Відбудова
Централізовані закупівлі дозволять суттєво пришвидшити відбудову

В Агентстві відновлення розраховують скоротити час процедурного оформлення проєктів відбудови завдяки впровадженню системи централізованих закупівель.
Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів заступник голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Юрій Сверба.
«Якщо взяти будь-який зруйнований великий інфраструктурний об’єкт, то від моменту його руйнації до здачі балансоутримувачу в середньому проходить 760 днів. При цьому безпосередньо на фізичне відновлення об’єкта закладається тільки 300 днів», – сказав Сверба.
За його словами, більшість часу займають процедурні питання, починаючи з проведення експертиз, виділення коштів, закупівлі супутніх послуг, розробки проєктно-кошторисної документації тощо.
Впровадження ж централізованої системи закупівель із початком роботи Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) при Агентстві відновлення має скоротити цей час завдяки стандартизації процедури та накопиченню експертизи.
«Ми хочемо забрати у регіональних підрозділів (сьогодні замовниками усіх тендерів, що стосуються відбудови України, є 22 обласні служби відновлення – ред.) частину роботи, і ЦЗО стане їм реальним помічником. Кожна служба відновлення звертатиметься до ЦЗО із заявкою, закупівельна організація визначатиме вид закупівлі, формуватиме тендерну документацію, проводитиме закупівлю і визначатиме переможця. Замовнику залишиться лише укласти договір із підрядником та перерахувати кошти», – роз’яснив Сверба.
Усі організаційні моменти, що стосуються початку роботи Централізованої закупівельної організації, затвердження внутрішніх документів, регламенту тощо, вже розпочалися. В Агентстві відновлення розраховують провести перші тендери через ЦОЗ вже наступного місяця.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів 1 квітня 2025 року ухвалив рішення про створення Центральної закупівельної організації при Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України. ЦЗО здійснюватиме закупівлі робот безпосередньо з будівництва, експлуатаційного утримання доріг та розробки проєктної документації для обласних служб відновлення, Групи управління проєктами та дочірніх підприємств Агентства відновлення.
Відбудова
У Широківській громаді на Миколаївщині розпочали демонтаж зруйнованої обстрілами школи

У Широківській громаді на Миколаївщині за підтримки міжнародних партнерів розпочали демонтаж зруйнованої під час обстрілів школи.
Про це у Фейсбуці повідомила Миколаївська ОВА, передає Укрінформ.
“24 квітня представники посольства Данії, Програми розвитку ООН, Миколаївської обласної військової адміністрації та місцевої влади відвідали зруйновану ворогом школу у Широківській громаді. За підтримки партнерів розпочато процес демонтажу навчального закладу, що стало першим кроком до будівництва нової школи”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що наразі за підтримки Програми розвитку ООН (ПР ООН), відбувається розчищення завалів і підготовка території до майбутнього будівництва нової сучасної школи. Цей процес є важливим кроком до відновлення повноцінного освітнього середовища в громаді.
Зараз діти у Широківській громаді навчаються у тимчасовому освітньому просторі.
Сільський голова Широківської громади Сергій Пересунько подякував партнерам та всім, хто допомагає відновленню громади.
Після огляду місця демонтажу відбулася робоча зустріч у Широківській сільській раді з представниками ПР ООН та місцевої влади, де було обговорено подальші кроки щодо відбудови школи та потреби громади.
Як повідомлялося, у 2022 році російські війська знищили будівлю Широківської школи прямим влучанням з авіації.
Відбудова
На відбудову спрямували ще ₴200 мільйонів від оренди торговельних площ Ocean Plaza

Фонд державного майна перерахував ще понад 200 млн грн від управління націоналізованою часткою ТРЦ Ocean Plaza до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
Про це повідомила пресслужба ФДМУ у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«+200 млн грн спрямовано до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії як погашення заборгованості за нарахованими відсотками ТОВ “Інвестиційний союз “Либідь” (власник ТРЦ Ocean Plaza) за кредитним договором, права вимоги за яким згідно з рішенням Апеляційної палати ВАКС від 10.12.2024 були стягнуті в дохід держави», – йдеться у повідомленні.
ФДМУ управляє 66,65% статутного капіталу ТОВ “Інвестиційний союз “Либідь”, який є власником активу у вигляді ТРЦ Ocean Plaza. Нині проходить активна підготовка об’єкта до приватизації.
Раніше на ліквідацію наслідків збройної агресії вже було спрямовано 1,2 млрд грн від оренди торговельних площ ТРЦ. Загалом уже 1,4 млрд грн направлено на погашення заборгованості ТОВ “Інвестиційний союз “Либідь” за цим кредитним договором, і всі ці кошти в результаті перераховані до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
Як повідомлялося, 20 березня 2023 року рішенням ВАКС частку у розмірі 66,65% статутного капіталу ТОВ “Інвестиційний союз “Либідь” (ТРЦ Ocean Plaza) було стягнуто в дохід держави. Органом управління частки став ФДМУ. Раніше ця частка належала російському підприємцю Аркадію Ротенбергу.
Фото: oceanplaza.com.ua
Відбудова
Точицький і міністр культури Італії обговорили підготовку до конференції з відновлення України

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький обговорив зі своїм італійським колегою Алессандро Джулі підготовку до цьогорічної Конференції з питань відновлення України (URC-2025).
Як передає Укрінформ, про це повідомили в МКСК.
Сторони погодилися, що URC-2025 стане ключовим майданчиком для зміцнення міжнародної підтримки відновлення України, зокрема її культурного сектору.
У цьому контексті Точицький наголосив на важливості розвитку двосторонньої співпраці у сфері культури та збереження культурної спадщини як складової загальної стратегії відбудови України після повномасштабного вторгнення РФ.
Він подякував Італії за послідовну підтримку, зокрема за започатковану під час зустрічі міністрів культури країн «Групи семи» в Неаполі у вересні минулого року, а також за ініціативи зі створення міжнародної культурної коаліції.
Окрему вдячність висловив за участь італійської делегації в міжнародній конференції з питань культури в Україні «Співпраця заради стійкості», що відбулася 1 лютого в Ужгороді, а також за підтримку ухваленої за її підсумками декларації.
Джулі зі свого боку підтвердив готовність Італії до подальшої співпраці у сфері культури й наголосив на важливості зміцнення партнерства в контексті відбудови України.
Як повідомлялося, міжнародна конференція з питань відновлення URC2025 пройде в Римі 10-11 липня.
Фото: МКСК
-
Відбудова1 тиждень ago
У Піддубному на Донеччині відновили газопостачання після обстрілу
-
Війна5 днів ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Політика5 днів ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Події5 днів ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить 19-20 квітня 2025 року — відповідь астролога
-
Усі новини1 тиждень ago
дослідник упевнений в існуванні інопланетної бази під водою
-
Усі новини1 тиждень ago
стюардеса показала, що носить під зручною уніформою (відео)
-
Усі новини6 днів ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)