Connect with us

Події

У Києві показали фільм про американсько-естонський гумконвой для українських військових

Published

on


У Києві відбувся премʼєрний показ копродукційної стрічки США, Естонії та України «No sleep til Kyiv» (Не спати до Києва) про водіїв конвою 69th Sniffing Brigade, що від початку повномасштабного вторгнення доправляють в Україну допомогу військовим.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, фільм презентували в столичному кінотеатрі «Жовтень» за участі творчої групи та водіїв конвою 69th Sniffing Brigade, що приїхали до України з черговою партією гуманітарної допомоги. 

«No Sleep Til Kyiv» розповідає історію американця Пітера Дюка, який доєднується, як водій конвою з Естонії до Києва, аби доставити важливу допомогу українським військовим. Пітер відкриває для себе країну, що уособлює дух і єдність. Він бачить у цьому подібність до того, що супроводжувало народження Америки у 1776 році. Пітер спостерігає за людьми, що беруть участь у сьогоднішній боротьбі, і стає свідком виняткового акту самопожертви та відданості, які вищі за питання кордонів і політики. Цей досвід змінює його сприйняття війни та його самого.

«Події, що розгортаються в Україні, є переломним моментом для всього світу. Якщо західні демократії хочуть жити й процвітати, Україна повинна перемогти в цій боротьбі. Я ніколи не зустрічав кращих людей, ніж ті чоловіки й жінки, які захищають Україну, та волонтери, що віддають свій час, аби допомагати їм. No Sleep Til Kyiv проведе вас у світ цих героїв і дозволить стати свідками того, як твориться історія», – каже автор ідеї, продюсер фільму та водій конвою Пітер Дюк.

Шлях від Таллінна до Києва Пітер Дюк долає разом із 69th Sniffing Brigade – одним із підрозділів міжнародної спільноти North Atlantic Fellas Organization (NAFO), що підтримує Україну після початку повномасштабного вторгнення. 

69th Sniffing Brigade регулярно допомагають українським військовим. Вони співпрацюють з міжнародними донорами, організовують збори коштів для закупівлі авто, дронів, генераторів та закривають багато інших потреб українських захисників.

Серед водіїв конвою 69th Sniffing Brigade і кінооператор Джон Метісон, відомий за роботою у голлівудських фільмах «Гладіатор» і «Гладіатор-2».







У Києві відбувся прем’єрний показ роудмуві No Sleep Til Kyiv / Фото: Данило Антонюк. Укрінформ

«Ви мені дуже близькі до серця. І я буду робити все, що в моїх силах, щоб вам допомогти. Слава Україні!» – сказав Метісон на прем’єрному показі «No Sleep Til Kyiv».

У день прем’єри фільму до Києва прибув уже 40-й конвой місії – 26 водіїв і 13 автівок для ЗСУ. За весь час роботи конвою з 2022 року було зібрано 13 млн доларів. За ці гроші придбано й доправлено в Україну 619 вантажівок, 1549 FPV-дронів, 658 Mavik-дронів і багато іншого спорядження.

Читайте також: Ukrainian Film Festival Berlin розпочав прийом заявок

Оператором-постановником стрічки став Крістофер Волтерс, який 25 років пропрацював у Голлівуді, а з початком повномасштабної війни в Україні приїхав знімати сюди.

Крістофер Волтерс
Крістофер Волтерс

«Останнім часом у зйомках у Голлівуді я не відчував серця й душі. Коли в Україні почалася повномасштабна війна я вирішив приїхати сюди. Але я не військовий і не вмію користуватися зброєю, а єдине, що вмію – це знімати. То вирішив допомогти, як можу – це працювати з камерою. І все, що я знімав в Україні – це найважливіше, ніж все те, що до цього зробив у Голлівуді», – сказав Волтерс, який тепер знімає на українському фронті.

Героями фільму «No sleep til Kyiv» стали американські водії конвою 69th Sniffing Brigade: Пітер Дюк, Кейт Орі, Стен Міллер, Рагнар Сасс; естонські та українські волонтери й військові: Володимир Фаворський, Іван Соколець, Анна Філіпова, Анна-Ліїса Палату, Ірина Токарева, Дімітрі Насеннік.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві також відбувся показ фільму, знятого іноземним добровольцем.



Джерело

Події

В галереї “Тонкі матерії” відкрилася збірна виставка 31 одеського художника

Published

on


Яскрава та насичена різномаїттям не тільки квітів, а й технік та кольорів, виставка «Весна в квітах» відкрилася в галереї “Тонкі матерії”. Відкриття присвячено Дню Народження Олени Мараховської – власниці галереї, яка, на жаль, 22 вересня 2024 року раптово пішла у вічність. В центральній залі можна побачити на почесному місці портрет Олени Мараховської з квітами авторства Юрія Плісса. Виставка буде працювати до 16 травня. Часи роботи виставки необхідно уточнювати повідомленням через сторінку галереї у соцмережах.

У виставці беруть участь:
Юрій Плісс
Лєра Фокіна
Євген Голубенко
Наталя Лоза
Анна Носенко
Катерина Білетіна
Ольга Котова
Юлія Грачик
Тетяна Маслова
Лука Басанець
Наталія Тукмакова
Наталія Куліковська
Сергій Лучішин
Олександр Добрий
Олександр Лісовський
Лариса Бєляєва
Людмила Богайчук
Анна Завіленська Голдштейн
Ірина Кондрашова
Вадим Суворов
Надія Владова
Олександр Танасюк
Людмила Богайчук
Тосіслава Желіховська
Вадим Луговцов
Ольга Гладушевська
Ксенія Мараховська
Юлія Валькнут
Вікторія Буланова
Ольга Токаренко


Куратор виставки: Олександр Ревякін.





Джерело

Continue Reading

Події

УГКЦ планує створити літній театр у Митрополичих садах Львова

Published

on


У Львові у Митрополичих садах Українська греко-католицька церква планує створити літній театр.

Як повідомила Львівська міськрада, про це на брифінгу повідомив архієпископ і митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк, передає Укрінформ.

Як зазначається, Возьняк поділився планами щодо облагородження цієї території, аби зробити її доступною для жителів та гостей міста.

«Там би було дуже добре збудувати літній театр, де був би якийсь джаз чи хори співали, щоб сюди можна було прийти. Щоб насичувати народ чи музикою, чи співом, чи чимось подібним. Роки воно занедбане було і, слава Богу, що це сталося. Ви бачите, як внизу ми зробили. Там є ще багато роботи, скажімо відновити арку, доріжки, насадити клумби, деревця, декоративні квіти – все це буде сплановано і зроблено, щоб люди мали де відпочити», – зазначив Возьняк.

Уточнюється, що йдеться про територію в центральній частині Львова на схилі пагорба позаду Собору Святого Юра, між вулицями Листопадового Чину, Городоцькою, Шептицьких та поруч парку Івана Франка. У міськраді інформують, що загалом за неповних два місяці церкві повернули територію розміром площею 2,3 га.

Відео: Львівська міськрада

У Львівській міськраді зазначають, що зі свого боку допоможуть церкві пропозиціями щодо впорядкування та облаштування повернутої території.

Читайте також: В Австрії заснували Душпастирство для української молоді

«Я думаю, ми спільно з департаментом архітектури, управлінням екології запропонуємо кілька опцій… Я думаю, що це публічний простір. Думаю, митрополит Андрей теж мав свої якісь задуми на цей простір. Взагалі цей собор – це є окраса міста Львова. Звідси феноменальний вигляд на місто. Тому вся ця територія має бути такою привітною і для отців, і для львів’ян», – наголосив мер Львова Андрій Садовий.

Як повідомлялося, Митрополичі сади у Львові офіційно повернули УГКЦ.

Фото: city-adm.lviv.ua



Джерело

Continue Reading

Події

Фільм «Я працюю на цвинтарі» покажуть по телебаченню

Published

on



У неділю, 27 квітня, відбудеться телепрем’єра фільму режисера Олексія Тараненка “Я працюю на цвинтарі”.

Як передає Укрінформ, про це Державне агентство з питань кіно повідомляє у Фейсбуці.

Показ фільму відбудеться на телеканалі ICTV2 о 22:00.

Драмеді з елементами чорного гумору – життєствердне кіно про смерть, яке не соромиться показати справжнє життя: зі своїм початком та його неминучим фіналом, але таке цікаве й дивовижне. В основі фільму – однойменний бестселер українського письменника Павла “Паштета” Белянського.

У фільмі розповідають про Сашу, який займається встановленням пам’ятників на цвинтарі. Він сповнений цинізму та іронії. Навіть у спілкуванні із самотнім літнім чоловіком, який замовив пам’ятник самому собі, і бізнес-леді, яка щойно поховала сина. Несподівано в життя Саші повертається його донька-підліток. Водночас герой втягується у боротьбу за владу на цвинтарі. У вихорі особистих трагедій і кримінальних зіткнень поступово стає зрозуміло, що у Саші важка психологічна травма через його минуле.

Стрічка створена Good Morning Films в асоціації з MainStream Pictures та Stewopol за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Читайте також: Фільм «Відпустка наосліп» зібрав у прокаті вже понад 18 мільйонів

Як повідомляв Укрінформ, українська фестивальна прем’єра фільму відбулася на українському кінофестивалі Молодість 1 червня 2021 року. Європейська фестивальна прем’єра фільму відбулася на італійському кінофестивалі Ferrara Film Festival 3 червня 2021.

Фільм “Я працюю на цвинтарі” у 2019 році виграв грант Українського культурного фонду (УКФ) на продакшн повнометражного художнього фільму у копродукції з Польщею. Загальний бюджет на виробництво стрічки становив ₴21,40 мільйона, з них УКФ оплатив 70% (₴14,98 мільйона).

Головну пісню “То таке життя” до фільму створила Марина Круть із гурту Krutь.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.