Суспільство
На Миколаївщині знайшли 100 тонн небезпечних хімікатів Анонси

У Миколаївській області виявили майже 100 тонн заборонених хімікатів і забрудненого ґрунту, захоронених ще у 1989 році. Інформацію про виявлені речовини мають передати до державного реєстру.
Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.
У межах Арбузинської громади екологи виявили заборонені та непридатні до використання хімічні засоби захисту рослин.
За словами екоінспекторів, пестициди разом із забрудненим ґрунтом були виявлені під час комісійного обстеження 16 квітня. За словами місцевих, ці речовини були засипані землею ще у 1989 році.
За даними інвентаризації 2023 року, загальний обсяг небезпечних залишків разом із забрудненим ґрунтом становив близько 100 тонн.
Інформацію про знахідку мають передати до загальнодержавного реєстру місць зберігання небезпечних хімікатів, який створений у рамках Національного плану управління відходами на 2025–2033 роки.
У Держекоінспекції наголосили, що самовільне поводження з такими речовинами є порушенням природоохоронного законодавства. Наразі триває робота з виявлення потенційно небезпечних місць зберігання хімікатів.
Також у Миколаєві тривають роботи з ліквідації наслідків забруднення Південного Бугу, спричиненого розливом рослинної олії після атаки ворожих безпілотників. Інцидент стався в ніч на 28 грудня 2024 року, коли уламки російського дрона впали на територію агропідприємства та пошкодили резервуар із соняшниковою олією.
Для очищення річки фахівці застосовують сорбенти, що прискорюють поглинання маслянистих речовин. Також із матеріального резерву громади було передано сорбівні бонові загородження — їх встановили рятувальники ДСНС у місцях фіксації забруднення.
Спершу забруднення охоплювало близько 1000 квадратних метрів, а товщина шару олії сягала одного сантиметра. Проте вже до 2 січня площа поширення зросла до 9000 квадратних метрів, а в окремих місцях товщина масляного шару досягала 10 сантиметрів. Орієнтовна сума збитків, завданих довкіллю внаслідок цієї аварії, оцінюється в 6,7 мільйона гривень.
Суспільство
В Україну повернули ще 277 полонених

В Україну з російського полону повернули ще 277 військових. Серед них є захисники Маріуполя та інших напрямків на Донеччині, Херсонщині, Запоріжжі та Луганщині.
Як передає Укрінформ, про це Президент Володимир Зеленський повідомляє у Телеграмі.
Додому повернулися воїни Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної спеціальної служби транспорту та прикордонники. Захищали Маріуполь та інші напрямки на Донеччині, Херсонщину, Запоріжжя, Луганщину.
Глава держави подякував всім, хто зробив можливим це повернення. Особлива вдячність Обʼєднаним Арабським Еміратам за посередництво.
За словами Зеленського, загалом від початку повномасштабної війни вдалося повернути додому з російської неволі вже 4552 людини – воїнів та цивільних.
“Памʼятаємо про всіх, хто в полоні. Шукаємо кожного й кожну, хто може там бути. Маємо повернути всіх”, – акцентував Президент.
Як повідомляв Укрінформ, в Україну за результатами репатріаційних заходів вдалося повернути тіла ще 909 полеглих захисників.
Фото: ОП
Суспільство
Підрядника для утримання вулиць в Одесі за 12 мільйонів обрали без аукціону Анонси

Управління дорожнього господарства Одеської міської ради провело тендер для обрання підрядника, якому заплатять за поточний ремонт вулично-дорожньої мережі комунальної власності міста.
Відповідне оголошення міститься в системі електронних закупівель Prozorro, повідомив Центр публічних розслідувань.
Площа покриття, що підлягає поточному ремонту складає 5 тисяч квадратних метрів: 2 тисячі по вулиці Разумовській та 3 тисячі на вулиці Хуторській, зокрема проїжджу частину та тротуар від вулиці Агрономічної до провулка Шахтинського та проїжджу частину перехрестя з вулицею Цегельною.
Аукціон провели у форматі відкритих торгів з особливостями і єдиним учасником було товариство з обмеженою відповідальністю “Паритетбудінвест”. В разі укладання угоди компанія розраховує на 12 мільйонів 613,5 тисячі гривень.
За даними сервісу YouControl, ТОВ “Паритетбудінвест” зареєстроване у 2019 році в Чорноморську. Власниками є Артем Соболєв з Вінниччини та Аркадій Іллящук з Чорноморська.
Останнього у 2020 році видання УСІ із посиланням на сайт “Посіпаки” називало помічником депутата Одеської міської ради від партії “Довіряй ділам” Валентина Гапуніча.
Також компанія на початку квітня комунальне підприємство “Міські дороги” провело два аукціони для обрання підрядників, яким сплачуватиме за надання послуг з утримання вулично-дорожньої мережі у Київському та Хаджибейському районах Одеси. У Київському районі за право утримувати 131 кілометр доріг змагалися товариства з обмеженою відповідальністю “Будівельна фірма “Паритетбудінвест” та “ДСК Автошлях”. Переможцем обрали “Паритетбудінвест”. ТОВ погодилося працювати за 6 мільйонів 580,8 тисячі гривень.
Раніше Управління дорожнього господарства Одеської міської ради провело закупівлю для обрання підрядника, якому заплатять за поточний ремонт вулично-дорожньої мережі комунальної власності міста. Тоді аукціон провели у форматі відкритих торгів з особливостями з одним учасником – товариством з обмеженою відповідальністю “Евродор”. Компанія розраховує в разі укладання угоди отримати за роботу 8 мільйонів 857,8 тисячі гривень.
Суспільство
Через масштабний збій серверів багато операцій залізниця здійснює вручну

Всі сили зосереджені на подолання масштабного серверного збою
Одеська залізниця повідомила, що ІТ-сили Укрзалізниці досі зосереджені на відновленні після масштабного серверного збою.
«Наші процеси оперативно перебудовані, вже кілька тисяч пасажирів пройшли через посилені додатковими працівниками каси або через оформлення безпосередньо на борту.
А для тих, кому терміново потрібне оформлення вагонів для осіб з інвалідністю, бронювання супроводу на вокзалі або лаунжа, групових перевезень або автомобілевозів на 23-24 березня – робимо це вручну по заявках через [email protected].
Поїзди рухаються без змін, ситуація контрольована. Дякуємо за ваше терпіння і слова підтримки», – мовиться в інформаційному повідомленні філії «Одеська залізниця АТ Укрзалізниця».
Раніше повідомлялося, що влада і громадськість Подільського і Роздільнянського районів обурені рішенням Укрзалізниці про скасування вапнярських електропоїздів № 6252 та №6257. Для жителів багатьох населених пунктів ці поїзди чи не єдиний засіб дістатися в Одесу на робота та навчання. З цього приводу органи влади двох районів спрямували свої протести управлінню залізниці.
ВАС ЦЕ МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ:
• Віце-мер знайшла в Європі оптимальний для Одеси сміттєспалювальний завод
• Для збереження школи у селі на Одещині голова громади порадив батьківському комітету шукати дітей
Микола Заєць, редактор стрічки новин
-
Події1 тиждень ago
Україна просить Європу допомогти в евакуації культурних артефактів
-
Суспільство1 тиждень ago
Зеленський відвідав поранених захисників, які виконували завдання на Донеччині та у Курській області
-
Усі новини5 днів ago
машинний зір не допоміг (відео)
-
Усі новини4 дні ago
у Китаї створили найкращий у світі елемент
-
Усі новини3 дні ago
Кожен телефон приховує трюк, який полегшує життя користувачам: про що йдеться
-
Події1 тиждень ago
МКСК оголосило конкурс із розробки книги для зміцнення національної єдності
-
Відбудова1 тиждень ago
У Новорайську на Херсонщині оновили укриття та реалізували проєкт очищення води
-
Події1 тиждень ago
Уряд призначив голову Держмистецтв