Відбудова
Україна отримає $432 мільйони від Світового банку на відновлення транспортної інфраструктури

Україна отримає $432 млн на відновлення транспортної інфраструктури в рамках угоди зі Світовим банком.
Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Телеграмі, передає Укрінформ.
«Україна отримає $432 млн від Світового банку на відновлення транспортної інфраструктури. Відповідні угоди у рамках проєкту DRIVE були підписані сьогодні у Києві між Мінрозвитку та Світовим банком», – поінформував він.
Шмигаль зазначив, що проєкт передбачає капітальний ремонт доріг і мостів у 19 регіонах, реформу національних автомобільних доріг, встановлення модульних мостів, а також технічну допомогу. Його реалізацією займатиметься Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України.
Глава уряду зауважив, що проєкт «Створення стійкої інфраструктури у вразливих середовищах в Україні» (DRIVE) був схвалений Радою директорів Світового банку наприкінці минулого місяця.
«Частина фінансування включає 212 млн доларів від МБРР за підтримки Уряду Японії та 10 млн доларів від Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України», – додав він.
Як повідомляв Укрінформ, Європейська комісія перерахувала Україні 3,5 млрд євро чергового траншу в межах Ukraine Facility.
Фото: Мінагро
Відбудова
Норвезький бізнес інвестуватиме у відбудову України

Команда Мінрозвитку обговорила з представниками норвезьких компаній майбутні інвестиції у відновлення України в межах державно-приватного партнерства.
Про це повідомило у Фейсбуці Міністерство розвитку громад та територій, передає Укрінформ.
«Зокрема, для нас надзвичайно важливою буде участь норвезького бізнесу у відбудові. У першу чергу в секторах, де Норвегія має провідну експертизу: концесії, державно-приватне партнерство, житло, морський транспорт і розвиток портів, а також енергетика та розвиток інновацій», – наголосила заступниця міністра розвитку громад та територій Марина Денисюк.
Під час зустрічі, в якій взяли участь представники близько 20 норвезьких компаній, Денисюк окреслила пріоритети міністерства у відбудові та обговорила можливості для майбутніх інвестицій.
Зокрема, йшлося про проєкти реконструкції та модернізації портової інфраструктури, запуск державно-приватного партнерства та концесійних проєктів у порту Чорноморськ та Дунайському кластері, відновлення поромного сполучення між Україною та країнами Європи, розширення суднобудівних потужностей на півдні України.
Заступниця міністра також запропонувала норвезьким компаніям розглянути можливість участі у проєктах державно-приватного партнерства, які стосуються доріг, залізниці, промислових зон, енергетичного переходу та зелених технологій.
Крім того, Денисюк розповіла про роботу міністерства щодо забезпечення оселями внутрішньо переміщених осіб, розбудови соціального житла, розробки та реалізації програм кредитування доступного житла.
Норвезьких партнерів було запрошено долучитися до зміцнення інституційної спроможності Агентства відновлення як основного підрозділу для реалізації проєктів відновлення України (RPU), відповідального за розробку та підтримку їх впровадження.
Як повідомляв Укрінформ, Норвегія через ПР ООН передала Україні критично важливе енергетичне обладнання, завдяки якому до енергосистеми буде додано 200 мегават енергії, що забезпечить резервним живленням близько 1,5 млн споживачів.
Фото: Міністерство розвитку громад та територій України
Відбудова
На Херсонщині за підтримки ЮНІСЕФ реалізують проєкт енергетичної незалежності

На Херсонщині у селищі Велика Олександрівка реалізують проєкт енергетичної незалежності – за підтримки ЮНІСЕФ вдалося залучити 5,8 млн гривень, також тут на фінальній стадії – відновлення дитсадка, зруйнованого російською армією.
Як передає Укрінформ, про це повідомив у Фейсбуці начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, передає Укрінформ.
«Поспілкувався із керівницею громади Наталією Корнієнко щодо запуску у Великій Олександрівці проєкту енергетичної незалежності. У селищі завершується монтаж та підключення сонячних панелей, які забезпечать електроенергією усі одинадцять свердловин», – написав Прокудін.
За його словами, це гарантує стабільне водопостачання для 5 тисяч мешканців у разі відсутності енергопостачання.
Начальник ОВА висловив вдячність ЮНІСЕФ за підтримку цього важливого проєкту – завдяки їм вдалося залучити 5,8 млн грн.
Також, за словами Прокудіна, у Великій Олександрівці на фінальній стадії – відновлення дитсадка, зруйнованого російською армією. Будівництво стартувало понад рік тому, зараз — завершальний етап. Вартість робіт склала понад 38 млн гривень коштів державного й місцевого бюджетів.
Як розповів Прокудін, після відкриття заклад зможе одночасно прийняти 120 дітлахів. Першу сотню вихованців – батьки вже записали. Це свідчить, що місцеві родини хочуть залишатися вдома, працювати, виховувати дітей і жити нормальним життям.
За даними ОВА, у садку повністю перекрили й утеплили дах, замінили вікна та двері, оновили комунікації, встановили пандус, ємність для води, вентиляцію та кондиціонери. Всередині — вже завершено оздоблювальні роботи та утеплено підлогу. Також буде реалізовано проєкт з благоустрою.
Особливий акцент — на безпеці дітей. Поруч із садком зводять укриття, яким зможуть користуватись і його вихованці під час загрози російських атак.
Як наголосив начальник ОВА, так крок за кроком відновлюють громади, які постраждали від великої війни.
Як повідомляв Укрінформ, у Милівській громаді на Херсонщині завдяки співпраці з ЮНІСЕФ встановили сонячну станцію.
Станом на 28 січня 2025 року, на деокупованій частині області функціонували десять обʼєктів відновлювальної енергетики та одна міні-ГЕС потужністю 87 МВт. Завдяки підтримці партнерів у населених пунктах Великоолександрівської, Тягинської, Високопільської, Калинівської та Нововоронцовської громад установлені сонячні панелі, що забезпечать безперебійну роботу свердловин. Загалом до реалізації заплановані 64 проєкти з впровадження сонячної енергетики у десяти громадах. Їх загальна потужність – 2183,3 кВт.
Крім цього, визначена потреба з установлення сонячних панелей ще на понад трьох сотнях обʼєктів у 16 громадах регіону. Це дасть змогу генерувати більш ніж десять тисяч кіловатів електроенергії.
Відбудова
Свириденко зустрілась з британською делегацією

Пріоритетними напрямками економічної співпраці між Україною та Великою Британією визначено промисловість, енергетику та будівництво, а також розширення програм страхування воєнних ризиків.
Про це повідомляє Міністерство економіки України, передає Укрінформ.
Зазначається, що зустріч відбулася за участю першої віцепрем’єр-міністерки – міністерки економіки України Юлії Свириденко та британської делегації, зокрема другого постійного заступника секретаря МЗС у справах Співдружності та розвитку Великої Британії Ніка Дайнера, посла Великої Британії в Україні Мартіна Гарріса, а також представників Міністерства економіки України.
Сторони обговорили зусилля з реконструкції та відновлення України, розробку Промислової та Інвестиційної стратегій, розширення програм підтримки від Великої Британії в різних галузях, а також підготовку до Конференції з відновлення України 2025 у Римі.
Британська сторона підтвердила, що допомога з відбудови України залишається пріоритетною для уряду Сполученого Королівства і є найбільшою міжнародною програмою, яку нині реалізує Велика Британія.
«Підтримка Великої Британії дуже важлива, її ми відчуваємо з перших днів повномасштабної війни. Зараз ми активно співпрацюємо у напрямку довгострокового планування для відновлення України, долучаємо наших партнерів до розробки економічних реформ і проєктів з реконструкції. Сполучене Королівство підтримує Україну у різних галузях — це і допомога МСП, і ініціативи з розширення можливостей жінок на ринку праці, і співробітництво в галузі цифрової торгівлі, що сприяє зміцненню економічних зв’язків між нашими країнами”, – зауважила Свириденко.
Окремо обговорили можливості залучення інвестицій через приватизацію та державно-приватне партнерство. Сторони також наголосили на важливості продовження підтримки проєктів, пов’язаних з людським капіталом, розширенням прав жінок на ринку праці та перепідготовкою вразливих верств населення.
Крім того, у межах співпраці передбачено британські консультації щодо розширення програм страхування воєнних ризиків та залучення глобальних перестраховиків на український ринок.
Як повідомляв Укрінформ, британські інвестиційні фонди та корпорації зацікавлені в участі у проєктах відбудови України.
Фото: Мінекономіки
-
Усі новини1 тиждень ago
учень просто звернувся до нього на ім’я
-
Усі новини6 днів ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить у коханні у квітні 2025 року — відповідь астролога
-
Політика6 днів ago
Країни НАТО з початку року надали Україні безпекову допомогу на понад €20 мільярдів
-
Суспільство6 днів ago
у Нацполіції служать понад 900 собак
-
Політика1 тиждень ago
Найкращою гарантією безпеки України є сильна українська армія
-
Політика6 днів ago
Крайнім терміном для вступу України до ЄС має бути 2030 рік
-
Усі новини6 днів ago
Народний супутник досі працює для ЗСУ — віцепрезидент ICEYE
-
Війна6 днів ago
Українські бійці знищили ворожу машину хімзахисту РХМ-4 біля Часового Яру