Відбудова
На Одещині завершують капітальний ремонт мосту через канал Кофа

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури завершує ремонт мосту на дорозі, яка з’єднує порти в Ізмаїлі та Кілії.
Про це пресслужба агентства повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«На Одещині ремонтуємо міст через канал Кофа на дорозі Т-16-07 Ізмаїл – Кілія – Вилкове. Споруда має важливе логістичне значення: поєднує Ізмаїльський та Кілійський річкові порти, а також чотири громади Ізмаїльського району», – йдеться в повідомленні.
Наразі фахівці завершили влаштування верхнього шару асфальтобетонного покриття на мостовій споруді та підходах. Зараз встановлюють дорожні знаки, зміцнюють узбіччя, фарбують міст. Після цього на укосах посіють траву. Буде нанесено дорожню розмітку.
Як повідомлялося, Служба відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області завершує відбудову пошкодженого обстрілами будинку на Яблунській, 17 у Бучі.
Фото: Агентство відновлення
Відбудова
Контракти на відбудову отримають ті країни, які допомагають Україні зараз

Контракти на відбудову отримають ті країни, які допомагають Україні зараз.
Про це Президент Володимир Зеленський повідомив під час спілкування із журналістами, передає кореспондент Укрінформу.
“Передусім є пріоритет країн, які будуть брати участь у відбудові України. Це ті країни, які допомагали Україні під час війни. Безумовно, фінансами. Зброя – це ті самі фінанси. Або це зброя, або це енергетика, або це пряме надходження в бюджет України”, – зазначив Зеленський.
Окрім цього, як наголосив Глава держави, багато країн фінансували різні потреби в регіонах України.
“Наприклад, Японія не давала зброї, але ми розуміємо, який обсяг у 15 мільярдів фінансували в стійкість України, передусім енергетичну. Тобто є пріоритет країн, вони будуть займатися відбудовою. Чому? Тому, що відбудова не буде здійснюватись безкоштовно. Це гроші. Які? Передусім гроші Європейського Союзу, країн Європи”, – підкреслив Президент.
За його словами, це означає, що участь у відбудові передусім будуть брати компанії Європейського Союзу. Так само в пріоритеті, за його словами, Сполучені Штати Америки.
“Я говорю, хто у пріоритеті. Це Сполучені Штати Америки. І абсолютно справедливо кажуть американці: ну вибачте, ті, хто не допомагають, чому вони повинні заробляти”? Тут немає ніякого альтруїзму і не було до України альтруїзму проявлено з боку тих чи інших країн. Це не значить, що комусь буде щось заборонено. Може, ми не радитимемо нашим регіонам мати спільні проєкти з країнами, які ніяк не допомагали Україні”, – наголосив глава держави.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський обговорив під час телефонної розмови з Прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен кроки для збільшення інвестицій у виробництво зброї всередині Україні.
Відбудова
З обласного бюджету Київщини виділили 135,7 мільйона на відбудову будинків у чотирьох громадах

Київська обласна військова адміністрація виділила 135,7 млн грн на відновлення 11 житлових будинків у чотирьох громадах, які постраждали від російської агресії.
Про це в Телеграмі повідомив очільник Київської обласної військової адміністрації Микола Калашник, передає Укрінформ.
“135,7 млн грн додатково виділили з обласного бюджету на відновлення житла, пошкодженого внаслідок російської агресії. Йдеться про 11 багатоквартирних будинків у Глевахівській, Ірпінській, Дмитрівській та Петрівській громадах”, – написав Калашник.
Як додав він, надходження до обласного бюджету зросли на 24,5 %. Коштом цих ресурсів область зможе забезпечити фінансування та спрямувати ресурс на відновлення. За словами Калашника відновлення цих 11 будинків поверне житло понад 1000 жителям Київщини.
Як повідомляв Укрінформ, в Ірпені Київської області завершено ремонт міської поліклініки Центральної міської лікарні, яка була пошкоджена росіянами під час окупації Київщини.
Відбудова
У Мінекономіки кажуть, що українські внески в Інвесфонд відбудови почнуться не раніше 2030 року

Платежі України в Інвестиційний фонд відбудови почнуться не раніше 2030 року.
Про це повідомив у телеефірі заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка, передає Укрінформ.
“Фонд насправді багаторічний. І ми розуміємо, що українські внески в цей фонд почнуться щонайменше за три-чотири, а може і п’ять років, тому що йдеться про рентні платежі, які отримує бюджет від видобутку корисних копалин, відповідно до ліцензій, виданих після набуття чинності угодою. Тобто цей горизонт навіть за звичайних мирних умов — три-чотири роки. Очевидно, що платежі будуть не раніше 2030 року. І, власне, у цьому й ідея, що допомогу певну ми отримуємо зараз, але можемо за неї розраховуватись через цей фонд багато-багато років”, – написав він.
Качка підкреслив, що внески України не є платою США. За його словами, це внесок, який потім інвестуватиметься в Україну.
“Лише якщо інвестиція в Україну дала прибуток, то цей прибуток розподіляється між партнерами”, – пояснив він.
Як повідомляв Укрінформ, Україна та Сполучені Штати Америки підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови.
Кабінет міністрів подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо ратифікації угоди. Уряд просить ВРУ оперативно ратифікувати угоду про надра до 8 травня.
-
Суспільство4 дні ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Події3 дні ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Відбудова6 днів ago
Точицький і міністр культури Італії обговорили підготовку до конференції з відновлення України
-
Події5 днів ago
У Києві відбудеться форум «Стратегія розвитку культури в Україні 2025-2030: ключові кроки реалізації»
-
Події1 тиждень ago
Netflix випустив трейлер другого сезону серіалу «Венздей»
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Ти – Космос» здобув дві нагороди на фестивалі експериментального кіно у Ліоні
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський у Римі зустрівся з Макроном
-
Відбудова1 тиждень ago
На Запоріжжі з 17 частково зруйнованих ворогом багатоповерхівок 15 – відновлюються