Connect with us

Події

МКСК оголосило конкурс із розробки книги для зміцнення національної єдності

Published

on



Міністерство культури та стратегічних комунікацій оголосило про проведення мистецького конкурсу з розробки моделі інформаційного продукту графічного характеру та виробництва поліграфічної інформаційної продукції на тему: «Книга для зміцнення національної єдності».

Як передає Укрінформ, про це повідомило МКСК.

Для участі в конкурсі творчі спілки, підприємства, установи, організації, а також інші суб’єкти господарювання подають заявку у друкованій та електронній формах.

До заявки учасникам треба надіслати пакет документів згідно з переліком, наведеним у Додатку 1 на скриньку [email protected] у вигляді архіву або посилання на файлообмінники.

Після отримання відповіді-підтвердження учасник подає друковану форму заявки із документами у двох екземплярах.

Кінцевий термін подачі заявок та документів – 15 квітня до 15:00.

Орієнтовні строки проведення конкурсу:

23 квітня відбудеться онлайн голосування за проєкти, представлені на конкурс; 1 травня – експертне оцінювання Комісією проєктів, що прийняті до участі у конкурсі.

Читайте також: За програмою «єКнига» українці витратили вже майже ₴68 мільйонів

Презентація учасниками проєктів відбудеться 5 травня.

Більше інформації про вимоги до проєктів, що подаються до участі в конкурсі можна подивитися на сторінці МКСК. Мистецькі конкурси.

Як повідомляв Укрінформ, спілка української молоді (СУМ) з нагоди свого 100-річного ювілею оголосила творчий конкурс для молоді – створення коміксів, що відображають історію організації.

Фото ілюстративне: Pixabay



Джерело

Події

В Україні влітку пройде «Чілдрен Кінофест»

Published

on


Фестиваль мистецтва кіно для молодших дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» відбудеться цьогоріч із 13 до 22 червня.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на офіційній сторінці заходу у Фейсбуці.

Пройде фестиваль у гібридному форматі: у кінотеатрах та онлайн.

Охочі взяти участь у Дитячому кіноконкурсі вже можуть надсилати свої роботи. Заявки приймаються до 16 травня. 

Як повідомлялося, «Чілдрен Кінофест» є наймасштабнішим українським кінофестивалем для дітей. Проводиться щороку. Мета заходу – ознайомити молоду українську аудиторію з найновішими європейськими стрічками та зі світовою кінокласикою.

Читайте також: Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» став найуспішнішим за всю історію незалежної України – продюсерка

Фільм-переможець «Чілдрен Кінофесту» визначається шляхом прямого голосування глядачів: кожен відвідувач отримує бюлетень на вході до кінотеатру та залишає свою оцінку.



Джерело

Continue Reading

Події

Будь-яка вибухова хвиля може зруйнувати мозаїки XI століття у Софійському соборі

Published

on



У світовій практиці не існує засобів, які на 100% могли б захистити Софію Київську від воєнних дій.

Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив перший заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадим Кириленко.

«Це унікальна пам’ятка XI століття. Тут збереглися понад 240 квадратних метрів мозаїк і понад 3000 квадратних метрів фресок. Будь-яка вибухова хвиля – навіть без прямого влучання – може завдати непоправної шкоди», – зазначив Кириленко.

За його словами, в сучасному світі не існує повністю надійного способу захистити такі пам’ятки від загроз війни. «Ми запросили кращих науковців – українських і закордонних – щоб знайти ефективні засоби захисту. Але на практиці навіть захисні екрани можуть створити ризики: вони занадто важкі, порушують мікроклімат і можуть спричинити осідання ґрунтів», – пояснив він.

Як нагадав заступник директора Національного заповідника «Софія Київська», під час повномасштабної війни заповідник також став гуманітарним хабом. Завдяки співпраці з німецькими партнерами через Софію Київську вже передано допомогу понад 600 музеям та заповідникам України. «Ми надали пакувальні матеріали, генератори, ящики для евакуації», – додав Кириленко.

Він також згадав про символічні події: за 40 днів до початку повномасштабного вторгнення з Софії впав хрест. Його відновлення збіглося з днем визволення Херсона. «Ми просто робили свою роботу, але для багатьох це стало символом», – сказав Кириленко.

«Софія – це надбання всього людства. Саме тому ми постійно інформуємо міжнародну спільноту, запрошуємо журналістів і пояснюємо: її знищення не можна допустити», – підсумував заступник директора Національного заповідника.

Читайте також: У заповіднику «Софія Київська» створили цифровий архів документів

Як повідомлялося, у п’ятницю, 18 квітня, світ вшановує Міжнародний день пам’яток і визначних місць, який покликаний нагадати про важливість збереження культурної спадщини. Для України в умовах війни це не лише символічна дата, а щоденна реальність боротьби за власну історію.

Софія Київська – одна з найцінніших пам’яток України, включена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У складі заповідника «Софія Київська» – понад 20 пам’яток XI–XVIII ст. Серед них – Андріївська церква, Золоті ворота, Кирилівська церква. Частина об’єктів, зокрема Судацька фортеця, залишаються на тимчасово окупованих територіях.



Джерело

Continue Reading

Події

МКСК оновить інструкції з визначення цінності музейних предметів

Published

on



Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МКСК.

Перша заступниця міністра культури і стратегічних комунікацій України Галина Григоренко в ефірі телемарафону «Єдині новини» прокоментувала актуальні зміни в процесі евакуації культурних цінностей з територій, що перебувають під загрозою.

Зокрема, вона роз’яснила, що на даний час більшість регіонів здійснили евакуацію цінностей першої та другої категорій – тобто, найбільш цінних частин колекцій.

Водночас інструкції з визначення цінності музейних предметів застарілі та потребують оновлення.

«Задача на рівні експертного середовища, на рівні працівників музеїв – дійсно переоцінити і переписати документи, щоб черговість евакуації було визначено в інший спосіб», – зазначила Григоренко.

У зв’язку з цим МКСК разом із громадськими організаціями, зокрема Коаліцією дієвців культури та експертним середовищем, у межах Стратегії розвитку культури на період до 2030 року працює над створенням оновлених інструкцій з евакуації культурних цінностей. Низка таких кроків включені до Операційного плану заходів з реалізації у 2025-2027 роках Стратегії розвитку культури в Україні на період до 2030 року, розробленої МКСК спільно з громадськістю.

Читайте також: Україна посилює боротьбу проти викрадення культурних цінностей – МКСК

«Ми напрацюємо нові рекомендації, щоб змінити підхід до визначення черговості евакуації. Вони знадобляться не лише під час війни, а й у разі надзвичайних ситуацій або техногенних катастроф», – наголосила Григоренко.

Також у відомстві поінформували, що наразі здійснена евакуація 63 музеїв із 12 регіонів. Наступні черги евакуації плануються у взаємодії між музеями, обласними військовими адміністраціями та МКСК.

Як повідомляв Укрінформ, із шести музеїв Чернігівщини планують евакуювати експонати до більш безпечних місць, які віддалені від зони бойових дій.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.