Суспільство
Майже чверть мільйона доплати: хто з посадовців Херсона отримав найбільше на оздоровлення Анонси

Центр публічних розслідувань проаналізував, хто з посадовців Херсонської МВА отримав найбільше додаткових виплат до зарплати — десятки, а подекуди й сотні тисяч гривень з бюджету.
У матеріалі зазначається, що ці виплати проходили як “матеріальна допомога на оздоровлення” та “допомога на вирішення соціально-побутових питань”. У деяких випадках бонуси становили до чверті річного доходу.
Найбільші надбавки у 2024 році отримав Микола Яковлєв — заступник начальника Херсонської міської військової адміністрації. У червні йому нарахували 115,3 тисячі гривень на оздоровлення, а в грудні — ще 115,5 тисячі на побут. Загалом 230,8 тисячі гривень “матдопомоги” — з одного мільйона річного доходу. У декларації Яковлєва — 484 тисячі гривень і 60 тисяч доларів США заощаджень. З адміністрації він звільнився вже в листопаді 2024 року.
На другому місці за розміром додаткових виплат — перша заступниця начальника МВА Наталя Чехута. У травні вона отримала 101,9 тисячі гривень на оздоровлення, у листопаді — ще 119,6 тисячі на побут. У сумі — 221,6 тисячі гривень доплат до зарплати, яка склала 1,5 мільйона за рік. На початку 2025-го Наталя Чехута разом із чоловіком Олегом придбала будинок за 890,7 тисячі гривень.
Антон Єфанов, ще один заступник начальника МВА, отримав 96,6 тисячі гривень на оздоровлення та 118,7 тисячі на побут — усього 215,4 тисячі гривень додатково. Його офіційна зарплата за рік склала 1,2 мільйона гривень. У декларації — лише 50 тисяч гривень заощаджень.
Дмитро Шпорт, заступник міського голови Ігоря Колихаєва, у травні отримав 95 тисяч гривень на оздоровлення, а у листопаді — 113 тисяч на побут. Разом — 208 тисяч гривень бонусів. Загальний дохід за рік — 1,2 мільйона гривень. У декларації — пів мільйона гривень, 30 тисяч доларів США готівкою та 65 тисяч гривень на банківських рахунках.
Ще один заступник мера Віталій Бєлобров отримав 87 тисяч гривень на оздоровлення в серпні та 95,7 тисячі на побут у листопаді. Доплата — 182,7 тисячі гривень. Загальний дохід — 1,1 мільйона.
Сергій Орєхов у 2024 році працював спершу в МВА, потім — у міськраді. Обидві структури виплатили йому допомогу: 86,9 тисячі гривень у березні — на оздоровлення, і 114,4 тисячі в листопаді — на побут. Разом — 201,3 тисячі гривень із загального річного доходу у 1,4 мільйона гривень.
У ЦПР наголошують, що проаналізувати зарплати деяких посадовців неможливо. Так, мер Херсона Ігор Колихаєв з 2022 року перебуває в полоні. Його повноваження згодом виконувала спочатку секретарка міськради Галина Лугова, а потім — начальник МВА Роман Мрочко. Сам Мрочко, згідно з декларацією, у 2024 році отримав 1,1 мільйона гривень зарплати, однак виплати йому надходили як військовослужбовцю — з Генштабу ЗСУ.
Таким чином, матеріальна допомога на оздоровлення та побут у Херсоні стала сталою частиною зарплатної політики — навіть у роки, коли в місті щодня лунають вибухи.
Суспільство
Військові самостійно визначатимуть, кому нараховуватиметься їхня зарплата у разі полону

Кабінет Міністрів 15 квітня ухвалив ініційовану Міністерством оборони постанову, яка вдосконалює механізми грошового забезпечення військовослужбовців, зокрема, військові зможуть самостійно визначити, кому нараховуватиметься грошове забезпечення у разі потрапляння в полон.
Як передає Укрінформ, про це міністр оборони Рустем Умєров повідомляє у Фейсбуці.
«Відтепер кожен військовий зможе самостійно визначити, кому саме нараховуватиметься його грошове забезпечення у разі потрапляння в полон. Для цього достатньо скласти особисте розпорядження, яке засвідчується командиром або нотаріусом. Оригінал документа зберігатиметься в особовій справі військовослужбовця», – ідеться у повідомленні.
Зміни стосуються виплат військовим, які перебувають у полоні, є заручниками, інтернованими в нейтральних державах або визнані безвісно відсутніми.
Також постановою передбачено вдосконалення доступу до інформації з державних реєстрів для ТЦК та СП, аби спростити ідентифікацію осіб, які мають право на такі виплати.
«Продовжуємо працювати над тим, щоб захисники України мали впевненість: держава завжди на їхньому боці — і в строю, і поза ним», – наголосив Умєров.
Як повідомляв Укрінформ, 15 квітня Верховна Рада ухвалила у цілому закон щодо удосконалення механізмів управління та списання військового майна.
Суспільство
Бюджетна комісія погодила виділення мільйонів на ліквідацію наслідків агресії рф й не тільки Анонси

Постійна комісія з питань планування бюджету та фінансів Одеської міської ради погодилася із винесенням на розгляд сесії 16 квітня змін в бюджет, які передбачають виділення понад 70 мільйонів на ліквідацію наслідків збройної агресії росії.
Як пояснив голова комісії Олексій Потапський, 70 мільйонів 256 тисяч гривень виділяються в рамках програми “Незламна Одеса”.
“Тут й будинок на Армійській, чи вона вже не Армійська, будинок на вулиці Середній, Прохорівській, Пастера, проспекті Шевченка, тут багато адрес ви їх усі знаєте”, – зазначив депутат.
Також комісія підтримала зміни у спеціальний фонд бюджету, які передбачають збільшення його на 5 мільйонів 757 тисяч гривень, з яких: 757,7 тисячі гривень планують витратити на облаштування об’єктів критичної інфраструктури за програмою “Незламна Одеса”, 3 мільйони планують витратити на модернізацію автівок-водовозок, подарованих японською організацією. Ідея в тому, що надати цим трьом авто можливості не лише возити воду, а й пісок взимку. Зрештою 2 мільйони планують витратити на демонтаж будинку на вулиці Кутузакія, який постраждав від влучання російського боєприпасу.
“Туди додатково потрібні ще 2 мільйони”, – зазначив голова комісії.
Окрім цього комісія погодила виділення:
- Департаменту міського господарства 50 мільйонів 110 тисяч гривень на експлуатацію та відновлення ліфтів.
- Департаменту охорони здоров’я 67 мільйонів гривень на обладнання для лікарень.
- 11 мільйонів 760 тисяч гривень департаменту праці на допомогу працівникам житлово-комунальних сервісів, які будували фортифікації на лінії фронту та беруть участь у ліквідації наслідків збройної агресії.
А ще погодили виділення 10 мільйонів на закупівлю для Державної служби з надзвичайних ситуацій обладнання для розбору завалів, 1,8 мільйона автотраспортному підприємству муніципалітету на зарплати співробітникам.
Також Приморській районній адміністрації погодили перерозподіл виділених ще на минулій сесії 50 мільйонів. Їх перерозподіляють по адресах пошкоджених будинків в районі. А от питання щодо допомоги “Одеській політехниці” на ремонт гуртожитку поки відклали.
Суспільство
СБУ розслідує вибух у будівлі поліції на Одещині як теракт

Внаслідок вибуху в будівлі поліції на Одещині 23 березня постраждали троє поліцейських. СБУ кваліфікує вибух як спробу теракту, відкрито кримінальне провадження
Про це передає RegioNews із посиланням на пресцентр СБУ.
За даними слідства, вибух пролунав близько 18:00 після того, як до управління поліції увійшла жінка з пакетом, в якому, попередньо, могла бути вибухівка.
Троє поліцейських отримали травми різного ступеню тяжкості. Їм надається меддопомога.
Правоохоронці проводять комплексні заходи для встановлення всіх обставин вибуху та осіб, причетних до нього.
Досудове розслідування триває за ст. 258 (терористичний акт) КК України.
Нагадаємо, вибух у будівлі поліції стався у місті Біляївка. На місці загинула жінка.
.
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗМІ розповіли про незвичні вподобання Макрона
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить із 7 по 13 квітня 2025 року — відповідь астролога
-
Усі новини1 тиждень ago
Де зніматимуть четвертий сезон серіалу Білий Лотос — що відомо
-
Усі новини6 днів ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика6 днів ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Україна6 днів ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Війна1 тиждень ago
Атака сьогодні — росіяни масовано вдарили по Україні
-
Війна1 тиждень ago
Росія модернізувала балістичні ракети, тому збивати їх стало складніше