Війна
ЗС РФ просунулись в Курській області, тиснуть на Лиман, — DeepState

Збройні сили Російської Федерації продовжують наступ в Курській області та змогли відсунути Збройні сили України на плацдармі біля кордону Сумської області. На карті аналітиків DeepState показано, що раніше суцільний плацдарм зменшився на 30% та поділився на дві частини. Крім того, ворог має успіхи на Лиманському напрямку та під Торецьком.
Про наступ РФ в Курській області та про ситуацію на інших загрозливих ділянках ідеться у дописі в Telegram-каналі проєкт DeepState.
Увечері 12 квітня аналітики повідомили про просування ЗС РФ в Курській області. Карта свідчить, що до цієї дати український плацдарм мав площу 55,62 кв. км та тягнувся суцільною лінією від дороги на Суджу до села Горналь та річки Псел. Відтепер, як показав DeepState, російські війська просунулись в полях між з селами Олешня та Гуєво і дістались до кордону з Сумською областю. Орієнтовна площа українського плацдарму зменшила на понад 30%: північна частина має площу 10,74 кв. км, південна — 26,25 кв. км, показує оновлена карта.
Наступ ЗС РФ – ситуація на Курському напрямку, 13 квітня DeepState
Фото: DeepState
Наступ ЗС РФ – ситуація на Курському напрямку, 11 квітня DeepState
Фото: DeepState
Аналітики також повідомили про просування ЗС РФ на двох інших відтинках фронту.
Лиманський напрямок. Ворог має успіхи біля населеного пункту Ямполівка, ідеться у дописі DeepState. На карті бойових дій бачимо, що росіяни посунули лінію фронту на 300 м, але сіра ділянка боїв розширилась на понад 2 км.
Наступ ЗС РФ – ситуація на Лиманському напрямку, 13 квітня DeepState
Фото: DeepState
Торецький напрямок. Згідно з даними аналітиків, ЗС РФ прогнули лінію боїв на південний захід від Валентинівки — населеного пункту на південний захід від Торецька. Просування росіян — на 1,5 км, показує карта DeepState.
Наступ ЗС РФ – ситуація на Торецькому напрямку, 13 квітня DeepState
Фото: DeepState
Наступ ЗС РФ — деталі
Як вказано у звіті Генштабу ЗСУ, який з’явився о 8:00 13 квітня, ЗС РФ атакували на Курському напрямку: нарахували 23 штурми, 133 КАБи, 540 артударів. Лиманський напрямок — на третьому місці за кількістю російських атак (18 шт.), Торецький — на четвертому (16 атак), а на першому — Покровський (31 атака).
Зазначимо, 12 квітня видання The Telegraph повідомило про ймовірність спроби ЗС РФ наступати на Сумську область. У статті нагадали повідомлення українського командування про можливість прориву та про подвоєння кількості атак. Втім, експерти, яких опитали журналісти, не вірять у значні територіальні здобутки росіян у випадку атаки, оскільки сил у російської армії не вистачає. Наприклад, заступник директора Фонду захисту демократії (FDD) Джона Гарді вважає, що Кремль матиме незначні “тактичні здобутки”.
Нагадуємо, 10 квітня аналітики DeepState написали про просування ЗС РФ відразу біля чотирьох населених пунктів.
Війна
Сили спецоперацій зачистили позиції росіян на Покровському напрямку

Воїни Сил спеціальних операцій Збройних сил України провели зачистку позицій російських загарбників на Покровському напрямку, завдали ворогу втрат у живій силі та захопили в полон двох росіян.
Як передає Укрінформ, про це командування ССО повідомило у Фейсбуці та оприлюднило відповідне відео.
ССО провели наліт на позицію ворога, який розпочали з підриву бліндажа з російськими військовими. Троє бійців ССО швидко з вогнем просунулися окопами та захопили інше укриття, ідеться у повідомленні.
Як зазначали військові, злагоджена робота групи спеціального призначення не залишила шансів ворожим військам, доводячи перевагу якості над кількістю.
Унаслідок спецоперації група операторів 144-го Центру ССО знищила вісьмох російських військових та ще двох змусила здатися в полон.
Як повідомляв Укрінформ, бійці 6-го полку “Рейнджер” Сил спецоперацій ЗСУ в результаті нальоту на позиції російських військ на одному з операційних напрямків узяли в полон трьох військовослужбовців.
Війна
у Москві затримали п’ятьох осіб, — ЗМІ

На тлі найбільшої призовної кампанії останніх років у Росії почалися затримання молодих людей призовного віку. У Москві щонайменше п’ятьох призовників поліціянти затримали на вулицях і доставили у відділення.
Про це 15 квітня повідомив канал “Обережно, новини”.
За інформацією джерел, у військкомати доставляють не тільки тих, кого визнано придатним до служби, а й громадян із хронічними захворюваннями, раніше звільнених від призову за медичними показаннями. У деяких випадках затриманих відразу супроводжували на збірні пункти, інші після затримання перестали виходити на зв’язок.
Зазначається, що така практика стала частиною масштабної кампанії з поповнення особового складу Збройних сил РФ в умовах дефіциту особового складу, який зберігається.
Указ про весняний призов був підписаний президентом Росії Володимиром Путіним у березні 2025 року. Планом передбачено набір 160 тисяч осіб — це найвищий показник за останні роки. Для порівняння: у 2024 році призвано 150 тисяч осіб, у 2023 — 147 тисяч, а у 2022 — 135,5 тисячі.
Одночасно Росія постала перед труднощами при наборі контрактників. За даними The Moscow Times, щоденні витрати на вербування перевищують 2 мільярди рублів (близько 23,7 млн доларів). Попри це, армія щодня поповнюється лише 1000-1500 контрактниками, більшість з яких набираються в економічно неблагополучних регіонах.
“Приплив “добровольців” залишається на рівнях кінця минулого року, незважаючи на те, що масове підвищення бонусів у регіонах призупинилося, а їхній середній розмір по 37 суб’єктах РФ зараз становить 1,4 млн рублів”, — пише видання.
Згідно зі спостереженнями правозахисників, примусові заходи щодо призовників і потенційних контрактників стають системним елементом політики Москви щодо мобілізації в умовах тривалого конфлікту і браку добровольців.
Нагадаємо, про ситуацію з набором у російську армію повідомив військовий аналітик Німецького інституту міжнародних справ Яніс Клюге. За його словами, громадяни РФ поспішають укласти контракти на службу в армії, сподіваючись отримати великі виплати та уникнути ризиків. Це пов’язано з надіями та очікуванням завершення війни.
Війна
Воєнний стан в Україні продовжили ще на три місяці

Верховна Рада ухвалила закон про затвердження указу Президента щодо продовження в Україні строку дії воєнного стану з 9 травня на 90 діб, тобто до 7 серпня 2025 року.
Про це народний депутат із парламентської фракції “Голос” Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.
Він уточнив, що законодавчі акти “Про затвердження Указу Президента України “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” (№13172) підтримали 357 депутатів.
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить із 7 по 13 квітня 2025 року — відповідь астролога
-
Україна1 тиждень ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
Де зніматимуть четвертий сезон серіалу Білий Лотос — що відомо
-
Усі новини7 днів ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика7 днів ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Війна1 тиждень ago
За допомогою українських дронів ліквідовані 65% солдатів РФ та 75% ворожої техніки
-
Усі новини1 тиждень ago
71-річна модель Крісті Брінклі похвалилася фігурою в бікіні (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Війна не стихає від розмов і заяв, Україні потрібна підтримка партнерів