можна було б виїхати за кордон.
Слідчі та співробітники УСБУ в Одеській області задокументували обидві оборудки з одним із клієнтів.
Затримали ділка у процесуальному порядку після того, як він передав чоловіку посвідчення члена громадського формування та отримав 800 доларів за нього, а пізніше взяв ще 9000 доларів за виготовлення військово-облікових документів, які мав передати згодом.
У фігуранта вилучили останній гонорар, отриманий в незаконний спосіб, та інші речі що мають значення для слідства.
Також було встановлено, що затриманий вже має судимість за зловживання впливом.
Правопорушнику загрожує позбавлення волі на строк до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави. Встановлюється повне коло осіб, причетних до цих корупційних схем.
-
Україна1 тиждень ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Усі новини1 тиждень ago
71-річна модель Крісті Брінклі похвалилася фігурою в бікіні (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Війна не стихає від розмов і заяв, Україні потрібна підтримка партнерів
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль прибув до Брюсселя на засідання Ради асоціації Україна-ЄС
-
Події1 тиждень ago
В одеському “Будинку з янголом” відкрилася фотовиставка авторів з ментальними особливостями
-
Війна1 тиждень ago
Військовий Роман Овдієнко – гість програми «Командири нашої перемоги»