Connect with us

Політика

У Трампа уникають відповідей, які механізми примусу Росії мають США

Published

on



Про це повідомляє в середу CNN із посиланням на речницю Білого дому Керолайн Лівітт, передає Укрінформ.

«Це, очевидно, є великим гіпотетичним питанням, яке я не буду коментувати, бо ми ще не досягли цього», – заявила Лівітт журналістам у Білому домі.

Вона зазначила, що нинішній стан речей характеризується згодою лише однієї сторони, України. За її словами, радник з питань нацбезпеки Майк Волтц розмовляв зі своїм російським колегою в середу, а посланник у справах Близького Сходу Стів Віткофф цього тижня перебуватиме в Москві, щоби закликати РФ підписати план.

Вона описала стан переговорів як такі, що перебувають на останній, «десятиярдовій лінії» за аналогією з американським футболом, зазначивши, що тепер від росіян залежить, чи погодяться вони на цей план.

Читайте також: Рубіо сподівається, що припинення вогню в Україні може відбутися впродовж кількох днів

Водночас Лівітт відмовилася від коментарів про те, чи планує президент Трамп зателефонувати Путіну.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні президент США Дональд Трамп не виключив, що може поговорити по телефону з Путіним уже цього тижня.

Фото: The White House



Джерело

Політика

Країни ЄС можуть збільшити підтримку України завдяки новій фінансовій цілі НАТО

Published

on



Європейський союз уже погодився виділити з початку цього року на військову підтримку України 34 млрд євро, але ця підтримка може бути ще збільшена.

Про це з нагоди початку головування Данії в ЄС заявив 3 липня у м.Оргус голова Європейської Ради Антоніу Кошта, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми продовжуватимемо надавати повну підтримку Україні. З початку цього року держави-члени зобов’язалися виділити додатково 24 млрд євро на військову підтримку України… Тепер вони зможуть зробити більше», – заявив Кошта, додавши, що Україні потрібна підтримка всіх країн, які поважають міжнародне право.

Він нагадав, що Європейська Комісія запропонувала всім державам-членам більше фіскального простору для збільшення їхньої підтримки, і ця підтримка враховується для нових цілей НАТО. Глава Євроради назвав дуже важливим, щоб кожне євро, витрачене державами-членами на підтримку України, було враховано у 3,5% (або 5%) витрат у рамках зобов’язань у НАТО. Таким чином, це буде використання коштів одночасно для України та для європейської оборони.

Читайте також: Постачання зброї Україні є частиною захисту Європи та Данії – Фредеріксен

Кошта підкреслив, що російське вторгнення в Україну залишається головною загрозою для глобального миру у світі, оскільки підриває міжнародний порядок, заснований на правилах. Політик також назвав Росію країною, яка загрожує не лише Європі, а й Тихоокеанському регіону, оскільки Росія діє в коаліції з такими країнами, як Північна Корея чи Іран.

Він зазначив, що справедливий і тривалий мир є нагальною вимогою для глобальної безпеки та висловив глибоке розчарування тим, що Росія не долучається до зусиль Трампа щодо досягнення тривалого миру. Тоді як Зеленський вже погодився на безумовне припинення вогню, Росія не лише не погодилася, але навіть посилює інтенсивність своєї агресії проти України, зауважив Кошта.

Він вважає за необхідне продовжувати тиснути на Росію за допомогою санкцій: минулого тижня були продовжені всі санкції ще на 6 місяців, і вісімнадцятий пакет «вже в процесі».

«Нарешті, ми з нетерпінням чекаємо нашого спільного майбутнього з Україною як повноправним членом Європейського Союзу», – сказав також голова Євроради. Він вважає, що умови для просування поточного переговорного процесу досягнуті, сам процес потребує часу, який не можна гаяти.

Читайте також: Президентка Єврокомісії: Зупинення допомоги Україні від США – це сигнал Європі збільшити підтримку

«Нам не можна зупинятися. Нам не можна говорити, що ми заблоковані. Ні. Ми працюємо, і робота триває», – відповів Кошта на запитання щодо перешкод, які ставить одна країна ЄС.

«У цій складній ситуації правда полягає в тому, що Україна виконує свої зобов’язання, проводить реформи, і оцінка Європейської Комісії дуже чітка: Україна справді добре справляється, і ми повинні продовжувати переговори», – підкреслив політик.

Як повідомлялось, 3 липня в Данії проходять заходи з нагоди початку головування країни в ЄС. Участь у них бере і Президент України Володимир Зеленський.



Джерело

Continue Reading

Політика

Сибіга та Сікорський обговорили вступ до ЄС та обороноздатність України

Published

on



Міністри закордонних справ України та Польщі Андрій Сибіга і Радослав Сікорський обговорили просування вступу України до Європейського Союзу та зміцнення обороноздатності.

Про це повідомив глава української дипломатії в соцмережі X, передає Укрінформ.

«Я мав гарну розмову з моїм колегою Радославом Сікорським, щоб висловити свою вдячність Польщі за підтримку України під час її головування в ЄС. Ми обговорили подальші зусилля щодо просування вступу України до ЄС. Я відзначив важливість відкриття переговорних кластерів, зокрема першого кластера», – зазначив міністр.

Сибіга також наголосив, що спільний шлях України та Молдови до ЄС є фактором регіональної безпеки та стабільності.

Читайте також: Абсолютно коректна позиція: Корнієнко не бачить загрози у позиції Навроцького щодо вступу України в ЄС

Глави МЗС України та Польщі домовилися про наступні конкретні кроки щодо зміцнення обороноздатності України та поглиблення військової співпраці.

Як повідомляв Укрінформ, міністр Сибіга 2 липня зустрічався з делегацією послів ОБСЄ та наголосив дипломатам, що безпека у Європі неможлива без справедливого і тривалого миру для України.

Фото: Х Аndrii Sybiha



Джерело

Continue Reading

Політика

Зеленський підписав євроінтеграційний закон щодо простежуваності водних біоресурсів

Published

on



Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів».

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства,передає Укрінформ.

«Документ є частиною наших зобовʼязань за Угодою про асоціацію з ЄС і стосується дуже конкретної, але важливої теми — сталого управління водними ресурсами». – зазначив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.

Так, закон встановлює чіткі правила простежуваності риби та рибної продукції — від вилову до споживача.

Крім того, впроваджуються європейські сертифікати для експорту, реекспорту та переробки, а також посилюється контроль за незаконним та неконтрольованим рибальством.

Закон зокрема захищає інтереси українських рибалок та підприємств, які працюють прозоро.

Коваль переконаний, підписання цього документа – крок, який зміцнює екологічну безпеку, підтримує експорт і відкриває нові можливості для українських виробників.

«Це ще один приклад того, як аграрний сектор і рибна галузь зокрема стають частиною європейської екосистеми», – підсумував міністр.

Читайте також: Вступ до ЄС: Стефанішина розповіла про перспективи відкриття всіх переговорних кластерів

Як повідомлялось, Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 12384 «Про стимулювання економічного розвитку галузі рибного господарства».

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.