Війна
Росія за тиждень випустила по Україні понад 1000 дронів і 1310 КАБів

Російська Федерація застосувала проти України впродовж цього тижня понад 1000 ударних дронів, 1310 керованих авіаційних бомб і 9 ракет різних типів.
Як передає Укрінформ, про це Президент Володимир Зеленський повідомив у Фейсбуці.
“Учорашній російський удар по Харкову, на жаль, забрав життя двох людей. Мої співчуття рідним та близьким. Близько 30 людей поранено. Усім надана необхідна допомога. Дякую нашим рятівникам та медикам, які щоденно працюють заради наших людей”, – зазначив Президент.
За словами глави держави, “протягом тижня під ударом була більшість регіонів України. 1310 російських керованих авіаційних бомб, понад 1000 ударних дронів, більшість – “Шахеди”, ще дев’ять ракет різних типів включно з балістикою. Значну частину вдалося збити нашим воїнам ППО, мобільних вогневих груп, усіх задіяних для захисту неба підрозділів”.
“Росія затягує війну, і ми надаємо партнерам усю інформацію про те, яких ударів завдає російська армія та до чого готується. Ми очікуємо реакції від Америки, Європи та всіх союзників на цей терор проти наших людей”, – підкреслив Зеленський.
Президент подякував всім лідерам і державам, які це розуміють та продовжують підтримку.
“Стабільність і передбачуваність підтримки України має велике значення. Дякую кожній країні, яка допомагає нам із системами ППО та інвестує в наше оборонне виробництво. Усе це допомагає захищати Україну”, – додав Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, із 20:00 суботи, 29 березня, росіяни атакували Україну 111 ударними БПЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів. Сили оборони України збили 65 російських безпілотників, ще 35 БПЛА були локаційно втрачені.
Війна
ЗСУ розбили колону ворожої техніки на Новопавлівському напрямку

На Новопавлівському напрямку українські оборонці розбили колону військової техніки російських загарбників.
Про це Сухопутні війська Збройних сил України повідомили в Телеграмі, оприлюднивши відповідне відео, передає Укрінформ.
Ворог пробував скористатися поганою погодою та пустив у прорив три бойові машини піхоти із особовим складом та групу мотоциклів.
«Застати захисників зненацька не вдалося. Колону техніки зупинили й випалили, а з піхотою розібралися згодом», – поінформували в ЗСУ.
Як повідомляв Укрінформ, за добу на Новопавлівському напрямку українські оборонці відбили вісім ворожих штурмів у районах Костянтинополя та Розлива.
Фото: Костянтин Ліберов, ілюстративне
Війна
Звільнення Київщини від росіян стало сигналом усьому світу, що Україну не зламати

Перемога Сил оборони України у Київській операції навесні 2022 року стала не лише важливим військовим успіхом, а й могутнім сигналом усьому світу, що Україну не зламати.
Про це заявив у Фейсбуці головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський з нагоди третьої річниці звільнення Київської області від російських загарбників, передає Укрінформ.
Як зазначив Сирський, Київська оборонна операція тривала 38 діб — від початку повномасштабного вторгнення РФ до остаточного вигнання ворога з Київщини.
“Тоді я очолював Сухопутні війська Збройних сил України. Маючи дані розвідки, розумів: одним із головних напрямків удару буде Київ. Запропонував свою кандидатуру для керівництва обороною столиці, і мені було довірено цю відповідальність та цю честь”, – пояснив Сирський.
За його словами, “в дуже короткий термін до початку повномасштабного вторгнення було вчасно проведено необхідну підготовку до оборони столиці — поділено Київ та область на сектори, призначено командувачів, організовано внутрішній і зовнішній рубежі оборони, виведено на позицііі техніку та особовий склад, зроблено інженерне обладнання рубежів і позицій, створено укріплені райони та організовано систему вогню”.
За словами генерала, “на шляху до столиці загарбники зустріли запеклий опір у населених пунктах, які стали символами незламності. Серед них — міста-герої Буча, Ірпінь, Гостомель. Захисники та захисниці цих міст стали національними легендами. Українці прийняли бій, бо кожен із нас розумів: захист Києва — це захист України, її незалежності та її майбутнього”.
Як зазначив головнокомандувач, “ще не було “Хаймарсів”, “Бредлі” та іншої західної зброї, але вже стало очевидним, що українці можуть захистити свою державу і незалежність, та обовʼязково захистять”.
“Завдяки безстрашності наших воїнів і добровольців, самовідданості волонтерів, активній підтримці цивільних людей, ми не просто стримали ворога. Ми вибили його з Київщини та створили умови для подальших контрнаступальних дій”, – підкреслив Сирський.
На його переконання, “перемога в Київській операції стала не лише важливим військовим успіхом, а й могутнім сигналом усьому світові: Україна бореться. Україну не зламати. Україна здатна перемагати. І Україна переможе”.
“Я пишаюся кожним солдатом, сержантом і офіцером, які у вирішальний момент нашої історії продемонстрували відвагу, військову майстерність і витримку. Схиляю голову перед пам’яттю тих, хто віддав свої життя за звільнення Київщини і звитягу України”, – наголосив Сирський.
Як повідомлялося, в лютому 2022 року Київська область однією з перших прийняла на себе удар військ РФ. Бойові дії у регіоні тривали понад місяць. 15 громад Вишгородського, Бучанського і Броварського районів були захоплені російською армією.
Увечері 2 квітня 2022 року Міністерство оборони України повідомило про визволення Київщини від російських загарбників. Тоді останні підрозділи військ РФ були вибиті з Бучі, Гостомеля і Бородянки.
Фото: ОП
Війна
Просування РФ в Україні – скільки росіянам потрібно штурмів, щоб захопити 1 кілометр території

Щоб просунутися на 1 км української території, російським окупантам доводиться в середньому провести понад 17 штурмів.
Такий підрахунок зробили аналітики проєкту DeepState.
Вони відмінусували штурмові дії та просування ворога, які були на Курщині та на Запоріжжі, та вивели змінну — кількість штурмових дій для захоплення одного квадратного кілометра територій.
“В листопаді к*цапам, щоб просунутися на 1 квадратний кілометр треба було в середньому провести 7,1 атак. В грудні та січні після комплексу заходів по стабілізації вдалося підняти цей показник до 15,9 і 15,7 відповідно. В лютому вже з новим командувачем показник піднявся до 17,1”, — йдеться в повідомленні.
Аналітики зазначили, що до складу ОСУВ “Хортиця” входять 4 оперативно-тактичних угруповання — “Харків”, “Старобільськ”, “Луганськ” та “Донецьк”. Це вся Харківська, Луганська та Донецькі області.
В DeepState зауважили, що під час підрахунку використали нову схему. Якщо раніше зіткненням вважалося навіть те, коли окупанти наближалися і втікали, то зараз — ні.
“Вже в березні цей показник для просування на 1 кв км, виріс до 36,4 атак. Якщо порівнювати кількість штурмів у листопаді (найважчому місяці) та березні, то при різниці у 20% атак, кількість втрачених територій тоді була у 7 разів більше. Ми бачимо позитивну динаміку не тільки в статистиці втрачених територій, а й у методах та підходах загалом”, — зауважили аналітики.
Вони кажуть, що проблеми в армії нікуди не поділися, їх досі багато і їхнє вирішення — це тривалий процес, але вважають, що позитивним моментом є вдалі кадрові призначення в Силах оборони.
Нагадаємо, що ЗС РФ намагалися вийти до кордону Дніпропетровської області штурмом взявши позиції Сил оборони в районі Срібного. Під час штурму вони втопили танк.
-
Політика1 тиждень ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль показав наслідки ракетного удару по Сумах
-
Політика1 тиждень ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Суспільство7 днів ago
В Україні вже працюють тисяча фахівців із супроводу ветеранів
-
Політика1 тиждень ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Суспільство7 днів ago
Сегодня в Одесской области произошло землетрясение
-
Суспільство7 днів ago
Співпраця з Міжнародним банком та розвиток: запланували сесію Миколаївської міської ради Анонси
-
Події7 днів ago
МКСК планує запустити мапу доступності культурних просторів і послуг