Connect with us

Політика

Радники з питань нацбезпеки лідерів країн G7 обговорили зустріч лідерів у Парижі

Published

on


У п’ятницю, 28 березня, в Офісі Президента відбувся онлайн-брифінг з радниками з питань національної безпеки країн “Групи семи”, на якому обговорювались результати зустрічі європейських лідерів у Парижі.

Про це повідомила пресслужба Офісу Президента, передає Укрінформ.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак звернув окрему увагу на результати паризької зустрічі щодо підтримки України.

За словами Єрмака, зустріч європейських лідерів продемонструвала єдність європейських країн у допомозі нашій державі та важливість трансатлантичної співпраці зі США.

Зокрема, він відзначив ухвалення нових пакетів допомоги, підтримку чеської ініціативи щодо постачання боєприпасів та рішення Франції виділити додаткові €2 мільярди. Крім того, ішлося про безпекові гарантії для України та розгортання сил країн-партнерів після укладення мирної угоди.

Керівник Офісу Президента наголосив на щирому прагненні нашої країни до миру, підкресливши готовність до безумовного припинення вогню.

Читайте також: У Британії заявили про «кілька пропозицій» щодо припинення вогню в Україні

«Україна завжди займала конструктивну позицію й повністю підтримує підхід американської адміністрації щодо безумовного припинення вогню. Натомість російська сторона навмисно затягує переговорний процес, створюючи нові перешкоди, тоді як обстріли українських населених пунктів не припиняються, тривають атаки на фронті, а на території країни-агресорки формуються нові військові угруповання», – додав Єрмак.

У розмові взяли участь: радниця прем’єр-міністра Канади з питань національної безпеки Наталі Друен, радник канцлера Німеччини з питань зовнішньої політики та безпеки Єнс Пльотнер, радник прем’єр-міністра Великої Британії з питань національної безпеки Джонатан Пауелл, заступник радника президента США з питань нацбезпеки Алекс Вонг, дипломатичний радник президента Франції Бертран Бушвальтер, дипломатичний радник голови Ради міністрів Італійської Республіки Фабріціо Саджо, заступник головного секретаря Кабміну Японії Кеічі Ічікава, керівник Кабінету президента Європейської ради Педро Лурті та керівник Кабінету президентки Європейської комісії Бйорн Зайберт.

Як повідомляв Укрінформ, у Парижі відбулася зустріч лідерів держав, на якій обговорювалася підтримка України у стримуванні російської агресії та досягненні справедливого й тривалого миру. Йшлося, зокрема, по перспективу розгортання в Україні гарантійних сил.

Головними темами на зустрічі європейських лідерів у Парижі були зміцнення України та тиск на РФ заради миру.

Фото: Офіс президента



Джерело

Політика

Країни НАТО з початку року надали Україні безпекову допомогу на понад €20 мільярдів

Published

on



НАТО продовжує послідовно підтримувати Україну у її боротьбі проти російської агресії. Лише з початку поточного року союзники по Альянсу надали Україні безпекову допомогу на суму більше 20 мільярдів євро.

Про це сьогодні у Брюсселі під час пресконференції напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн Альянсу заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Союзники по НАТО продовжують підтримку України. Протягом перших трьох місяців року вони вже виділили для України більше як 20 мільярдів євро безпекової допомоги на 2025 рік. Наше командування у Вісбадені продовжує координувати поставки безпекової допомоги та тренування для України», – сказав Рютте.

Він нагадав, що цього тижня весь світ відзначив сумну річницю трагедії українського міста Буча.

«Я відвідав це місто у липні 2022 року, і говорив з тими, хто вижив. Ми ніколи не збудемо цього лиха. За три роки, що минули після звільнення Бучі, Росія продовжує розпалювати війну проти України. Я відзначаю президента Трампа за те, що він зламав цей глухий кут, і повністю підтримую зусилля, що були здійснені США, щоб привести цю війну до справедливого та довготривалого завершення. Я також вітаю зусилля Великої Британії, Франції та інших країн, які роблять свій внесок у забезпечення тривалого миру, коли прийде його час», – зазначив генеральний секретар НАТО.

Він зауважив, що загроза, яка надходить для Альянсу від Росії, залишається чинною. Росія продовжує тісно співпрацювати з Китаєм, Іраном та Північною Кореєю, і характер таких контактів не лише завдає шкоди Україні, але посилює нестабільність в Альянсі та по усьому світу.

«Ми бачимо як ці та інші учасники намагаються дестабілізувати наші суспільства, шляхом саботажу на підводній інфраструктурі, кібернетичними атаками, замахами на вбивство. Ми живемо в небезпечному світі. Для того, щоб відповісти на ці та на інші виклики, ми маємо збудувати сильніше, більш справедливе та більш летальне НАТО. Саме тому міністри зібралися тут цього тижня, щоб переконатися, що Альянс активно працює над цією спільною метою», – наголосив Рютте.

Читайте також: У Бундесвері та німецькій розвідці попереджають – Росія готується до прямого конфлікту з НАТО

Як вже повідомлялося, завтра у Брюсселі розпочнеться дводенна зустріч міністрів оборони країн НАТО. Головними питаннями, які розглядатимуть урядовці країн Альянсу, буде підвищення його оборонних спроможностей та нарощування допомоги для України. У рамках заходу відбудеться зустріч Ради Україна-НАТО за участі міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.

Фото: АА



Джерело

Continue Reading

Політика

Сікорський назвав ще одну причину, чому Польща не відправить миротворців в Україну

Published

on



Російська пропаганда твердить, що Польща хоче захопити частину України. Тому польські війська в Україні будуть аргументом у цьому контексті для російської пропаганди, який Варшава не хоче давати Москві.

Про це глава МЗС Польщі Радослав Сікорський заявив у середу в ефірі радіо Rmf24, передає Укрінформ.

«Російська пропаганда зараз нас звинувачує у тому, що ми хочемо зайти в Україну і разом із ними поділити (Україну – ред.)… Це (введення польських миротворців в Україну – ред.) буде елементом мобілізації суспільства в самій Росії, і ми не хочемо дати російській пропаганді цього аргументу»,- підкреслив Сікорський.

Відповідаючи на запитання, чи відсутність польських миротворців в Україні не ускладнить польському бізнесу участь у повоєнній відбудові України, Сікорський відповів, що Польща «буде найбільшим бенефіціаром» у питаннях відбудови України з огляду на територіальну близькість, логістичні сполучення і те, що польські підприємці є більш рішучими. На його думку, якщо питання відбудови пов’язуватиметься з миротворцями, то це було би несправедливо, оскільки Польща надала Україні найбільшу допомогу у співвідношенні до ВВП країни.

Читайте також: Лише Україна може вирішувати, які іноземні війська допускати на свою територію – Сікорський

Щодо питання ексгумацій польських жертв в Україні Сікорський зазначив, що це має розпочатися у квітні.

«Тримаємо за слово наших українських союзників. Вони вже зрозуміли, що потребують польське суспільство на своєму боці», – підкреслив Сікорський.

Посол України у Польщі Василь Боднар повідомив у середу в ефірі Польського радіо, що ексгумації польських жертв у Пужниках Тернопільської області мають розпочатися 27-28 квітня. За його словами, у найближчі дні має з’явитися інформація про дозволи на ексгумацію у чергових місцях.

Читайте також: Італійські миротворці можуть бути відправлені в Україну лише під прапором ООН – Таяні

Як повідомляв Укрінформ, раніше глава польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща не направлятиме своїх військ до складу можливого миротворчого контингенту в Україні, оскільки зосереджується на захисті східного флангу – кордону з Росією та Білоруссю. Варшава допомагатиме Києву як і донині: забезпечуючи логістичну підтримку, зокрема функціонування хабу Ряшів-Ясьонка.



Джерело

Continue Reading

Політика

Крайнім терміном для вступу України до ЄС має бути 2030 рік

Published

on



Литва вірить, що Україна зможе приєднатися до Європейського Союзу до 2030 року і ділиться своїми знаннями і власним досвідом для цього.

Таку думку озвучив міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс в інтервʼю РБК-Україна, повідомляє Укрінформ.

Глава литовського МЗС вважає, що для вступу України до ЄС 2030 рік – ”це крайній термін”.

“Ми маємо встановити цей крайній термін, і відраховувати дедлайни для всіх інших важливих рішень, які треба буде ухвалити”, – зазначає він.

Бурдіс акцентує увагу, що Литва інвестує найкращі знання та досвід з власного процесу приєднання до ЄС у проєкті Ukraine2EU.

“Ми віримо, що ви зможете зробити це до 2030 року. Ось чому ми так віддані цьому, тому що ви надихаєте нас своєю відданістю та мотивацією”, – запевняє міністр.

Читайте також: Президенти Литви, Єврокомісії і Євроради прокоментували ідею фіксації дати вступу України до ЄС

Як повідомляв Укрінформ, глава МЗС Литви Кястусіс Будріс у вівторок, 1 квітня, перебував із візитом у Києві.

1 квітня Європейський Союз запустив програму Ukraine2EU для підготовки України до вступу та членства в ЄС. У рамках ініціативи Україна отримає 16,7 млн євро на євроінтеграцію від Євросоюзу, Данії, Литви і Швеції.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.