Connect with us

Суспільство

У застосунку «Армія+» з’явилися шість нових рапортів

Published

on



У застосунку “Армія+” з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони України.

Рапорти доступні у новій версії, яку можна завантажити з App Store чи Play Market.

Серед нових рапортів: звільнення через утримання трьох дітей віком до 18 років, звільнення через загибель або зникнення близького родича при захисті Батьківщини, звільнення через догляд за дружиною або чоловіком з інвалідністю, звільнення через догляд й утримання дитини з інвалідністю, звільнення через догляд за родичем або родичкою з інвалідністю, звільнення за станом здоров’я.

У Міноборони підкреслили, що рапорти подаються за кілька хвилин. Вони мають вичерпні інфодовідки, які дають лаконічні і зрозумілі поради та пояснення, які документи можуть знадобитися під час подачі рапортів.

Самі рапорти створені з чітким алгоритмом подачі, а кожен крок має підказки, які допоможуть надіслати його командиру без помилок.

Читайте також: Ефективність обміну бойовим досвідом: в «Армія+» стартувало нове опитування

Як зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко, “продовжуємо будувати екосистему для військових, де вони можуть швидко і зручно реалізувати свої права. Наприклад, рапорт на звільнення за станом здоров’я – один із найпопулярніших в армії. У паперовому варіанті, щоб його подати, треба витратити час: написати рапорт від руки, зібрати усі документи, зробити копії. Ми ж цифровізували цей процес і зробили його лінійним та максимально зрозумілим для користувача”.

Рапорти в застосунку “Армія+” запустили в серпні 2024 року. За даними Міноборони, разом з новими їх зараз 26 типів. Відтоді повністю опрацьовані 330 тисяч рапортів. Найпопулярнішими є оздоровчі (32%), зміна місця служби (22%) і річна відпустка (21%).

Як повідомляв Укрінформ, військові знову можуть придбати квитки зі спецрезерву АТ “Укрзалізниця” у національній програмі “Плюси” в застосунку “Армія+”.

Фото: Армія Inform



Джерело

Суспільство

Депутати пропонують розширити перелік випадків застосування бойового імунітету

Published

on



У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується внести зміни до Кримінального кодексу та розширити випадки застосування бойового імунітету для військових.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у законопроєкті № 13146, який оприлюднений на сайті Верховної Ради.

Документом пропонується внести зміни до статті 43-1 Кримінального кодексу “Виконання обов’язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України”.

Нинішня редакція закону передбачає, що не є кримінальним правопорушенням діяння (дія або бездіяльність), вчинене в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту та спрямоване на відсіч та стримування збройної агресії Росії або агресії іншої країни, якщо це заподіяло шкоду життю або здоров’ю особи, яка здійснює таку агресію, або заподіяло шкоду правоохоронюваним інтересам, за відсутності ознак катування чи застосування засобів ведення війни, заборонених міжнародним правом, інших порушень законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою.

Запропонована депутатами редакція включає також втрати особового складу, бойової техніки та іншого майна до переліку можливих наслідків правомірних дій, спрямованих на відсіч агресії.

Також пропонується, що стаття про бойовий імунітет не застосовуватиметься, якщо порушення законів та звичаїв війни були умисними.

Серед ініціаторів законопроєкту члени оборонного комітету Ради – Ірина Фріз (фракція “Європейська солідарність”), Соломія Бобровська (фракція “Голос”), голова підкомітету з питань кримінального процесуального законодавства Юлія Яцик (позафракційна), перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики Михайло Цимбалюк(фракція “ВО “Батьківщина”).

Читайте також: Арешти бойових офіцерів: адвокатів Горбенка, Галушкіна й Рюмшина заслухали на комітеті ВР

Як повідомляв Укрінформ, 15 березня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до Кримінального кодексу України та інших законів України щодо визначення обставин, що виключають кримінальну протиправність діяння та забезпечують бойовий імунітет в умовах дії режиму воєнного стану“. За це рішення проголосували 344 народні депутати.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

У Миколаєві оголосили аукціон на капітальний ремонт багатоповерхівки Анонси

Published

on


У Миколаєві запланували провести торги з ремонту п’ятнадцятиповерхівки. На це з місцевого бюджету виділили понад чотирьох мільйонів гривень. Заплановано провести як демонтажні, так і монтажні роботи, ремонт має бути закінчений до вересня цього року. 

Про це свідчать дані системи публічних закупівель Prozorro.

Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради оголосив тендер на проведення капітального ремонту багатоквартирного житлового будинку. Роботи передбачають усунення аварійних ситуацій у житловому фонді та покращення умов проживання мешканців.

Очікувана вартість робіт складає 4 мільйони 57 тисяч 216 гривень. Учасники можуть подавати свої пропозиції до 15 квітня, початок аукціону заплановано на 16 квітня. Мінімальний крок пониження ціни становить 40,5 тисяч гривень. 

Проєкт фінансується коштом міського бюджету. Підрядник має надати гарантії на виконані роботи на термін 10 років.

Згідно з умовами тендеру, для участі в торгах потрібно надати забезпечення пропозиції у вигляді електронної банківської гарантії на суму 20 тисяч гривень. Переможець торгів повинен відповідати всім вимогам тендерної документації та мати досвід виконання подібних робіт, які мають бути завершені до 15 вересня 2025 року.

Крім іншого, планується демонтаж огорожі балконів на типових поверхах (з 2-го по 15-й), а також розбирання перекриття на 14-15 поверхах, улаштування покриттів з керамічних плиток, огородження балконі, монтажні роботи з електроосвітлення.

Також на Миколаївщині планують капітальний ремонт Березнегуватської мистецької школи, яка зазнала руйнувань через російські обстріли. На реалізацію проєкту виділено понад 12 мільйонів гривень. Ремонтні роботи охоплять відновлення фасаду, внутрішніх приміщень, даху та інженерних мереж. 

Окрім цього, у Миколаєві стартує масштабна реконструкція обласної дитячої  лікарні. Очікуваний бюджет проєкту перевищує 600 мільйонів гривень. Реконструкція передбачає оновлення будівлі, модернізацію відділень, встановлення нового медичного обладнання. Роботи планують завершити до кінця 2026 року.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Одещина отримала гуманітарну допомогу для медичних закладів

Published

on


Одещина отримала гуманітарну допомогу для медичних закладів. Фото: пресслужба Одеської ОДА

Одеська область продовжує зміцнювати свою енергетичну стійкість. Завдяки підтримці Державного Агентства Стратегічних Резервів (RARS), наш регіон отримав гуманітарну допомогу у вигляді електрогенераторів потужністю 50 кВт для забезпечення безперебійної роботи медичних закладів.

Про це повідомляє пресслужба Одеської ОДА.

Так, електрогенератори отримали:

— КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Старомаяківської сільської ради;

-КНП «Овідіопольська лікарня»;

-КНП «Чорноморський центр первинної медико-санітарної допомоги».

Одещина отримала гуманітарну допомогу для медичних закладів. Фото: пресслужба Одеської ОДА

Ці генератори допоможуть нашим лікарям продовжувати рятувати життя, надавати якісну медичну допомогу та залишатися на зв’язку навіть у найскладніших умовах.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa







Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.