Події
У Нідерландах дитина пошкодила в музеї картину вартістю десятки мільйонів євро

У музеї в нідерландському Роттердамі дитина пошкодила картину одного з найвідоміших представників абстрактного експресіонізму Марка Ротко, вартість якої оцінюють від 40 до 50 мільйонів євро.
Про це повідомляє RTL Neuws, передає Укрінформ.
Інцидент стався у музеї Бойманса — ван Бенінгена, одному з найбільших у країні. Постраждала картина Ротко “Сірий, помаранчевий на бордовому, № 8”.
Зазначається, що пошкодження картини сталося через неуважність, дитина “необдумано” подряпала полотно.
За попередніми оцінками, вартість картини становить від 40 до 50 мільйонів євро, що робить її однією з найдорожчих у колекції музею.
Полотно розміром 2,3 на 2,6 метра музей придбав у 1970 році.
Наразі фахівці визначають, як можна усунути пошкодження картини та скільки це буде коштувати.
Музей поки що не має наміру робити жодних заяв із цього приводу.
Як повідомляв Укрінформ, у Нідерландах затримали ще двох підозрюваних у викраденні з музею румунських артефактів.
Фото: Maarten Boersema
Події
У Києві відбудеться прем’єра сучасного балету «Ескапістіко»

У Київській опері 26 травня відбудеться прем’єра сучасного балету «Ескапістіко» у межах вечора одноактних вистав «1984. ІНША. Ескапістіко».
Про це йдеться у пресрелізі, який був наданий Укрінформу.
Як зазначається, прем’єра у постановці Іллі Мірошніченка досліджує внутрішній пошук свободи через танець та боротьбу між втечею від реальності і прагненням повернутися до самих себе.
“Вистава унікальна тим, що вперше у світі (поки це не спростовано) танець генерує музику безпосередньою взаємодією тіла танцівника з будь-якою поверхнею, яка підключена до модульного синтезатора. В «Ескапістіко» це велика металева напівсфера. Модульний синтезатор обробляє сигнал, отриманий від напівсфери після дотику до неї тіла танцівника, і робить з цього сигналу ноту, і рух танцівника визначає, як довго ця нота звучатиме”, – йдеться у повідомленні.
У програмі також балет «1984. Інша» — інноваційне хореографічне прочитання антиутопії Джорджа Орвелла, що втілює боротьбу особистості проти тоталітарної системи. Хореографи Ілля Мірошніченко та Катерина Кузнецова створюють сценічну картину, де «темрява правди» змагається зі «світлом пригноблення».
Вистава супроводжується композиціями володарки премій «Оскар» та Grammy Гільдур Ґуднадоттір, а також піаніста-експериментатора Hauschka.
Як повідомлялось, у Національній опері України відбулась прем’єра одноактного балету «Рапсодія кохання» на музику легендарного американського композитора Джорджа Гершвіна.
Фото: Анастасія Телікова
Події
У Музеї просто неба в Пирогові відбудеться Ярмарок народного мистецтва

У Києві в Національному музеї народної архітектури та побуту України 3-4 травня відбудеться Ярмарок народного мистецтва.
Як передає Укрінформ, про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
У МКСК зазначають, що це подія, яка дає можливість відчути красу й енергетику народно-ужиткового мистецтва наживо та більше дізнатися про традиційні українські промисли. Також це підтримка українських майстрів, збереження їхнього ремесла та можливість доторкнутися до історії та культури.
На ярмарку можна буде придбати унікальні та якісні вироби, в кожному з яких збережені традиції й культура української народної творчості.
Для відвідувачів буде представлене розмаїття виробів декоративно-прикладного та ужиткового народного мистецтва: ткацтво, вишивка, писанкарство, декоративний розпис, лозоплетіння, кераміка, соломоплетіння, бісероплетіння.
Також діятимуть майстер-класи, на яких усі охочі зможуть долучитися до відродження народної творчості і спробувати свої сили у різних видах народного мистецтва.
Зі сцени лунатимуть народні пісні у виконанні фольклорних колективів Київської, Житомирської, Вінницької та Кіровоградської областей.
Як повідомляв Укрінформ, у Києві у Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” відкрилась виставка “Іканича: маріупольська писанка”.
Події
В Одесі проходять “Дні японської культури” – чиновники в мерії надягнули японське вбрання

В Одеській мерії сьогодні чиновники надягнули японське вбрання. Перевіряти відповідність та аутентичність вийшов сам мер Одеси Труханов, який чомусь не приєднався до акції з переодяганням. Таким ось перфомансом в Одесі розпочалися «Дні японської культури» присвячені 60-річчю побратимських відносин між Одесою та японською Йокогамою. Також в холі Одеської мерії відкрилася виставка «Загадкова Японія очима українських художників» студентів художньо-графічного факультету Південноукраїнського національного педагогічного університету імені Ушинського.
Основні заходи розпочнуться 29 квітня у Центральній міській бібліотеці імені І.Я. Франка (пров. Книжковий, 1А). Глядачі зможуть ознайомитися з багатством японської культури, а також із розвитком дружніх стосунків між нашими містами та країнами.
-
Політика6 днів ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Війна6 днів ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Події6 днів ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
дослідник упевнений в існуванні інопланетної бази під водою
-
Усі новини1 тиждень ago
стюардеса показала, що носить під зручною уніформою (відео)
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова6 днів ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Війна6 днів ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий