Відбудова
У Широківській громаді на Миколаївщині розпочали демонтаж зруйнованої обстрілами школи

У Широківській громаді на Миколаївщині за підтримки міжнародних партнерів розпочали демонтаж зруйнованої під час обстрілів школи.
Про це у Фейсбуці повідомила Миколаївська ОВА, передає Укрінформ.
“24 квітня представники посольства Данії, Програми розвитку ООН, Миколаївської обласної військової адміністрації та місцевої влади відвідали зруйновану ворогом школу у Широківській громаді. За підтримки партнерів розпочато процес демонтажу навчального закладу, що стало першим кроком до будівництва нової школи”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що наразі за підтримки Програми розвитку ООН (ПР ООН), відбувається розчищення завалів і підготовка території до майбутнього будівництва нової сучасної школи. Цей процес є важливим кроком до відновлення повноцінного освітнього середовища в громаді.
Зараз діти у Широківській громаді навчаються у тимчасовому освітньому просторі.
Сільський голова Широківської громади Сергій Пересунько подякував партнерам та всім, хто допомагає відновленню громади.
Після огляду місця демонтажу відбулася робоча зустріч у Широківській сільській раді з представниками ПР ООН та місцевої влади, де було обговорено подальші кроки щодо відбудови школи та потреби громади.
Як повідомлялося, у 2022 році російські війська знищили будівлю Широківської школи прямим влучанням з авіації.
Відбудова
Послуга єВідновлення у «Дії» тимчасово не працюватиме

У зв’язку з оновленням функціоналу Реєстру пошкодженого та знищеного майна тимчасово у «Дії» не працюватиме послуга «єВідновлення».
Про це повідомило у Телеграмі Міністерство розвитку громад та територій, передає Укрінформ.
«З 8:00 5-го липня до 18:00 6-го липня послуга «єВідновлення» не працюватиме на порталі та в застосунку «Дія», – йдеться в повідомленні.
Це пов’язано з оновленням функціоналу Реєстру пошкодженого та знищеного майна для забезпечення стабільної роботи програми компенсацій.
Як повідомлялося, у межах програми «єВідновлення» майже 97 тисяч родин отримали допомогу на відновлення пошкодженого майна, ще майже 20 тисячам сімей виплатили компенсацію для придбання нового житла замість зруйнованого.
Відбудова
Уряд спрямував ₴540 мільйонів на відновлення житла у чотирьох регіонах

У межах ініціативи HOPE Кабінет міністрів спрямував до громад Запоріжжя, Миколаєва, Харківщини та Київщини 540 млн грн для відновлення багатоквартирних будинків.
Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 2 липня, передає Укрінформ із посиланням на його промову, опубліковану на Урядовому порталі.
“Завдяки підтримці Світового банку в межах проєкту HOPE активізуємо відновлення житла українців. Спрямовуємо на місця — громадам Запоріжжя, Миколаєва, Ізюма, Бучі та Макарова — 540 млн грн”, — зазначив він.
Шмигаль уточнив, що ці кошти інвестують у ремонти близько 200 багатоквартирних будинків, які були пошкоджені в результаті бойових дій.
Як повідомляв Укрінформ, Світовий банк готовий розширити ініціативу HOPE в Україні.
Фото: НБУ
Відбудова
Мерц візьме участь у конференції з відбудови України в Римі

У Берліні підтвердили участь канцлера ФРН Фрідріха Мерца в 4-й Міжнародній конференції з питань відновлення України (URC2025).
Візит анонсував 4 липня речник Федерального уряду Штефан Корнеліус, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Речник поінформував, що канцлер виступить на відкритті конференції високого рівня 10 липня, на полях заходу заплановані двосторонні зустрічі.
«На конференції він представить підтримку Німеччиною реформ в Україні та зміцнення української економіки та суспільства для відбудови», – зазначив Корнеліус.
Мета конференції, додав він, полягає в тому, щоб залучити широку міжнародну підтримку відбудови України. Основна увага буде приділена ініціативам щодо фінансування інвестицій, навчання кваліфікованих працівників та зміцнення бізнесу в Україні.
Конференція базуватиметься на результатах минулорічних зустрічей, зокрема в Берліні. Вона має підкреслити важливість відбудови як завдання для суспільства в цілому. Метою є залучення представників уряду, громадянського суспільства, приватного сектору, міжнародних організацій, муніципалітетів тощо, зокрема в регіонах, сказав речник. Окрім того, під час конференції буде обговорюватися не лише реконструкція, а й ситуація в цілому.
Також у конференції візьме участь очільниця Міністерства економічного співробітництва та розвитку ФРН Рім Алабалі Радован. Як зауважила речниця відомства Катаріна Коуфен, люди в Україні, серед яких понад 300 тисяч внутрішньо переміщених осіб, потребують даху над головою та інфраструктуру, щоб мати змогу продовжувати там жити.
«Багато українців або перебувають на передовій, або втекли за кордон, і існує величезна нестача кваліфікованих працівників. І щоб протидіяти цьому, щоб відбудова дійсно розпочалася, ми створили альянс кваліфікованих працівників. Ми підтримуємо малі та середні підприємства, щоб вони могли підтримувати економіку. Ми підтримуємо енергопостачання в Україні», – розповіла Коуфен.
Вона зазначила, що в Римі не буде оголошено жодних конкретних зобов’язань, але важливим аспектом таких конференцій є пошук партнерів, інших країн, організацій, з якими можна спільно розпочати подальші ініціативи.
Як повідомлялось, URC-2025 відбудеться у столиці Італії 10-11 липня. Це буде вже 4-та подібна конференція від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну після конференцій у Лугано (Швейцарія), Лондоні та Берліні.
Фото: ОП
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Війна1 тиждень ago
Українське військо у 2025 році
-
Політика1 тиждень ago
Трамп не виключає виділення нової допомоги Україні з боку США
-
Події1 тиждень ago
На фестивалі «Миколайчук OPEN» відбулася премʼєра фільму «Троє»
-
Відбудова1 тиждень ago
Реєстр збитків відкрив прийом заяв про втрачене на ТОТ майно