Цікаво
У Миколаєві відкрили першу приватну автошколу для людей з інвалідністю

Миколаїв став пілотним регіоном з запуску приватних автошкіл, що навчають людей з інвалідністю.
Таку ініціативу розпочала депутатка Тетяна Домбровська в рамках масштабного проєкту «Шлях без бар’єрів».
Інклюзивна автошкола відкрилася на початку грудня на базі Чорноморського національного університету ім. Петра Могили. Для реалізації проєкту залучені приватні кошти бізнесу, які інвестовано у придбання та переобладнання автомобілів, перенавчання та акредитацію інструкторів приватної автошколи, забезпечення безоплатних послуг для людей з інвалідністю за рахунок міських та державних програм.
Відкриття такої автошколи – важлива умова якісної реінтеграції, оскільки можливість сісти за кермо підвищує шанси осіб з інвалідністю повернутися до активного соціального та професійного життя.
Команда Тетяни Домбровської закликає громади різних регіонів підтримати ініціативу «Шлях без бар’єрів» для її розширення в межах усієї країни.
Демографічний та економічний контекст
В Миколаївській області на сьогодні більше 60 000 осіб з інвалідністю. Всього ж в Україні налічується близько 3 мільйонів людей, що мають інвалідність.
Люди з інвалідністю в Україні часто змушені розраховувати на соціальні виплати замість того, щоб жити коштом власної праці. Задля їх системної підтримки, депутатка Миколаївської міської ради Тетяна Домбровська ініціювала масштабну програму — «Шлях без бар’єрів», яка покликана допомогти розв’язати ці питання системно та послідовно.
Першим етапом реалізації програми став запуск єдиної в Україні приватної автошколи для людей з інвалідністю.
Навіщо потрібна автошкола для людей з інвалідністю?
Навчання водінню – це не просто здобуття технічних навичок, а крок до повернення до повноцінного життя. «Ми не лише навчаємо людей керувати автомобілем. Ми допомагаємо їм повернути віру у власні сили, реінтегруємо у суспільство та створюємо умови для їхньої економічної незалежності», – підкреслює Тетяна Домбровська.
Нагальну потребу в інклюзивній автошколі у Миколаєві сформулювали профільні громадські організації, зокрема, ГО «МОВО» СОЮЗ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ УКРАЇНИ та ГО «Миколаївська обласна організація «УТОГ», місцева влада підтримала ініціативу, а меценати забезпечили фінансування.
Масштабування проєкту
Наразі існують правові обмеження щодо фінансування подібних ініціатив із місцевих бюджетів, тож депутатка звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з пропозицією внести зміни до постанови КМУ стосовно соціального захисту осіб з інвалідністю. Мета правок — дозволити усім громадам України спрямовувати бюджетні кошти на важливі проєкти реінтеграції осіб з інвалідністю.
Програма ‘Шлях без бар’єрів’ — нові можливості для реінтеграції
«Ми відкрили шлях до створення безбар’єрного середовища для людей з інвалідністю, але це лише початок. Разом ми зможемо поширити цей досвід на всю країну, перетворивши Україну на справді інклюзивну державу», – наголошує депутатка.
Проєкт інклюзивної автошколи в Миколаєві стартував успішно: перші 40 осіб вже готові до навчання. Це потужний стимул для подальшого розвитку ініціативи.
Ініціатива «Шлях без бар’єрів» — це приклад того, як місцеві проєкти можуть стати каталізаторами змін на національному рівні. Команда ініціаторки готова ділитися досвідом і допомагати в реалізації таких проєктів. Тепер справа за державою, бізнесом і громадянським суспільством.
Усі новини
Що означає назва Kinder Bueno: несподівана правда

Створений 1990 року італійським кондитером Мікеле Ферреро, Kinder Bueno став справжнім хітом у понад 60 країнах. Однак за 35 років популярності тільки зараз стало зрозуміло, що саме означає його назва.
Про це розповів користувач із ніком LithaShadows на популярному форумі Reddit.
Шоколадні батончики Kinder Bueno, знайомі мільйонам ласунів по всьому світу, ось уже 35 років прикрашають полиці супермаркетів, і тільки тепер багато хто дізнається, що стоїть за їхньою назвою.
Створений 1990 року італійським кондитером Мікеле Ферреро, Kinder Bueno став справжнім хітом у понад 60 країнах. Повітряна вафля, горіхова начинка, молочний шоколад і штрихи темного шоколаду — все це створює унікальний смак, який виробник описує як такий, що “перевершує очікування”.
Користувачів соцмереж зацікавила назва батончика, адже вона об’єднує одразу три мови.
“Kinder — німецьке слово, Bueno — іспанське. А сам продукт — італійський”, — написав один із користувачів форуму.
Kinder Bueno став справжнім хітом у понад 60 країнах
Фото: Reddit
Відповідь опинилася на офіційному сайті бренду: “Kinder” справді означає “діти” німецькою, а “Bueno” іспанською — “смачний” або “хороший”. Таке поєднання, на думку представників Ferrero, якнайкраще передає суть шоколадного задоволення.
Мікеле Ферреро хотів створити щось більш вишукане, ніж те, що вже існувало на ринку, і в результаті з’явився Kinder Bueno — шоколадний батончик з унікальною текстурою і смаком.
Видання Express зазначає, що компанія щорічно продає понад 2 мільярди батончиків Kinder Bueno по всьому світу. Цього може бути достатньо, щоб обернути ними Землю майже 15 разів.
Користувачі форуму активно обговорювали в коментарях історію та смак улюбленого батончика.
“Я їх так люблю. Я міг би їсти їх вічно”, “Ця кремова начинка просто чарівна, шоколад і вафля ідеально поєднуються”, “Іноді він здається занадто легким, але в цьому вся принадність”, — писали вони.
Раніше Фокус повідомляв, що чоловік “витратив” 10 млн галонів води за 2 місяці. 35-річний Ешлі Хадспет із передмістя Оклахома-Сіті (США) був шокований, отримавши аномальний рахунок за воду.
Також стало відомо, що жінка пішла від хлопця після “жарту” з тортом. Вона називає подію приниженням, а чоловік стверджує, що це був “лише жарт”.
Усі новини
головоломка, яку вирішать тільки люди з високим IQ

Попри те, що оптичні головоломки іноді можуть розчарувати, вони чудово тренують мозок. Приділяючи час розв’язанню цікавих тестів, ви зможете перемикнути увагу і змусити себе думати по-іншому.
Перевірити уважність пропонує видання Express.
Подібні головоломки та завдання для тренування мозку чудово підходять для розвитку уваги та спостережливості. Приділяючи час таким тестам, ви не тільки розважаєтеся, а й прокачуєте концентрацію. Однак ця бджолина загадка може виявитися складнішою, ніж здається на перший погляд.
На картинці зображені бджоли, кожна з яких, на перший погляд, має абсолютно однаковий вигляд. Однак серед них прихована одна, яка відрізняється від інших. І щоб помітити цю відмінність, потрібні уважність і терпіння. Автори головоломки зі SlotsCalender стверджують, що той, хто знайде відмінність за 15 секунд, володіє високим IQ.
Знайдіть бджолу, яка відрізняється від інших за 15 секунд
Складність загадки полягає в мінімальних відмінностях між персонажами. Усі бджоли намальовані в однакових позах, з однаковими крильцями та відерцями. Саме це збиває з пантелику. Користувачі соцмереж зізнаються, що витратили чимало часу, вдивляючись у кожну бджолу, перш ніж виявили відмінність.
Порада для тих, хто все ще шукає відмінності: придивіться до вусиків і очей. Можливо, саме в цих деталях криється розгадка.
Виконання подібних вправ може допомогти запобігти різним захворюванням
Фото: SlotsCalender
Такі завдання не тільки розважають, а й тренують мозок. Психологи стверджують, що регулярне виконання візуальних тестів може поліпшити пам’ять, уважність і навіть уповільнити вікові когнітивні зміни. Тож якщо ви все ще шукаєте незвичайну бджолу — це чудовий спосіб потренуватися і випробувати себе.
Крім того, що подібні завдання і тести допомагають відволіктися під час ранкової поїздки на роботу або в залі очікування, вони також можуть допомогти зберегти гостроту розуму на більш тривалий час. Якщо ця головоломка здалася вам занадто легкою, або ви хочете спробувати свої сили в інших головоломках, чому б вам не спробувати інші завдання, про які ми писали? Чи зможете ви помітити “особливу” жабу за 20 секунд?
Раніше Фокус писав, що тільки люди з ідеальним зором зможуть відшукати оленя в зимовому лісі за 8 секунд. На перший погляд, це досить просто, але вас будуть відволікати інші силуети на малюнку.
Також стало відомо, що тільки люди з “гострим зором” побачать дзвіночок серед мерехтливих ключів. Ця головоломка перевіряє ваші навички спостереження та увагу до деталей.
Усі новини
чому людям слід користуватися посудомийною машиною

Дослідники назвали не очевидну, але вагому причину відмовитися від миття посуду руками на користь посудомийної машини. Виявляється, саме так ми можемо подбати про планету.
Про це пише Popular Science.
Робити щось правильно для довкілля та планети часто означає додаткову роботу. Наприклад, їзда на велосипеді або піша прогулянка виділяють менше вуглецю, ніж керування автомобілем, проте вимагають більше зусиль. Але чи існує щось, що потребує мало зусиль і при цьому не шкодить планеті?
У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Несподівана користь посудомийної машини
Дослідження показують, що використання посудомийної машини не просто простіше, але також потребує менше води та енергії, ніж миття посуду вручну. Є також й інші плюси: посудомийні машини вбивають більше бактерій, ніж миття посуду вручну.
Під час аналізу, проведеного командою з Мічиганського університету, вчені порівняли миття посуду в раковині з кількома методами миття рук. Автори дослідження показали, що в більшості випадків посудомийна машина виявилася ефективнішою, ніж миття руками.
При використанні типових ручних і машинних методів миття посудомийні машини були пов’язані з менш ніж половиною викидів парникових газів і використовували менше половини води. Більша частина викидів пов’язана з енергією, використовуваною для нагрівання води. Зазначимо, що дослідження було проведене в партнерстві з виробником посудомийних машин, проте інші роботи вчених показали схожі результати.
Чому посудомийні машини більш ефективні
Дослідники виявили, що посудомийні машини насправді ефективніші в митті посуду і безпечніші для планети з цілої низки причин. Основними є:
- повторне використання води;
- економія енергії.
Як правильно використовувати посудомийну машину
Дослідники зазначають, що є кілька правил, які дадуть змогу ефективно використовувати посудомийну машину. По-перше, експерти не рекомендують обполіскувати посуд до того, як покласти його в посудомийну машину — це знижує ефективність її роботи. Натомість вчені радять викидати великі шматки їжі у відро для сміття, не споліскуючи посуд. По-друге, вчені не радять використовувати режим “гарячого сушіння”, а також запускати посудомийну машину тільки при її заповненні — це максимізує ефективність очищення.
Як використовувати менше води, ніж посудомийна машина
Учені також виявили, що можна використовувати менше води, ніж посудомийна машина, під час миття посуду — для цього вчені рекомендують використовувати “метод подвійної раковини”. У цьому методі, що важливо, немає попереднього ополіскування посуду. Замість цього посуд зішкрябують, а потім поміщають у раковину з милом і гарячою водою, залишаючи замочуватися. Потім посуд миють і обполіскують у другій раковині, наповненій холодною водою. При цьому кран із проточною водою не відкривається.
Раніше Фокус писав про те, що людям слід прати постільну білизну частіше, ніж усі думають.
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Усі новини1 тиждень ago
українці обурились кадрами «Громовержців» з літерою Z у назві месників (відео)
-
Суспільство1 тиждень ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Політика5 днів ago
Євген Пікалов, заступник міністра юстиції України
-
Політика5 днів ago
Путін не хоче жодного миру і не готовий до припинення вогню
-
Усі новини5 днів ago
супутник 12 років спостерігав за «монстром»
-
Політика6 днів ago
Уряд Мерца проводитиме більш активну політику щодо України
-
Політика5 днів ago
помер Федорук, який був мером міста 17 років поспіль