Connect with us

Політика

Трамп вже не каже про «крайній термін» для мирних переговорів і може завтра зустрітися із Зеленським

Published

on



Президент США Дональд Трамп спростував свої слова про «крайній термін» для мирних переговорів і вважає, що Київ і Москва «дуже близькі» до укладення угоди. Він також не виключив зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським завтра у Ватикані.

Як передає Укрінформ, про це заявив президент США Дональд Трамп під час спілкування із журналістами у Вашингтоні, повідомляє CNN.

«Прямо зараз триває зустріч із Путіним. Багато всього відбувається, але врешті-решт у нас буде багато хороших угод, зокрема щодо мит й торгівлі, але ми також спробуємо припинити війну. Думаю, ми вже досить близькі до цього», – сказав Трамп.

Він також заявив, що «не має кінцевого терміну» для укладення мирної угоди, але прагне, аби це трапилося «якомога швидше».

Читайте також: Росія та Україна повинні сісти за стіл переговорівТрамп

CNN зауважує, що ці його слова суперечать заявам держсекретаря США Марка Рубіо, який минулого тижня попередив про готовність Штатів припинити посередницькі зусилля із укладення мирної угоди, якщо «впродовж днів» не буде досягнуто значного прогресу.

Дональд Трамп також зауважив, що його особиста зустріч із Володимиром Зеленським завтра “можлива”. Як відомо, обидва президенти перебуватимуть у Ватикані на церемонії прощання із Папою Римським Франциском.

Напередодні президент США заявив, що у нього є «власний крайній термін» щодо мирної угоди між Україною та РФ, і що Київ й Москва «мають вести переговори». «У мене є власний термін», – сказав Трамп журналістам у Білому домі, якого цитує The Guardian.

Читайте також: Трамп назвав поступку, на яку готова піти Росія для наближення миру

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні спецпредставник президента США Стів Віткофф зустрівся із президентом РФ Володимиром Путіним у Москві.

Фото: White House



Джерело

Політика

Україна закликає партнерів не допустити зближення російського та північнокорейського режимів

Published

on



Визнання Росією і КНДР участі військовослужбовців з Північної Кореї в бойових діях на боці РФ, що донедавна заперечувалось обома режимами, підтверджує, що Володимиру Путіну і Кім Чен Ину не можна вірити на слово.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України, передає Укрінформ.

“Визнання російським та північнокорейським режимами факту участі військовослужбовців з Північної Кореї у бойових діях проти України на боці держави-агресора вкотре підтверджує неодноразові попередження України про те, що Путіну та Кім Чен Ину не можна вірити на слово. Фактично, російський та північнокорейський диктатори зараз визнали те, що ще донедавна офіційні представники обох режимів категорично заперечували”, – зазначили у зовнішньополітичному відомстві.

МЗС наголошує, що участь КНДР в агресії РФ проти України загрожує не лише безпеці Європи, а й Індо-Тихоокеанського регіону. Крім того, така незаконна військова співпраця є грубим порушенням норм міжнародного права, зокрема Статуту ООН і відповідних резолюцій Ради Безпеки ООН.

“Закликаємо міжнародних партнерів об’єднати зусилля в тиску на Москву та Пхеньян і здійснити конкретні кроки, щоб запобігти подальшому зближенню російського та північнокорейського режимів, що може мати катастрофічні наслідки для стабільності на Корейському півострові та світової безпеки”, – заявили у МЗС.

Читайте також: Південна Корея засудила заяву КНДР про участь своїх військ у війні проти України

Як повідомляв Укрінформ, Центральна військова комісія Трудової партії Північної Кореї підтвердила участь армійських підрозділів КНДР у бойових діях проти Сил оборони України на території Курської області Росії. Північнокорейські військові були направлені на російсько-українську війну згідно з підписаним у червні минулого року договором про взаємну оборону між Пхеньяном і Москвою.

Напередодні начальник Генштабу Збройних сил Росії Валерій Герасимов вперше офіційно підтвердив участь військових з Північної Кореї у війні проти України.



Джерело

Continue Reading

Політика

Сибіга спростував хибні припущення про ситуацію на фронті

Published

on



Не варто випускати з уваги загальну картину, яка демонструє, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну було повною катастрофою, оскільки Москва планувала його як бліцкриг.

Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в соцмережі X, передає Укрінформ.

Він зауважив, що хоч ситуація на фронті була і залишається напруженою та складною, Росія не змогла прорвати фронт і не досягла стратегічного успіху на жодному з напрямків, незважаючи на величезні зусилля і ресурси.

“Загальне припущення, що Росія виграє війну, є хибним. Воно ґрунтується на поширеній серед іноземних аналітиків тенденції недооцінювати Україну і переоцінювати Росію. Цей підхід уже багато разів доводив свою хибність, але деякі коментатори продовжують потрапляти в ту ж пастку”, – наголосив глава МЗС.

Насправді, російські наступальні дії минулого року і цієї зими здебільшого втратили потенціал, зазначив Сибіга і додав, що Україна значною мірою стабілізувала лінію фронту і навіть повернула контроль над деякою територією поблизу Покровська та інших районів.

За оцінкою міністра, Росія досягає лише мінімальних просувань надзвичайно високою ціною на деяких ділянках, втрачаючи понад тисячу солдатів вбитими і пораненими щодня.

Читайте також: Армія РФ втратила в Україні ще 1160 військових

“Це найкривавіші квадратні метри, які будь-яка армія захоплювала в сучасній історії”, – підкреслив міністр.

Очільник української дипломатії акцентував на тому, що масштаб втрат був настільки високим, що Кремль був змушений звернутися за підтримкою до північнокорейського режиму, і понад 12 000 солдатів Північної Кореї були задіяні в боях у Курській області.

Він додав, що Росія планувала відвоювати Курську область за кілька місяців, але не могла цього зробити протягом майже дев’яти місяців, і за нинішніх темпів просування в Донецькій області Москві знадобиться багато років, щоб взяти її під контроль.

Читайте також: Для останнього контрнаступу в Курській області Росія кинула всі свої елітні силиПаліса

“Фокусуючись на поточних подіях, не варто випускати з уваги загальну картину, яка демонструє, що повномасштабне вторгнення Росії було повною катастрофою. Москва планувала його як бліцкриг з метою знищення України і повалення її керівництва за лічені дні. За три роки Росія втратила понад 950 000 солдатів убитими і пораненими, але з моменту вторгнення 2022 року не захопила жодного нового обласного центру в Україні. Єдиним був Херсон, але Україна звільнила його у 2022 році разом із понад половиною окупованих територій”, – зауважив Сибіга.

Він відзначив той факт, що Україна розширила свою оборонну промисловість у шість разів і тепер задовольняє приблизно 40% своїх військових потреб самостійно, а також що Україна виробляє 95% дронів, якими були знищені 77 000 російських цілей на фронті лише у березні 2025 року. Цей показник на 10% вищий, ніж у лютому, і потужність українських дронів зростає із кожним тижнем, за інформацією міністра. А загалом, до трьох чвертей цілей на лінії фронту знищуються за допомогою безпілотників.

Читайте також: Кремль готує нові фейки для дискредитації переговорів про припинення вогнюЦПД

“Україна хоче миру більше, ніж будь-хто інший у світі. Ми ніколи не хотіли цієї війни, і ми хочемо, щоб вона закінчилася якомога швидше. Ми наполегливо працюємо разом зі Сполученими Штатами, європейськими та іншими партнерами для досягнення миру. І цей шлях повинен базуватися на точній інформації, припущеннях і оцінках. Ми закликаємо до тиску на Росію і чіткого посилення України, що позбавить Москву будь-яких ілюзій про те, що вона може переломити ситуацію на свою користь. Такі заходи змусять Кремль замислитися над припиненням війни, а не її розширенням”, – звернувся глава МЗС України.

Як повідомляв Укрінформ, в понеділок речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія нібито чекає сигналу від України для поновлення прямих переговорів



Джерело

Continue Reading

Політика

Австрія призначила нового посла в Україні

Published

on



Новим послом Австрії в Україні призначено Роберт Мюллера.

Про це повідомив у соцмережі Х колишній голова австрійського диппредставництва в Києві Арад Бенкьо, передає Укрінформ.

«Щиро вітаю Роберта Мюллера із призначенням новим послом Австрії в Україні», – написав Бенкьо.

Він додав, що ця посада має велике значення, і побажав Мюллеру безпечної подорожі в Україну.

Читайте також: Австрійська депутатка: Місце Путіна – на лаві підсудних, а не за столом переговорів

Як повідомляв Укрінформ, федеральна міністерка європейських та міжнародних справ Австрії, очільниця партії NEOS Беате Майнл-Райзінгер призначила головою свого кабінету кадрового дипломата Арада Бенкьо, який до цього працював послом в Україні.

Фото: Х / Arad Benkö (зліва – Арад Бенкьо, справа – Роберт Мюллер)



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.