Цікаво
У Миколаєві відкрили першу приватну автошколу для людей з інвалідністю

Миколаїв став пілотним регіоном з запуску приватних автошкіл, що навчають людей з інвалідністю.
Таку ініціативу розпочала депутатка Тетяна Домбровська в рамках масштабного проєкту «Шлях без бар’єрів».
Інклюзивна автошкола відкрилася на початку грудня на базі Чорноморського національного університету ім. Петра Могили. Для реалізації проєкту залучені приватні кошти бізнесу, які інвестовано у придбання та переобладнання автомобілів, перенавчання та акредитацію інструкторів приватної автошколи, забезпечення безоплатних послуг для людей з інвалідністю за рахунок міських та державних програм.
Відкриття такої автошколи – важлива умова якісної реінтеграції, оскільки можливість сісти за кермо підвищує шанси осіб з інвалідністю повернутися до активного соціального та професійного життя.
Команда Тетяни Домбровської закликає громади різних регіонів підтримати ініціативу «Шлях без бар’єрів» для її розширення в межах усієї країни.
Демографічний та економічний контекст
В Миколаївській області на сьогодні більше 60 000 осіб з інвалідністю. Всього ж в Україні налічується близько 3 мільйонів людей, що мають інвалідність.
Люди з інвалідністю в Україні часто змушені розраховувати на соціальні виплати замість того, щоб жити коштом власної праці. Задля їх системної підтримки, депутатка Миколаївської міської ради Тетяна Домбровська ініціювала масштабну програму — «Шлях без бар’єрів», яка покликана допомогти розв’язати ці питання системно та послідовно.
Першим етапом реалізації програми став запуск єдиної в Україні приватної автошколи для людей з інвалідністю.
Навіщо потрібна автошкола для людей з інвалідністю?
Навчання водінню – це не просто здобуття технічних навичок, а крок до повернення до повноцінного життя. «Ми не лише навчаємо людей керувати автомобілем. Ми допомагаємо їм повернути віру у власні сили, реінтегруємо у суспільство та створюємо умови для їхньої економічної незалежності», – підкреслює Тетяна Домбровська.
Нагальну потребу в інклюзивній автошколі у Миколаєві сформулювали профільні громадські організації, зокрема, ГО «МОВО» СОЮЗ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ УКРАЇНИ та ГО «Миколаївська обласна організація «УТОГ», місцева влада підтримала ініціативу, а меценати забезпечили фінансування.
Масштабування проєкту
Наразі існують правові обмеження щодо фінансування подібних ініціатив із місцевих бюджетів, тож депутатка звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з пропозицією внести зміни до постанови КМУ стосовно соціального захисту осіб з інвалідністю. Мета правок — дозволити усім громадам України спрямовувати бюджетні кошти на важливі проєкти реінтеграції осіб з інвалідністю.
Програма ‘Шлях без бар’єрів’ — нові можливості для реінтеграції
«Ми відкрили шлях до створення безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю, але це лише початок. Разом ми зможемо поширити цей досвід на всю країну, перетворивши Україну на справді інклюзивну державу», – наголошує депутатка.
Проєкт інклюзивної автошколи в Миколаєві стартував успішно: перші 40 осіб вже готові до навчання. Це потужний стимул для подальшого розвитку ініціативи.
Ініціатива «Шлях без бар’єрів» — це приклад того, як місцеві проєкти можуть стати каталізаторами змін на національному рівні. Команда ініціаторки готова ділитися досвідом і допомагати в реалізації таких проєктів. Тепер справа за державою, бізнесом і громадянським суспільством.
Усі новини
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»

Проблеми з домашнім Wi-Fi — одні з найпоширеніших. При цьому користувачі часто і не підозрюють, що з’єднанню можуть шкодити звичні предмети домашньої обстановки.
Перш за все, перевірте місце розташування самого роутера, радять експерти slashgear.com. Якщо він розташований десь у дальньому кутку, — не дивно, що він працює погано.
І краще ставити роутер не на підлогу, а на піднесення — так він буде краще ловити сигнал.
Якщо вам з якихось причин не подобається, що роутер на видноті, — знайдіть для нього симпатичний плетений кошик або щось у цьому дусі, але не металевий і не дерев’яний ящик.
Також видання назвало домашні гаджети, які можуть заважати вашому Wi-Fi-з’єднанню.
Мікрохвильовка і роутер не подружаться
Мікрохвильові печі дійсно створюють перешкоди Wi-Fi. Цей загальний діапазон частот (2,4 ГГ) дає змогу вам одночасно готувати їжу і дивитися фільм в інтернеті. І навіть якщо мікрохвильова піч вимкнена, краще не розміщувати роутер поруч із металевими приладами, наприклад, холодильниками.
Те ж саме зауваження стосується камер спостереження і бездротових стаціонарних телефонів.
Тут слід зазначити, що все це стосується тільки до вже названого вище діапазону частот 2,4 ГГц. Більшість сучасних маршрутизаторів підтримують Wi-Fi в діапазонах 2,4 ГГц і 5 ГГц, причому другий варіант забезпечує більш високу швидкість і пропускну здатність. Спробуйте перевести більше пристроїв на діапазон 5 ГГц.
Дзеркало — погане сусідство
Тримайте подалі від роутера будь-які металеві предмети, а також елементи з металевим оздобленням. Не забувайте, що дзеркала і вікна теж містять метал. Наприклад, дзеркало — це всього лише тонкий метал, що відбиває, за склом. А так зване низькоемісійне скло використовує мікроскопічні оксиди металів, які прозорі, але відбивають ультрафіолетові промені.
Небезпечна вода
Вода теж блокує електромагнітні сигнали. Ви можете навіть не здогадуватися, але причиною поганої роботи Wi-Fi може бути звичайний акваріум.
Щоправда, йдеться тільки про великі обсяги — маленькі акваріуми навряд чи створять реальні проблеми.
Bluetooth-пристрої
У сучасному будинку дуже багато таких пристроїв — це і смартфони, і колонки, і приставки. Але намагайтеся не збирати надто багато таких девайсів-пристроїв; приміром, поруч із комп’ютером — це призведе до зниження продуктивності всіх пристроїв.
Взагалі, за можливості обмежуйте трафік Bluetooth. Якщо пристрій не використовує Bluetooth у цей момент, краще вимкніть його.
Телевізор як загроза
Роутери часто ставлять із телевізорами — мовляв, так передача даних буде кращою. Але якраз телевізор і може “вбивати” Wi-Fi — крім того, що в ньому повно металу, він ще й займає схожий діапазон частот.
Прибрати роутер під телевізор — теж не варіант. Краще перенесіть його на відстань не менше двох метрів.
Крім названих гаджетів, на якість Wi-Fi можуть впливати інші мережі, а також стіни вашого житла, якщо вони цегляні або бетонні.
Раніше Фокус писав про поширені помилки, які можуть зіпсувати акумулятор вашого телефону. До таких помилок, зокрема, належить неправильне заряджання.
Також стало відомо, які Wi-Fi роутери пора викидати. Річ у тім, що популярні моделі TP-Link стали вразливими для маніпуляцій хакерів, а тому й небезпечні.
Усі новини
американець виграв мільйон після сну про лотерею

Житель Північної Кароліни (США) Рікі Наннері виграв 1 мільйон доларів у новій лотереї штату після віщого сну. Купивши білет за $10, він вибрав одноразову виплату і отримав 430 503 долари після податків.
Житель Північної Кароліни (США) Рікі Наннері-молодший повірив своєму сну і не прогадав. Про це пише People.
У п’ятницю, 11 липня, він став першим володарем головного призу нової лотереї штату і виграв 1 мільйон доларів (майже 42 млн гривень), повідомила Північнокаролінська лотерея.
За словами Наннері, перед купівлею квитка йому наснилося, що він виграє велику суму.
“Щось просто підказало мені зіграти”, — розповів він. Дотримуючись своєї інтуїції, він придбав квиток за 10 доларів (418 гривень) на заправці Wink Mart у місті Сенфорд.
Нова лотерея штату
Фото: North Carolina Education Lottery
Минулого тижня чоловік приїхав до штаб-квартири лотереї, щоб забрати свій приз, обравши одноразову виплату в розмірі 600 тисяч доларів (трохи більше ніж 25 млн гривень). Після утримання податків на руки він отримав 430 503 долари (приблизно 18 млн гривень).
Тепер він планує вкласти частину коштів в інвестиції та розрахуватися з боргами.
“Я в повному захваті від цього”, — зізнався американець.
Раніше Фокус повідомляв, що вдова знайшла заховані чоловіком $50 000 у тенісних м’ячах. Через 40 днів після похорону вона вирішила почати прибирання, і натрапила на десятки старих тенісних м’ячів. Коли один з них дивно зазвучав при перекочуванні, вона вирішила розрізати його.
Також стало відомо, що чоловік натрапив на схованку з грошима і повернув їх власнику. Житель США виявив понад 40 тисяч доларів (1,6 млн гривень), захованих у старій грубці, яку збирався здати на металобрухт. Замість того щоб залишити знахідку собі, він вирішив повернути гроші законному власнику, викликавши хвилю обговорень в інтернеті.
Усі новини
Найвигідніші смартфони 2025 року — характеристики — фото

До рейтингу смартфонів із найкращими акумуляторами потрапили гаджети OnePlus 13, Google Pixel 9 і Asus Zenfone 12 Ultra.
Смартфони з ємними акумуляторами можуть прослужити довгий час — користувачам не доведеться купувати нові апарати і витрачати гроші зайвий раз, пише androidauthority.com.
OnePlus 13: найкращий смартфон за загальним часом автономної роботи
OnePlus 13 — найпотужніший флагман компанії на сьогоднішній день, що пропонує ємний акумулятор, швидку зарядку і потужні камери, які дають йому змогу конкурувати з телефонами Google і Samsung.
Фото: androidauthority.com
Плюси:
- Чудовий дизайн.
- Неймовірний зум камери і якість фотографій.
- Зручна інтеграція з ШІ.
- Відмінні можливості зарядки.
- Спрощений досвід роботи з Oxygen OS.
- Відмінна продуктивність.
Мінуси:
- Магнітна зарядка потребує аксесуарів.
- Менше оновлень, ніж у Samsung або Google.
Багато потужних смартфонів витримують багато годин інтенсивного використання. Однак OnePlus 13 виділяється з кількох причин. По-перше, його передовий літій-іонний акумулятор ємністю 6000 мАг, поліпшений кремнієм і вуглецем, досить значний. Навіть без урахування результатів тестів стає ясно, що акумулятор телефону досить ємний, щоб забезпечити активним користувачам цілий день або навіть більше, пишуть автори.
Важливо зазначити, що OnePlus 13 витримав до 24 годин перегляду 4K-відео, майже 6 годин запису 4K-відео або фотозйомки, 12 годин серфінгу в інтернеті та понад 11 годин відеодзвінків.
Google Pixel 9: Найкращий компактний телефон за часом автономної роботи
Pixel 9 оснащений 6,3-дюймовим дисплеєм, чипсетом Tensor G4, 12 ГБ оперативної пам’яті і щонайменше 128 ГБ вбудованої пам’яті.
Смартфон Google Pixel 9
Фото: numerama.com
Плюси:
- Потужні інструменти штучного інтелекту Gemini.
- Чудова якість збірки, вишуканий дизайн.
- Широка політика оновлень.
- Чудова камера.
- Відмінний час автономної роботи.
Мінуси:
- Відсутність функцій штучного інтелекту Google Pro.
- Продуктивність не змінилася з минулого року.
- Відсутність телеоб’єктива.
- Повільно заряджається.
На ринку не так багато 6-дюймових смартфонів з великою ємністю акумулятора, це не означає, що вони не можуть працювати цілий день. За даними тестів, Google Pixel 9 — найкраща відносно компактна модель з погляду часу автономної роботи, не кажучи вже про те, що це чудовий універсальний телефон, незалежно від того, чи потрібні вам чудові фотографії або новітні інструменти мобільного ШІ.
Asus Zenfone 12 Ultra
ASUS Zenfone 12 Ultra оснащений процесором Snapdragon 8 Elite, акумулятором ємністю 5500 мАг, 6,78-дюймовим дисплеєм LTPO AMOLED, захистом від пилу і води за стандартом IP68, має до 512 ГБ вбудованої пам’яті і 16 ГБ оперативної пам’яті, а також потрійну основну камеру з модулями 50 Мп + 32 Мп + 13 Мп.
Смартфон Asus Zenfone 12 Ultra
Фото: Asus
Плюси:
- Чудовий час автономної роботи.
- Відмінна універсальна зарядка.
- Блискавична продуктивність.
Мінуси:
- Висока вартість.
- Камера не вражає.
- Слабке ПЗ.
ASUS Zenfone 12 Ultra ледь не посів перше місце завдяки своєму напрочуд економічному часу автономної роботи від доволі стандартного акумулятора ємністю 5500 мАг. Крім того, він швидко заряджається, підтримуючи потужність до 65 Вт за стандартним протоколом USB PD PPS. Тим не менш, це доволі дорогий телефон, враховуючи його посередню камеру та можливості програмного забезпечення, але не можна заперечувати, що досвідченим користувачам він витримає понад добу інтенсивного використання.
Раніше ми писали, що з колись популярними смартфонами Xiaomi доведеться прощатися. Китайська компанія офіційно оголосила про свої плани щодо оновлення Android 16, і виявилося, що ціла низка її смартфонів оновлення не отримає. Замість цього їм дістанеться HyperOS 3, заснована на Android 15.
-
Усі новини4 дні ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Одеса1 тиждень ago
Температура моря в Одесі 7 липня: скільки градусів – прогноз погоди на Одещині
-
Політика5 днів ago
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії
-
Усі новини5 днів ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Події1 тиждень ago
Національна музична академія України має виконати закон про деколонізацію
-
Війна5 днів ago
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії
-
Політика5 днів ago
Шмигаль обговорив з латвійською колегою поглиблення оборонного партнерства
-
Одеса4 дні ago
Масштабне відключення води в Одесі – які адреси відключень та коли відновлять постачання (від Інфоксводоканалу)