Connect with us

Усі новини

учень просто звернувся до нього на ім’я

Published

on


У місті Цзоучен, що в китайській провінції Шаньдун, розгорівся гучний скандал через побиття педагогом школяра. Інцидент стався ще у п’ятницю, 14 березня, коли п’ятикласник під час уроку фізкультури випадково вигукнув ім’я вчителя математики. Той розцінив це як неповагу.

Про це пише видання South China Morning Post.

Вчитель з прізвищем Ву, якому десь під п’ятдесят, сприйняв звернення учня як глузування та образу. Попри те, що хлопчик двічі вклонився і перепросив, педагог не міг заспокоїтися. Загалом він вдарив дитину по обличчю дев’ять разів.

Внаслідок побоїв у хлопчика з п’ятого класу набрякло обличчя, з’явився шум у вухах та постійний головний біль. Лікарі також діагностували у нього травми голови та обличчя. Мати дитини одразу звернулася до поліції та керівництва навчального закладу.

“Мій син був у стані паніки. Мені цікаво, який такий вчинок спонукав дорослого чоловіка побити його? Хто дав вам право бити мою дитину? Якщо він зробив щось не так, можна було звернутися до мене”, — написала мама хлопчика в соціальних мережах.

Школа відсторонила Ву від роботи та запропонувала компенсацію у розмірі близько 700 доларів США, від якої родина відмовилася. Сам педагог виправдовувався тим, що хлопчик нібито виявив неповагу, вигукнувши його ім’я “глузливо та голосно”.


Fullscreen

Ілюстративне фото

Фото: Flickr

“Я старий чоловік, мені за 50. Учень назвав моє ім’я вкрай нешанобливо, тому я вдарив його по обличчю. Гадаю, він повинен дисциплінувати свій язик”, — додав вчитель.

У соціальних мережах думки розділилися. Більшість людей обурені діями вчителя і вважають, що неприпустимо бити дитину. “Жоден педагог не має права застосовувати фізичне насильство”, — пишуть користувачі. Частина учасників обговорення навпаки підтримала Ву, посилаючись на традиційні китайські цінності щодо важливості поваги до старших.

Місцеве управління освіти пообіцяло провести повне розслідування інциденту на основі чинних нормативно-правових актів.

Нагадаємо, раніше Фокус писав про американську вчительку, яка називає себе міс Уайтбіо. Вона розповіла про одяг, який заборонено носити педагогам у школі, де працює. Жінка зняла просвітницьке відео та опублікувала його у TikTok, зібравши понад 5,8 мільйона переглядів і безліч суперечливих коментарів від користувачів.

Тим часом у Флориді заарештували завуча початкової школи Рузвельта Елізабет Хілл-Бродіган після того, як вона організувала гучну домашню вечірку. За повідомленнями, на заході зібралося близько 100 підлітків, які нібито вживали алкоголь.



Джерело

Усі новини

Народний супутник досі працює для ЗСУ — віцепрезидент ICEYE

Published

on


“Народний супутник” від фінської компанії ICEYE, який “Благодійний фонд Сергія Притули” придбав на зібрані донати у 2022 році, продовжує виконувати свої функції для українських бійців. Про це сказав віцепрезидент компанії Сеппо Аалтонен, втім деталей роботи апарата не розкрив.

Віцепрезидент фінського виробника мікросупутників ICEYE Сеппо Аалтонен розповів про функціонування супутника в інтерв’ю LIGA.net, опублікованому 2 квітня.

За словами віцепрезидента, “народний супутник” не припиняє приносити користь українській армії, проте детальніше розповісти про це та коментувати специфіку роботи він не має можливості. Аалтонен запевнив, що апарат “належно функціонує” та продовжує виконувати завдання для ЗСУ.

“Я з Фінляндії — країни, яка має великий сухопутний кордон з Росією. Тому ми дуже зацікавлені в тому, щоб співпрацювати з Україною заради спільної безпеки”, — пояснив віцепрезидент компанії-виробника.

Зазначимо, супутникова компанія ICEYE є лідером у галузі супутникових операцій з використанням радарів із синтезованою апертурою (SAR-супутників). Завдяки її технологіям українські військові оперативно отримують розвідувальні дані.


Fullscreen

ГУР використовує знімки з “народного супутника” для оперативного збору розвідданих

Фото: Благодійний фонд Сергія Притули

Українці купили “народний супутник” у 2022 році: деталі

Сергій Притула повідомив, що купив супутник для ЗСУ на зібрані його фондом у межах проєкту “Народний Байрактар” донати, 18 серпня 2022 року. Проєкт зібрав понад 600 млн грн, проте компанія Baykar вирішила передати безпілотники Україні безплатно, тому гроші було вирішено витратити на апарат, який надає доступ до супутникових знімків фінської компанії ICEYE. На той час повідомлялося, що доступ до мережі супутників викупили на понад рік.

Міністр оборони України Олексій Резніков 19 серпня зазначив, що завдяки придбаному на гроші українців супутнику ЗСУ зможуть ефективніше знищувати окупантів.

Бізнесмен Максим Поляков, який володіє компанією EOS Data Analytics, що була залучена до укладання угоди, заявляв, що “народний супутник” залишиться у власності України навіть після закінчення терміну доступу до даних.

Фахівці Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України у червні 2024 року розповіли, що використовують “народний супутник” ICEYE для виявлення цілей і зробили 4173 знімки ворожих об’єктів за майже 2 роки.

Портал Defence Industry Europe 8 липня 2024 року повідомив, що ICEYE і Міноборони України підписали Меморандум про співпрацю.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

Новий космічний телескоп NASA за $488 млн зробив перші зображення Всесвіту (фото)

Published

on


12 березня в космос було запущено новий інфрачервоний телескоп NASA під назвою SPHEREx. Він має допомогти побачити Всесвіт таким, яким його ще ніколи не бачили астрономи завдяки своїм унікальним можливостям. NASA показало перші тестові зображення телескопа, на кожному з яких зображено до 100 000 джерел світла.

Про це пише Space.

Космічний телескоп Вебб, який розпочав роботу 2022 року, здійснив революцію в астрономії, тому що він може спостерігати Всесвіт в інфрачервоному діапазоні світла, який не видно людському оку. Але абсолютно новий інфрачервоний космічний телескоп SPHEREx може робити це ще краще і NASA показало його перші тестові зображення космосу.

У Фокус. Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

12 березня в космос було запущено новий інфрачервоний телескоп NASA під назвою SPHEREx

Телескоп SPHEREx, вартістю 488 млн доларів, допоможе вченим зазирнути в найвіддаленіші куточки видимого Всесвіту, що дасть змогу краще зрозуміти, як він розвивався впродовж 13,8 млрд років після появи внаслідок Великого вибуху. Зокрема, астрономи хочуть отримати більше інформації про розвиток галактик і зірок за мільярди років, а також про те, як саме космос почав швидко розширюватися незабаром після своєї появи. Астрономи за допомогою даних телескопа SPHEREx мають намір створити найбільшу карту видимого Всесвіту.

Космічний телескоп SPHEREx здатний бачити крізь найщільніші хмари пилу, через які не проникає видиме світло, але проходить інфрачервоне світло. Це дасть йому можливість розглянути найдальші зірки і галактики з дуже високою деталізацією.


Fullscreen

Телескоп SPHEREx, вартістю 488 млн доларів, допоможе вченим зазирнути в найдальші куточки видимого Всесвіту

Фото: NASA

Перші тестові знімки космосу насправді не показують всі можливості нового телескопа, але тим не менш вони показують, що всі шість детекторів обсерваторії працюють так, як потрібно. На складеному зображенні показано різні види космосу, створені за допомогою шести різних детекторів телескопа SPHEREx.

космічний телескоп SPHEREx


Fullscreen

На складеному зображенні показано різні види космосу, створені за допомогою шести різних детекторів телескопа SPHEREx

Фото: NASA

Кожен детектор відповідає за виявлення інформації в 17 унікальних діапазонах довжин хвиль інфрачервоного світла, тому телескоп SPHEREx може спостерігати за Всесвітом у 102 діапазонах довжин хвиль інфрачервоного світла. На кожній із тестових фотографій показано до 100 000 різних джерел світла: галактик і зірок.

Кольори, призначені цим зображенням, звісно, присутні у видимій частині електромагнітного спектра, тобто того, що ми можемо бачити своїми очима. Але всі вони представляють інфрачервоні довжини хвиль світла. Більш червоні частини зображення представляють більш довгі хвилі, в той час як більш фіолетові — більш короткі хвилі.

космічний телескоп SPHEREx


Fullscreen

Кожен детектор відповідає за виявлення інформації в 17 унікальних діапазонах довжин хвиль інфрачервоного світла, тому телескоп SPHEREx може спостерігати за Всесвітом у 102 діапазонах довжин хвиль інфрачервоного світла.

Фото: NASA

У видимій частині електромагнітного спектра, чим червоніше світло, тим його хвиля довша. З нашого погляду на Землі і навколо неї довжини хвиль світла, що виходять від космічних об’єктів, насправді переходять з більш синьої частини спектра в червону частину, а потім потрапляють в інфрачервоний діапазон. Це відбувається тому, що розширення Всесвіту змушує довжини хвиль світла розтягуватися в міру їх переміщення від джерела до Землі.

Тому інфрачервона астрономія є такою важливою, адже за допомогою інфрачервоного світла можна побачити астрономічні джерела, що знаходяться за мільярди світлових років від нас. Навіть ті, що існували через кілька сотень мільйонів років після Великого вибуху і навіть раніше.

Наразі детектори телескопа SPHEREx охолоджуються, адже їм потрібна дуже низька температура для того, щоб проводити інфрачервоні дослідження Всесвіту. Уже наприкінці квітня новий космічний телескоп NASA розпочне повноцінну наукову роботу.

Як уже писав Фокус, на Сонці виник потужний спалах і вчені прогнозують появу сильної геомагнітної бурі на Землі. Очікується, що найближчими днями на Сонці виникне сильніший спалах, який може створити більше проблем для земних технологій.



Джерело

Continue Reading

Війна

Просування РФ в Україні – скільки росіянам потрібно штурмів, щоб захопити 1 кілометр території

Published

on


Щоб просунутися на 1 км української території, російським окупантам доводиться в середньому провести понад 17 штурмів.

Такий підрахунок зробили аналітики проєкту DeepState.

Вони відмінусували штурмові дії та просування ворога, які були на Курщині та на Запоріжжі, та вивели змінну — кількість штурмових дій для захоплення одного квадратного кілометра територій.

“В листопаді к*цапам, щоб просунутися на 1 квадратний кілометр треба було в середньому провести 7,1 атак. В грудні та січні після комплексу заходів по стабілізації вдалося підняти цей показник до 15,9 і 15,7 відповідно. В лютому вже з новим командувачем показник піднявся до 17,1”, — йдеться в повідомленні.

Аналітики зазначили, що до складу ОСУВ “Хортиця” входять 4 оперативно-тактичних угруповання — “Харків”, “Старобільськ”, “Луганськ” та “Донецьк”. Це вся Харківська, Луганська та Донецькі області.


Fullscreen

В DeepState зауважили, що під час підрахунку використали нову схему. Якщо раніше зіткненням вважалося навіть те, коли окупанти наближалися і втікали, то зараз — ні.

“Вже в березні цей показник для просування на 1 кв км, виріс до 36,4 атак. Якщо порівнювати кількість штурмів у листопаді (найважчому місяці) та березні, то при різниці у 20% атак, кількість втрачених територій тоді була у 7 разів більше. Ми бачимо позитивну динаміку не тільки в статистиці втрачених територій, а й у методах та підходах загалом”, — зауважили аналітики.

Вони кажуть, що проблеми в армії нікуди не поділися, їх досі багато і їхнє вирішення — це тривалий процес, але вважають, що позитивним моментом є вдалі кадрові призначення в Силах оборони.

Нагадаємо, що ЗС РФ намагалися вийти до кордону Дніпропетровської області штурмом взявши позиції Сил оборони в районі Срібного. Під час штурму вони втопили танк.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.