Суспільство
виклики для півдня Одещини та шляхи адаптації

На території Ізмаїльського, Болградського та Білгород-Дністровського районів Одеської області діяли щонайменше чотири масштабні програми USAID (Агентства США з міжнародного розвитку), спрямовані на розвиток місцевих громад та посилення економічної стійкості регіону. Як вплинуло на південь Одещини скорочення фінансування програм USAID? Щоб отримати відповідь, інтернет-видання “Махала” направило запит на інформацію до Одеської обласної військової адміністрації та отримало відповідь.
Журналіст інтернет-видання «Махала» дізнався про реалізацію чотирьох програм Серед них:
- програма ГОВЕРЛА, яка працювала над підвищенням ефективності та підзвітності органів місцевого самоврядування;
- проєкт АГРО, орієнтований на підтримку аграрного сектору та розвиток сільських територій;
- ініціатива ЕRА (Економічна підтримка України), що сприяла створенню робочих місць і розвитку підприємництва;
- програма SPARC, спрямована на забезпечення стабільного енергопостачання та модернізацію енергетичної інфраструктури.
У межах реалізації проєктів USAID зазначені райони Одеської області отримували різнопланову допомогу, спрямовану на зміцнення критично важливих сфер. Зокрема, у сфері енергетичної безпеки було надано енергогенеруюче обладнання та паливо для його функціонування. У напрямку цифровізації громади отримали сучасну комп’ютерну техніку для органів місцевого самоврядування та освітніх установ. У секторі агропромисловості передано сільськогосподарське обладнання та техніку для підтримки фермерських господарств.
Окрема увага приділялася розвитку інфраструктури та систем водопостачання. У Білгород-Дністровському районі було проведено реконструкцію насосної станції, а в Ізмаїльському районі здійснено заміну насосно-силового обладнання на міжгосподарських насосних станціях (НСП), а також виконано роботи з автоматизації систем зрошення та осушення на меліоративних мережах, що обслуговуються організаціями водокористувачів (ОВК).
“Обласна державна (військова) адміністрація вживає ряд заходів для мінімізації наслідків припинення програм та проєктів USAID, зокрема було активізовано пошук фінансування для реалізації незавершених ініціатив, залучаючи кошти з місцевих програм підтримки, міжнародних фінансових установ та організацій. Важливим напрямком роботи є стала співпраця з іншими міжнародними донорами, фондами та дипломатичними представництвами для пошуку альтернативних джерел фінансування”, – зазначили в ОВА.
Нагадаємо, на початку 2025 року адміністрація президента Дональда Трампа ініціювала закриття більшості програм USAID (Агентства США з міжнародного розвитку). Це рішення стало серйозним ударом для численних проєктів у різних країнах світу, зокрема в Україні, які потребували довгострокової міжнародної підтримки. Спочатку було оголошено про тимчасове призупинення зовнішньої допомоги терміном на 90 днів для проведення офіційної перевірки ефективності програм, а згодом — масштабним скороченням понад 80% ініціатив агентства в глобальному масштабі. Про це повідомив держсекретар США Марко Рубіо.
Суспільство
Мопедам та мотоциклам дозволили їздити смугою для руху маршруток

Уряд вніс зміни до ПДР, відповідно до яких мопедам і мотоциклам надано право на проїзд смугою для руху маршрутних транспортних засобів попутно загальному потоку транспортних засобів.
Про це у Телеграмі поінформував постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, повідомляє Укрінформ.
“Внесено зміни до Правил дорожнього руху. Надано право проїзду мопедам та мотоциклам (за винятком мотоциклів з боковим причепом, мотоколясок, триколісних транспортних засобів) смугою для руху маршрутних транспортних засобів попутно загальному потоку транспортних засобів”, – зазначив він.
Як повідомлялося, в Україні з 4 травня 2024 року авто, на яких кандидати у водії здійснюють практичну підготовку та складають іспити, позначаються по-новому – на цих транспортних засобах змінився розпізнавальний знак “У” на “Н”.
Суспільство
Найбільший хлібзавод Херсона продають з молотка за понад 20 мільйонів Анонси

На продаж виставили майно ПрАТ “Херсонський хлібокомбінат”, яке було найбільшим роботодавцем і платником податків у регіоні. Минулого року приватне підприємство визнали банкрутом.
Відповідні оголошення оприлюднили у системі Прозорро.Продажі.
Перший аукціон з реалізації майна хлібокомбінату заплановано на 4 квітня, а стартова ціна лота становить 20,9 мільйона гривень.
До складу активів входить велика виробнича база, зокрема:
- виробничі та адміністративні будівлі загальною площею понад 8 000 м²;
- склади, гаражі, котельня та прохідна;
- хлібопекарські лінії, холодильне обладнання, комп’ютерна техніка та інші виробничі засоби.
В описі зазначається, що об’єкт нерухомості розташований у Херсоні. Через військові дії будівлі підприємства зазнали значних пошкоджень: вибиті вікна, пробоїни у покрівлі та стінах. Обладнання не використовувалося понад два років, має ознаки зносу, а його працездатність не перевірялася.
Демонтаж та транспортування придбаного майна здійснюватиметься коштом покупця.
За даними медіа, підприємство мало борги на суму 23,45 млн грн, тоді як його активи оцінювалися лише в 9,59 млн грн. Відновити роботу заводу не вдалося через нестачу фінансів, відсутність активів і потенційних інвесторів.
До початку повномасштабної війни Херсонський хлібокомбінат забезпечував 40% ринку хліба і хлібобулочних виробів у регіоні. Однак після звільнення правобережної частини Херсонщини підприємство так і не змогло відновити роботу – його виробничі потужності залишаються в зоні постійних обстрілів або частково зруйновані.
Зараз потреби області у хлібі здебільшого покривають виробники з Одеської, Миколаївської областей і Кривого Рогу. У деокупованих громадах працюють малі пекарні, а міжнародні та благодійні організації, зокрема Всесвітня продовольча програма ООН, Червоний Хрест і ADRA Ukraine, допомагають із постачанням хліба.
Власником “Херсонського хлібокомбінату” був Сергій Дуров. Підприємство працювало з 1958 року.
Інтент вже писав, що Україна виставила на продаж банківські будівлі у тимчасово окупованих Генічеську та Новій Каховці Херсонської області. Лоти виставив ПАТ “Промінвестбанк”, аукціон заплановано на 1 квітня 2025 року.
Нещодавно АРМА виставила на продаж сім вантажних автомобілів марок Scania, Volvo, МАN, Mercedes-Benz. Тим часом Нацбанк не зміг продати цілісний майновий комплекс, розташований в Одесі
Суспільство
Завтра у Білгороді-Дністровському завершують опалювальний сезон

25 березня у Білгороді-Дністровському завершують опалювальний сезон. Відповідне рішення було прийняте виконавчим комітетом, передає “Бессарабія INFORM”.
Як йдеться в оприлюдненому документі, рішення про завершення опалювального сезону було прийняте, зокрема, у зв’язку із прогнозованим підвищенням середньодобової температури повітря.
Нагадаємо, тепло у квартири та установи міста подали п’ятого листопада минулого року.
Варто додати, що у Болградському районі опалювальний сезон закінчився ще 10 березня.
-
Політика1 тиждень ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика1 тиждень ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Усі новини1 тиждень ago
Блогери спустили камеру в «найглибшу печеру Америки»: що вони побачили (відео)
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль показав наслідки ракетного удару по Сумах
-
Політика6 днів ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Суспільство6 днів ago
В Україні вже працюють тисяча фахівців із супроводу ветеранів
-
Політика6 днів ago
Відносини зі США повернулися на правильний шлях
-
Суспільство1 тиждень ago
Під час нічної атаки на Київ пошкоджений офіс видання OBOZ.UA