Суспільство
Двохсотмільйонний контракт з відбудови на Херсонщині віддали фігуранту корупційної справи Анонси

Підряд на відбудову житла отримала компанія, яку разом з представниками Херсонської ОДА звинуватили у корупції та привласненні бюджетних коштів.
Про це повідомив Центр публічних розслідувань з посиланням на систему закупівель Prozorro.
На початку березня Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Херсонській області оголосила тендер на понад 200 мільйонів для відновлення житлових будинків у селі Посад-Покровське. У березні уряд України виділив 5,2 мільярда гривень на комплексне відновлення п’яти населених пунктів, серед яких село на Херсонщині, яке значно постраждало від війни.
Планується не лише відбудувати пошкоджене, але й вдосконалити інфраструктуру для покращення умов життя місцевих мешканців. Цього разу тендер оголосили на нове будівництво приватних житлових будинків по вул. Зеленій, Покровській, Спортивній, Степовій та Херсонській. Очікувана вартість закупівлі склала понад 204 мільйони гривень.
Свої пропозиції подали дві компанії, “Глобал білд інжиніринг” та “Європейська дорожньо-будівельна компанія”. Перемогло товариство “Глобал білд інжиніринг” з пропозицією на пів мільйона менше очікуваної. Наразі фірма очікує рішення.
Згідно з даними онлайн-сервісу Youcontrol товариство було зареєстровано 2017 у році за статутним капіталом у 10 мільйонів гривень. Основний КВЕД товариства – будівництво житлових і нежитлових будівель. Засновником товариства є Сергій Толстіков. На державних тендерах компанія заробила 1,6 мільярда гривень.
Компанія неодноразово становилась фігурантом як журналістських, так і кримінальних розслідувань. Так, у травні 2024 року Вищий антикорупційний суд ухвалив внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення представниками Департаменту розвитку територій Херсонської ОДА спільно з ТОВ “Глобал білд інжиніринг” кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
Заявник звернувся до слідчого судді зі скаргою на бездіяльність уповноважених осіб НАБУ. Йдеться про капітальний ремонт Високопільської школи з будівництвом захисної споруди. Єдиним учасником та переможцем торгів було товариство “Глобал білд інжиніринг”.
Виявилось, що кошторис містить пропозиції зі значно завищеною вартістю за одиницю товару порівняно із ринковими цінами на орієнтовну суму 4,6 мільйона. Водночас заявник зазначив, що ним проведено аналіз лише по деяких позиціях закуплених товариством матеріалів, насправді ж кожна із позицій потребує перевірки.
Згідно з публікацією Центра публічних розслідувань, між “Глобал Білд Інжиніринг” та заступником голови Херсонської ОВА Антоном Самойленком є зв’язок. Компанія почала працювати на Херсонщині з кінця 2023 року, а її новими власниками стали бізнесмени, які раніше займалися ремонтом доріг.
Також у ще одному тендері з ремонту будинків на Херсонщині взяла участь лише одна компанія, яка майже не знизила початкову вартість робіт. Вона вже фігурує у кількох кримінальних справах, а її керівнику висунули підозру у можливій розтраті бюджетних коштів під час ліквідації руйнувань дороги.
Тим часом одеська компанія “Ростдорстрой”, попри численні скандали та зв’язки з мером Одеси Трухановим, отримала контракт на ремонт будинків у Посад-Покровському, пошкоджених внаслідок обстрілів. Вартість робіт перевищує 36 мільйонів гривень.
Суспільство
Депутати пропонують розширити перелік випадків застосування бойового імунітету

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується внести зміни до Кримінального кодексу та розширити випадки застосування бойового імунітету для військових.
Як передає Укрінформ, про це йдеться у законопроєкті № 13146, який оприлюднений на сайті Верховної Ради.
Документом пропонується внести зміни до статті 43-1 Кримінального кодексу “Виконання обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України”.
Нинішня редакція закону передбачає, що не є кримінальним правопорушенням діяння (дія або бездіяльність), вчинене в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту та спрямоване на відсіч та стримування збройної агресії Росії або агресії іншої країни, якщо це заподіяло шкоду життю або здоров’ю особи, яка здійснює таку агресію, або заподіяло шкоду правоохоронюваним інтересам, за відсутності ознак катування чи застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інших порушень законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою.
Запропонована депутатами редакція включає також втрати особового складу, бойової техніки та іншого майна до переліку можливих наслідків правомірних дій, спрямованих на відсіч агресії.
Також пропонується, що стаття про бойовий імунітет не застосовуватиметься, якщо порушення законів та звичаїв війни були умисними.
Серед ініціаторів законопроєкту члени оборонного комітету Ради – Ірина Фріз (фракція “Європейська солідарність”), Соломія Бобровська (фракція “Голос”), голова підкомітету з питань кримінального процесуального законодавства Юлія Яцик (позафракційна), перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики Михайло Цимбалюк(фракція “ВО “Батьківщина”).
Як повідомляв Укрінформ, 15 березня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до Кримінального кодексу України та інших законів України щодо визначення обставин, що виключають кримінальну протиправність діяння та забезпечують бойовий імунітет в умовах дії режиму воєнного стану“. За це рішення проголосували 344 народні депутати.
Суспільство
У Миколаєві оголосили аукціон на капітальний ремонт багатоповерхівки Анонси

У Миколаєві запланували провести торги з ремонту п’ятнадцятиповерхівки. На це з місцевого бюджету виділили понад чотирьох мільйонів гривень. Заплановано провести як демонтажні, так і монтажні роботи, ремонт має бути закінчений до вересня цього року.
Про це свідчать дані системи публічних закупівель Prozorro.
Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради оголосив тендер на проведення капітального ремонту багатоквартирного житлового будинку. Роботи передбачають усунення аварійних ситуацій у житловому фонді та покращення умов проживання мешканців.
Очікувана вартість робіт складає 4 мільйони 57 тисяч 216 гривень. Учасники можуть подавати свої пропозиції до 15 квітня, початок аукціону заплановано на 16 квітня. Мінімальний крок пониження ціни становить 40,5 тисяч гривень.
Проєкт фінансується коштом міського бюджету. Підрядник має надати гарантії на виконані роботи на термін 10 років.
Згідно з умовами тендеру, для участі в торгах потрібно надати забезпечення пропозиції у вигляді електронної банківської гарантії на суму 20 тисяч гривень. Переможець торгів повинен відповідати всім вимогам тендерної документації та мати досвід виконання подібних робіт, які мають бути завершені до 15 вересня 2025 року.
Крім іншого, планується демонтаж огорожі балконів на типових поверхах (з 2-го по 15-й), а також розбирання перекриття на 14-15 поверхах, улаштування покриттів з керамічних плиток, огородження балконі, монтажні роботи з електроосвітлення.
Також на Миколаївщині планують капітальний ремонт Березнегуватської мистецької школи, яка зазнала руйнувань через російські обстріли. На реалізацію проєкту виділено понад 12 мільйонів гривень. Ремонтні роботи охоплять відновлення фасаду, внутрішніх приміщень, даху та інженерних мереж.
Окрім цього, у Миколаєві стартує масштабна реконструкція обласної дитячої лікарні. Очікуваний бюджет проєкту перевищує 600 мільйонів гривень. Реконструкція передбачає оновлення будівлі, модернізацію відділень, встановлення нового медичного обладнання. Роботи планують завершити до кінця 2026 року.
Суспільство
Одещина отримала гуманітарну допомогу для медичних закладів

Одеська область продовжує зміцнювати свою енергетичну стійкість. Завдяки підтримці Державного Агентства Стратегічних Резервів (RARS), наш регіон отримав гуманітарну допомогу у вигляді електрогенераторів потужністю 50 кВт для забезпечення безперебійної роботи медичних закладів.
Про це повідомляє пресслужба Одеської ОДА.
Так, електрогенератори отримали:
— КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Старомаяківської сільської ради;
-КНП «Овідіопольська лікарня»;
-КНП «Чорноморський центр первинної медико-санітарної допомоги».
Ці генератори допоможуть нашим лікарям продовжувати рятувати життя, надавати якісну медичну допомогу та залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах.
Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa
-
Політика1 тиждень ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика1 тиждень ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Політика1 тиждень ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Суспільство1 тиждень ago
Сегодня в Одесской области произошло землетрясение
-
Суспільство1 тиждень ago
В Україні вже працюють тисяча фахівців із супроводу ветеранів
-
Події1 тиждень ago
МКСК планує запустити мапу доступності культурних просторів і послуг
-
Відбудова1 тиждень ago
виплати за пошкоджене житло отримали вже 87 тисяч українців
-
Відбудова1 тиждень ago
На Кіровоградщині відновлюють пошкоджену російським обстрілом багатоповерхівку