Connect with us

Відбудова

у громаді на Миколаївщині половина жителів не може отримати компенсацію

Published

on



У прифронтовій Березнегуватській громаді на Миколаївщині половина людей, житло яких зруйноване обстрілами, не має документів на право власності, а відтак не може отримати компенсацію від держави за програмою єВідновлення.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив Березнегуватський селищний голова Сергій Бойко.

«Зараз у громаді проживає 16,9 тисячі людей, до повномасштабного вторгнення було близько 19,5 тис. Під час обстрілів та бойових дій було пошкоджено 1200 будинків, 60 зруйновано вщент. Але офіційні документи, які підтверджують право власності, є лише трохи більше ніж у 500 постраждалих родин. Тобто близько половини власників не можуть отримати допомогу від держави за програмою єВідновлення, і це дуже серйозна проблема», – сказав Бойко.

За його словами, частині людей допомогли з відбудовою благодійні фонди та організації. Вони ж працюють із цими родинами, щоб відновлювати документи, хоча процедура не проста, і не всім вдається допомогти.

Очільник громади стверджує, що люди поступово повертаються, але здебільшого ті, у кого вцілів будинок і є де жити. Ті, хто отримав сертифікати за знищене житло, їдуть в інші місця, де спокійніше. Там купують хати і обживаються заново.

«Прикро, але людей теж можна зрозуміти. Ті наші села, які межують із Херсонщиною по річці Інгулець – знищені практично вщент. Це Біла Криниця, Тернівка, Велике Артакове та інші. Є ще два села – Яколівка та Веселий Кут, які не тільки зазнали сильних обстрілів, а ще й постраждали від затоплення під час підриву Каховської дамби», – зазначає Бойко.

Читайте також: єВідновлення: на Херсонщині за тиждень видали житлових сертифікатів на ₴15 мільйонів

Він також стверджує, що наразі у громаді бракує фахівців у сфері місцевого самоврядування та в аграрному секторі.

Що ж до пошуків джерел відновлення, то тут громада працює з міжнародними партнерами, допомагає й Миколаївська ОВА.

Як повідомлялося, прифронтова Березнегуватська громада на Миколаївщині шукає партнерів для відбудови академічного ліцею, у який армія РФ поцілила шістьма ракетами.

Фото ілюстративне



Джерело

Відбудова

З обласного бюджету Київщини виділили 135,7 мільйона на відбудову будинків у чотирьох громадах

Published

on



Київська обласна військова адміністрація виділила 135,7 млн грн на відновлення 11 житлових будинків у чотирьох громадах, які постраждали від російської агресії.

Про це в Телеграмі повідомив очільник Київської обласної військової адміністрації Микола Калашник, передає Укрінформ.

“135,7 млн грн додатково виділили з обласного бюджету на відновлення житла, пошкодженого внаслідок російської агресії. Йдеться про 11 багатоквартирних будинків у Глевахівській, Ірпінській, Дмитрівській та Петрівській громадах”, – написав Калашник.

Як додав він, надходження до обласного бюджету зросли на 24,5 %. Коштом цих ресурсів область зможе забезпечити фінансування та спрямувати ресурс на відновлення. За словами Калашника відновлення цих 11 будинків поверне житло понад 1000 жителям Київщини.

Читайте також: Як працюватиме Інвестиційний фонд відбудови України

Як повідомляв Укрінформ, в Ірпені Київської області завершено ремонт міської поліклініки Центральної міської лікарні, яка була пошкоджена росіянами під час окупації Київщини.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

У Мінекономіки кажуть, що українські внески в Інвесфонд відбудови почнуться не раніше 2030 року

Published

on



Платежі України в Інвестиційний фонд відбудови почнуться не раніше 2030 року.

Про це повідомив у телеефірі заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка, передає Укрінформ.

“Фонд насправді багаторічний. І ми розуміємо, що українські внески в цей фонд почнуться щонайменше за три-чотири, а може і п’ять років, тому що йдеться про рентні платежі, які отримує бюджет від видобутку корисних копалин, відповідно до ліцензій, виданих після набуття чинності угодою. Тобто цей горизонт навіть за звичайних мирних умов — три-чотири роки. Очевидно, що платежі будуть не раніше 2030 року. І, власне, у цьому й ідея, що допомогу певну ми отримуємо зараз, але можемо за неї розраховуватись через цей фонд багато-багато років”, – написав він.

Качка підкреслив, що внески України не є платою США. За його словами, це внесок, який потім інвестуватиметься в Україну.

Читайте також: Українці отримають ₴443 мільйони «Національного кешбеку» за березень

“Лише якщо інвестиція в Україну дала прибуток, то цей прибуток розподіляється між партнерами”, – пояснив він.

Як повідомляв Укрінформ, Україна та Сполучені Штати Америки підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови.

Кабінет міністрів подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо ратифікації угоди. Уряд просить ВРУ оперативно ратифікувати угоду про надра до 8 травня.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Уряд затвердив угоду з Японією, яка дозволить отримати близько $3 мільярдів із заморожених активів РФ

Published

on



Кабінет міністрів затвердив угоду з Японією, яка дозволить отримати близько 3 млрд дол. у межах ініціативи Extraordinary Revenue Acceleration (ERA).

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Телерамі, передає Укрінформ. 

“Уряд затвердив угоду з Японією, яка дозволить отримати близько 3 млрд дол. у межах ініціативи ERA”, – написав він.

Шмигаль зазначив, що ці кошти будуть забезпечені доходами від заморожених російських активів та спрямовані на пріоритетні видатки бюджету, відбудову й розвиток України. За ого словами, загалом у межах цього механізму Україна залучить 50 млрд дол.

Читайте також: Україна сподівається отримати доступ до заморожених активів РФ у 2026 роціПишний

“Дякуємо партнерам з G7 та ЄС за створення інструменту, який змушує Росію платити за завдані збитки. Розраховуємо, що всі знерухомлені активи агресора будуть конфісковані й спрямовані на відбудову України”, – додав він.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні у межах ініціативи ERA Європейський Союз перерахував Україні 1 млрд євро.

Фото: Денис Шмигаль, Телеграм



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.