Війна
бійці «Шквалу» показали штурми РФ в Серебрянському лісі (відео)

ЗС РФ намагаються наступати в Серебрянському лісі на Луганщині. Ворожі атаки відбивають прикордонники ДПСУ з комендатури швидкого реагування “Шквал”.
Про те, як тривають бої в Серебрянському лісі показали в ДПСУ.
Бійці розповідають, що ворожі штурми тут трапляються фактично щодня, але вони теж іноді “беруть ініціативу” і роблять контратаки. Іноді вороги просочуються просто на їхні позиції.
Як розповідає прикордонник “Бах”, в Серебрянському лісі вони кожні 3 дні змінювалися із суміжним підрозділом і останнього разу, коли зміна вже відбулася і він сидів у бійниці, почув хрускіт, підняв голову і побачив просто перед собою окупанта.
“Він на мене подивився, я на нього. Він зреагував і відкрив по мені вогонь. Далі зав’язався бій”, — розповів “Бах”.
Інший боєць говорить, що найближча дистанція бою з ворогом у нього була до 25 метрів.
“Це було, коли “Бах” мене збудив, я навіть не встиг взути берці — побіг в одному берці і ми прийняли вдвох бій. Я стріляв з автомата, потім давав охолодитися стволу і стріляв з кулемета”, — розповів він.
Прикордонник “Бах”
На допомогу двом бійцям, які вели бій, прийшли дрони. Ворожий штурм було відбито і ліквідовано до 30 ворожих піхотинців. Наступні два тижні, говорять бійці. були надскладними, ворожі штурми не припинялися і могли тривати від ранку до обіду і по кілька разів на день.
“Вони підходили дуже близько. І одразу брали під контроль усі бійниці”, — розповідає “Бах”.
Пізніше, кажуть бійці, стало відчуватися, що на штурм йшли доволі підготовлені ворожі штурмовики, вони робили накати і використовували “дими”.
“В ті моменти дуже хотілося жити. В мене була єдина думка — аби мені вистачило БК. Під час одного штурму мені в бійницю навіть залетіла одна граната. Я її побачив, швидко зреагував, відбіг і навіть встиг почекати, поки вона зірветься. Вона зірвалася і я далі почав працювати з кулеметом. Бушлат пошматувало, шматок “радійки” відірвало, а так все ціле. Це було диво”, — розповідає один із прикордонників.
Бійці кажуть, у ворога під час штурму нічого не вийшло, тож він скерував на позиції прикордонників авіацію. Спочатку були скиди, які скидали вогонь і підпалювали мішки з піском — вони почали розлазитися, а пісок висипатися. Далі був вибух.
“Вибух був, наче тебе в бетономішалці мішають — кидало по всьому бліндажеві. Ти відчуваєш, наче з твоїми органами щось відбувається всередині. Далі ти бачиш перед собою вогонь і відчуття, наче ти підлітаєш, в тебе летить все. Таке відчуття, наче все, ти вже загинув. На мені вирвало радійку, ніж вирвало, мене закинуло в нору. Мій побратим підбіг, відрив мене і витягнув. Нам пощастило, що наша позиція була укріплена”, — розповів “Бах”.
Після нальоту авіації прикордонникам надійшла команда про відкат на сусідню позицію, щоб їх не могли захопити в полон, оскільки після авіавибуху в них “в живих” лишилися лише два автомати. На їхні позиції зайшли російські окупанти.
Через пару днів бійці повернули собі свої попередні позиції і відновили їх.
Нагадаємо, що 8 бійців ССО ЗСУ вступили в бій із солдатами КНДР на Курщині. Внаслідок зіткнення північнокорейці втратили взвод своїх солдатів.
Війна
Розвідка встановила російських військових, які причетні до ракетного удару 3 червня по Сумах

Головне управління розвідки Міністерства оборони України встановило російських військових, які причетних до обстрілу Сум 3 червня 2025 року, внаслідок чого шестеро людей загинули, ще 29 дістали поранення.
Як передає Укрінформ, про це ГУР повідомляє у Фейсбуці.
За інформацією української воєнної розвідки, для артилерійського обстрілу агресор застосував реактивну батарею РСЗВ БМ-21 «Град» 30-го мотострілецького полку (в/ч 72162), вогневі позиції полку були розташовані в районі села Апанасовка Курської області.
Безпосередньо до злочинного удару по Сумах причетні військовослужбовці 30-го полку, зокрема:
Гарнаєв Дамір Жафярович, начальник артилерії 30-го мотострілецького полку, підполковник. Адреса реєстрації – м. Пенза, проспект Строітєлєй, 38, кв. 46;
Волобуєв Дмитро Олександрович, командир реактивної артилерійської батареї 30-го мотострілецького полку, капітан. Адреса – м. Самара, вул. Земеца, 28, кв. 9.
Як зауважили у ГУР, командирами розрахунків РСЗВ БМ-21 «Град» артилерійської батареї 30-го мотострілецького полку на момент удару були сержант Іванов А. О. та рядовий Панченко С. А.
Як повідомлялося, 3 червня 2025 року о 9:20 російські війська обстріляли з РСЗВ БМ-21 «Град» місто Суми, зафіксовані вісім влучань, пошкоджені 16 будівель, з яких 15 – багатоквартирні та приватні житлові будинки, клінічна лікарня № 4, залізничні колії. Внаслідок обстрілів шестеро людей загинули, ще 29 дістали поранення, серед поранених, зокрема, троє дітей, найменшому з яких три роки.
Фото: ОП
Війна
навіщо Росія переоснащує трофейну техніку

У мережі з’явилися фото захопленої росіянами бойової машини піхоти (БМП) M2 Bradley, на якій замість штатної гармати 25-мм Bushmaster M242 встановлено радянську 30-мм гармату 2А72. Таке рішення вельми спірне, оскільки “рідне” знаряддя Bradley істотно перевершує російський аналог за деякими показниками.
Росіяни, ймовірно, проводять випробування гібридної бронемашини з метою її практичного застосування на фронті, пишуть у своєму матеріалі оглядачі The War Zone.
Гармата Bushmaster стріляє боєприпасами 25×137 мм, тоді як 2А72 використовує більший боєприпас — 30×165 мм. Фахівці зазначають, що, на перший погляд, здається, що встановлення більшої і скорострільної гармати може дати перевагу: 2А72 робить до 330 пострілів за хвилину проти 200 у M242. Однак не все так однозначно.
Річ у тім, що 2А72 демонструє низьку стабільність при стрільбі: ствол активно вібрує, що знижує купчастість. Крім того, радянська гармата поступається американській за якістю бронебійних снарядів. Наприклад, Bushmaster M242 здатний використовувати боєприпас M919 зі збідненим ураном, який показує високу пробивну здатність навіть проти важкої бронетехніки. У 2А72 таких боєприпасів немає.
На думку аналітиків Defense Express, основна причина заміни гармати може критися в логістиці. Росія не має як великих запасів 25-мм боєприпасів до M242, так і оригінальних запчастин до американської техніки. Тому навіть частково пошкоджена машина без можливості ремонту або перезарядки втрачає сенс у бойовому застосуванні. Заміна гармати на вітчизняну 2А72 спрощує постачання, але викликає масу технічних проблем.
Наприклад, щоб інтегрувати 2А72 в американську вежу, потрібно повністю переробити механізм подачі боєприпасів, а головне — модернізувати систему управління вогнем. Крім того, обидві гармати проєктувалися з різними прицілами, електронікою та архітектурою. Тому при кустарному встановленні виникає ситуація, за якої стріляти можна буде хіба що “на око”.
Західні експерти вважають, що з урахуванням складнощів переоснащення і відсутності масових постачань, найімовірніше, ці трофейні Bradley будуть використовуватися в інформаційній кампанії. Нагадаємо, в мережі вже опубліковано відео, на яких російські військові нібито проводять навчання із застосуванням захопленої БМП, виконуючи евакуацію поранених і штурм позицій.
Війна
У МОЗ повідомили про скасування 445 рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям

Скасовано 445 рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності посадовцям.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.
Як нагадали в МОЗ, відповідно до інформації, наданої Службою безпеки України, Державним бюро розслідувань та Офісом генерального прокурора, до перевірки включено 2630 справ посадових осіб з понад 70 державних органів, яким було встановлено інвалідність.
“Центром оцінювання функціонального стану особи вже розглянуто 1692 справи. Ще 423 осіб викликано на дообстеження для уточнення функціонального стану. За результатами перевірки 445 рішення МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям вже скасовано, а в 286 випадках прийняті нові рішення, зокрема про зміну групи інвалідності (226 випадки), чи зміни терміну встановлення інвалідності (60 випадків)”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що найбільша кількість посадових осіб, яким було встановлено інвалідність і щодо яких триває перевірка, припадає на:
- Державна митна служба України – 810 справ, із яких 369 уже розглянуто, 129 рішень скасовано, а у 78 випадках – рішення змінено;
- Державна податкова служба України – 518 справ, із яких 291 розглянуто, 90 рішень скасовано, 64 – змінено;
- Органи прокуратури – 448 справ із яких 203 вже розглянуто, 80 рішень було скасовано, у 45 випадках рішення змінено, а 121 осіб викликано на дообстеження.
Як повідомляв Укрінформ, станом на 4 червня до системи вже заведено понад 254 тисячі справ: 46 289 справ — це оцифровані матеріали, передані від МСЕК, 208 450 — нові електронні направлення, сформовані лікуючими лікарями. Уже розглянуто більш як 220 тисяч справ (222 258). У 162 285 випадках експертні команди ухвалили рішення про встановлення статусу інвалідності.
-
Усі новини7 днів ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події6 днів ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини6 днів ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика7 днів ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика6 днів ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Усі новини6 днів ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика6 днів ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня