Відбудова
У Мінекономіки кажуть, що українські внески в Інвесфонд відбудови почнуться не раніше 2030 року

Платежі України в Інвестиційний фонд відбудови почнуться не раніше 2030 року.
Про це повідомив у телеефірі заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка, передає Укрінформ.
“Фонд насправді багаторічний. І ми розуміємо, що українські внески в цей фонд почнуться щонайменше за три-чотири, а може і п’ять років, тому що йдеться про рентні платежі, які отримує бюджет від видобутку корисних копалин, відповідно до ліцензій, виданих після набуття чинності угодою. Тобто цей горизонт навіть за звичайних мирних умов — три-чотири роки. Очевидно, що платежі будуть не раніше 2030 року. І, власне, у цьому й ідея, що допомогу певну ми отримуємо зараз, але можемо за неї розраховуватись через цей фонд багато-багато років”, – написав він.
Качка підкреслив, що внески України не є платою США. За його словами, це внесок, який потім інвестуватиметься в Україну.
“Лише якщо інвестиція в Україну дала прибуток, то цей прибуток розподіляється між партнерами”, – пояснив він.
Як повідомляв Укрінформ, Україна та Сполучені Штати Америки підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови.
Кабінет міністрів подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо ратифікації угоди. Уряд просить ВРУ оперативно ратифікувати угоду про надра до 8 травня.
Відбудова
За два роки програмою «єВідновлення» скористалися майже 100 тисяч родин

Упродовж двох років за програмою «єВідновлення» майже 100 тисяч українських родин отримали кошти для відновлення пошкодженого житла або придбали нове за житлові сертифікати.
Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 6 травня, повідомляє Укрінформ із посиланням на його Телеграм.
“Цими днями виповнюється два роки одній з магістральних урядових програм — «єВідновлення». Це ефективний інструмент, що дозволяє надати людям компенсації за пошкоджене чи втрачене житло вже зараз. За два роки програмою скористалися майже 100 тисяч українських родин, які отримали кошти для відновлення пошкоджених домівок або придбали нові за житлові сертифікати”, — сказав він.
Шмигаль зауважив, що допомога родинам на ремонт пошкодженого житла вже становить 9,8 млрд грн. За його словами, держава дала можливість згенерувати 17,4 тисячі житлових сертифікатів на суму понад 25 млрд грн.
“Також уже отримали майже тисячу заяв на виплати для будівництва нового житла на власній земельній ділянці”, – додав він.
Прем’єр-міністр зауважив, що уряд доповнює програму новими опціями.
“Зокрема, вже доступні компенсації для ВПО та можливість оплатити житловим сертифікатом перший внесок за іпотекою «єОселя». Участь у програмі «єОселя» — це ще один спосіб придбати власне житло на пільгових умовах. Вже 16,7 тисячі українських родин ним скористалися”, – сказав він.
Як повідомляв Укрінформ, станом на березень 2025 року 16 тисяч родин отримали кредити в межах програми «єОселя».
Відбудова
На Житомирщині коштом ЄІБ реконструюють лікарню

У Чуднові на Житомирщині проводять реконструкцію лікарні за кошти Європейського інвестиційного банку. Загальна вартість робіт становить 179 млн грн.
Про це повідомив начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«У рамках проєкту, що фінансується Європейським інвестиційним банком, триває реконструкція Чуднівської лікарні. Ремонтні роботи на об’єкті розпочалися на початку квітня. Тут буде відремонтовано стаціонарний корпус та протирадіаційне укриття», – поінформував Бунечко.
За його словами, загальна вартість реконструкції приміщень лікарні, які побудовані майже пів століття тому, становить понад 179 млн грн. Роботи проводить з урахуванням сучасних вимог державних будівельних норм та стандартів для закладів охорони здоров’я.
У межах проєкту також планують впорядкувати прилеглу територію.
Як повідомляв Укрінформ, в Ірпені Київської області завершено ремонт міської поліклініки Центральної міської лікарні, яка була пошкоджена росіянами під час окупації Київщини.
Відбудова
Євросоюз та ПРООН відновили 66 шкіл в Україні

В Україні завершено проєкт EU4UASchools: Build Back Better; в його межах вдалося відновити 66 пошкоджених закладів освіти в 11 областях.
Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій, передає Укрінформ.
«Європейський Союз (ЄС) та Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні завершили масштабний проєкт із відновлення освітньої інфраструктури – “EU4UASchools: Build Back Better”, реалізований у партнерстві з Міністерством розвитку громад та територій України. У межах проєкту оновлено 66 шкіл в 11 областях, що постраждали внаслідок війни», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що обсяг робіт передбачав заміну дахів і вікон, ремонт опалення та санвузлів, облаштування укриттів, забезпечення доступності та інші необхідні ремонтні заходи.
Заклади обирали у координації з Міністерством розвитку громад і територій України, за умови пошкодження не більше як на 60%. Школи оновлено відповідно до принципу Build Back Better – заклади не просто повернулися до довоєнного стану, а були відбудовані зі значними покращеннями: безпеки, доступності та стійкості до можливих майбутніх викликів.
Крім того, завдяки участі у проєкті 112 закладів освіти отримали нові меблі.
Наголошується, що завдяки проєкту у відремонтовані приміщення до безпечного й комфортного навчання вдалося повернути понад 21,6 тис. учнів і вчителів.
Як повідомлялося, у Малинській громаді на Житомирщині в межах проєкту Програми розвитку ООН EU4UASchools: Build Back Better відновили п’ять навчальних закладів, пошкоджених внаслідок російських обстрілів.
Фото: Мінрозвитку
-
Суспільство1 тиждень ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Суспільство5 днів ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події7 днів ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Відбудова1 тиждень ago
Точицький і міністр культури Італії обговорили підготовку до конференції з відновлення України
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться форум «Стратегія розвитку культури в Україні 2025-2030: ключові кроки реалізації»
-
Усі новини1 тиждень ago
Китай обіцяє обійти США у розробці нових надпотужних чипів: що про це відомо
-
Події1 тиждень ago
У Нідерландах дитина пошкодила в музеї картину вартістю десятки мільйонів євро
-
Політика7 днів ago
Угоду про надра ратифікують у Раді