Суспільство
У селах на Миколаївщині знайшли тонни небезпечних хімікатів часів СРСР Анонси

У Миколаївській області знайшли залишки старих хімікатів, які залишилися ще з радянських часів. Екологи перевірили два склади — в межах Первомайської громади та Синюхино-Брідської — і виявили небезпечні речовини, якими раніше обробляли рослини від шкідників.
Про це повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.
Інспектори розповіли, що перевірку провели 24 квітня. Як з’ясувалося, ці хімікати зберігаються у складських приміщеннях уже багато років. Разом із забрудненими каністрами їх вага становить приблизно 3 тонни.
Усю зібрану інформацію фахівці передали до центральної екоінспекції, щоб ці місця внесли до спеціального реєстру небезпечних об’єктів. Це передбачено Національним планом управління відходами на 2025–2033 роки.
В інспекції закликали громадян, у разі виявлення небезпечних залишків хімікатів або тари з-під них, одразу повідомляти відповідні служби.
Нещодавно у межах Арбузинської громади екологи виявили майже 100 тонн заборонених хімікатів і забрудненого ґрунту, захоронених ще у 1989 році.
Також у Миколаєві тривають роботи з ліквідації наслідків забруднення Південного Бугу, спричиненого розливом рослинної олії після атаки ворожих безпілотників. Інцидент стався в ніч на 28 грудня 2024 року, коли уламки російського дрона впали на територію агропідприємства та пошкодили резервуар із соняшниковою олією.
Для очищення річки фахівці застосовують сорбенти, що прискорюють поглинання маслянистих речовин. Також із матеріального резерву громади було передано сорбівні бонові загородження — їх встановили рятувальники ДСНС у місцях фіксації забруднення.
Спершу забруднення охоплювало близько 1000 квадратних метрів, а товщина шару олії сягала одного сантиметра. Проте вже до 2 січня площа поширення зросла до 9000 квадратних метрів, а в окремих місцях товщина масляного шару досягала 10 сантиметрів. Орієнтовна сума збитків, завданих довкіллю внаслідок цієї аварії, оцінюється в 6,7 мільйона гривень.
Суспільство
Єврокомісія інвестує €5 мільйонів на друк українських підручників

Європейська комісія інвестує 5 мільйонів євро на друк 2 мільйонів примірників українських підручників.
Про це повідомляє Міністерство освіти та науки, передає Укрінформ.
“Під час Конференції з питань відновлення України (URC 2025) Європейська комісія оголосила про новий етап підтримки для української освіти. У 2025–2026 навчальному році ЄС інвестує 5 млн євро на друк близько 2 млн підручників для українських шкіл. Цей внесок допоможе забезпечити учнів матеріалами для ефективного навчання”, – йдеться у повідомленні.
Єврокомісія також підтвердила, що триває підготовка до асоційованої участі України у програмі Erasmus+. Процес відбувається під керівництвом Роксани Мінзату, виконавчої віцепрезидентки Єврокомісії. Новий статус дозволить закладам освіти України отримати повний доступ до всіх конкурсів Програми, а також користуватися такими ж можливостями, що доступні європейським університетам.
Як повідомляв Укрінформ, Литва виділяє 21 мільйон євро на відновлення освіти в Україні.
Фото: пресслужба Міністерства освіти і науки України
Суспільство
Втікачі за кордон через Одещину потрапляли на допити до придністровських силовиків Анонси

Організатори схем з незаконного переправлення чоловіків призовного віку через кордон на окуповану територію Молдовського Придністров’я, не лише допомагають ухилятися від мобілізації, а й передають українців до рук спецслужби “ПМР”, яка контролюється росією.
Як дізналися журналісти “Слідства.Інфо” під час роботи над розслідуванням, більшість організаторів схем з переправлення чоловіків просять клієнтів приїхати в Одесу, звідки залучені водії перевозять їх до кордону з окупованою частиною Молдови.
Прикордонники визнають, що ця ділянка приваблює порушників значно слабшим контролем ніж інші ділянки кордону з Молдовою, адже придністровці пильнують свій бік значно слабше ніж українці та офіційні молдовські прикордонники.
Журналісти стверджують, що перевізники співпрацюють із так званим Міністерством державної безпеки, співробітники якого випитують у втікачів інформацію про українську армію, розташування військових об’єктів та систем ППО. Ці дані російська фсб може використовувати проти України. З 2017 року “мдб” очолює колишній співробітник федеральної служби безпеки Валєрій Гебос.
Журналістка вдавши із себе жінку, яка хоче вивезти чоловіка з України, поспілкувалася з п’ятнадцятьма втікачами. Виявилось, ті, хто тікав самостійно, мали можливість спокійно сісти в таксі до Кишинева. А ті, хто користувався послугами перевізників за гроші, — проходили допити в так званому Міністерстві держбезпеки “ПМР”.
Журналістка також знайшла чоловіка, який самостійно перетнув кордон у ділянці з так званою “ПМР” — без послуг платних перевізників. Але за порадою інших осіб здався місцевим прикордонникам, а ті — повезли його спочатку у міліцію, а згодом — на допит.
“У мене були жорсткі допити. І, найімовірніше, це були фсбівці. Цей, що мене допитував, ну дуже схожий був. Тому що запитували про військову техніку. Принижували… Кайданки можуть надягнути, кинути на підвал, якщо підозрюють, що ти брешеш чи щось іще”, — розповів чоловік.
Усі чоловіки проходили допит за стандартною схемою: спочатку здавались прикордонникам або одразу їхали у відділ внутрішніх справ. Там їх тримали в камері, поки не наставала черга їхати на допит — до слідчих так званого МДБ. Кілька чоловіків виїжджали через Рибницю — придністровське місто поблизу з українським кордоном.
Суспільство
У Болградському районі попри спеку триває активна фаза збиральної кампанії

Станом на 9 липня аграрії зібрали близько 230 тис. тонн нового врожаю з площі 62 тис. гектарів. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Болградську РДА.
Попри складні погодні умови та ресурсні обмеження, аграрії району демонструють високий рівень організації та ефективності. Середня врожайність складає 36,9 ц/га.
Зокрема серед культур зібрано:
- пшеницю — 105,5 тис. тонн, врожайність 39,3 ц/га;
- ячмінь — 96,4 тис. тонн (40,8 ц/га);
- горох — 27,4 тис. тонн (24,2 ц/га).
Також активно збирається ріпак, результат — 68,95 тис. тонн з врожайністю 27,7 ц/га.
Частичное или полное использование материалов разрешается только при условии прямой и открытой для поисковых систем гиперссылки на сайт Бессарабія.UA. Гиперссылка должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала и вести непосредственно на цитируемый материал. Гиперссылка обязательна вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Использование фотографий и видео разрешается при условии указания источника Бессарабія.UA. Если на фотографии присутствует вотермарк сайта, их сохранение при использовании фотографий обязательно
-
Відбудова1 тиждень ago
Уряд цьогоріч виділив ₴3,6 мільярда на відбудову та розвиток Донеччини
-
Війна1 тиждень ago
в ОВА повідомили кількість загиблих і постраждалих внаслідок атаки — фото
-
Політика1 тиждень ago
Духовний радник Трампа – про атаку РФ по Україні: Світ не повинен мовчати
-
Спорт1 тиждень ago
Діого Жота незадовго до смерті отримав пораду від лікарів
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга та Сікорський обговорили вступ до ЄС та обороноздатність України
-
Події1 тиждень ago
Репера P. Diddy виправдали за найважчими звинуваченнями, але йому все ще загрожує 20 років тюрми
-
Політика1 тиждень ago
Країни ЄС можуть збільшити підтримку України завдяки новій фінансовій цілі НАТО
-
Усі новини1 тиждень ago
Курйози — жінка переїхала мешкати у підземний бункер — фото, відео