Connect with us

Відбудова

На Запоріжжі з 17 частково зруйнованих ворогом багатоповерхівок 15 – відновлюються

Published

on



На Запоріжжі з 17 частково зруйнованих ворогом багатоповерхівок п’ять вже відновлені, ще 10 – будуть відновлені.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомив начальник Запорізької ОВА Іван Федоров.

«Запорізька область відновлюється: регіон ліквідовує наслідки ворожих атак і повертає домівки мешканцям. 17 багатоповерхівок Запоріжжя були частково зруйновані російськими ударами протягом 2022-2024 років», – зазначив очільник області.

За його словами, з цих 17 багатоповерхівок п’ять будинків відновлені – власники квартир вже повернулися до своїх осель; вісім будинків – в активній стадії реконструкції, роботи планується завершити цього року; по двох будинках розробляється проєктно-кошторисна документація, після чого розпочнеться відновлення.

Читайте також: Україна цьогоріч очікує понад $39 мільярдів бюджетної підтримки – Шмигаль

«Ще 2 будинки відновленню не підлягають, мешканці отримають сертифікати на придбання іншого житла», – пояснив Федоров.

Як повідомлялося, Запорізька область перебуває під постійними обстрілами російських військ, майже щодня армія РФ вбиває та травмує цивільних жителів, руйнує будинки, підприємства, енергетичні, газові та інші інфраструктурні об’єкти.



Джерело

Відбудова

Для масштабної відбудови України потрібні гарантії безпеки

Published

on



Без надійних гарантій безпеки та посилення протиповітряної оборони неможливо залучити приватні інвестиції для масштабного відновлення України.

Про це заявив міністр фінансів України Сергій Марченко під час панельної дискусії у Вашингтоні у межах Весняних зборів МВФ та Світового банку, передає Укрінформ з посиланням на Мінфін.

Захід “Інвестиції у відновлення та реконструкцію України” був присвячений обговоренню викликів та можливостей залучення ресурсів для відбудови України.

За словами Марченка, масштабне відновлення потребує активної участі приватного капіталу та іноземних інвесторів, що можливо лише за умови забезпечення безпеки. Відтак, першочерговим завданням є зміцнення системи протиповітряної оборони та формування дієвих механізмів страхування воєнних ризиків.

Міністр виділив три ключові сфери, які потребують першочергового фінансування: соціальну (включаючи житлове будівництво, освіту, медицину та соціальний захист), інфраструктурну (з акцентом на енергетику, захист об’єктів критичної інфраструктури, транспорт та водопостачання), а також розмінування територій і розбудову мережі укриттів за фінською моделлю.

Зазначається, що на поточний рік Україна вже забезпечила $7,4 мільярда для потреб відновлення. Наразі у співпраці з міжнародними партнерами реалізуються десятки проєктів у сфері відбудови.

Усі учасники дискусії підкреслили необхідність координації зусиль між міжнародними організаціями, урядовими структурами та бізнесом для забезпечення сталого економічного розвитку України в умовах війни.

Читайте також: Агентство відновлення цьогоріч планує відремонтувати 135 мостів

Крім того, на 10-11 липня 2025 року в Римі запланована четверта Міжнародна конференція з питань відновлення України (URC2025), яка слугуватиме майданчиком для узгодження підтримки країни. Паралельно відбудеться чергове засідання Української платформи донорів.

Марченко висловив сподівання, що ці заходи дозволять підписати важливі угоди та залучити додаткові інвестиції для проєктів відбудови.

Як повідомляв Укрінформ, лише у 2025 році потреба на пріоритетне відновлення України становить 17,3 млрд дол. США, з яких тільки $7,4 мільярда вже забезпечені з державного бюджету та підтримки донорів.

Фото: Мінфін



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Пишний окреслив ключові напрями інвестування для відбудови України

Published

on


Підтримка експортоорієнтованих секторів економіки, реконструкція інфраструктури та автоматизація виробництва мають стати пріоритетними напрямами спрямування коштів для відбудови України після війни.

Про це повідомив у Фейсбуці голова Національного банку України Андрій Пишний за результатами конференції «Україна: Переосмислення. Новаторство. Прорив» у Вашингтоні, передає Укрінформ. 

За його словами, першим напрямом має стати підтримка і розвиток експортоорієнтованих секторів економіки. Відтак, інвестиції повинні спрямовуватися як у відновлення логістичної інфраструктури, пошкодженої війною, так і у розширення та модернізацію підприємств, що працюють на зовнішні ринки, щоб підвищити їх конкурентоспроможність.

Другим пріоритетним напрямом він назвав реконструкцію та відновлення енергетичної інфраструктури, житлового та комерційного будівництва, а також інших інфраструктурних проєктів.

Третє — автоматизація виробництва. Він пояснив, що після війни Україна зіткнеться з гострими демографічними викликами, тому інвестиції в автоматизацію процесів допоможуть вирішити проблему браку персоналу та підвищити ефективність виробництва.

“У цьому переліку не зазначений розвиток оборонної галузі лише через те, що він є пріоритетним за замовчуванням. Посилення обороноздатності – це завдання не лише для України, а й загалом для Європейського регіону”, – наголосив Пишний.

Голова НБУ також підкреслив важливість отримання Україною доступу до основної суми знерухомлених активів РФ як значного ресурсу для покриття завданих збитків. За його словами, це питання справедливості, оскільки “ніхто не вірить, що Росія погодиться виплатити Україні репарації”.

“Багато приділяємо цьому уваги на зустрічах з міжнародними партнерами й під час Весняних зборів МВФ та Світового банку. Я б сказав, що підіймаємо це питання під час кожної розмови. Також спростовуємо тези про ризики такого кроку для стабільності євро”, – зазначив він.

Пишний запевнив, що український фінансовий сектор готовий абсорбувати значні обсяги інвестицій, оскільки банки із запасом виконують нормативи ліквідності, маючи достатньо ресурсів для подальшого нарощення інвестицій та кредитування.

Читайте також: Централізовані закупівлі дозволять суттєво пришвидшити відбудовуАгентство відновлення

“НБУ сприяє процесам відбудови, забезпечуючи макрофінансову стабільність як основу для припливу інвестицій та стійкого зростання економіки. Але ми цим не обмежуємося, працюємо разом із партнерами над (1) валютною лібералізацією для припливу капіталу, (2) запровадженням системи страхування воєнних ризиків, (3) розвитком кредитування, зокрема іпотечного, (4) розвитком інфраструктури ринків капіталу”, – підсумував він.

Як повідомляв Укрінформ, делегація Національного банку України на чолі з Андрієм Пишним активно розвивала міжнародну співпрацю під час засідань МВФ та Світового банку у Вашингтоні.

Фото: Фейсбук / Андрій Пишний



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Південна Корея розглядає можливість інвестицій у «зелену металургію»

Published

on



Компанія Posco International має намір брати участь у проєктах з відновлення України, зокрема, розглядаються можливості інвестицій у металургійний сектор.

Як передає Укрінформ, про це повідомили у Міністерстві економіки України.

“Майбутню співпрацю як у приватному, так і публічному секторах обговорили під час зустрічі першого заступника міністра економіки Олексія Соболева із керівництвом компанії Posco International Ukraine. Серед пріоритетних напрямків майбутнього співробітництва відзначили “зелену металургію” та розбудову новітньої енергетичної інфраструктури”, – йдеться у повідомленні.

Представники корейської компанії наголосили, що вже мають досвід реалізації проєктів в Україні, зокрема в аграрній та енергетичній галузях. Але зараз шукають шляхи для активнішої участі у відновленні.

Один із пріоритетних напрямків, який Posco International планують розвивати в Україні, – “зелена металургія”. Компанія має понад двадцятирічний досвід роботи в цій галузі і розглядає як можливість інвестицій в український сектор, так і технологічну та консультативну допомогу українському металургійному бізнесу.

«Торік ми підписали рамкову міжурядову угоду з Республікою Корея, в межах якої економіка України отримає $2,1 мільярда пільгових кредитів від EDCF (Фонд співробітництва в економічному розвитку Республіки Корея – ред.). І ми дуже зацікавлені в максимальному використанні цих коштів на проєкти з відновлення у найближчому майбутньому», – зазначив перший заступник міністра економіки України Олексій Соболев.

Читайте також: Південна Корея виділяє Україні $4,76 мільйона на цифровізацію

За його словами, в межах чинних домовленостей це можуть бути лише публічні ініціативи з Єдиного проєктного портфеля. Проте в Мінекономіки сподіваються на розширення співпраці з корейським урядом та на можливість залучати пільгове кредитування від Фонду і для приватного сектору.

Сторони домовилися про подальші консультації між Мінекономіки та корейським бізнесом щодо практичної реалізації проєкту із зеленої металургії в Україні. Попереду – техніко-економічне обґрунтування реалізації проєкту та обговорення співпраці з українськими компаніями.

Як повідомлялось, один із найближчих проєктів, який Posco International Ukraine має намір реалізувати в Україні, – це будівництво в Одесі теплоелектроцентралі на RDF-паливі (Refuse-derived fuel – паливо, що виробляється з відходів). Цю ініціативу загальною вартістю в $106 млн дол. хочуть реалізувати в межах співпраці з корейським Фондом економічного розвитку та співробітництва (EDCF).

Фото ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.